Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 3: Dziki Gon bez zabezpieczeń!

99 postów w tym temacie

Dnia 04.04.2013 o 15:33, Zajanski napisał:

> Są gry (np. kiepskie porty), które nie zasługują na uczciwie zarobione pieniądze.
Wychodzę
> z założenia, że brak szacunku do gracza ze strony twórcy usprawiedliwia taką formę
buntu
> jaką jest piractwo.

Słusznie czy niesłusznie, kwestia dyskusyjna, ale takie poglądy są tu zakazane, więc
sugeruję ugryźć się w... rękę.

Hm a od kiedy w demokratycznym państwie prawa stosuje się sankcje za WYRAZANIE POGLĄDÓW? Deklaracja Praw Człowieka się klania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2013 o 15:31, LordJuve napisał:

Są gry (np. kiepskie porty), które nie zasługują na uczciwie zarobione pieniądze.

Skoro są kiepskie, to po kiego grzyba się mordować i w ogóle w takie gry grać?
Logic.

Dnia 04.04.2013 o 15:31, LordJuve napisał:

Hm a od kiedy w demokratycznym państwie prawa stosuje się sankcje za WYRAZANIE POGLĄDÓW?

Od kiedy forum jest demokratycznym państwem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2013 o 15:36, LordJuve napisał:

Hm a od kiedy w demokratycznym państwie prawa stosuje się sankcje za WYRAZANIE POGLĄDÓW?
Deklaracja Praw Człowieka się klania


Jedno nie popada w sprzeczność z drugim. Ta strona jest czyjąś własnością prywatną i jeżeli mu się nie podobasz, to może cię z niej wyrzucić, jak mu się podoba. Tutaj obowiązują reguły narzucone przez tę osobę prywatną (lub jej pełnomocnika) i koniec tematu. Zapraszam do przeczytania regulaminu - zabronione jest propagowanie piractwa.
Jeżeli komuś wchodzisz do domu w brudnych butach, a ten ktoś każe ci te buty zdjąć albo wy--yjść, to też mu mówisz, że to demokratyczne państwo i masz prawo nosić takie obuwie, jakie ci się podoba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No chyba, że ktoś kupi nowego Wieśka przez Steam lub inną platformę tego typu. Wtedy gra będzie miała zabezpieczenia DRM. No ale na to CDPRed nic nie poradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2013 o 15:31, LordJuve napisał:

Są gry (np. kiepskie porty), które nie zasługują na uczciwie zarobione pieniądze. Wychodzę
z założenia, że brak szacunku do gracza ze strony twórcy usprawiedliwia taką formę buntu
jaką jest piractwo.

Faktycznie. Dlatego jeżeli w kiosku pracuje niemiły sprzedawca, to mam prawo podkradać mu gazety. Logika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gadanina jak zwykle a na końcu i tak dadzą jakieś zabezpieczenie, które nie da pograć uczciwym ludziom, tak jak to było z kolekcjonerką W2 ;p Chociaż zaraz z patchem zdjęto zabezpieczenia a jeden dzień różnicy to jeszcze ujdzie.... Przynajmniej mam teraz koszulkę z Wieśkiem i Triss^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2013 o 15:39, Zajanski napisał:

> Hm a od kiedy w demokratycznym państwie prawa stosuje się sankcje za WYRAZANIE
POGLĄDÓW?
> Deklaracja Praw Człowieka się klania

Jedno nie popada w sprzeczność z drugim. Ta strona jest czyjąś własnością prywatną i
jeżeli mu się nie podobasz, to może cię z niej wyrzucić, jak mu się podoba. Tutaj obowiązują
reguły narzucone przez tę osobę prywatną (lub jej pełnomocnika) i koniec tematu. Zapraszam
do przeczytania regulaminu - zabronione jest propagowanie piractwa.
Jeżeli komuś wchodzisz do domu w brudnych butach, a ten ktoś każe ci te buty zdjąć albo
wy--yjść, to też mu mówisz, że to demokratyczne państwo i masz prawo nosić takie obuwie,
jakie ci się podoba?



Jak ktoś zastosuje nieproporcjonalnie wysokie sankcje względem zachowania innej jednostki to odpowiada za to. Spróbuj w Polsce zabić kogoś we własnym domu w obronie własnej. Dobry adwokat zrobi z Cb mordercę.

Nikt tu nie propaguje piractwa. Czy użyłem języka w funkcji impresywnej? Chyba nie. Więc? Ja stwierdziłem tylko fakt. Wielu graczy tak robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jest taka różnica między Gramem a taką Gamezillą na przykład. Tam forumowicze, robią wręcz cnotę z piractwa. Przypomina mi się tam komentarz jakiegoś osobnika odnośnie gier DRM-free z GOG''a. Otóż stwierdził on, że skoro można coś dostać za darmo (Rapidshare, torrenty), to nie ma sensu płacić za gry, nawet te dystrybuowane przez serwis CD Projektu. Komentarz nie został usunięty przez moderatorów niestety, o ile pamiętam. Tylko zalamać ręce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No chyba jeden z najlepszych wydawców światowych. Bardzo dobrze, bo jak miało by być coś takiego jak w GTA IV to ja dziękuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2013 o 15:44, Dared00 napisał:

> Są gry (np. kiepskie porty), które nie zasługują na uczciwie zarobione pieniądze.
Wychodzę
> z założenia, że brak szacunku do gracza ze strony twórcy usprawiedliwia taką formę
buntu
> jaką jest piractwo.
Faktycznie. Dlatego jeżeli w kiosku pracuje niemiły sprzedawca, to mam prawo podkradać
mu gazety. Logika.

Od kiedy SPRZEDAWCA to AUTOR gazety? Ooo looolll...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przetestowali już brak DRM-u na W2, więc pewnie wiedzą co robią :)
Mam nadzieję, że ludzie nie będą "trójki" masowo ściągać z torrentów, szkoda by było. Jestem zdania, że trzeba wspierać polskich twórców - rozwój gospodarczy przełoży się na ogólny dobrobyt :D
Dlatego powinny być akcje nawołujące do kupowania W3, a nie jego piracenia - taki patriotyczny obowiązek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym jeszcze wrzucenie po jednej akcji CDP.pl do pudełek z grą dystrybuowanych na terenie Polski. Nie dość, że będziemy docenieni, to poczujemy się jak współwłaściciele firmy. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2013 o 15:50, Janek_Izdebski napisał:

Proponowałbym jeszcze wrzucenie po jednej akcji CDP.pl do pudełek z grą dystrybuowanych
na terenie Polski. Nie dość, że będziemy docenieni, to poczujemy się jak współwłaściciele
firmy. :D

I metalową plakietkę na biurko "WSPÓŁWŁAŚCICIEL" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Geralt przyzwyczaił nas do tego, że w rwące wody branży gier wskakuje bez zabezpieczeń" taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa... Wcale nie było problemów z DRM w premierowym wydaniu Wiedźmina pierwszego, ani też z powodu braku DRM nie było jakichkolwiek problemów przy premierze Wiedźmina 2...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niezły pomysł - w tej chwili ich kurs akcji wynosi trochę ponad 6 zł, więc nie jest to ogromna suma :D
Swoją drogą, zastanawiam się czy kupować ich akcje - dobra sprzedaż W3 może wpłynąć dość znacząco na kurs akcji :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2013 o 15:51, pawbuk napisał:

Czyli chcesz mi powiedzieć, że jak koncern motoryzacyjny zrobi nieudany samochód, to
masz prawo zarąbać taki z salonu? :D


Nie, gdyż uważam za wybitnym prof. prawa Lessig''iem, ze istnieje znaczącą, jakościowa różnica pomiędzy bytem chronionym prawem autorskim a innymi, materialnymi wytworami.

Własność intelektualna nijak się ma do chleba czy auta.

Mało kto dziś wie, ze Hollywood założyli złodzieje, ze radio okradalo artystów...ale dzięki temu doszło do rozwoju, postępu. Tak więc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2013 o 15:44, Dared00 napisał:

Faktycznie. Dlatego jeżeli w kiosku pracuje niemiły sprzedawca, to mam prawo podkradać
mu gazety. Logika.

Jak okradniesz sklep ktoś jest do tyłu o konkretną kasę, w przypadku gry już niekoniecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2013 o 15:54, pawbuk napisał:

Niezły pomysł - w tej chwili ich kurs akcji wynosi trochę ponad 6 zł, więc nie jest to
ogromna suma :D

Również uważam, że to doskonały pomyśl. :) Jednak nie wiem co o tym mówi polskie prawo (Kodeks Spółek Handlowych i podobne katy prawne) i jakie może być stanowisko KNF.

Dnia 04.04.2013 o 15:54, pawbuk napisał:

Swoją drogą, zastanawiam się czy kupować ich akcje - dobra sprzedaż W3 może wpłynąć dość
znacząco na kurs akcji :D

Mogą pójść do góry, ale kto to wie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować