Zaloguj się, aby obserwować  
LFG-Foley

Bleach - Temat ogólny

6149 postów w tym temacie

Dnia 20.08.2010 o 02:28, Tohno napisał:

A swoją drogą nie rozumiem waszego zdziwienia z tego że Espada to Vasto Lorde. Przecież
było mówione że z całej Espady tylko Aaroniero był Adjuchasem.


Eee, pomyłka. Było mówione, że Aaroniero to Gillian, a nie Adjuchas ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2010 o 02:36, ziptofaf napisał:

Eee, pomyłka. Było mówione, że Aaroniero to Gillian, a nie Adjuchas ;P

No fakt. Już mi się pomyliła kolejność Hollowów tak dawno żadnego nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też to chciałem tu wpuścić ale nie chciałem robić double posta, a po za tym dla mnie te informacje są wspaniałe ma nadzieje że Bleach się trochę rozwinie po tym arcu

Ps Z moich badań nad manga wynika że numery

0-4 Vasto lorde
5-6 albo Vasto albo Ajdiuchas
7-8 Ajdiuchas
9 Gillian

Czemu tak? to proste :
1 Zakaz uwalniania miecza dla espada powyżej 4
2 W flashbacku Stark sam podzielił swą moc na dwa ciała więc gdy spotkał Aizena już był Arrancarem, więc zaliczyć go można do Vasto Lorde
3. Co do Noitory nie mam pewności
4. Wiądom że Grimjow we flashbackach jest Ajdiuchasem ale możliwe że zdążył zastać Vasto nim spotkał aizena(był to jego cel)
5. Numer 8 w stu procentach Ajdiuchas bo zastał częściowo pożarty przez Grimjowa jak podróżowali razem.
6. Co do 7 nie wiem ale tak sądzę
7. Co do 9 sam mówi że jest Gillianem

Więc tak maksymalnie w espadzie było nawet 7 Vasto Lorde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2010 o 02:28, Tohno napisał:

Przeczytaj chociaż post nad swoim, a dowiesz się że to na pewno nie koniec bleacha a
nowy Arc jest już zaplanowany.


wlasnie to mi sie nie podoba, dlatego napisalem oby...
kompletnym bezsensem jest kontynuowanie tego shounena - nie ma w nim obecnie zadnych ciekawych watkow wartych kontynuowania po zabiciu Aizena, plytkie postaci bez wyrazu tez nie przyspazaja mozliwosci do rozwoju fabuly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2010 o 12:31, Jimmi napisał:

wlasnie to mi sie nie podoba, dlatego napisalem oby...
kompletnym bezsensem jest kontynuowanie tego shounena - nie ma w nim obecnie zadnych
ciekawych watkow wartych kontynuowania po zabiciu Aizena, plytkie postaci bez wyrazu
tez nie przysparzaja mozliwosci do rozwoju fabuly


Robi kasę? Robi. To już jest sens do tworzenia kontynuacji.
Choć niestety muszę się z tobą zgodzić, że kontynuowanie Bleacha w obecnej postaci nie ma szczególnego sensu. Co innego, gdyby całkowicie zmienić układ sił (gdyby tak Aizen zdążył rozwalić SS/pozbyć się wszystkich kapitanów... ;)), przesunąć fabułę o np. 100 lat do przodu i zrobić pełnoprawny sequel w tym samym świecie. Ale cóż, na to nie ma żadnych szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2010 o 11:28, Lord_Illidan napisał:

ciach

Spoiler

A ja uważam, że aż tylu ich nie było. Dla mnie:
0 - Adjuchas. Nie pasują tu wymiary Yammiego. Poza tym, Kubo wspomniał o tym, że o numerkach Espady decyduje wielkość reiatsu. Myślę, że przez duże reiatsu wcale nie musi być najsilniejszy. Jest jeszcze taka teoria, że Yammi jest jakimś zmutowanym hollowem/eksperymentem Aizena/nieznanym rodzajem hollowa. Wg mnie to też może być prawdopodobne. Na VL to on mi zbytnio nie pasuje :P
1 - myślę, że bezapelacyjnie VL
2 - tu mam pewne wątpliwości. Z jednej strony mógłby być VL i pewnie nim jest. Ale ma coś z Adjuchasa, mania wyższości, zachowuje się jak hollow, który ma trochę więcej siły niż inne :P No i nie wygląda na super koksa, gdyby nie jego umiejętność starzenia.
3 - podobno potwierdzone na 100% - VL
4 - wydaje mi się, że VL, obok Starrka najbardziej na VL pasuje.
5 - po flashbackach z Nel (gdy Nnoitora był jeszcze "8") wnioskuję, że Adjuchas.
6 - można mieć pewne wątpliwości. Wydaje mi się, że VL nie został, przez co dołączył do armii Aizena. Adjuchas.
7 - Adjuchas
8 - Adjuchas
9 - Gillian
Co do tej wypowiedzi Kubo - znalazłem dwa różne tłumaczenia - jedno, że większość Espady to VL, a drugie, że większość Espady jest poziomu VL. Gdyby to drugie było prawdziwe, można mieć wątpliwości co Kubo chciał powiedzieć - czy że są VL, czy że po arrancaryzacji są poziomu VL, a jak wiemy arrancaryzacja zwiększa siłę hollowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2010 o 12:48, ziptofaf napisał:

Choć niestety muszę się z tobą zgodzić, że kontynuowanie Bleacha w obecnej postaci nie
ma szczególnego sensu. Co innego, gdyby całkowicie zmienić układ sił (gdyby tak Aizen
zdążył rozwalić SS/pozbyć się wszystkich kapitanów... ;)), przesunąć fabułę o np. 100
lat do przodu i zrobić pełnoprawny sequel w tym samym świecie. Ale cóż, na to nie ma
żadnych szans.


to też byłoby kompletnie bez sensu
w ogole nie rozumiem idei niepokonanego Aizena - to jak szturm Diabła na Niebo, skazany na porażke
poza tym nie widze też dalszej drogi power-upowania dla Ichigo - Bóg miałby go tricków uczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2010 o 16:59, Jimmi napisał:

to też byłoby kompletnie bez sensu

Byłoby bez sensu? W sumie sam świat Bleacha nie jest zły i można by go wykorzystać ponownie, choćby jako spin-off. Wystarczyłoby lekko zaburzyć ład obecnego świata, wypuścić Hollowy po całym świecie i od razu robi się ciekawiej. Ale kontynuować to co jest obecnie...cóż, da się. Ale nie jestem pewny czy warto.

Dnia 20.08.2010 o 16:59, Jimmi napisał:

w ogole nie rozumiem idei niepokonanego Aizena - to jak szturm Diabła na Niebo, skazany
na porażke

Z jednej strony to się zgodzę - jeden przeciwko całemu światu? To się nigdy nie udaje. Ale z drugiej...jak na razie to on jest potężniejszy od dowolnego Hollow/Shinigami, a walkę z Ichigo już zawczasu przewidział. Zaś co do jego celu...to może być cokolwiek. Osobiście jedynie wątpię, żeby chodziło mu o dostanie się do świata Boga Shinigami tylko po to, by go zabić.

Dnia 20.08.2010 o 16:59, Jimmi napisał:

poza tym nie widze też dalszej drogi power-upowania dla Ichigo - Bóg miałby go tricków
uczyć?

Nie, może być nawet Rukia. Kido to on za dobrze nie opanował ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2010 o 20:06, ziptofaf napisał:

Nie, może być nawet Rukia. Kido to on za dobrze nie opanował ;P


Po co mu kidou? Skoro nawet kidou o numerze 98 na Aizena nie zadziałało? Poza tym Ichigo i kidou? Przecież on byłby w nim gorszy od Renjiego, przy jego wyczuwaniu reiatsu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2010 o 20:13, Grzech napisał:

Po co mu kidou? Skoro nawet kidou o numerze 98 na Aizena nie zadziałało?

Przypomnę że siła kidou zależy też od siły siły użytkownika. Zauważ jak wygląda Soukatsui Rukii i Byakui - to samo zaklęcie, a w wykonaniu tego drugiego w walce z Renjim było w stanie powalić jego bankai na glebę.
Więc przy poziomie Reiatsu Ichigo...mogłoby być ciekawie. Hmmm....i coś tak czuję że to będzie główna karta atutowa Aizena w walce z Ichigo ;)

Dnia 20.08.2010 o 20:13, Grzech napisał:

Poza tym Ichigo i kidou? Przecież on byłby w nim gorszy od Renjiego, przy jego wyczuwaniu reiatsu.

Niekoniecznie. Ichigo po prostu nigdy nie przeszedł żadnego "formalnego" szkolenia. Więc tak naprawdę nie wiadomo co by z tego wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2010 o 20:25, ziptofaf napisał:

Przypomnę że siła kidou zależy też od siły siły użytkownika.


Tak. A kidou nr 98 zostało wykonane przez Uraharę, który zapewne nie jest słaby jeśli chodzi o poziom reiatsu.

Dnia 20.08.2010 o 20:25, ziptofaf napisał:

Niekoniecznie. Ichigo po prostu nigdy nie przeszedł żadnego "formalnego" szkolenia. Więc tak naprawdę nie wiadomo co by z tego wyszło.


Niestety teraz już na to za późno. Wątpię, aby nauczył się Full Hollow Form, nowych ciosów od Zangetsu i do tego jeszcze kidou w ogóle, a co dopiero jakiś uber technik, w tak krótkim czasie.

Poza tym Aizen nie pokazał jeszcze swojego bankai...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2010 o 22:46, Grzech napisał:

Poza tym Aizen nie pokazał jeszcze swojego bankai...


A skąd taka pewność? Bo w sumie to nigdy nie było powiedziane, czy jego Kyouka Suigetsu to już Bankai, czy tylko Shikai. Bo co jak co, ale jak na shikai to mi się zawsze wydawałó "lekko" przesadzone.
Ale jeśli jakieś bankai ma, to podejrzewam że będzie to jeszcze bardziej przekoksana wersja tego co ma teraz. Czyli np. modyfikacja pamięci, czytanie w myślach i takie tam :P A nie tylko iluzje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2010 o 22:58, ziptofaf napisał:

Ale jeśli jakieś bankai ma, to podejrzewam że będzie to jeszcze bardziej przekoksana
wersja tego co ma teraz. Czyli np. modyfikacja pamięci, czytanie w myślach i takie tam
:P A nie tylko iluzje ;)

Ja czuje że zamiast Bankai, Aizen rzuci swoim Ressurection. Ewentualnie zrobi to Ichigo w Hollow Form.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bleach 285:

Spoiler


1.) Cenzura! (Hiyori powinna zostać przecięta wpół)
2.) Ichigo krzyczący z zamkniętymi ustami!
3.) Kolor Bankai''a Kensei''a (czy tylko mnie zirytował?)
4.) Mina Rukii gdy złapał ją Yammy (19:58), a jeszcze konkretniej...brak oczu (WTF!?)
5.) A poza tym to reszta odcinka była w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od tygodni jadą na oparach, więc jakość wykonania jest taka jaka jest... ciekawe tylko na co odkładają siły, chyba nie na crossover Ichigo z Alladynem? :P A sam odcinek, no cóż, znowu 1/4 to materiał który już widzieliśmy. Mogliby niektóre walki przedłużyć a tak musieliśmy podziwiać

Spoiler

zarąbiście długi tyłek Yammy''ego

...

Dla odmiany, ostatnio kupiłem piąty tomik(waaa, nareszcie) i wow, jaki Bleach był kiedyś uber...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2010 o 16:00, luzac napisał:

Od tygodni jadą na oparach, więc jakość wykonania jest taka jaka jest... ciekawe tylko
na co odkładają siły, chyba nie na crossover Ichigo z Alladynem? :P


Okaże się Alladyn to jakiś kuzyn Aizena ;D W fillerach Bleacha wszystko jest możliwe ;)

Dnia 24.08.2010 o 16:00, luzac napisał:

A sam odcinek, no cóż, znowu 1/4 to materiał który już widzieliśmy. Mogliby niektóre walki przedłużyć a tak
musieliśmy podziwiać

Spoiler

zarąbiście długi tyłek Yammy''ego

...

Spoiler

Koszta. Przedłużenie walki = dynamika, animacje itd. A to ZUO! Za to tyłek Yammy''iego to tak naprawdę powtarzanie 9 (sprawdziłem!) klatek animacji przez 7 sekund bez żadnych zmian ;)

Dnia 24.08.2010 o 16:00, luzac napisał:

Dla odmiany, ostatnio kupiłem piąty tomik(waaa, nareszcie) i wow, jaki Bleach był kiedyś
uber...


Bo kiedyś autor myślał do przodu. Porównaj sobie wywiady z nim, a z twórcą Negimy. Ten drugi, zapytany o jedną z postaci, wprost powiedział że jej historia zostanie wyjaśniona w ostatnim arcu. A pisał to tak dawno temu, że lepiej nie mówić (i, z tego co widać po ostatnich chapterach, to zamierza dotrzymać słowa ;P). Za to Kubo nawet na sam pomysł z Aizenem jako nowym uber bossem wpadł mimochodem, już w trakcie trwania SS arc.
I te nieprzemyślane działania w pewnym momencie zaczęły wyłazić (Zaraki rozwala jak chce 5. Espadę, a Ichigo w masce ledwo poradził sobie z 6...), a teraz są już aż nadto wyraźne w każdym aspekcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2010 o 10:53, Lord_Illidan napisał:

Chapter 417

Spoiler

Ichigo i Aizen sobie gadają Gin tam jeszcze jakoś zipie może nie deadnie, ogólnie
cały chapter przegadany i nie ciekawy


Czemu nie jestem ani trochę zdziwiony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2010 o 10:53, Lord_Illidan napisał:

/ciach/


Spoiler

A co, wolelibyście, żeby od razu rzucił się na Aizena z pięściami? No ej, o bezpieczeństwo kumpli też trzeba zadbać. :P



Żeby tylko chapter nie nazywał się "Decide II". :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować