Zaloguj się, aby obserwować  
nightfaler

War Thunder aka World of Planes

170 postów w tym temacie

Dokładnie.
Samouczek i jedziemy.

Przy okazji na jego koniec będziemy mieli nieco Lwów i dodatkowe Złote Lwy, co da nam ich łącznie 250.

Warto też pamiętać, by późniejsze granie już samolotami zaplanować sobie wcześniej, czytając opinie o darmowym premium.
Ja niestety nie przeczytałem dokładnie patchnotes do 1.31 i "wybrałem" niemieckie, a wychodzi na to że Zhukovsky''s I-153-M62 byłby najlepszym wyborem na ten tier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2013 o 16:26, meryphillia napisał:

Dokładnie.
Samouczek i jedziemy.

Przy okazji na jego koniec będziemy mieli nieco Lwów i dodatkowe Złote Lwy, co da nam
ich łącznie 250.

Warto też pamiętać, by późniejsze granie już samolotami zaplanować sobie wcześniej, czytając
opinie o darmowym premium.
Ja niestety nie przeczytałem dokładnie patchnotes do 1.31 i "wybrałem" niemieckie, a
wychodzi na to że Zhukovsky''s I-153-M62 byłby najlepszym wyborem na ten tier.

Zaczynam właśnie grać w to. Powiedz mi proszę co wybierać na początek, takie rady dla początkującego gracza, by jakieś profity zdobyć, są jakieś kody zaproszeniowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2013 o 16:26, meryphillia napisał:

Ja niestety nie przeczytałem dokładnie patchnotes do 1.31 i "wybrałem" niemieckie, a
wychodzi na to że Zhukovsky''s I-153-M62 byłby najlepszym wyborem na ten tier.

Ja na szczęście wybrałem właśnie Zhukovsky''ego i przynajmniej do obecnego jego nerfu zarobków okazał się świetnym farmerem. Pierwszego dnia zaroiłem na nim ok. 500k(na takich typowych 2 mintówkach), a i znam ludzi którzy zarobili powyżej 1mln. Szkoda tylko że już mu osłabili zarobek i trafiają się często długie bitwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym ze w misji w której mam zestrzelić te balony a potem wylądować nie działa mi przepustnica, i nie mogę jej zmienić na joysticku ani nawet przyciskami na klawiaturze przez co wylądowanie jest niemożliwe, raz udało mi się po prostu rozbić na pasie startowym ale nie wybuchłem w całości i napisane było ze misja zaliczona, jednak zadnego poziomu nie dostałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kodów raczej nie ma, oprócz referowanych zaproszeń, ale tam chyba też niewiele spływa dla zaproszonego.

Co do pytania "czym grać"...
Cholera wie. ;D

Zależy oczywiście w co celujesz, bo inne samoloty preferowane są w AB, a inne w HB.
Te drugie na razie olewam ciepłym moczem, bo tam warto dosiadać się dopiero gdzieś mając z 3 samoloty T6-7, gdyż wtedy trzepiemy przy dobrzej grę sporą kasiutę z tego co widzę.

Na AB natomiast liczą się samoloty szybkie i zwinne plus zaopatrzone w dobre uzbrojenie, ale i tak wszystko zależy od umiejętności gracza i sytuacji (byłem zestrzeliwany w Me-110 przez pierwszotierowe Iszaki z palcem w... śmigle ;) ).

Oczywiście warto też iść w bombowce i samoloty szturmowe, gdyż nie dość że stosunkowo łatwo zarobić nimi nieco expa i Lwów, to i wydatnie pomóc w wygranej, gdy myśliwce zajęte są sobą i nikt niewielu zajmuje się celami naziemnymi.

Tomoya-kun >>> Mniejsze zarobki i tak nie mają znaczenia, gdyż to najlepszy z darmowych premek T1, a i stosunkowo łatwo nim cokolwiek ugrywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zamierzasz bawić się tylko AB odłącz joystick i graj na klawiaturze i myszce.
wtedy przepustnice masz pod kółkiem myszki, a zresztą chyba większość klawiszologii można ustawić wedle preferencji (nie wiem nie sprawdzałem nawet, bo wystarczy mi default)

Do AB (Arcade Battles jakby się ktoś nie domyślił o co kaman) wystarczy swobodnie myszka i klawiatura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2013 o 22:11, slipknotslayersoad napisał:

Nawet jak odłączyłem joystick dalej nie da się kontrolować przepustnicy.


Nie mam bladego pojęcia zatem co masz nie tak.

BTW coś z serwerami się stauo i ponoc godzinę ma trwac naprawianie, a ja właśnie w celach testowych dzień premki sobie wziąłem. :F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2013 o 22:11, slipknotslayersoad napisał:

Nawet jak odłączyłem joystick dalej nie da się kontrolować przepustnicy.


Zajrzyj w ustawienia sterowania, bo zależny od jakiego wybierzesz takie masz przypisane. A jest kilka do wyboru zależnie od tego czego używasz. Zobacz może tam tkwi problem:)

meryphilla - Odnośnie przepustnicy wolę osobiście mieć przypisane do liter W i S. A rolkę stosuję to przybliżania widoku bo do tego najlepiej się nadaje ;) Wydaje mi się też że jest tak praktyczniej, choć znawcą to nie jestem :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak ta gra jeśli chodzi o random, to większa kupa gówna niż WoT.
Pogram jeszcze chwilę, by się upewnić i najprawdopodobniej odinstaluję bo HB mnie totalnie nie interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeważył w końcu kretynizm randomów, że nie mogę w He-112 B-0 uciec przed... Su-2.
Szturmowiec skręcający sobie w miejscu.
Nie lepszym kretynizmem kolizja mojego Me-110 z... Gladiatorem.
Ja tracę pół skrzydła, Gladiator dostaje krytyka ale z trollface na cały ekran chyba, mknie sobie dalej.

Olałem nawet fakt że zostało półtora dnia premki.
Zainstaluję ponownie pewnie przy okazji release.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę że Niemcy choć początkowo nimi grałem dobrze zrobiłem uciekając do rusków i tak sobie popylam Iłem 2 bombardując to i owo :]. Póki co bardzo ale to bardzo w Ab wkurzają mnie brytole bo zwykle im się udaje moich sowietów zniszczyć ;/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh a brytole ulegaja jankesom ;) latam Spitfire Mk II i Mk Vb, Typhoonem (taka kupa zlomu ze masakra...) Wellingtonem i Beufighterem Mk X chyba. Latajac fighterami, jak mam na sobie amerykanskie aircobry lub kingcobry jestem martwy. Tak samo z Yakami od rosjan. Przegiete maszyny. Ale Spitfire''y lubie, bo sa zarabiscie zwrotne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można, podobnie jak w WoT.
Jednakże specyfika matchmakingu gry powoduje że będziesz koszony podczas grindu przez tabuny posiadaczy co lepszych prem samolotów.
Ale by nie było, WT nie polega tylko na zestrzeliwaniu wrogich samolotów, więc grindować (i w ogóle bawić się grą) da się i na inne sposoby.

Tak czy siak, grindowanie wyższych tierów samolotów bez konta premium, to tak na oko, 10 razy większa mordęga niż w WoT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2013 o 12:35, meryphillia napisał:

Można, podobnie jak w WoT.
Jednakże specyfika matchmakingu gry powoduje że będziesz koszony podczas grindu przez
tabuny posiadaczy co lepszych prem samolotów.
Ale by nie było, WT nie polega tylko na zestrzeliwaniu wrogich samolotów, więc grindować
(i w ogóle bawić się grą) da się i na inne sposoby.

Tak czy siak, grindowanie wyższych tierów samolotów bez konta premium, to tak na oko,
10 razy większa mordęga niż w WoT.

"Lepsze premki". Ciekawe, bo tabunów od dłuższego czasu prem samolotów nie widziałem, a i jakoś osiągi mocno lepsze nie są. Co do mm, jak lata się w czwórkę to można wygrywać gry o wiele częściej niż w wocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować