Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

20 minut z Shadowrun Returns

13 postów w tym temacie

Mnie to nie porwało, ale co ja tam wiem... Ze Shadowrunem styczności wcześniej nie miałem, ale możliwe, że dla fanów jest to nie lada gratka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie miałem nigdy z uniwersum Shadowrun styczności. Muszę przyznać, że nawet nie śledziłem informacji o tej grze... Ale ten materiał totalnie mnie zaskoczył, pozytywnie oczywiście. Fajny setting, ładnie wygląda, zapowiada się na rozbudowaną pozycję. Jednak pogram w dobrego oldschoolowego erpega przed Wasteland 2 :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako proof of concept niezłe, widać, że to alfa... ale mam nadzieję, że wizualnie będzie się prezentować nieco lepiej. Przynajmniej tak jak Wasteland...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie wyglądać lepiej.
Warto pamiętać, że Shadowrun to gra + edytor :)
Mi ten styl odpowiada i pasuje.
Nie dość, że gra nie zebrała takich funduszy jak Wasteland to jednak stopień komplikacji świata niestety komplikuje użycie 3D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę żeby wyglądało lepiej - jest estetycznie i mam nadzieję nie wymaga super sprzętu. W konfigu "tablet na kanapie" - ideał. Poza tym nie patrzcie tylko na grafikę, ale posłuchajcie opisu mechaniki, to co dzieje się na ekranie to tylko jeden z wariantów rozegrania sytuacji.
Osobiście nie mogę się doczekać, żaden rpg w którego teraz gram nie ma mniej niż 10 lat. Dzięki kickstarterowi to będzie dobry rok (do czasu aż ktoś sp*)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

grafika ? cacy. moze tylko efekty troche podciagac, chociaz nie trzeba. w oczy na minus rzuca sie:

brak celowania w konkretne konczyny
poruszanie sie w turach nawet gdy nie jestesmy w combacie
system oslon - niejasny i zapewne covery niezniszczalne
brak jakiejkolwiek przemocy, znikajace zwloki
system punktow akcji - zalezy jaka bedzie rozpietosc punktow ruchu. bo jak to bedzie najwazniejsza statystka to pupa ;/
wrogowie sie nie ruszja poza walka

narzekam, bo zawsze narzekam. wyglada obiecujaco i chyba sie dorzuce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strzaly, ataki, magia. To mogloby byc wizualnie doprawione. Poza tym ok.

Chlopaki zauwazyli widac, ze mozna zrobic gre turowa z izometrycznym widokiem w dzisiejszych czasach po sukcesie nowego X-COM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet gdyby gra wyglądała tragicznie (a wygląda bardzo fajnie) to i tak pewnie bym ją kupił. Uwielbiam "papierowe" wersje zarówno Shadowruna, jak i Cyberpunka 2020.

Do dziś wspominam z łezką w oku mojego krasnoludzkiego najemnika, który po ostrzelaniu siedziby wroga z samochodu odkrywa, że w aucie skończyła się benzyna... To się nazywa prawdziwy atak paniki... "Ale jak to?! Przecież sprawdzałem przed wyjazdem!!" - "Licznik się popsuł..." :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2013 o 15:55, seancamel napisał:

Nawet gdyby gra wyglądała tragicznie (a wygląda bardzo fajnie) to i tak pewnie bym ją
kupił. Uwielbiam "papierowe" wersje zarówno Shadowruna, jak i Cyberpunka 2020.

>

Mogę się podpisać rękami i nogami.. tez tyle lat czekam i wygląda na to, ze w końcu się doczekam.
Jeszcze jak by ktoś zrobił w izometrycznym rzucie albo dobrze przemyślanym tpp+fpp coś z World Of Darkness, gdzie miał bym wybór grac nowo narodzonym krwiopijcą z dwolnie wybranego klanu tudzież garou z dowolnie wybranego plemienia.... ehh marzenia ściętej głowy [a dostane jedynie, do tego nie wiadomo kiedy, zabiedzone mmo na mikro pay =.=]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Mogę się podpisać rękami i nogami.. tez tyle lat czekam i wygląda na to, ze w końcu się
> doczekam.
> Jeszcze jak by ktoś zrobił w izometrycznym rzucie albo dobrze przemyślanym tpp+fpp coś
> z World Of Darkness, gdzie miał bym wybór grac nowo narodzonym krwiopijcą z dwolnie wybranego
> klanu tudzież garou z dowolnie wybranego plemienia.... ehh marzenia ściętej głowy [a
> dostane jedynie, do tego nie wiadomo kiedy, zabiedzone mmo na mikro pay =.=]

WoD''y nie mają szczęścia do komputerowych ekranizacji. Swego czasu (tak około 2000 roku chyba) jakaś firma robiła mixa tps / fpp opartego na Wilkołaku Apokalipsie - niestety pomysł upadł. Co do Wampira - Redemption był całkiem całkiem - zwłaszcza część dotycząca Mrocznych Wieków (mojego ulubionego settingu do WoD''ów). Bloodlines był już jednak okropny - zarówno z powodu wszędobylskich bugów, jak i samej fabuły. Fakt, że teraz robią MMO pominę milczeniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bloodline z fanowskim patchem jest bardzo przyzwoitym szpilem.
Do Redemption mam ogromny sentyment - pierwszy raz grałem w niego z kumplem jeszcze jako młody szczaw.
Graliśmy sobie razem na jednym komputerze na zmianę, coraz bardziej zatapiając się w fabułę.

Ciągle liczę, ze może tak jak to było z WH40k - ktoś da rade wycyganić ta licencje od WW i zrobi z niej hit, bo potencjał na hit jest [gra cRPG dobrze poprowadzona, wielowątkową i osadzona w uniwersum WODa mogła by skasować nawet niektóre nieśmiertelne hity].
Jak by nie patrzeć WH40k odzył po fali totalnych crapów jako świetna seria Dawn of War, może i WOD dostanie kiedyś szanse.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować