Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Battlefield 4 oficjalnie na silniku Frostbite 3.0! Pierwszy zwiastun, szczegóły i data premiery ujawnione!

19 postów w tym temacie

Adam Berlik

Zgodnie z obietnicą, EA zaprezentowało grę Battlefield 4. Wiemy już, kiedy produkcja trafi do sklepów i na jakich platformach będzie dostępna. Znamy także sposób lokalizacji.

Przeczytaj cały tekst "Battlefield 4 oficjalnie na silniku Frostbite 3.0! Pierwszy zwiastun, szczegóły i data premiery ujawnione!" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra wygląda nieźle ale jak dla mnie to podrasowana 3 z minimalistycznym HUB''em( który wygląda źle ) za mega duży hajs ostatnio EA trochę przegina z cenami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem też gameplay dostępny na battlefield.com i muszę powiedzieć że robi wrażenie! Żeby tylko wątek fabularny był w miarę ciekawy.
Grafa świetna, niszczenie otoczenia też wygląda fajnie ( świetnie wyglądał moment w którym Venom przywalił w ziemię ), tylko ciekawe czy będzie tak samo w multi.
No i na razie widzę że ludziom z Dice chyba nie chciało się robić nowych modeli postaci dla ruskich :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2013 o 07:43, QuantumHD napisał:

Szczerze?? Jestem zawiedziony..... I te chore ceny pre-order. Żenada


Zobaczymy jak to będzie wyglądać z pudełkowymi wersjami, gdy premierę ma gra od EA, cena na Originie jest najczęściej wyższa od ceny za grę w pudełku w polskich sklepach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na początku zajar ale szybko zgasł faktycznie postacie z trójki to żart jakiś jest jestem zawiedziony. A co z PS4 i nowym XBOX''em

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W trakcie rozgrywki zniszczymy budynki, w których schowają się nasi wrogowie, a także osłony na otwartym terenie.

^^ O wracają patenty z Battlefield: Bad Company (z 2008 r.). Miło :) Chociaż (po gameplayu) na singlową kampanię w sandboxowym stylu nie ma co liczyć, to i tak powinno być lepiej niż w BF 3 (gorzej już się nie da).

Co do samego gameplaya (tego 17 minutowego) - ładnie, efekciarsko, efektownie i ogólnie jest na czym zawiesić oko. Fajny patent z przełączaniem się z celownika ACOG na ten standardowy. Zniszczenia faktycznie też jakby większe. Jednak kiedy się to wszystko porówna z BF3, to wychodzi...

... że zmian jest mało a skryptów (nadal dużo). Do przeciwników strzela się jak do kaczek. Czarnoskóry kompan czeka jak sierota za autem aż wszystkich wystrzelamy. Sam nie wykazuje żadnej inicjatywy. Nie wbiegnie do budynku wcześniej, ani później. Skrypt.

Wbiegamy żołnierzem gdzieś na dach - wróg, który tam się czai jest ślepy i głuchy, nawet się nie ruszy. Wrogi helikopter też zaczyna pruć ogniem w określonym momencie. Może taka jest cena efekciarstwa ? Wątpie, można przecież znaleźć złoty środek i dać dużo więcej swobody, już niejedna gra to pokazała. W BF3 całość skrojono tak, że już bardziej po sznurku się nie dało - sorry ale po takim failu ciężko mieć zaufanie do tego dewelopera.

Sam gameplay tym razem wygląda na prawdziwy, na silniku gry. Ten z BF3 zajeżdżał renderem na kilometr, gra aż tak dobrze nie wyglądała po włączeniu full detali (u mnie grać się wtedy nie dało, ale sprawdzić sprawdziłem). Dodanie trójki przed Frostbite zajeżdża chwytem marketingowym, ale dla odbiorcy nie ma to przecież znaczenia. Niemniej gra wygląda jak podrasowany BF3 - osobiście nie mam o to pretensji, bo "trójka" wyglada tip-top.

Sercem gry na pewno będzie multi. Zapowiedzi "srania" DLC i "darmowy dodatek" dla preorderowców IMO nie wróżą za dobrze :/ Znowu będzie trzaskanie dodatku za dodatkiem.
Czy warto kupić ? Tu każdy musi sobie sam przeliczyć czy to się kalkuluje. Ja spasuje tym razem, choć lubię tą serię bardzo. BF3 jest już na tyle połatany (ale jeszcze są bugi do cholery, jeszcze są !) i gra mi się w niego na tyle dobrze, że na czwórkę nie mam zamiaru przeskakiwać. Tym bardziej, że czuję że to będzie bardziej mappack niż faktycznie "nowa jakość". Sądze też, że community nie odpłynie na tyle żebym nie miał z kim grać (no ale to zobaczymy - serwery BC2 po wyjsciu BF3 zaczęły świecić pustkami).

ps. Większość plotek tego Chińczyka okazała się bzdurami. A już co niektórzy panikowali i wbijali szpile, że wersje na nextgeny będą tylko w 720 p. Tymczasem na ten moment to nie będzie ich wcale, co IMO jest akurat dość dziwną decyzją. No chyba że te porty wyjdą później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widowiskowe, ceny preorderów też niezłe, ale mimo wszystko kupię. W BF 3 świetnie się bawię, a tutaj mamy ulepszoną jego wersję. To jest czysty, gatunkowy FPS, od niego możemy oczekiwać tylko widowiskowości niczym z Bolly, to znaczy Hollywoodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ulepszony silnik graficzny, wszystkiego więcej i lepiej... cóż, idą za ciosem. Battlefield 3 odniósł sukces, więc robią klona i znów kasa się posypie. Szkoda tylko, że duch tej serii zginął gdzieś w okolicach Battlefielda 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejna oskryptowana kupa, w dodatku wyglada jak dlc do trojki. Za czasow dwojki kochalem te serie, Bad Company 2 tez mocno dawala rade, ale trojka to juz spadek formy, a ta rzeka dlc....
Kolejna seria w piach, dzieki ea.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejna gra gdzie w SP będzie SI z dupy (sorry nie będzie SI) a do multi będzie 5miliardów DLC które będą kosztować tyle co gra a odblokowywać tylko bronie i mapki? Podziekuję panom i paniom z EA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Kolejna oskryptowana kupa, w dodatku wyglada jak dlc do trojki. Za czasow dwojki kochalem
> te serie, Bad Company 2 tez mocno dawala rade, ale trojka to juz spadek formy, a ta rzeka
> dlc....
> Kolejna seria w piach, dzieki ea.
Nikt już chyba nie pamięta ile dodatków miał Bf 2 i że wszystkie do czasu wypuszczenia ich jako darmowej aktualizacji były płatne mniej więcej tyle samo co dlc do Bf 3...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żaden Frostbite 3 tylko podrasowana i ciut zmieniona 2, bo to niemożliwe aby w przeciągu 2 lat napisać i nowy silnik i grę... chyba, że będzie tak jak Battlefield 3 (czyt. Bugglefield 3) na początku, a potem będą wypuszczać łatki po 20GB :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie jak juz to zauwazono, zwyczajna marketingowa sciema z numerkami. Dodanie kilku efektow nazywaja nowym silnikiem. No ale dzieci poleca do sklepow wydawac pieniazki mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę szybko wydają kolejną część, a zmiany pewnie nie będą zbyt duże. Nawet okładka podobna. 149 zł + dlc to nie wyjdzie tanio, a ludzie na ceny Blizzarda narzekają. Można też pewnie śmiało oczekiwać kolejnej gry co dwa lata, jeśli marka nie podupadnie, ale może się utrzymać jako jedna z wiodących serii od EA (co też może oznaczać, że cykl Medal of Honor już na dobre nie powróci).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować