Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Założyciel Atari: - Microsoft wygra rywalizację konsol następnej generacji

69 postów w tym temacie


> Dla mnie akurat do tej pory MS exvlusive''ami wygrywało.


Dosyć kontrowersyjna opinia, choć w żadnym razie nie mam na celu Cię nawracać na jedyną słuszną, nic w tym stylu. po prostu: Fable, Gearsy, Halo, Forza, Crackdowny vs Heavy Rain, Beyond, God of War, Gran Turismo, Infamous, Killzone, LBP, MGS 4, Ratchety, Resistance, Uncharted, Motorstorm - Sony może wolno zaczęło, a do tego znaczącym sukcesem Microsoftu było podebranie kilku "eksów" konkurentowi (DMC, Tekken), ale jednak Sony koniec końców się obroniło, i to w wielkim stylu. jasne, na xboksie jest jeszcze wiele gier niedostępnych na PS3, ale można je dostać także na PC. W takim ujęciu Sony lepiej chroni gry na wyłączność, nad czym, jako pecetowiec, ubolewam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2013 o 12:51, DeMoH napisał:

Dla mnie akurat do tej pory MS exvlusive''ami wygrywało. A oprócz tego wolałem XBL od
PSN (mimo, że XBL jest płatny) no i pady do X''a są moim zdaniem dużo lepsze. Dopiero
teraz zastanawiam się nad kupnem PS3 ze względu na The Last of Us i Beyond: Two Souls.


Źle się wyraziłem może. Nie umniejszam jakości exclusive''ów Xboksa, ale nie da się odmówić Sony, że ma tytuły ciekawsze, bardziej nietypowe. Journey, Flower, flOw, The Unfinished Swan, Datura, Supersonic Acrobatic Rocket-Powered Battle Cars, ICO, Shadow of the Colossus... Gearsy, Halo, Lost Odyssey, nie powiem, są bardzo dobre/świetne, ale... zbyt typowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2013 o 13:53, czopor napisał:

> "jakby ignorując fakt, że do tej pory przedstawiciele branży chwalili prostotę narzędzi

> do tworzenia gier na PS4"
>
> tak ale dalej łatwiej będzie zmienić grę z PC(windowsa) na xboxa...

powiedziała ci to pewnie szklana kula?


Doswiadczenie.Weź pod uwage ze gry powstajace na PC uzywaja głównie DirectX a wiesz czego uzywa Ps ?
podpowiem zaczyna sie na O konczy na L.

Ciekawy bedzie "Steam Box" na linuxie bo on bedzie tez uzywał OpenGL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2013 o 14:29, reach_2556 napisał:

Gratuluję wymienianie gier z PSN i gier na Xboxa360 pudełkowych. Chyba oczywiste jest,
które będą bardziej nietypowe. Może porównałbyś je z grami z Xbox Live Arcade?


A może z grami zrobionymi w technologi XNA nich jest masa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>W takim ujęciu Sony lepiej chroni gry na wyłączność,

Dnia 06.04.2013 o 14:00, pepsi napisał:

nad czym, jako pecetowiec, ubolewam :(

myśle ze na Ps4 juz tak nie bedzie


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę racja, ale zauważ, że Xbox wiele fajnych ekskluzywnych gier z XBLA stracił, jak chociażby Limbo bądź Dust: An Elysian Tail. Shadow Complex jeszcze exclusive, ale znów... strzelanka.
Bodźce kupna konsoli znikają. Cóż, dalej chcę nabyć, ale nieco później :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh drugi wróżbita Maciej.Gość przeczytał parę nieoficjalnych plotek i już wie,że Microsoft zmiecie konkurencje.Kto będzie chciał to kupi konsolę,jaka mu odpowiada i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe którą konsolę chcę wspierać Atari hmmm....... tylko żeby wazeliny im wystarczyło
> :P .
Kto? Atari? Atari zbankrutowało i nie istnieje już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2013 o 16:01, Galder_Grasfiord napisał:

Microsoft ma większy rynek pod ręką od Sony, cała różnica. Jednakże jakościowo i ideologicznie
Sony bije micro na głowę.


ideologicznie? Co masz na myśli ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

X360 niby też był łatwiejszy w programowaniu, ale siłą PS3 były jego exclusivy i nie wydaje mi się, aby w nowej generacji coś się pod tym względem ruszyło. Sam jestem co prawda PCtowcem, ale osobiście kibicuję Sony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2013 o 14:33, reach_2556 napisał:

Może jeszcze wymień tylko jedną grę exa na X360 vs wszystkie na PS3 ( i to z tymi z PSN)
i napisz, że Xbox ma mniej exów?


Wymieniłem te czołowe, najgłośniejsze tytuły. coś pominąłem Twoim zdaniem na X360? nie wykluczam, że tak się mogło zdarzyć, ale nic mi już na myśl nie przychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko wezcie pod uwagę, ze my nic o xboxie nie wiemy na razie, a on mógł juz cos usłyszeć, bo w końcu siedzi w tym biznesie. Zobaczymy jak to wszystko się rozwinie, jak zwykle czas rozwiąże wszelkie spory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2013 o 17:02, LESZ3u napisał:

X360 niby też był łatwiejszy w programowaniu, ale siłą PS3 były jego exclusivy i nie
wydaje mi się, aby w nowej generacji coś się pod tym względem ruszyło. Sam jestem co
prawda PCtowcem, ale osobiście kibicuję Sony.


Moim zdaniem zmieni sie,mniej bedzie exlusiv''ow(wyłacznie studia nalezace do sony beda je robiły). Ta zmiana będzie zmiana sprzyjajacą PC,czyli moim zdaniem czeka nas umocnienie Pc. Dobrze może zarobić steam,gry z Sony PS beda pisane z openGL, a "steam box" bedzie uzywał linuxa, co nie zmienia faktu ze windows tez uzywa OpenGL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować