Zaloguj się, aby obserwować  
Wojman

HearthStone: Heroes of WarCraft - nowa karcianka od Blizzarda

3282 postów w tym temacie

Dnia 08.01.2014 o 15:59, Ecko09 napisał:

Wybrałem se maga na arene, na 30 kart tylko 3 razy mi dało zaklecie do wyboru. Noż do
jasnej cholery...0/3 here i come. Jeszcze jakby inne karty dobre dawało chociaż. Ale
nie , same syfy, 90% kart za 3 many ciągle dawało, świetnie...


Dzisiaj zrobilem 11/3 magiem, więc zamiast narzekać lepiej poczytać i się nauczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2014 o 16:29, Noirr napisał:

Dzisiaj zrobilem 11/3 magiem, więc zamiast narzekać lepiej poczytać i się nauczyć.

Bez obrazy, ale magiem to akurat żadna sztuka. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2014 o 16:32, Jaracz napisał:

Bez obrazy, ale magiem to akurat żadna sztuka. :D


A co ma do tego sztuka? Grasz, żeby wygrać i jak masz do wyboru maga albo huntera to wiadomo co wybierzesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2014 o 16:28, masterHADES napisał:

To normalne, że na początku się robi 0/3 na arenie:p Jak już się ogranie trochę składanie
talii i siłę kart plus ogranie w samej grze to idzie coraz lepiej.

Niekoniecznie. Osobiście nie czuję jakiegoś wielkiego postępu w swojej grze, a Areny typu 1/3 mam także wśród ostatnio rozegranych. Moje dwie pierwsze Areny to 3/3 i 5/3. Dużo zależy od tego, jakie trafiają się karty do wyboru. Grałam kilkukrotnie Szamanem na Arenie i widziałam różnicę w grach, gdzie miałam hexy (raz nawet 3), burze, totem, bloodlust i kilka innych dobrych kart a tam, gdzie ich nie miałam. Wiadomo, że robi się postęp na zasadzie takiej, że lepiej się wybiera spośród tego, co się ma, ale to nie wszystko. Czasami mam taki deck na arenie, że nic tylko od razu zrezygnować :P

@@@Jaracz
Nie gram magiem na arenę bo boję się, że nie wylosuję dobrych kart :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2014 o 16:29, Noirr napisał:

Dzisiaj zrobilem 11/3 magiem, więc zamiast narzekać lepiej poczytać i się nauczyć.


A co to mi da jak mi rzuca same gówniane karty? Czytałem trochę i wiem co brać, a czego unikać, ale te karty co mi dawało dziś to była jakaś pomyłka. Mam nadzieję, że nadal usprawniają ten cały system, bo czasami to tu nie ma żadnego balansu. Rzuci ci same karty za 3 many i bądź szczęśliwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2014 o 16:58, Noirr napisał:

A co ma do tego sztuka? Grasz, żeby wygrać i jak masz do wyboru maga albo huntera to
wiadomo co wybierzesz.

Kwestia priorytetów. Ja gram najpierw dla zabawy, potem dla zwycięstwa, dlatego wybieram klasy, które lubię, a pedalstwa (mag) nie ruszam. :E
Z tego też powodu nie ściągam od innych pomysłów na talie, tylko układam własne, bo dla mnie w karciankach kombinowanie z kartami i wdrażanie własnych pomysłów w życie to największa część frajdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2014 o 18:07, Jaracz napisał:

...


No cóż, może to moje nawyki z MtG, ale ja lubię grać dla wygranej i lubię jak mi wszystko gra w decku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2014 o 18:28, Noirr napisał:

No cóż, może to moje nawyki z MtG, ale ja lubię grać dla wygranej i lubię jak mi wszystko
gra w decku.

Każdy lubi wygrywać i nie ma w tym nic złego ;) Ale na arenie nie zawsze wszystko gra w decku :D I nie zawsze jest to kwestia umiejętności doboru kart tym bardziej, że nigdy nie wiadomo, jakie będą kolejne karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2014 o 18:07, Jaracz napisał:

Z tego też powodu nie ściągam od innych pomysłów na talie, tylko układam własne, bo dla
mnie w karciankach kombinowanie z kartami i wdrażanie własnych pomysłów w życie to największa
część frajdy.


Dokładnie, eksperymentowanie daje największą frajdę, kiedy jakiś własny pomysł wypala. Pedalska jest nie tyle gra magiem, a gra ściągniętym deckiem, powielanie popularnych talii.
Co do Areny, to wszystko opiera się zwyczajnie na szczęściu. Jakie karty dostaniesz do wyboru, tak daleko zajedziesz. Zdarzyło mi się grać z gościem, który miał w decku 3 unikalne karty (te fioletowe), ja natomiast nie miałem ani jednej. I choć zaskakująco dobrze mi szło, nie dało się wygrać tej walki. Po prostu, jakiś amigo miał królewskie karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2014 o 16:19, Ecko09 napisał:

gg zero dobrych kart, 0/3, przeciwnicy ofc miel idobre karty, te losowe dobieranie kart
i talii to najwiekszy kretynizm ever


Po pierwsze nikt Ci nie każe tam grać, a po drugie może po prostu nie wiesz jakie karty są dobre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do areny, to moim zdaniem fajnie jest wygrać ze słabą talią. Nawet bardzo zerową.
Czemu, bo daje doświadczenie w trudnych momentach. Wiem, że to może nie jest całkiem sensowne, ale jak masz słabą talię, to musisz się 10 razy więcej na myśleć, żeby coś zrobić. Moim zdaniem warto spróbować.

Ogólnie jeszcze słabo dobieram karty, ale dla uproszczenia wprowadziłem sobie strategie wyboru:
najlepszą z 2jke albo najgorszą z 2jke. W skrócie, że musimy wybrać jedną z 2ch z największą ilością many lub jedną z 2ch z najmniejszą ilością many.

Najprostszy algorytm zachłanny, to branie na początku według strategi najlepszej 2jki, a potem z najgorszej 2jki.
Oczywiście jak już ogarniemy karty, to już sami wybieramy strategie najlepszą z 2jke albo najgorszą z 2jke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2014 o 19:55, qwerty5712 napisał:

Czemu, bo daje doświadczenie w trudnych momentach. Wiem, że to może nie jest całkiem
sensowne, ale jak masz słabą talię, to musisz się 10 razy więcej na myśleć, żeby coś
zrobić. Moim zdaniem warto spróbować.

Ja nie twierdzę, że nie. Sama lubię, gdy moje lamentowanie "słaby deck" kończy się wynikiem 5 lub 6/3. Poza tym Areny gram przede wszystkim dla paczuszek, a nie dla rekordów czy win streaków, więc nie jest to dla mnie takie istotne. Mimo wszystko jednak wolę wygrywać, bo wtedy mogę grać je częściej, bo nie muszę "zarabiać" na rankedach. Co nie zmienia faktu, że mając słaby deck czuję sama na sobie mniejszą presję :D

@@@Budo
Wyluzuj. Znajomość kart to jedno, a to, że w obecnej arenie szamanem nie wypadł mi ani jeden hex, totem, burza oraz zaklęcie zadające dwóm minionom po 2 obrażeń to drugie. Co tu ma do tego fakt, czy znasz karty, czy nie? Owszem, jak je znasz lepiej to złożysz lepszy deck z tego co wylosujesz, ale nie złożysz tak dobrego decka jak mógłbyś złożyć, gdyby te karty Ci wypadły. Co nie zmienia faktu, że bardzo lubię tryb Areny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2014 o 20:12, Latimeria napisał:

Ja nie twierdzę, że nie. Sama lubię, gdy moje lamentowanie "słaby deck" kończy się wynikiem
5 lub 6/3. Poza tym Areny gram przede wszystkim dla paczuszek, a nie dla rekordów czy
win streaków, więc nie jest to dla mnie takie istotne. Mimo wszystko jednak wolę wygrywać,
bo wtedy mogę grać je częściej, bo nie muszę "zarabiać" na rankedach. Co nie zmienia
faktu, że mając słaby deck czuję sama na sobie mniejszą presję :D


Dokładnie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2014 o 19:55, Budo napisał:

Po pierwsze nikt Ci nie każe tam grać, a po drugie może po prostu nie wiesz jakie karty
są dobre?

Trochę racji ma, czasami naprawdę gruby fail przy losowaniu można zaliczyć i nawet z dobrą znajomością zagrań nie dasz rady nic zdziałać, przykładem może być mój ostatni pick warriora i wylosowanie kart idealnie pasujących pod maga, a o broni czy spellach rage'a mogłem tylko pomarzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2014 o 15:09, BoloMaster napisał:

Jeśli bierzemy pod uwagę tylko podstawowe karty, to mag to jedna z najsilniejszych klas....


15/15 brać stronników/zaklęcia czy coś w stylu 21/9 ( w tym przypadku chyba wszystkie ważne zaklęcia się nie zmieszczą)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2014 o 01:54, Ecko09 napisał:

15/15 brać stronników/zaklęcia czy coś w stylu 21/9 ( w tym przypadku chyba wszystkie
ważne zaklęcia się nie zmieszczą)?

Wszystko zależy co dostajesz, generalnie gdzieś czytałem, że im więcej wydraftujesz pyro/flamestrike''ów/fireballi tym wyższa szansa na wygraną, reszta pewnie jest opcjonalna tym bardziej po nerfach na freeze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2014 o 01:54, Ecko09 napisał:

15/15 brać stronników/zaklęcia czy coś w stylu 21/9 ( w tym przypadku chyba wszystkie
ważne zaklęcia się nie zmieszczą)?

Wszystko zależy od doboru kart i tu właśnie ważne jest doświadczenie, dzięki niemu będziesz wiedział które karty będą ze sobą współgrać oraz jaką taktykę obrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2014 o 10:52, darkwind21 napisał:

Czy wczoraj był jakiś reset rankingów? Wczoraj miałem coś koło 19 a dzisiaj mnie cofnęło
na 25.


Był dziś w nocy. Ale patcha chyba żadnego nie było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować