Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Od Wiedźmina do odznaczenia państwowego - Prezydent Komorowski docenia CD Projekt

90 postów w tym temacie

Dnia 04.05.2013 o 12:36, Ostrowiak napisał:

> Haters gonna hate. Zawistne Polactwo znowu jęczy zamiast gratulować. Wy pewnie
w życiu
> nie przekroczycie progu Pałacu Prezydenckiego, nie mówiąc o dostaniu jakiegokolwiek
odznaczenia
> od kogokolwiek.

ileż trzeba jadu, by określać tak własnych rodaków

Nie wszystkich, tylko tych marudzących. Poza tym użyłem dużej litery, mimo wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

" Zwykła zawiść i ból tyłka. Bo CD projekt mimo beznadziejności w tym kraju odniosło sukces, i jeszcze dostało podziękowania od prezydenta. Wam się to nigdy nie uda"

Myślisz, że ja im tego orderu zazdroszczę?! Że boli mnie, iz nie zostane doceniony przez analfabetę? No prosze Cię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2013 o 14:49, castlerock napisał:

" Zwykła zawiść i ból tyłka. Bo CD projekt mimo beznadziejności w tym kraju odniosło
sukces, i jeszcze dostało podziękowania od prezydenta. Wam się to nigdy nie uda"

Myślisz, że ja im tego orderu zazdroszczę?!

Orderu pewnie nie, ale sukcesu pewnie prędzej. Whatever, gratulacje ode mnie złożone, trzy grosze do dyskusji wyłożone, zmywam się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2013 o 14:06, Darkstar181 napisał:

Doskonale wiem. Zwykła zawiść i ból tyłka. Bo CD projekt mimo beznadziejności
w tym kraju odniosło sukces, i jeszcze dostało podziękowania od prezydenta. Wam się to nigdy
nie uda, bo potraficie tylko narzekać zamiast wziąć się do roboty.

Mów za siebie, Darkstar181 i nie oceniaj innych swoją miarą, dobrze? :)

Dnia 04.05.2013 o 14:06, Darkstar181 napisał:

Nie musiała. Każdy ma swobodby wybór kraju siedziby dla firmy. Jeśli uznano że będzie
to bardziej opłacalne na Cyprze, to proszę bardzo.

Gdyby system prawny i podatkowy w Polsce był inny, to spólka nie musiałaby przenosić się za granicę. Słyszałeś kiedyś o eufemizmach typu "optymalizacja podatkowa" lub "inwestycje off-shore"? Jak nie, to poczytaj troszkę o tym. :)

Dnia 04.05.2013 o 14:06, Darkstar181 napisał:

Ludzie ! Pierniczycie na wszystko co się da, a co nie jest związane tak naprawdę z tematem.
Tu chodzi o wyróżnienie firmy, a wy wrzucacie wszystko do jednego wora, bo oczywiście
jak się porusza kwestię przyznania odznaczenia, to trzeba jeszcze przy okazji ponarzekać
na podatki, na NFZ, i na wszystko co się da.

I znowu odwracasz kota ogonem. Wg słów ministerstwa skarbu i naszego premiera LOT to "narodowy przewoźnik" i należy mu się oddłużenie i pomoc publiczna. Co więcej to spółka skarbu państwa, która jak każda inna spólka skarbu państwa jest synekurą dla partyjnych działaczy...

Nie daj Boże CD Projektowi powinie się kiedyś noga i firma będzie w tarapatach. Naprawdę myslisz, że władza zrobi cokolwiek by ją ratować? Nikt z rządzących nie kiwnie nawet palcem. To właśnie Polska...

Dnia 04.05.2013 o 14:06, Darkstar181 napisał:

Przykładowo, my tu gadamy o wyróżnieniu CD Projektu a ty wyjeżdzaż nie wiadomo po co
o czymś z LOTem. Who cares ?
Ból tyłka i tyle.

Tak naprawdę taki medal należy się wszystkim ciężko zap*******jącym obywatelom tego kraju. Po odliczeniu emerytów, bezrobotnych i dzieci zostanie ponad 20 mln obywateli. Im wszystkim należą się podobne medale. W końcu każdy pracuje na dobrobyt swój i swojej rodziny. :)

Dnia 04.05.2013 o 14:06, Darkstar181 napisał:

Nie wszystkich, tylko tych marudzących. Poza tym użyłem dużej litery, mimo wszystko.

Rozumiem, że to aluzja do innej, niedawnej gorącej dyskusji na tym forum... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2013 o 14:58, Dared00 napisał:

Kocham to forum.

Wolisz rynsztok pokroju Gamezilli, czy GoL-a, gdzie co drugie, trzecie słowo to te na "k", "ch" czy "p", a moderatorzy nawet wtedy nie reagują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2013 o 15:02, Janek_Izdebski napisał:

> Kocham to forum.
Wolisz rynsztok pokroju Gamezilli, czy GoL-a, gdzie co drugie, trzecie słowo to te na
"k", "ch" czy "p", a moderatorzy nawet wtedy nie reagują?

Wolę to, gdzie w cywilizowany sposób obrzucacie się nawzajem szambem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2013 o 15:06, Dared00 napisał:

Wolę to, gdzie w cywilizowany sposób obrzucacie się nawzajem szambem.

Jak na razie wszystko mieści się w ramach konstruktywnej polemiki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisał "w cywilizowany sposób" :D

Anyway, gratulacje dla Redów, choć ciekawe czy dostaliby to odznaczenie, gdyby Wiedźmin nie miał takiego marketingu. Dead Island też jest popularne za granicą, na dodatek sprzedało się w podobnej liczbie egzemplarzy co Wiedźmin, a jednak nikt w Rządzie nie pochwalił Techlandu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To pewnie zasługa osławionego specjalnego egzemplarza "Wiedzmina 2" dla Obamy. Wcześniej władze tak nie eksponowali tej gry i jej producenta. A szkoda...

Niewielki, prosty gest, a jaki dobry pijar zrobił CD Projektowi... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2013 o 16:51, wojcio102 napisał:

Przecież napisał "w cywilizowany sposób" :D

Anyway, gratulacje dla Redów, choć ciekawe czy dostaliby to odznaczenie, gdyby Wiedźmin
nie miał takiego marketingu. Dead Island też jest popularne za granicą, na dodatek sprzedało
się w podobnej liczbie egzemplarzy co Wiedźmin, a jednak nikt w Rządzie nie pochwalił
Techlandu.

Tylko że order nie jest za Wiedźmina a za całokształt ponad 20 letniej działalności...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2013 o 12:00, Darkstar181 napisał:

A jak ktoś nie rozumie czemu twórcy i dystrybutorzy gier zostają odznaczeni Krzyżem Kawalerskim
Orderu Odrodzenia Polski to niech się dokształci w tym zakresie.


Zasięgnąłem rady Pana Kolegi i taką oto informacje, zaiste ciekawą, znalazłem w internecie:

"Od 1972 r. zgodnie z zapisem w Karcie Nauczyciela, każdy nauczyciel, który przepracował 30 lat w szkole, otrzymywał ten Order. W ciągu 20 lat z tego tytułu nadano go 63 416 osobom. W latach 80. podobne przepisy zastosowano wobec górników, hutników, urzędników państwowych"

Z tym, że to z Wikipedii więc pewnie same kłamstwa.

Choć jest też coś w Polityce:
http://www.polityka.pl/kraj/1510304,1,raport-medale-i-ordery-kto-daje-komu-i-za-co.read

Nie żebym tutaj uskuteczniał jakąś partyzantkę. Wiedźmin to moim zdaniem najlepsza gra jaka kiedykolwiek powstała w Polsce, powiem więcej, nieporównanie bardziej mi się podobała od literackiego pierwowzoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2013 o 19:46, DonOskar napisał:

Zasięgnąłem rady Pana Kolegi i taką oto informacje, zaiste ciekawą, znalazłem w
internecie:


"Od 1972 r. zgodnie z zapisem w Karcie Nauczyciela, każdy nauczyciel, który przepracował
30 lat w szkole, otrzymywał ten Order. W ciągu 20 lat z tego tytułu nadano go 63 416
osobom. W latach 80. podobne przepisy zastosowano wobec górników, hutników, urzędników
państwowych"

No to moja Matka już dawno powinna dostać ten order. Z zawodu jest nauczycielką. :)

Dnia 04.05.2013 o 19:46, DonOskar napisał:

Z tym, że to z Wikipedii więc pewnie same kłamstwa.

Pewnie tak. ;)

Dnia 04.05.2013 o 19:46, DonOskar napisał:

Na pewno przeczytam. Polityka to jednak rzetelny tytuł w zalewie prasowego śmiecia... :)

Dnia 04.05.2013 o 19:46, DonOskar napisał:

Nie żebym tutaj uskuteczniał jakąś partyzantkę. Wiedźmin to moim zdaniem najlepsza gra
jaka kiedykolwiek powstała w Polsce, powiem więcej, nieporównanie bardziej mi się podobała
od literackiego pierwowzoru.

A "Dead Island" i Techland nie zasługują na podobne wyróżnienie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.05.2013 o 19:54, Janek_Izdebski napisał:

No to moja Matka już dawno powinna dostać ten order. Z zawodu jest nauczycielką. :)

Widać z medalami dla oświaty to już jest układ zamknięty. :-)

Dnia 04.05.2013 o 19:54, Janek_Izdebski napisał:

Na pewno przeczytam. Polityka to jednak rzetelny tytuł w zalewie prasowego śmiecia...

To w Wikipedii to jest właśnie cytat z Polityki.

Dnia 04.05.2013 o 19:54, Janek_Izdebski napisał:

A "Dead Island" i Techland nie zasługują na podobne wyróżnienie? :)

Nie mnie o tym decydować, osobiście jednak uznaję Wiedźmina za dużo lepszą zabawkę. Obama dostał co dostał i nie była to martwa wyspa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2013 o 12:00, Darkstar181 napisał:

Haters gonna hate. Zawistne Polactwo znowu jęczy zamiast gratulować. Wy pewnie w życiu
nie przekroczycie progu Pałacu Prezydenckiego, nie mówiąc o dostaniu jakiegokolwiek odznaczenia
od kogokolwiek.


Na pewno znajdą się ludzie, którzy nie mają najmniejszej ochoty przekraczać progu tegoż pałacu, nie mówiąc o przyjęciu odznaczenia od prezydenta.


@Dared00

Piszesz tak, jakbyś nigdy, przenigdy nie brał udziału w dyskusji takiego typu. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2013 o 23:07, Braveheart napisał:

Nie to, żebym się przy*****ał ale za co to ?


W przyszłym roku przypada 20. rocznica założenia CDP. Michał Kiciński i Marcin Iwiński walnie przyczynili się do rozwoju polskiej branży elektronicznej rozrywki zarówno w sektorze dystrybucji jak i produkcji. CD Projekt jako pierwszy w Polsce wprowadził polonizacje w największych światowych hitach (m.in. Baldur''s Gate 1-2), upowszechnił tanie serie wydawnicze (w kiosku kupiłem HoM&M III i The Longest Journey za 20 zł w eXtra Grze) i zafundował nam wszystkim wypasione edycje kolekcjonerskie. CDP swoją polityką wydawniczą skuteczniej walczył z piractwem niż wszystkie DRMy razem wzięte. GOG to kolejna niezwykle udana inicjatywa tym razem na polu stricte cyfrowym. Działalność deweloperska to kolejny obszar, w którym CDP pokazał swą siłę. Wiedźmin to nie tylko gra. To również promocja rodzimej kultury w Polsce i na świecie. CDP RED stał się również kuźnią nowych talentów, magnesem, który przyciąga specjalistów z całego świata. Za cały wkład w rozwój gospodarczy, kulturalny i edukacyjny należy im się!

Dnia 03.05.2013 o 23:07, Braveheart napisał:

Nic nie warta jest duma ludzi bez honoru. Prawdziwy Kozak by tego nawet nie przyjął i
powiedział głowie państwa "Co pan robisz"


No pewnie, bo przecież Polonia Restituta to drobinka złomu, który się regularnie dostaje co miesiąc. Naprawdę czasem wszystkie kończyny opadają jak się czyta podobne brednie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2013 o 21:56, Vojtas napisał:

No pewnie, bo przecież Polonia Restituta to drobinka złomu, który się regularnie dostaje
co miesiąc.


Biorąc pod uwagę, że rozdano ich kilkadziesiąt tysięcy, to rozdawano je częściej niż co miesiąc, a nawet po kilka dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2013 o 21:41, Cygi napisał:

@Dared00
Piszesz tak, jakbyś nigdy, przenigdy nie brał udziału w dyskusji takiego typu. ;)

Oczywiście, że biorę, i to też uwielbiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2013 o 22:00, Zajanski napisał:

Biorąc pod uwagę, że rozdano ich kilkadziesiąt tysięcy, to rozdawano je częściej niż
co miesiąc, a nawet po kilka dziennie.


No i co z tego? To znaczy że order jest nic nie warty? Co to, mało zasłużonych ludzi? Liczba przyznanych medali nie zmienia ani na jotę faktu, że PR jest drugim w hierarchii ważności cywilnym orderem w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować