Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 25.11.2006 o 16:35, Iriskell napisał:

Mam nadzieje ze wiesz ze trolle dobija sie ogniem lub kwasem jak leza :)

Wiem, wiem. Grałem w to już jakiś czas temu, a teraz postanowiłem wrócić. Wcześniej i ja nie miałem z nim problemów... :/ Pewnie dlatego, że chodziłem tam, jak już wykonałem większość zadań w Athkatli.
Dzięki za radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2006 o 16:33, majkel. napisał:

jak ocenicie mój skład ?
Ja Złodziej
Minsc
Jaheira
Korgan
Edwin
Viconia


Każdy skład jest dobry, gdy potrafi się grać :P
Widzę, że wziąłeś wszystkie możliwe złe charaktery... Do takiego składu dać jeszcze Valen NPC ;)
Minsc będzie jedynym ''good'' NPCem... Ale on raczej nie powinien się z resztą kłócić.Proponowałbym wziąć zamiast Minsca Keldorna, ale on się potnie z Viconią :P No, chyba, że miałbyś w pogotowiu quick save''y ;]
A jakiego charakteru jest Twoja postać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem, nie wychodziło. :/
>Mumin
Skład: Ja (mag), Minsc, Jaheira, Viconia, Yoshimo, Nalia. Korzystam tylko z jakiegoś dodatku bez nazwy, który dodaje trochę nowych broni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2006 o 16:35, Iriskell napisał:

Boogie zaistalowalem mapke ver 6.ileś i dziala :) tylko nie wiem np gdzie jest broda ulgotha
:) Bo ta mapa jest ogromna. A z tego co pamietam to Broda byla odkryta od samego poczatku

Szczerze mówiąc to nie wiem co się stało z brodą, nie pamiętam dokładnie, ale powinna być ona widoczna na mapie. Zainstalowałeś dobrą wersję mapy więc nie wiem w czy jest problem. To chyba jakiś błąd :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.11.2006 o 16:40, Adham napisał:

A jakiego charakteru jest Twoja postać?


ja jestem praworządny zły ;)
grałem juz bardziej "dobrą" druzyną, a co do valen... sporo bugów ma ten npc ;), za minsca ewentualnie Sarevoka, ale to juz w ToB niestety, chyba że ktoś jeszcze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2006 o 16:46, 8bit napisał:

Skład: Ja (mag), Minsc, Jaheira, Viconia, Yoshimo, Nalia. Korzystam tylko z jakiegoś dodatku
bez nazwy, który dodaje trochę nowych broni.

Yoshimo umie zastawiać pułapki, a wyjście z pomieszczenia, w którym przebywa Tor''Gal jest tylko jedno. Mało tego, Yoshi umie się skradać, a Tor''Gal go wyczuje i pójdzie za nim. Proste. Potem wystarczy go unieruchomić (np. pajęczyną) i sprać czarami. Zmiennobarwna kula powinna być dość skuteczna, bo ona na którymś (niewysokim) poziomie potrafi ogłuszać przeciwnika. Powinno się udać :) A jak nie, to poradzimy coś jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2006 o 16:54, majkel. napisał:


> A jakiego charakteru jest Twoja postać?

ja jestem praworządny zły ;)
grałem juz bardziej "dobrą" druzyną, a co do valen... sporo bugów ma ten npc ;), za minsca
ewentualnie Sarevoka, ale to juz w ToB niestety, chyba że ktoś jeszcze :P



Ja grałem Valen i nie spotkałem sie z zadnym bugiem.. Nawet zmienielem jej w skrypcie zeby sie w mgiełke nie zamieniala i wszytsko dzialało :) Moze miales jakąś starą wersje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2006 o 13:30, Forsberg napisał:

Hm... Sprawdzałem na 2 laptopach. Co Ty na to??
Faktem jest. ze na stacjonarnym jest osprzet logitecha ;)

Hmm... nie wiem :) Podałem rozwiązanie, jakie mi pomogło. Ale możliwe, że na lapkach jest również zainstalowane jakieś "dziwne" oprogramowanie do obsługi nadprogramowych klawiszy (często są specjalne klawisze do głośności, jasności ekranu, itp.). Może dezinsatlacja tychże programów pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2006 o 16:56, Mumin napisał:

Zmiennobarwna kula powinna
być dość skuteczna, bo ona na którymś (niewysokim) poziomie potrafi ogłuszać przeciwnika.



A na 12+ zabić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2006 o 09:04, Sareavok1 napisał:

Nie doradzaj mu źle bo pertyfikowanie wrogów to najgorsza rzecz jaką w BGII wymyślili.

Po pierwsze: nie doradzam mu źle, tylko komentuję to, co napisał. Przeczytaj kilka postów wstecz, to będziesz wiedział o co chodzi.
Po drugie: nie wiem czemu niby petryfikacja jest wg Ciebie taka zła. Co prawda sam z niej zbyt często nie korzystam, ale do zaklęcia jako takiego nic nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2006 o 10:20, Mumin napisał:

Po drugie: nie wiem czemu niby petryfikacja jest wg Ciebie taka zła. Co prawda sam z niej zbyt
często nie korzystam, ale do zaklęcia jako takiego nic nie mam.

A ja mam, bo po niej itemów nie można użyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2006 o 11:30, Sareavok1 napisał:

A ja mam, bo po niej itemów nie można użyć.

No tak, jeśli użyjesz petryfikacji na jakimś przeciwniku, który ma potężny ekwipunek, to rzeczywiście niezbyt fajnie, ale zawsze można potem delikwenta odczarować i ubić tradycyjnie :P Po prostu jedna z metod czasowej eliminacji jednego z wrogów - petryfikujesz gościa, zajmujesz się resztą, a gdy już się z nimi uporasz, to spędzasz kilka chwil na kontemplowaniu sztuki, a potem odczarowujesz go i zabijasz. Fakt, że nigdy z tego nie korzystałem, ale jako metoda chyba byłoby to całkiem skuteczne.
Natomiast mój uśmieszek przy wspomnieniu petryfikacji odnosił się do tego, że zaklęcie Zmiennobarwna kula, rzucone przez wysokopoziomowego czarodzieja potrafi wroga spetryfikować. Tak więc teoretycznie słabe, pierwszopoziomowe zaklęcie staje się potężnym narzędziem natychmiastowej zagłady i jest jednym z moich ulubionych czarów niskiego poziomu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zaś wolę zainwestować w symbole, wysokopoziomowy czarodziej gnębi grupę wrogów tym spelem, jest dosyć zkuteczne i broni przed tym tylko rzut obronny i nie muszę się bawić w jakieś odczarowywanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2006 o 12:55, Sareavok1 napisał:

Ja zaś wolę zainwestować w symbole, wysokopoziomowy czarodziej gnębi grupę wrogów tym spelem,
jest dosyć zkuteczne i broni przed tym tylko rzut obronny i nie muszę się bawić w jakieś odczarowywanie.


Nigdy nie wierzyłem w ten rodzaj zaklęcia. Jeżeli kogoś gnębi to mnie. Czar poziomu 7-mego, a gorszy od mitycznej kuli ognia. Symbolem ubiłem najwyżej goblina.... Kulą ognia 7 Trolli i duuuużo więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.11.2006 o 13:16, Icestalker napisał:

Nigdy nie wierzyłem w ten rodzaj zaklęcia. Jeżeli kogoś gnębi to mnie. Czar poziomu 7-mego,
a gorszy od mitycznej kuli ognia. Symbolem ubiłem najwyżej goblina.... Kulą ognia 7 Trolli
i duuuużo więcej.

Nie lubię tych wszystkich symboli, na każdym poziomie znajdę kilka bardziej użytecznych i wartych rzucenia zaklęć, poza tym tak jak mówisz za mały dmg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować