Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Według Cryteka `grafika ma znaczenie`

68 postów w tym temacie

Spoiler

Ciekaw jestem czemu się spodziewałem, że ktoś wyskoczy do mnie z Killzonem...

Dnia 13.04.2013 o 16:23, Principes napisał:

O, czyli i tak lepiej, niż w przypadku serii Killzone (gdyż Crysis 1 był przynajmniej
dobry i pozwalał na kreatywność w eliminacji przeciwników)

Killzone (dwójka, bo trójka w tym względzie jest słaba) miał bardzo dobry multiplayer i całkiem dobry gameplay (ciężki feeling broni). Trójka to zepsuła, bo poszła za bardzo w stronę Call of Duty, niestety. A CoDowy gameplay toleruję tylko w jednej serii - tej właściwej, czyli Call of Duty.
Jedynka z kolei miała ciekawie skontruowaną kampanię z różnymi postaciami i granie każdą miał jakiś wpływ na kontrukcję misji.
>- to dopiero pozbawiona polotu sztampa,
W przeciwieństwie do Crysisa Killzone ma przynajmniej interesujące postacie (ale tylko wśród Helghastów - Visari, Stahl) i ciężki klimat. Problem w tym, że Sony/GG nie chcą rozwinąć tego i nadal lecą w kontynuowanie wątku ISA zamiast dać graczom możliwość zagrania

Dnia 13.04.2013 o 16:23, Principes napisał:

a kolejną częścią na PS4 wszyscy podniecają się tylko i wyłącznie ze względu na... grafikę. :)

Bo Killzone to taka sama seria jak Crysis. Benchmark.
I ja, jako jeden z niewielu, czekam na rozwój fabuły w tej serii a nie rozwój grafiki. Aczkolwiek ich slajdy z GDC zawsze w cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra ''topowa'' grafika przyciąga dzisiejszego gracza niczym ćmę do ognia, klimat i fabuła w wysokobudżetowych projektach to często sprawa drugiej albo i trzeciej kategorii. Tego w dużej mierze oczekuje masowy konsument, entuzjaści szukają czegoś więcej - stąd też niebywały sukces niektórych produkcji niezależnych ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śmieszy mnie hejtowanie Crysisa za to, że miał świetną grafikę, bo i bez niej była to całkiem dobra gra. Mnie tam się grało wyśmienicie. I nie tylko mnie, no ale taka teraz moda, żeby mówić że był słaby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Crytek szpanuje swoim silnikiem jakby to było nie wiadomo co, kiedyś owszem robił wrażenie a teraz wogóle nie odczuwa się żadnego skoku. Nie ma co się oszukiwać, ich gry (Crysisy) to jedyne benchmarki i tyle. Gdyby przyłożyli większy nacisk na gameplay i długość gry z pewnością byłyby to tytuły bezkokurencyjne. A tak to może sobie Crytek śpiewać co tylko chce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale sie usmialem z newsa :)

ale zagrajcie w Crysis i powiedzcie mi, że faktycznie nie ma.

tutaj ma racje, crysis nie oferuje nic ponadprzecietnego oprocz grafiki. tylko dlatego o grze jest glosno.

podsumowanie: ide pograc w Sword of the Stars - The Pit :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra grafika może mieć wpływ na poczucie imersji, ale też nie musi i jest to sprawa indywidualna. Jakoś przed laty gry z prostą grafiką potrafiły wciągnąć na długie godziny, a dzisiaj tę niszę zapewnia wiele tytułów indie. Faktem pozostaje, że seria Crysis, gdyby ją obedrzeć z dobrej grafiki, staje się po prostu średnim shooterem i nic ponadto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2013 o 13:11, CristianoRonaldo napisał:

Poza tym wiadomo jak gra jest robiona solidnie to i grafikę musi mieć
dobrą, bo wypuszczenie jakichś gówniano wyglądających gier w obecnych latach jest co
najmniej dziwne i pokazujące, że niektórzy twórcy z takim czymś powinni się 10 lat temu
urwać.


albo z tym, ze niektorzy tworcy maja na tyle mozgu ze nie potrzebuja silnika za miliony dolarow aby zrobic ciekawa gre ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2013 o 16:18, Dared00 napisał:

Byłby gorszą grą. Świat z kostek na CryEngine wyglądałby idiotycznie i brzydko.


No może CryEngine to dla Minecrafta nie najlepszy silnik. ;) Chodziło mi raczej o ładniejszy styl graficzny. Zresztą istnieje Minecraft z ładniejszą grafiką, a jest to wersja jego samego na Xboksa. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2013 o 19:09, EmperorKaligula napisał:

albo z tym, ze niektorzy tworcy maja na tyle mozgu ze nie potrzebuja silnika za miliony
dolarow aby zrobic ciekawa gre ;)


To prawda, ale "dobra grafika" nie równa się "fotorealistyczna grafika". Dla przykładu: dla mnie nowy Torment ma bardzo ładną grafikę, która pozwala wczuć się w klimat itd. Gdyby jednak twórcy pokusiliby się na jakieś marne 3D z kiepskimi teksturami za małe pieniądze, to owszem, gra nadal ciekawiłaby swoim scenariuszem i gameplayem ale jako całość nie robiłaby już aż takiego wrażenia. Chodzi o dbałość o szczegóły i ogólną estetykę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2013 o 18:41, soundaddict napisał:

Śmieszy mnie hejtowanie Crysisa za to, że miał świetną grafikę, bo i bez niej była to
całkiem dobra gra. Mnie tam się grało wyśmienicie. I nie tylko mnie, no ale taka teraz
moda, żeby mówić że był słaby.


+1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2013 o 18:41, soundaddict napisał:

Śmieszy mnie hejtowanie Crysisa za to, że miał świetną grafikę, bo i bez niej była to
całkiem dobra gra. Mnie tam się grało wyśmienicie. I nie tylko mnie, no ale taka teraz
moda, żeby mówić że był słaby.


W internecie ogólnie panuje moda na hejtowanie wszystkiego. Mnie też grało się świetnie. Duża swoboda działań, funkcje nanokombinezonu, fabuła niezła jak na FPS''a, fajny model zniszczeń, no i cudowna do dziś grafika. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Crysisa bardzo milo wspominam, uwazam ze ta gra jest bardzo fajna i nieslusznie zaliczyla wiadra hejtu, natomiast ze slowami Yerli sie zupelnie nie zgadzam- w grze liczy sie fun i grywalnosc, dobra grafika to jak dobra fabula albo dobra muzyka- fajnie jesli jest, ale jesli nie ma to nie decyduje o fajnosci gry jako gry. Sa tytuly wrecz brzydkie, ktore sa jednak swietnymi grami- ze wzgledu na miodnosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Crysis oprócz grafiki nie ma nic więcej do zaoferowania ;_;
> Pierwszy akurat z dodatkiem miał całkiem fajną kampanię. Dwójka buła tylko momentami
> ciekawa, raczej gorsza, w trójkę jeszcze nie grałem...

Zgadzam się. Do tego latanie po obozach z góry na dół i rzucanie wszystkim (i wszystkimi) we wszystko, zachęciło do trzykrotnego przejścia, a później także do wielokrotnego powtarzania pojedyńczych misji, tylko po to, żeby w inny sposób wykończyć wszystkich w okolicy :D Sam nanosuit zawsze dawał tonę frajdy, dlatego nigdy nie zrozumiem osób, którym gra nie przypadła do gustu. A, żeby nie było, grałem na najniższych ustawieniach w rozdzielczości 800x600 z 15-25fps, więc to nie grafika mnie przyciągała ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grafika ma znaczenie drugorzędne - gdy gra jest z jakiegoś powodu słaba - np. skopane sterowanie, czy po prostu fatalnie się w nią gra, to nawet najlepsza grafika nie pomoże przed katastrofą. Aczkolwiek w przypadku gdy powyższe cechy są na dobrym poziomie, to i grafika wtedy podwyższa bardzo grywalność danego tytułu.

Mi osobiście Crysis 1 podobał się o wiele bardziej od Call of Duty: MW czy Medal of Honor, ale to ze względu na lekko otwarty świat (oceniam single player, bo w multi nie gram).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grafika nie jest bez znaczenia, ale nie jest ona najważniejsza.
Jednak w Crysisa 3 zagrałem tylko dlatego, że właśnie grafika mnie uwiodła i jest to pierwsza gra, w którą zagrałem dla grafiki.
Wciąż jednak pozostanę przy zdaniu, że to nie grafika jest najważniejsza, o wiele ważniejszy jest scenariusz i fabuła, bo gdybym teraz chciał zagrać w jakąś grę, którą już przeszedłem, to zamiast Crysisa 3 wybrał bym Gothica część 1, którego grafika wcale nie imponuje. Dla Crytek "MOŻE" to nie ma znaczenia czy zagram w ich grę jeszcze raz czy nie, bo tak czy siak ich produkt został już sprzedany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować