Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 10.11.2006 o 08:06, jasparr napisał:

I jeszcze jedno. Są wprawdzie "fundamentaliści", którzy nie uznają modów. Jednak dla mnie istnienie
wielkiej różnorodności modów dla BG2 (w szczególności olbrzymich modów fabularnych jak TDD,
SoS, TS) powoduje, że dwójka za każdym razem może być inna, za każdym razem można mieć zupełnie
nowe postaci w drużynie, nowe romanse, nowe dialogi (niektóre rewelacyjnie rozbudowane itd.)
W jedynce to możliwości są bardzo ograniczone.

A dla niektórych granica między BG1 i BG2 dzięki modom zupełnie się zaciera dzieki kompilacji "BG monster". W BG1 masz wtedy tyle nadprogramowych dialogów, że nagle okazuje się, że BG1 staje się 10x dłuższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2006 o 03:55, Icestalker napisał:

> Dzienks :) Więc nie jestem odosobniony w swoich poglądach ;)

A ja wolę dwójkę, ale tylko dlatego, że najpierw zagrałem w 2. Dlatego zostałem niemile zaskoczony
grafiką. Gdyby nie to byłyby na równi. Nie wiem dlaczego, ale głowa mnie boli jak patrzę na
jedynkę.


Pewnie boli Cię dlatego że w jedynce jak na dzisiejsze standardy grafika jest "troszke słaba" ;)
No fakt grafika to dla niektórych minus, ale mnie to za bardzo nie przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od Baldura 2 jestem uzależniony. Może nawet więcej niż te dzieci z tibii chociaż ja chodze do szkoły:). Zazwyczaj gram elfem łowcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2006 o 23:36, Pirek5 napisał:

Pewnie boli Cię dlatego że w jedynce jak na dzisiejsze standardy grafika jest "troszke słaba"
;)
No fakt grafika to dla niektórych minus, ale mnie to za bardzo nie przeszkadza.

Przynajmniej nie trzeba nowego kompa kupować, żeby sobie w Baldurka pograć :D Pójdzie w zasadzie na wszystkim :D Nie to co taki Gothic 3... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2006 o 15:24, Mumin napisał:

> Pewnie boli Cię dlatego że w jedynce jak na dzisiejsze standardy grafika jest "troszke
słaba"
> ;)
> No fakt grafika to dla niektórych minus, ale mnie to za bardzo nie przeszkadza.
Przynajmniej nie trzeba nowego kompa kupować, żeby sobie w Baldurka pograć :D Pójdzie w zasadzie
na wszystkim :D Nie to co taki Gothic 3... :/


No właśnie, przez wymagania sprzętowe Gothica 3 pewnie znowu wrócę do Baldura :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Postanowiłem sobie znowu pograc w baldura (od dosc dawna) ale tym razem mam zamiar zainstalowac wszystkie fajne mody jakie sie da. A ze bede grał na tactics z poziomem trudnosci insane to szukam przede wszystkim silnych postaci (choc oczywiscie bez przesady, nie interesuje mnie nic przewypasnego) Mam juz Valen, dla ktorej gram wlasnie na poziomie trudnosci insane bo na normalu jest za dobra ale nie bardzo wiem jakie inne postacie moge sciagnac :( Aaa no i mam sola ofkos :) czyli JA, Edwin, Viconia, Solaufein, Valen, i.... tu mi brakuje :) Wziałbym tą chloe ale nie moge znalezc spolszczenia :( Wszystkie linki jakie do niego znalazlem nie dzialają. Dlatego bede bardzo bardzo wdzieczny jesli mi ktos wysle to spolszczenie na adres mac666kos@o2.pl

No i jesli znacie jakies ciekawe mody to mozecie mi cos polecic :) Interesuja mnie mody typu ulepszony róg vallhali, lub dobre dodatki do ascension

Pozdrawiam all i dzieki za ewentualne spolszczenie/rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2006 o 16:27, Iriskell napisał:

[m]

Jeśli grasz na nawyższym poziomie trudności i dodatkowo masz Tacticsa, to może przydać Ci się mod Item Upgrade, który dodaje możliwość ulepszania wielu przedmiotów (np.: Furia Niebios +5). Niestety nie znam linku, ale powinieneś znaleźć ten mod bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam juz Item upgrade, ale korzystam tylko z niektórych przedmiotów. Bo np ulepszony kitthix jest bez sensu. No i te laski co przywołują żywiołaki :/ z takim stuffem za łatwo jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2006 o 21:11, Iriskell napisał:

Mam juz Item upgrade, ale korzystam tylko z niektórych przedmiotów. Bo np ulepszony kitthix
jest bez sensu. No i te laski co przywołują żywiołaki :/ z takim stuffem za łatwo jest.

Dołóż sobie tactics i wszystko nabierze sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema.

Mam poważny problem z BG 2. Otóż jestem w Przytułku i chciałbym się z niego wydostać ;) Problem jest jednak taki, że po zabiciu koboldów powinienem zabrać kawałek kryształu. Zrobiłem to i zaraz po tym zapisałem grę "quick savem". Po wczytaniu gry okazuje się, że żadna z postaci nie ma tego kryształu!!! Zwiększyłem jasność i kontrast gry, żeby czasem czegoś na planszy nie przeoczyć, ale kryształ nigdzie nie leży! Jest tylko drewniany kołek do tego wampira. Przeszukałem obydwa poziomy, wszystkie skrzynie i pojemniki (może jednak gdzieś schowałem ten kryształ), ale nigdzie go nie ma. Co to? Jakiś BUG? Przez to cholerstwo nie ukończę gry, bo oczywiście taki debil ze mnie, że nie zrobiłem dodatkowego save''a, a jedyny jaki mam jest z dużo wcześniejszego etapu rozgrywki :(((( Nie ma jakiegoś programu, który pozwala wstawić dowolny przedmiot lub kody pozwalające tworzyć przedmioty? POMOCY!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm no nie wiem. Sciagnij sobie moze program shadowkeeper. W tym programie wczytaj sobie save''a przejdz na zakladke inventory, zjedz troche suwakiem w dół kliknij na jakies inventory i daj change item. Potem kliknij filter list i odznacz wszystko oprócz miscelaneous i daj ok. Wyswietli Ci sie lista takich pierdołowatych przedmiotów i mysle ze tam znajdziesz ten kryształ. Potem kliknij asign to "nazwa postaci" to cie sie pojawi w ekwipunku. potem zapisz zmiany i wczytaj przerobionego save''a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam bardzo wygodny programik ShadowKeeper - jest to edytor save''ów, dzięki któremu będziesz mógł sobie dodać owy brakujący kryształ do ekwipunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

problem z chloe mam taki jak wszyscy. tak, wiem, wiem, musze uzyc patcha autorstwa kwiatw. jest tylko maly problem.. strona juz nie istnieje i nie mam skad go sciagnac.. czy ktos uzywajacy chloe ma mozliwosc spakowania tego, wrzucenia na jakis serwer i pdania linka? bardzo mi na tym zalezy. podrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować