Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 27.11.2006 o 12:32, niev napisał:

a co do goblinów - stare sprawdzone, kapłańskie święte uderzenie :) szybkie nieszkodliwe i
padają jak muchi ;)



Marnowanie slota......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2006 o 00:45, Icestalker napisał:

P.S. Musisz zacząć grę od nowa, aby mod zaczął działać.

Heh... Czyli znów muszę zacząć grę od nowa :/ No cóż. Skoro nie ma innego sposobu. Ale w tej grze najlepsze jest to, że można w nią grać i grać, a się nie nudzi. Do tego za każdym razem w zupełnie inny sposób. :)
A propos IWD2 - mi też bardziej się podobało od NWN. Szczerze powiem, że nie wiem na czym polega sukces tej drugiej. Fajny jest tylko edytor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2006 o 17:00, 8bit napisał:

Fajny jest tylko edytor.


No i właśnie na tym polegał jej sukces ;- )
Nie no, tak prawde mówiąc, to NWN jest spoko ale nie kampania przygotowane przez BioWare. Po sieci grałem w światach stworzonych przez innych, którzy jednocześnie podczas sesji byli MG i... wrażenia są niezapomniane.
Ale dość tego offtopu ;- )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie
W dzielnicy Rządowej byla uwieziona Viconia a gdy ja uratowalem to powiedzialem zeby sobie poszla.ZNO i sobie poszla a ja teraz jej potrzebuje a nhigdzie jej niema:(
Wie ktos gdziem mozna ja znalezc,i jesli tak jak sie do tego miejsca dostac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2006 o 19:30, Baldusiek napisał:

Mam pytanie
W dzielnicy Rządowej byla uwieziona Viconia a gdy ja uratowalem to powiedzialem zeby sobie
poszla.ZNO i sobie poszla a ja teraz jej potrzebuje a nhigdzie jej niema:(
Wie ktos gdziem mozna ja znalezc,i jesli tak jak sie do tego miejsca dostac?

Możesz ją znależć na cmentarzu blisko siedzby wampirów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.Gdzie ta siedziba wampirow?
2.DOstalem questa w tej gildii Zlodziei Cienia i rozwalilem tego Lassara(chyba tak sie nazywal?) i wszystko w podziemiach zabilem lecz quest nadal nierozwiazany a ja zrezta niewiem gdzier mam wykorzystac te wszystkie kołki do zabijania wampirow.Moze mi poodpowiedziec co robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązujesz questy dla gildii złodziei, a nie wiesz gdzie jest siedziba wampirów? :P

1. Viconia znajduje się na cmentarzu [północno-wschodnia część] obok hmm... grobowca [ach... dawno nie grałem w Baldura, więc mogę to niedokładnie opisać, ale pamiętaj - pozwiedzaj cmentarz, a na pewno ją znajdzniesz ;) ].

2. Hmm... jak wykorzystasz kołki na trumnach, do których ''uciekną'' wampiry jak mgła, to powinna pojawić się Bohdi. Stoczysz z nią walkę i koniec questu [jeżeli myślimy o tym samym zadaniu xD ].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2006 o 21:09, Baldusiek napisał:

1.Czy ten grobowiec jest w poczatkowym miescie w dzielnicy cmentarnej?
2.Jak te gazy uciekaja to zadnych trumn tam niema!w ktorej czesci sa te trumny?


Tak, w dzielnicy cmentarnej w Athkatli. Te trumny nie wyglądają jak trumny, bardziej jak łóżka piętrowe. Znajdują się po lewej stronie, na górze, w pokoju na południe od tego z besenem z krwią(jeśli dobrze pamiętam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że tam są dwa baseniki z krwią, z tego co pamiętam ^^ . W jednym znajduje się wekiera zniszczeń [i w tym przypadku poprzednik maił rację, czyli te łóżka piętrowe znajdują się na południe].
Z kolei drugi basenik jest dookoła najeżony kolcami i tam czeka nas ostateczne starcie z tym wampirem na ''L'' [Lassar bodajże]. Wtedy te łóżka piętrowe znajdują się na wschód.
A Viconia jest na głównej mapie dzielnicy cmentarnej. Nie w żadnych grobowcach ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktoś powiedzieć jaka jest różnica pomiędzy The Darkest Day normalnym (tym co zajmuje 300 mb) a tym WeiDU (109 mb) ?????? Prosze o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2006 o 22:47, reaven1 napisał:

Czy może mi ktoś powiedzieć jaka jest różnica pomiędzy The Darkest Day normalnym (tym co zajmuje
300 mb) a tym WeiDU (109 mb) ?????? Prosze o odpowiedź.

WeiDU z tego co sie orientuje modyfikuje gre dodajac cos od siebie i modyfikujac istniejące pliki a normalny wszystko podmienia dlatego zajmuje wiecej choc gra jest ta sama. Lecz do "normalnej" wersji nie ma chyba spolszczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2006 o 23:12, Mistiq napisał:

slyszalem ze weidu jest poprostu lepiej skompresowany

Solstheim ma rację, wesja weidu modyfikuje pliki juz zawarte w grze oraz dodaje co nieco nowych. Natomaist "zwykła" wersja podmienia wszystkie zmienione pliki, nawet wtedy gdy nie jest to niezbedne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Instalator Weidu jest po prostu bardziej uniwersalny, daje większą kompatybilność modów. Stosowanie modów Weidu to praktycznie 95% gwarancji kompatybilności, natomiast stosowanie modów z instalatorami podmieniającymi całe pliki gry praktycznie uniemożliwia współpracę modów korzystających z tych samych plików. Lepiej używać Weidu nie tylko ze względu na rozmiary instalatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2006 o 23:11, Solstheim napisał:

Lecz do "normalnej" wersji nie ma chyba spolszczenia

Jest :) Pojawiło się (na forum CoB) w połowie sierpnia, natomiast dla wersji weidu jest od tego miesiąca dopiero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Dlaczego w mojej grze Haer''dalis jest martwy? :o To jest błąd jakiś? Przecież jak pamiętam barda się ratowało i można go było przyłączyć do drużyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować