Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 04.06.2006 o 10:12, Budo napisał:

Polećcie mi jakieś dobre mody na npc, zamirzam sobie zupełnie przetasować drużynę, ale brakuje
mi jeszcze jakiegoś złodzieja i kapłana. Jak macie jakieś sprawdzone, spolszczone propozycje
to walcie ;]

Niestety mam propozycję ale nie spolszczoną ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spolszczonych jest... niewiele. Jeśli chodzi o złodzieja, to polecam Valen, choć dużym problemem z nią jest to, że zabija niewinnych ludzi i automatycznie atakuje kapłanów oraz paladynów. Ale jest potężna. Z kapłanów warta uwagi jest Sime (łowczyni/kapłanka dostępna po zainstalowaniu Tortured Souls). Posiada silne przedmioty, no i, co jest nie bez znaczenia, można z nią romansować. :> Niestety mod jest po angielsku. Jeśli nie masz nic przeciwko instalowaniu TDD (też niestety po angielsku + sporo błedów, co prawda widziałem gdzieś moda, który dodaje tylko itemy, npc i zaklęcia z TDD, zostawiając fabułę po staremu) to mogę polecić: Adario Kalvarasa (zabójca), Monatrona (zawadiaka, znajomy z BG) oraz Yeslicka (woj/kapłan, też z jedynki). Jak sobie jeszcze coś przypomnę, to napiszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozpakowałeś moda do folderu, w którym masz zainstalowany BG? Te pliki muszą być w tym folderze, a z tego co widzę, to ty próbujesz instalować moda z innego miejsca na dysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2006 o 10:46, VBone napisał:

Rozpakowałeś moda do folderu, w którym masz zainstalowany BG? Te pliki muszą być w tym folderze,
a z tego co widzę, to ty próbujesz instalować moda z innego miejsca na dysku.


Modzik był rozpakowany do katalogu głównego BG2, tak jak w readme ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to jest ten przedmiot ktory daje nam rycerz czuwania chyba :):)nie iwem jak sie nazywapomozcie!!:( bo ani wyjsc z lokacji an nic.stoje i patrze sie na demigorgona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2006 o 13:47, shadov napisał:

to jest ten przedmiot ktory daje nam rycerz czuwania chyba :):)nie iwem jak sie nazywapomozcie!!:(
bo ani wyjsc z lokacji an nic.stoje i patrze sie na demigorgona

to był kamień czuwania. o ile wiem to bez niego nie mozesz wyjśc z całej twierdzy, a na inne poziomy możesz przechodzić... jeśli nie możesz wyjść z pomieszczenia z demigorgonem, to nie ma rady - musisz wczytac poprzedniego save''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem z grą :( jestem w "lumpach" i restartuje mi kompa, lub komputer mi sie wiesza (na łańcuchu) ... przeinstalowanie i zmienienie rozdzielczości nie pomogło, antywirus też nic nie wykazał... co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2006 o 15:06, Latniak napisał:

> Mam nastepujacy problem:
> Jestem w Ruinach Świątyni(zadanie z władcą cieni) i wchodze do podziemi i tam sie znajduje

> "statuła Amuanatora" i musze coś tam włożyć, a niemam pojecia co ??

Nic nie musisz w nią wkłądać. Potem jezeli będizesz z kimś romasnował to i owszem, ale naraie
to do niczego nie jest potrzebne. Tylko parę rzeczy tam jest.


Witam. Czy ktoś mi powie (bo zaintrygował mnie powyższy pościk) co ma wspólnego romansowanie ze statułą Amuanatora? Ja osobiście nie dociągnąłem do końca jeszcze żadnego romansu; na początku w ogóle o tym nie wiedziałem, a potem miałem bugi w grze i jakoś tak wyszło. Może dlatego nie wiem. Mam nadzieję że ktoś mnie oświeci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2006 o 15:56, Monsstas napisał:

obecnie gram magiem nekromantom a najlepiej grało mi sie palladynem kawalerem. Grałem też tropicielem
i kensajem.


spoko, ale o co biega? Pozdr. tak przy okazji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2006 o 15:52, Mudra napisał:

Witam. Czy ktoś mi powie (bo zaintrygował mnie powyższy pościk) co ma wspólnego romansowanie
ze statułą Amuanatora? Ja osobiście nie dociągnąłem do końca jeszcze żadnego romansu; na początku
w ogóle o tym nie wiedziałem, a potem miałem bugi w grze i jakoś tak wyszło. Może dlatego nie
wiem. Mam nadzieję że ktoś mnie oświeci:)


!!!!!!!!!! SPOILER !!!!!!!!!!!



Gdy romansujesz z kimś, to gdy wrócisz z podmroku do dzielnicy cmentarnej, Bodhi zabierze tą osobę i zmieni w wampira. Potem jak już zabijesz tą osobę i bodhi, to musisz zanieść ciał tej osoby i serce bodhi do świątyni amanuatora i wsadzić do tej satuy. Wtedy osoba zamieniona w wampiera odżyje.

Koniec spoilera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2006 o 15:52, Mudra napisał:


Witam. Czy ktoś mi powie (bo zaintrygował mnie powyższy pościk) co ma wspólnego romansowanie
ze statułą Amuanatora? Ja osobiście nie dociągnąłem do końca jeszcze żadnego romansu; na początku
w ogóle o tym nie wiedziałem, a potem miałem bugi w grze i jakoś tak wyszło. Może dlatego nie
wiem. Mam nadzieję że ktoś mnie oświeci:)


Jak ktos nie chce sobie niszczyc zabawy z gry, to niech nie czyta.


SPOILER **************


Gdy masz rozwiniety romans to twoja/twoj ukochany zostaje wampirem (lub czyms podobnym do wampira) podczas ataku na siedzibe wampirow i zeby to odwrocic, trzeba wlasnie wlozyc do statuły Amuanatora cialo mlodego wampira i serce jego stworcy.


SPOILER **************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2006 o 13:47, shadov napisał:

to jest ten przedmiot ktory daje nam rycerz czuwania chyba :):)nie iwem jak sie nazywapomozcie!!:(
bo ani wyjsc z lokacji an nic.stoje i patrze sie na demigorgona


Mozesz tez uzyc programu Shadowkeeper do zedytowania sejwa i dodania sobie tego przedmiotu, tylko, ze niewiem czy ten program dobrze chodzi z ToB''em.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, widzę, że jest jeszcze w jakimś podfolderze. Te pliki MUSZĄ się znajdować w katalogu z BG 2, więc przekopiuj je z tego podfolderu do głównego folderu z BG 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z misją "Uratowanie dziecka Garrona" (czy jakos tak) w jaskini na wzgórzach wichrowej włóczni. A dokladniej to nie moge pokonac potworka... otóż jestem w jakims grobowcu i tam wyskoczyły na mnie Większe Łakowniki. Problem w tym ze one ciągle sie leczą, uda mi się zranic je do Średnich Obrażeń ale po chwili znowu mają Pełnię Zdrowia. Jest jakis sposób by je zabic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadawać szybko obrażenia. :> Spróbuj jakimiś zaklęciami natychmiastowej śmierci (dezintegracja, palec śmierci, zabijanie żyjących itp.) albo zmień sobie poziom trudności na najłatwiejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam tego momentu ale na łakowilki najłatwiejszym sposobem jest ich wywabianie z grupy i zabijanie ich pojedynczo. Weź złodzieja, włącz krycie w cieniu, podejdź do grupy przeciwników (najlepiej tak by w zasięgu wzroku mieć tylko jednego). Strzel do niego z procy lub kuszy i uciekaj do grupy. Jak wszystko dobrze pójdzie za Tobą przybiegnie tylko 1 przeciwnik. Otocz go ścisłym kordonem postaci i zabij. Parę uderzeń krytycznych i łakowilk nie zdąży się zregenerować;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2006 o 16:28, Mudra napisał:

Ok. I understand. :) a tak na marginesie - bo nie jestem wtajemniczony - co ozn. słowo spoiler?



Spoiler to takie celowe zdradzenie części fabuły, zdradzenie czegoś co mozna samemu odkryć.
Oznacza się takie rzeczy własnie tekstem spoiler, żeby ktoś nie mógł przez przypadek tego przeczytać i stracić przyjamności z własnego tego odkrycia. Ło ale zawile napisałem. Ale wiadomo o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować