Zaloguj się, aby obserwować  
LFG-Foley

Bleach - Temat ogólny

6149 postów w tym temacie

Dnia 13.12.2009 o 23:05, Ichibanboshi-kun napisał:

> Dziwię się, że Jetix w ogóle zdecydował się na emitowanie tego shounen-ai.


Czego XD? AHAHAHAH Chyba nie wiesz co mówisz, napewno nie wiesz XD


Owszem wiem ^^ Wystarczy spojrzeć na zachowanie Naruto względem SasUke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2009 o 23:05, Ichibanboshi-kun napisał:

> Dziwię się, że Jetix w ogóle zdecydował się na emitowanie tego shounen-ai.


Czego XD? AHAHAHAH Chyba nie wiesz co mówisz, napewno nie wiesz XD


Noo, gość się pomylił. Nie shounena, tylko anime:):) Poczyta trochę, i się nauczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2009 o 23:09, Ichibanboshi-kun napisał:

> Owszem wiem ^^ Wystarczy spojrzeć na zachowanie Naruto względem SasUke.

Ale juz się poddał :D może wreszcie sobie przypomni o Hinacie...


Która jest martwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2009 o 23:09, nwn9 napisał:

> > Dziwię się, że Jetix w ogóle zdecydował się na emitowanie tego shounen-ai.

>
>
> Czego XD? AHAHAHAH Chyba nie wiesz co mówisz, napewno nie wiesz XD

Noo, gość się pomylił. Nie shounena, tylko anime:):) Poczyta trochę, i się nauczy...


Wikipedia
Shōnen (jap. 少年, dosłownie "chłopiec w młodym wieku") - jest to anime lub manga przeznaczona głównie dla chłopców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2009 o 23:12, Rizzan napisał:

Wikipedia
Shōnen (jap. 少年, dosłownie "chłopiec w młodym wieku") - jest to anime
lub manga przeznaczona głównie dla chłopców.

Dzięki za poprawienie mnie bo coś dzisiaj forum mi psuje linki do wiki.

nwn9 naucz się Shounen to jeden z gatunków anime i mangi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2009 o 23:15, Tomoya-kun napisał:

> Wikipedia
> Shōnen (jap. 少年, dosłownie "chłopiec w młodym wieku") - jest
to anime
> lub manga przeznaczona głównie dla chłopców.
Dzięki za poprawienie mnie bo coś dzisiaj forum mi psuje linki do wiki.

nwn9 naucz się Shounen to jeden z gatunków anime i mangi!


Z chęcią:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2009 o 23:12, Rizzan napisał:

> > > Dziwię się, że Jetix w ogóle zdecydował się na emitowanie tego shounen-ai.

>
> >
> >
> > Czego XD? AHAHAHAH Chyba nie wiesz co mówisz, napewno nie wiesz XD
>
> Noo, gość się pomylił. Nie shounena, tylko anime:):) Poczyta trochę, i się nauczy...


Wikipedia
Shōnen (jap. 少年, dosłownie "chłopiec w młodym wieku") - jest to anime
lub manga przeznaczona głównie dla chłopców.



Jakbyś nie zauważył pierwszy, który rozpoczął tą dziwną dyskusję napisał "Shounen-ai" (pogrubiłem stosowny fragment). Shounen-ai oznacza miłość między dwoma młodymi osobnikami płci brzydkiej (chociaż jak przyglądam się niektórym bishounenom z mang typu shojo, to zaczynam wątpić, ale to inna sprawa), bądź gatunek mangi/anime opowiadający o takowej miłości. Co prawda ostatnimi czasy można przyrównać Naruciaka do shounen-ai (Szczególnie jak widzę stosunek jakim Główny niedorajda darzy Saskacza), ale ogólnie rzecz biorąc tytuł jest typowym shounenem. W przeciwieństwie do tytułu, o którym jest temat, w którym obecnie toczy się dyskusja. Owszem wybielacz miał być shounenem z założenia, ale coś mu nie wyszło i otrzymaliśmy sweet-sour love-comedy z elementami Battle mangi (ostatnio więcej tych elementów Battle mangi, ale sweet-sour love-comedy nadal jest zauważalny na całej linii XD)
Edit
Poza tym shounen nie jest tyle gatunkiem mangi, ale grupą docelową, do której jest ona adresowana. To, że ludzie przyjęli shounena za gatunek mangi, jest wynikiem lenistwa (i oszczędzania na druku). Bo przecież łatwiej (i taniej) jest napisać "Shounen manga" niż "Manga Bitewna, z elementami fantasty, sience fiction oraz przedstawiająca głębię przyjaźni".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TEMAT JEST O BLEACHU!!
Każdy chce być mądrzejszy od drugiego i robi się niebywały syf, jakiego jeszcze tu nie było. Ludzie przystopujcie.
Z tego co wiem, nazwa shonen nie wzięła się od magazynu, a od, jak już ktoś wspomniał, grupy docelowej. Jak już to nazwa magazynu pochodzi od mang jakie tam zamieszczają (głównie).
Dragon Ball nie ogranicza się do serii Z, która miała najmniej sensu. Tak, DB był o przyjaźni, miał przesłanie moralne itp. Pierwsza seria (imo najlepsza) to miała pełną gębą. Ale dla niektórych DB znaczy tylko DBZ.
Starajcie się nie obrażać innych użytkowników, mylenie się jest rzeczą ludzką. Nie jestem tutaj od utrzymywania porządku, ale porządek jakiś musi być.
Pisanie postu pod postem jest głupie!
A linkowanie do filmików o Naruto w temacie o Bleach jeszcze głupsze.

Macie szczęście, że moderatorzy tu rzadko zaglądają, ale dzisiaj by się przydało.

btw. Każdy szanujący się użytkownik internetu powinien wiedzieć, że linkowanie znaków z ogonkami, kreseczkami, itp. zawsze zakończy się niepowodzeniem. Dlatego link Tomoyi-kuna do wiki z artykułem shonen się nie udał, bo jest "ō" w nazwie. To tak na przyszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2009 o 17:08, Tymonius napisał:

> Kiedyś byłem bardziej wkręcony w Bleacha niż w Naruto, ale studio odpowiedzialne
za anime
> przegięło. Obecnie fillery trwają już chyba pół roku. Nie mam ochoty oglądać odcinków

> "o suszeniu skarpet"

Masz rację... Dodam jeszcze że oryginalna manga autorstwa pana Kubo, także schodzi na
psy. Po prostu widać że facetowi nie chce już się rysować, czy choćby spójnie prowadzić
fabuły... Robi sobie tzw " skoki".


Aż mi się zrobiło przykro. Czyli co nie mam na co liczyć specjalnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://epguides.com/Bleach/ - czyli przez cały styczeń pewnie też bedą się ciągnąć filery :/


@nwn9
"Twoje zdanie jest bardzo subiektywne..." - lol :D Jest takie coś jak niesubiektywna opinia? Twoje zdanie o tym, że Naruto jest lepsze od wybielacza też jest subiektywne XD

Poza tym... ONE PIECE OWZ ALL!!! XD

Dobra eot z mojej strony :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2009 o 14:50, orzel286 napisał:

http://epguides.com/Bleach/ - czyli przez cały styczeń pewnie też bedą się ciągnąć filery
:/


@nwn9
"Twoje zdanie jest bardzo subiektywne..." - lol :D Jest takie coś jak niesubiektywna
opinia? Twoje zdanie o tym, że Naruto jest lepsze od wybielacza też jest subiektywne
XD

Poza tym... ONE PIECE OWZ ALL!!! XD

Dobra eot z mojej strony :D


Nie skomentuję... powiem tylko, że na forum wyraża się zwykle subiektywne opinie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2009 o 15:45, nwn9 napisał:

Nie skomentuję... powiem tylko, że na forum wyraża się zwykle subiektywne opinie...

To w czym ci przeszkadza subiektywność opinii Tomoyi - kuna? XD Zresztą... nvm :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2009 o 15:44, nwn9 napisał:

Kishimoto nie lubi uśmiercać postaci...

Żebyś tylko wiedział [krzywi się z niesmakiem] no ale to nie temat na rozmowy o Naruto, więc kończmy tego offtopa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2009 o 14:25, szaq138 napisał:

Aż mi się zrobiło przykro. Czyli co nie mam na co liczyć specjalnie?

Imo jest na co liczyć, weź po prostu obejrzyj jeden, czy dwa chaptery i sam stwierdź :P Najłatwiejszy sposób by się przekonać, bo jak widzisz zdania tu są bardzo podzielone.

@orzel286
Niekoniecznie OP owni wszystko, bo wg mnie z chaptera na chapter jest coraz słabiej ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować