Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Twórcy Tomb Raidera pracują nad nową grą. Zapowiedź niebawem

25 postów w tym temacie

Chyba trochę za szybko na ogłoszenie kolejnego Tomb Raidera - nie żeby mi to przeszkadzało. Pewnie Legacy of Kain HD będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawiał kolejnego Tomb Raidera. Liczę tylko, że ogłoszą tylko, że nad nim pracują, a nie że mają zamiar go za rok wydać. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oby tylko nie kolejny Tomb Raider. Takiej kichy już dawno nie widziałem. Tylko pogratulować pomysłu na 17-latkę która nożem hurtowo zarzyna przeciwników bez żadnych skrupułów. Zero Tomb Raidera w tym Tomb Raiderze. Jak tak ma wyglądać odwieżenie Legacy Of Kain to ja dziękuję - pogram w starego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na Legacy of Kain zwłaszcza, że jakiś czas temu było sporo pogłosek na ten temat.
Na nowego TR moim zdaniem za szybko a i porażka finansowa jedynki raczej wyklucza tak szybką kontynuację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Oby tylko nie kolejny Tomb Raider. Takiej kichy już dawno nie widziałem. Tylko pogratulować
> pomysłu na 17-latkę która nożem hurtowo zarzyna przeciwników bez żadnych skrupułów. Zero
> Tomb Raidera w tym Tomb Raiderze. Jak tak ma wyglądać odwieżenie Legacy Of Kain to ja
> dziękuję - pogram w starego.

Poprzednie Tomb Raidery były przecież takie same, tylko Lara była starsza, więc nie widzę gdzie tu różnica.

Wcześniej Tomb Raidery wychodziły co roku, więc nie zdziwię się jeśli nowa produkcja CD to Tomb Raider 2 (Tomb Raider: Zemsta Lary? Tomb Raider: Krwiożercza Lara Powraca? Tomb Raider: Grzechy Młodości? :) )

Nowy Tomb Raider jest bardzo fajny, ale jednak chyba wolałbym Soul Reavera. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2013 o 14:54, leukocyt_model napisał:

Poprzednie Tomb Raidery były przecież takie same, tylko Lara była starsza, więc nie widzę
gdzie tu różnica.

Poprzednie TR były nastawione na łamigłówki i platformowanie, do tego nie ukazywano Lary jako "biednej, słabej osóbki", która później morduje shotgunem setki osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2013 o 15:02, Dared00 napisał:

> Poprzednie Tomb Raidery były przecież takie same, tylko Lara była starsza, więc
nie widzę
> gdzie tu różnica.
Poprzednie TR były nastawione na łamigłówki i platformowanie, do tego nie ukazywano Lary
jako "biednej, słabej osóbki", która później morduje shotgunem setki osób.


Wy nadal nie rozumiecie, że nowy TR nie ma nic wspólnego ze starym, poza główną bohaterką
to jest restart serii i twórcy mogą opowiedzieć tę historię po swojemu - ja jestem zadowolony z powrotu nowej Lary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2013 o 15:21, lis_23 napisał:

Wy nadal nie rozumiecie, że nowy TR nie ma nic wspólnego ze starym, poza główną bohaterką
to jest restart serii i twórcy mogą opowiedzieć tę historię po swojemu - ja jestem
zadowolony z powrotu nowej Lary.


Dokładnie. No ale wiesz "pro mega hardkorowi gracze" uważają co innego, podobnie było z DmC, który jest świetny a został zjechany przez "pro mega hardkorowych graczy"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2013 o 15:27, TobiAlex napisał:

Jezu, jak czytam niektóre komentarze odnośnie nowego Tombraidera... normalnie szok.


Człowiek wchodzi na forum, a tu ludzie mają inne opinie od niego.
Za każdym razem dziwi tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Wy nadal nie rozumiecie, że nowy TR nie ma nic wspólnego ze starym, poza główną bohaterką
> to jest restart serii i twórcy mogą opowiedzieć tę historię po swojemu - ja jestem
> zadowolony z powrotu nowej Lary.

To po co go tytulowali Tomb raider? Moze niech wyscigi zrobia i tez je nazwa restartem serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@leukocyt_model
> Poprzednie Tomb Raidery były przecież takie same, tylko Lara była starsza, więc nie
> widzę gdzie tu różnica.

W poprzednich Tomb Raiderach nikt nie próbował wmawiać graczom, że Lara jest ludzka, nie silił się na wciskanie do gry dylematów moralnych czy innych tego typu rzeczy. Stary TR polegał na bieganiu cycatym silikonem po levelach inspirowanych architekturą starożytnych cywilizacji, rozwalaniem skaczących szkieletów, rozwiązywaniem nieraz karkołomnych łamigłówek i szukaniem pieruńsko ukrytych sekretów. I w tej konwencji roznoszenie w pył przeciwników za pomocą shotguna było jak najbardziej na miejscu. W nowym TR twórcy chcieli uderzyć w ambitniejsze tony, i się po prostu przeliczyli - historię i Larę starali się zrobić głębszą, ale, w pogoni za masowym odbiorcą, nie zrobili tego samego z rozgrywką. I tutaj, w TEJ konwencji, jest to zgrzyt, szkopuł, który mocno rzuca się w oczy i razi.

@lis_23

> Wy nadal nie rozumiecie, że nowy TR nie ma nic wspólnego ze starym, poza główną
> bohaterką to jest restart serii i twórcy mogą opowiedzieć tę historię po swojemu

A czy nie widzisz, że nazywanie czegoś "restartem" stało się ostatnio częstym zabiegiem, mającym na celu ukrycie zwykłego żerowania na marce? Jak sam wspomniałeś, prócz głównej bohaterki nowy TR nie ma w sobie NIC ze starego - tytuł "Tomb Raider" jest więc tu wciśnięty na siłę, tylko po to, by się masy zajarały, słysząc znaną nazwę, i poleciały tłumnie do sklepów. Powiesz: "I co z tego, że to co innego, skoro też dobre?". Ano to, że część graczy naprawdę ceniła starsze części tej serii i chciała, by kolejna odsłona zapewniła im podobne doznania. Natomiast otrzymali coś kompletnie innego, co z TR ma wspólną jedynie nomenklaturę. Uważam, że ci gracze jak najbardziej mają prawo czuć się niezadowoleni, jakkolwiek by sobie twórca tego wybiegu nie nazwał (rebook, restart, whatever - nie zmienia to faktu, że jest to wydanie innej, nastawionej na obecne ciągoty mas gry pod szyldem znacznie bardziej złożonej, innej produkcji).

@TobiAlex
>Dokładnie. No ale wiesz "pro mega hardkorowi gracze" uważają co innego

A czy nie możesz zrozumieć, że komuś się może nowy TR najzwyczajniej w świecie NIE PODOBAĆ? Że mimo, że Ty się jarasz filmowością, komuś może brakować bardziej złożonego, wymagającego więcej myślenia gameplaya? Że nie każdy lubi walki z systemem osłon, elementy stealth czy masowo pojawiające się QTE? I to nie znaczy, że musi od razu być jakimś mega-hardkorem, może po prostu preferować inny, bardziej złożony typ rozgrywki. Zrozum to wreszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W stare TR w zasadzie nie grałem , a nowy mi się bardzo podobał. Dla mnie w grach liczy się miodność ... jakoś nie mam potrzeby się zastanawiać czy możliwe jest , żeby 17-tka nożem hurtowo zabijała bandziorów. Jest dobra zabawa ... jest i uśmiech na mojej twarzy i nie żal mi wydanych pieniędzy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja np. nie przejmuję się nowym Thiefem, bo nie ma nic wspólnego z moją ukochaną Trylogią Strażników poza tym, że się podszywa pod kolejną część. Jak się to potraktuje jako oddzielne gry, to naprawdę można sporo przełknąć, a TR2013 wcale nie był taki zły, chociaż byłem w trakcie ponownego przechodzenia i już mi się odechciało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2013 o 20:24, fenix00 napisał:

W stare TR w zasadzie nie grałem , a nowy mi się bardzo podobał. Dla mnie w grach liczy
się miodność ... jakoś nie mam potrzeby się zastanawiać czy możliwe jest , żeby 17-tka
nożem hurtowo zabijała bandziorów. Jest dobra zabawa ... jest i uśmiech na mojej twarzy
i nie żal mi wydanych pieniędzy .

To ci powiem, że stare TR to kompletne przeciwieństwo tego czegoś. Rozpoznowalną rzeczą w starych TR są zagadki i łamigłówki (często diabelnie trudne). Zabijanie schodzi na dalszy plan. I jak pisał Dared00, tam nikt nie silił się na pokazywanie słabej Lary by potem zaczęła hurtowo zabijać moby.
I takie moje przemyślenie na temat "restartów". Uważam, że to jest tzw. furtka bezpieczeństwa. Bo jak gra się nie spodoboba starym fanom to zawsze im się wmówi, że to restart i nie musi być tak jak kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tenebrael, Karanthir666 - skoro stare odsłony TR były takie " coll " to dlaczego seria zaczęła zjadać swój własny ogon i przestała zwyczajnie " kręcić " graczy?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Tenebrael, Karanthir666 - skoro stare odsłony TR były takie " coll " to dlaczego
> seria zaczęła zjadać swój własny ogon i przestała zwyczajnie " kręcić " graczy?.
Bo miała bolączkę innych serii. Mianowicie, zauważ, że pierwsze 5 części technicznie nieznacznie się od siebie różniły. A jak serwujesz to samo to się w końcu nudzi. Proste? Ale to nie znaczy, że wtedy trzeba robić grę dla mas. Później próbowano to zmienić, ale wyszło jeszcze gorzej. No i nastał tzw. "restart", który poza nazwą z serią nie ma nic wspólnego. Już te odgrzewane kotlety są lepsze od tego czegoś co nosi nazwę Tomb Raider.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale nie chodzi o to, że to restart serii i całkiem inna gra. Tak właśnie do niej podchodzę. problemem jest sam charakter rozgrywki. Nie rozumiem po co ładowali w grę tyle brutalności i przemocy. Nie rozumiem po co te ciągłe walki, po co bryzgająca z tetnic krew, po co podrzynanie gardeł, itd itp... Jeśli chcieli tak radykalnie zmienić grę to należało w ogóle nie łączyć jej z główną marką Tomb Raider, lecz poprowadzić zupełnie odrębną grę (vide "Lara Croft and the Guardian of Light). A tak ze świetnego przygodowego platformera w którym trzeba było trochę pogłówkować, wykazać się zręcznością itp. zrobili dosłownie rzeźnię bo inaczej tej gry nazwać nie można. Kupiłem ją zachęcony hasłem "restart serii", a pod koniec gry już po prostu modliłem się by się wreszcie skończyła. Sorki, mam prawo do własnego zdania a Wy możecie się ze mną nie zgadzać. Nie przeczę, że nowy TR jest dobry. Ale z punktu widzenia marki jest mocno rozczarowujący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować