Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Recenzja: StarCraft II: Heart of the Swarm

143 postów w tym temacie

Dnia 02.05.2013 o 16:00, L33T napisał:

!@#!$ Blizz !@#!$!$ gra - Nie
Kolega powiedział że jego kolega powiedział że gra jest słaba - Nie
Wciskanie wałków że gra się tnie bez podania konfiguracji - Nie


No zgadzam się, ale takie przypadki stanowią jednak mniejszość zarówno wśród opinii w ogóle jak i wśród samych krytyków, więc zarzuty, że "hipsterskie hejtowanie" jest modne wydają mi się grubo przesadzone (zwłaszcza, że połowa z tego to pewnie "4 lulz").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2013 o 15:59, Zajanski napisał:

> A wg blizz caly czas trzyma rowny poziom. Kwestia gustu, nie sadzisz?

Czyli z tego, że komuś podobają się nowe gry Blizzarda wynika to, że ktoś inny, komu
nowe gry Blizzarda się nie podobają, nie ma prawa wyrazić takiej opinii?


Oczywiscie ze ma prawo, do tego sluzy kazde forum. Kolega wyzej fajnie napisal, faktycznie jak ktos narzeka na optymalizacje, po czym nie chce podac konfiguracji bo nie i juz, no to troche dziwnie to wyglada, prawda?
Nikt nikomu nie zwraca uwagi jesli krytyka jest konstruktywna. Dajmy na przyklad takiego starcrafta i diablo, na diablo byl hejt bo to juz nie to co kiedys, ze gorsze i w ogole bez klimatu, taki torchlight, czy pozniej path of exile byly duzo lepsze bo byly bardziej podobne do diablo 2, no i niby wszystko ok (pomijam fakt ze w torcha gralem i jest nudny jak flaki z olejem). Ale zaraz wychodzi starcraft i ludzie psiocza ze za malo zmian, bardzo podobny do jedynki i w ogole to tylko lepsza grafika. Wszystkim sie nie dogodzi. Takich przykladow mozna podac mase, z pvp do diablo jak bylo? Bylo zapowiedziane ze nie bedzie w czasie premiery i nie bylo! Nie, musi sie znalezc masa ynteligentnych inaczej ktorzy beda na to narzekac, tak jakby blizz ukrywal to przed kims. O WoW-ie sie nawet nie wypowiadam, bo tam to ludzi potrafia narzekac na najnowszy dodatek nawet w niego nie grajac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, po prostu nie widziałem celu twojej wcześniejszej wypowiedzi. Zdanie "Blizzard robi coraz słabsze gry" miało pełnić funkcję opinii (której zresztą sam do końca nie podzielam), a nie "prawdy objawionej". Zakładam, że na tym forum jesteśmy już w większości na tym poziomie, że nie musimy dodawać co chwilę "moim zdaniem...", "w moim odczuciu...", "niektórzy uważają że..." itp. bo każdy opinię od faktu odróżnia.
Dodam, że na każdą bezwartościową opinię niepochlebną przypada jedna bezwartościowa opinia hurraoptymistyczna typu "gry Blizzarda są najlepsze, bo tak", "Diablo 3 to wspaniała gra, a komu się nie podobała ten jest hipsterem", itp. więc jeżeli już tępimy bezpodstawne opinie, to bądźmy konsekwentni i czepiajmy się także i tych. W przeciwnym wypadku dajmy "hejterom" hejtować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.05.2013 o 16:14, Zajanski napisał:

Dodam, że na każdą bezwartościową opinię niepochlebną przypada jedna bezwartościowa opinia
hurraoptymistyczna typu "gry Blizzarda są najlepsze, bo tak", "Diablo 3 to wspaniała
gra, a komu się nie podobała ten jest hipsterem", itp. więc jeżeli już tępimy bezpodstawne
opinie, to bądźmy konsekwentni i czepiajmy się także i tych. W przeciwnym wypadku dajmy
"hejterom" hejtować.


Moze i racja, moze ja jako fan gier blizza (ale nie bezkrytyczny) bardziej zwracam uwage na hejt, niz na jego odwrotnosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2013 o 16:00, L33T napisał:

Wciskanie wałków że gra się tnie bez podania konfiguracji - Nie


Nie będę nic podawał, bo nic konstruktywnego na ten temat nie powiesz. Nawet i techniczni Blizzarda nie mogą nic na ten temat powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2013 o 16:00, L33T napisał:

Wciskanie wałków że gra się tnie bez podania konfiguracji - Nie


Wiesz co, z tym to nawet jak mam ustawienia ogarnięte na tak średnie z Core2Duo 2,44, Radkiem 3650HD 512MB i 4GB RAM potrafi się ściąć dwa, trzy razy podczas gry przeciwko SI. Ostatnio mniej razy to się zdarza, ale się zdarza. Można mieć tylko nadzieję, że Blizz coś z tym zrobi w jednym z patchów, bo potrafi niemiłosiernie wnerwić w niektórych sytuacjach :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2013 o 18:20, Revanchist napisał:

Nie będę nic podawał, bo nic konstruktywnego na ten temat nie powiesz. Nawet i techniczni
Blizzarda nie mogą nic na ten temat powiedzieć.


Z góry wiesz, że użytkownicy forum za Chiny Ludowe nic nie poradzą co zrobić, żeby gra lepiej działała. Lepiej trzymać specyfikację kompa w tajemnicy i narzekać jak to SC II się tnie i jaki to Blizzard niedobry niż podać konfigurację, a najlepiej raport DxDiag i poprosić użytkowników o radę co zrobić, żeby gra działała lepiej. Wiadomo z góry, że to że gra nie działa płynnie to wina Blizzarda, a nie na przykład starych sterowników do karty graficznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2013 o 15:29, Revanchist napisał:

Zgadzam się, straszna kaszana, wydałem kupę kasy na produkcję, która nie dość, że kosztowała
sporo, to jeszcze miałem problemy z instalacją, po instalacji co jakąś godzinę gra wywalała
się do systemu, bo źle zarządzała pamięcią (na dodatek optymalizacja leży i kwiczy, a
mieli to poprawić - wniosek: nie trzeba było w ogóle w silniku grzebać i zostawić go
takim, jakim był!), a co mi z filmików, jak musiałem je oglądać na YouTube, bo w grze
po kilkunastu sekundach zaczynały niemiłosiernie ciąć.


jedyne rozwiazanie: wiecej wegla.

ps: brak podanej SUPER HIPER ULTRA TAJNEJ specyfikacji na jakiej masz wlasnie takie problemy pozwala mi przypuszczac ze masz komputer na wegiel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja sterowników nic nie pomogła, a poza tym problemy jestem w stanie rozwiązać sam, szukając porad w internecie. Tutaj naprawdę nikt mi nie może pomóc.

Poza tym na forach Blizza raport DxDiag to było to, o co techy Blizza prosili i nic z tego nie wywróżyli. I oczywiście, że jest to wina Blizzarda - jeszcze przed tymi "usprawnieniami" gra zasuwała u mnie jak burza, a na pececie mającym ładnych kilka lat dało się SC2 uruchomić na wysokich detalach i poza chwilowymi zaciachami kilka razy podczas misji też zasuwała jak burza.

Podsumowując: ja tutaj opisuję stan faktyczny, nie szukam żadnych porad, więc nie zawracajcie mi głowy.

@EmperorKaligula

Węgiel jest teraz drogi. Muszę go oszczędzać, parę miechów temu zmarnowałem go trochę na Far Cry 3. Gra co prawda działała zaskakująco płynnie, ale nie była tego warta :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2013 o 22:40, Revanchist napisał:

Podsumowując: ja tutaj opisuję stan faktyczny, nie szukam żadnych porad, więc nie zawracajcie
mi głowy.


Stan faktyczny jest taki, że nie wiesz co jest przyczyną tego, że gra gorzej działa i równie dobrze wina może być po stronie komputera, na którym StarCrafta II uruchamiasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2013 o 22:40, Revanchist napisał:

ja tutaj opisuję stan faktyczny, nie szukam żadnych porad


czyli jest problem, jest mozliwosc ze z Twojej winy, a nie programistow, ale Ty wiesz lepiej i juz :D no i do tego SUPER HIPER ULTRA TAJNA konfiguracja... sorry ale ciezko nie dokarmic takiego posta :)

+1 Wojman, dodam tylko

"jaki pan, taki kram"

ale jak wiadomo to gra jest zawsze winna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do jasnej ciasnej, wytłumaczę wam to jak krowie na rowie:

A) Problem polega na tym, że framerate skacze - gra najpierw zasuwa z prędkością 70-100 fps i działa jak burza, a nagle spowalnia i tnie się niesamowicie. Najgorzej jest, gdy przy setkach jednostek na ekranie gra działa płynnie, a przy mniejszej ich ilości nagle zwalnia.

B) Popatrzcie sobie na przykład na ten wątek - ludzie tutaj mają chyba mocne komputery (nie wiem, nie przyglądałem się wszystkim konfiguracjom) i też mają taki sam problem:
http://us.battle.net/sc2/en/forum/topic/8197590884

Ale to oczywiście wina mojego komputerka żałosnego, Blizzard wiecznie święty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2013 o 16:19, Revanchist napisał:

Za 5 tys.


I na takim ci Starcraft 2 nie działa??? Chyba coś kantujesz
Albo przepłaciłeś hehe XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać, że HotS jest o kobicie, bo jak ma kaprysy to źle działa, ale jak ma dobry humor to nawet daje radę, bo dzisiaj ukończyłem misję "Supreme" z wysokim framerate przez większość misji hehe xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2013 o 12:27, Revanchist napisał:

A) Problem polega na tym, że framerate skacze - gra najpierw zasuwa z prędkością 70-100
fps i działa jak burza, a nagle spowalnia i tnie się niesamowicie. Najgorzej jest, gdy
przy setkach jednostek na ekranie gra działa płynnie, a przy mniejszej ich ilości nagle
zwalnia.


Tyle, że ten opis znów wskazuje na to, że problem jest z komputerem użytkownika. Konkretnie moim zdaniem w tym przypadku przegrzewa się karta i/lub inne podzespoły. Pomijam już fakt, że nie ma sensu grać przy ustawieniach powyżej 60 FPSów, gdyż ludzkie oko i tak nie dostrzeże różnicy, a monitor nie będzie nawet w stanie tyle klatek wyświetlić co w efekcie daje to, że obraz jest generowany przez kartę, ale nie wyświetlony co w konsekwenci doprowadza do zwiększenia ciepła w komputerze. To, że mówisz, że masz komputer za 5000 wskazuje na to, że prawdopodobnie masz laptopa, a z zasady na laptopach są instalowane gorsze podzespoły niż w przypadku stacjonarnego komputera. Może się też okazać, że ciepło nie jest we właściwy sposób odprowadzane na przykład poprzez położenie komputera na jakimś materiale np. na łóżku. Warto się zaopatrzyć w jakąś deseczkę czy blat i na nim stawiać laptopa. Reasumując choć nadal nie chcesz podać konfiguracji swojego kompa to wszystko wskazuje na to, że za problemy z grą wynikają z tego, że sprzęt użytkownika nie jest odpowiednio wydajny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat podobne problemy miewają ludzie z bardzo mocnymi konfiguracjami, bo gra nie jest zbyt dobrze zoptymalizowana, więc może u niego również nie jest to problem z kompem, aczkolwiek trudno to stwierdzić. Wystarczy poczytać fora czy posłuchać opinii niektórych komentatorów (którzy zwykle posiadają bardzo potężny sprzęt). Gra np. używa tylko 2 rdzeni na procesorze. Jeśli problemem są spadki FPS przy dużych bitwach, to prawdopodobnie silnik gry nie radzi sobie z wyświetlaniem tak dużej liczby jednostek. W 4vs4 gdy walczą ze sobą scapowane armie, gra potrafi zadławić w zasadzie każdy sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam, że wciąż to piszesz, ale mów ludziom, ale oni i tak widzą winę wyłącznie w twoim sprzęcie, podczas gdy drzewiej sprawował się idealnie, dopóki Blizzard nie zaczął grzebać w silniku SC2 wprowadzając pseudousprawnienia :>.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować