Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Mam pytanko jestem po zabiciu bohdi ale ona zaraziła arie z którą mam romans i musiałem ją zabić żeby ją uzdrowić kazali mi iść do świątyni oghmy poszedłem tam ale jak gadam z mnichami to nie mam opcji żebyich o to zapiytać wie ktoś co zrobić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2006 o 16:18, Rosekłow napisał:

Mam pytanko jestem po zabiciu bohdi ale ona zaraziła arie z którą mam romans i musiałem ją
zabić żeby ją uzdrowić kazali mi iść do świątyni oghmy poszedłem tam ale jak gadam z mnichami
to nie mam opcji żebyich o to zapiytać wie ktoś co zrobić??


Z tego co pamiętam (mogę się mylić) trzeba iść na wzgórza Umar, tam do śiątyni, Amaunatora. W Świątyni powinien gdzieś znajdować się ołtarz na którym składamy ciało i serce bohdi/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2006 o 16:30, gaax napisał:

Z tego co pamiętam (mogę się mylić) trzeba iść na wzgórza Umar, tam do śiątyni, Amaunatora.
W Świątyni powinien gdzieś znajdować się ołtarz na którym składamy ciało i serce bohdi/


Zgadza się. Do FAQ z tym pytaniem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2006 o 16:34, Arxel napisał:

> Z tego co pamiętam (mogę się mylić) trzeba iść na wzgórza Umar, tam do śiątyni, Amaunatora.

> W Świątyni powinien gdzieś znajdować się ołtarz na którym składamy ciało i serce bohdi/


Zgadza się. Do FAQ z tym pytaniem!


Przydałoby się.... to chyba częściej zadawne pytanie niż "jak zabić Knagaaxa" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja zadam inne pytanie, w Trąbalu, po wejsciu na tron bhaala mozna tam odpoczywać? :P Spotkało mnie bardzo niemiłe rozczarowanie gdy przy walce przywitalnej poćwiartowałem Melisane i jej kompanów z akceleracji + zatrzymanie czasu i oddechy smoqa, komety, paluchy śmierci, abi dalzimy, roje meteorow itp. nie mogłem odpocząć i czarów odzyskać... poprostu załamka. Wkurzyłem się i gram od nowa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2006 o 23:23, denciu napisał:

To ja zadam inne pytanie, w Trąbalu, po wejsciu na tron bhaala mozna tam odpoczywać? :P

Nie.
Trzeba mieć tak silną druzynę, żeby przeprowadzić kilka walk pod rząd bez odpoczynku.

I dobrze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2006 o 23:23, denciu napisał:

To ja zadam inne pytanie, w Trąbalu, po wejsciu na tron bhaala mozna tam odpoczywać?


Nie można tam odpoczywać :) Możesz zawsze spróbować pułapki na czary... żeby odnowić sobie parę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2006 o 23:35, TYHE napisał:

> To ja zadam inne pytanie, w Trąbalu, po wejsciu na tron bhaala mozna tam odpoczywać? :P

Nie.
Trzeba mieć tak silną druzynę, żeby przeprowadzić kilka walk pod rząd bez odpoczynku.

I dobrze :P


Można też i oszukać trochę system. Wystarczy mieć złodzieja z kolczastymi pułapkami i zwojami mamidła. Przed walką (poza pierwszą, która i tak jest najłatwiejsza). Z użyciem dowolnego przedmiotu można czarować złodziejem ze zwojów, mamidło zakłada pułapki i melisana na wejściu obrywa dość znacznie. Przed każdym pojawieniem się można ją podminować tak, byle tylko nie używać pułapek złodzieja, żeby mamidło miało co zkopiować. Ja tak przeszedłem finał jedną postacią - zawadiaką. :)
Btw o ile pamiętam z któregoś czaru życzenie istnieje opcja pozwalająca odzyskać czary jak po odpoczynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2006 o 23:23, denciu napisał:

To ja zadam inne pytanie, w Trąbalu, po wejsciu na tron bhaala mozna tam odpoczywać? :P

Wydawało mi się, że jednak można odpoczywać na tych platformach wokoło Tronu, jak już się wszystkich tam pozabija, ale 100% pewności nie mam.

>Spotkało mnie bardzo niemiłe rozczarowanie gdy przy walce przywitalnej poćwiartowałem Melisane i jej

Dnia 18.09.2006 o 23:23, denciu napisał:

kompanów z akceleracji + zatrzymanie czasu i oddechy smoqa, komety, paluchy śmierci, abi dalzimy,
roje meteorow itp. nie mogłem odpocząć i czarów odzyskać... poprostu załamka. Wkurzyłem się
i gram od nowa :P

Kilka młyńców w zupełności by wystarczyło. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2006 o 00:06, Pyromatics napisał:

> To ja zadam inne pytanie, w Trąbalu, po wejsciu na tron bhaala mozna tam odpoczywać? :P

Wydawało mi się, że jednak można odpoczywać na tych platformach wokoło Tronu, jak już się wszystkich
tam pozabija, ale 100% pewności nie mam.


Nie da się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2006 o 23:23, denciu napisał:

To ja zadam inne pytanie, w Trąbalu, po wejsciu na tron bhaala mozna tam odpoczywać? :P Spotkało
mnie bardzo niemiłe rozczarowanie gdy przy walce przywitalnej poćwiartowałem Melisane i jej
kompanów z akceleracji + zatrzymanie czasu i oddechy smoqa, komety, paluchy śmierci, abi dalzimy,
roje meteorow itp. nie mogłem odpocząć i czarów odzyskać... poprostu załamka. Wkurzyłem się
i gram od nowa :P


Właśnie o to chodzi w tym rozdziale, trzeba rozplanować czary i ich użycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może znacie jakiś kod na posiadanie w inwentarzu tego klucza wiem jak sie uruchamia konsole do kodów ale nie mam pojęcia co mam wpisać chodzi o klucz do mistrza złodzieji cienia Misja dla bodi pomocy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2006 o 21:43, kajork napisał:

Może znacie jakiś kod na posiadanie w inwentarzu tego klucza wiem jak sie uruchamia konsole
do kodów ale nie mam pojęcia co mam wpisać chodzi o klucz do mistrza złodzieji cienia Misja
dla bodi pomocy!!!!


A nie możesz go w "legalny" sposób zdobyć ??
Kod klucza to "key12"

W konsoli musisz wpisać: CLUAConsole:CreateItem("key12")
Bardzo ważna jest wielkość liter.

Ja jednak uważam że powinienś spróbować go dostać w "legalny" sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.09.2006 o 22:13, Latniak napisał:


A nie możesz go w "legalny" sposób zdobyć ??
Kod klucza to "key12"

W konsoli musisz wpisać: CLUAConsole:CreateItem("key12")
Bardzo ważna jest wielkość liter.

Ja jednak uważam że powinienś spróbować go dostać w "legalny" sposób.


Skoro prosi o kod to podejrzewam, że w legalny sposób go nie może dostać. Pewnie przez jakiegoś buga czy coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.09.2006 o 22:13, Latniak napisał:

Ja jednak uważam że powinienś spróbować go dostać w "legalny" sposób.

A propos, używałem czsami kodów w grach, aż do momentu zagrania w Baldura. Nie wiem dlaczego, ale użycie kodów tej grze wydaje mi sie barbarzyństwem. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2006 o 11:33, AvatarusPlon napisał:

Wydaje mi się że hełm Baldurana który znalazłem jest najlepszy w całej sadze ma ktoś może coś
lepszego?



Ta a co, zaczynasz dopiero grę?? Bo w całym BG2 prawie wszystkie hełmy są lepsze od hełmu baldurana. Osobiście lubię cośtam Vhailora co daje +1 kp i pozwala raz dziennie rzucać mamidło. Dodatkowa para rąk zawsze jest przydatna, szczególnie, że ma skopiowane wszystko co ma postać tylko poziom niższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2006 o 09:53, boogie85 napisał:


> Ja jednak uważam że powinienś spróbować go dostać w "legalny" sposób.
A propos, używałem czsami kodów w grach, aż do momentu zagrania w Baldura. Nie wiem dlaczego,
ale użycie kodów tej grze wydaje mi sie barbarzyństwem. :D


Ja również w BG nie używam kodów. Ale znać je jest bardzo dobrze, żeby móc sobie pomóc w takich przypadkach właśnie ;) Jedyny "kod" z którego korzystam bardzo często, to kombinajcja klawiszy CTRL+J. Baaardzo się przydaje gdy chcemy przejc do jakiegoś miejsca w dzielnicy miasta (wiem że po dordze mnie nic nie zaskoczy więc po co marnować czas), bo od razu teleportuje nas tam gdize jest kursor. Jak się już grę przechodziło parę razy to oglądanie jak postacie sobie chodzą po planszy jest nuuudne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.09.2006 o 12:05, Latniak napisał:


Ja również w BG nie używam kodów. Ale znać je jest bardzo dobrze, żeby móc sobie pomóc w takich
przypadkach właśnie ;) Jedyny "kod" z którego korzystam bardzo często, to kombinajcja klawiszy
CTRL+J. Baaardzo się przydaje gdy chcemy przejc do jakiegoś miejsca w dzielnicy miasta (wiem
że po dordze mnie nic nie zaskoczy więc po co marnować czas), bo od razu teleportuje nas tam
gdize jest kursor. Jak się już grę przechodziło parę razy to oglądanie jak postacie sobie chodzą
po planszy jest nuuudne ;)


Jak się gra jedną postacią i ma buty szybkości to postać przebiega całą mapę w dosłownie chwilkę i nie trzeba się w czitowanie bawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować