Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Od Wiedźmina do odznaczenia państwowego - Prezydent Komorowski docenia CD Projekt

90 postów w tym temacie

Dnia 04.05.2013 o 21:56, Vojtas napisał:

No pewnie, bo przecież Polonia Restituta to drobinka złomu, który się regularnie dostaje
co miesiąc. Naprawdę czasem wszystkie kończyny opadają jak się czyta podobne brednie.

Jednak dźwignąłeś to ]:->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> No pewnie, bo przecież Polonia Restituta to drobinka złomu, który się regularnie dostaje

Dnia 04.05.2013 o 22:52, Vojtas napisał:

co miesiąc. Naprawdę czasem wszystkie kończyny opadają jak się czyta podobne brednie.



Strasznie to smutne :( . Pojadę skrótem myślowym - prezydent Polski, przez Polaków wybrany wręcza jedno z najważniejszych w Polsce odznaczeń. Polskiej firmie, z polskim kapitałem* za wkład w rozwoj rodzimego (polskiego) biznesu. Czyli pozytywny, news i w sumie okazja do radości dla Polaków :)

Tymczasem (jak się okazuje) jest to okazja aby:

- dołozyć nielubianemu prezydentowi (aż dziw bierze, że nikt nie wypomina jego wpadek z kampanii wyborczej)

- dowalić CDP i zasugerować, że "konkurencji się bardziej należy" (a jakaż to konkurencja z polskim kapitałem się jeszcze ostała ? Firmy, które startowały razem z CDP są już albo w piachu, albo po fuzjach, albo przejęte przez większe koncerny)

- sprowadzić Krzyż Kawalerski Odrodzenia Polski do nic nie znaczącej kupy złomu (coś jak otwieracze do piwa z żabki czy tam innej stonki) rozdawanej seryjnie i jak popadnie byle komu...

Ręcę mi nie opadają... i to jest jeszcze bardziej smutne, bo powinny :( Po prostu już się przyzwyczaiłem, że spora część moich rodaków jest odwrotnością krola Midasa. On wszystko zamieniał w złoto. A moi rodacy nawet złoto potrafią zamienić w gówno. I nawet w radosnym, pozytywnym newsie znaleźć milion powodów żeby wszystko zdeprecjonować i ponarzekać :/


* "Epizod cypryjski" wobec całości działalności CDP jest niewarty wspomnienia. Ani nawet splunięcia ;-). A wiesz, że gdyby był, to pierwszy bym o tym napomknął ;-)

ps. Przepraszam z góry internetowych mędrków i purystów językowych za liczne powtórzenia. Użylem ich celowo i z premedytacją :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2013 o 22:52, Vojtas napisał:

No i co z tego? To znaczy że order jest nic nie warty? Co to, mało zasłużonych ludzi?
Liczba przyznanych medali nie zmienia ani na jotę faktu, że PR jest drugim w hierarchii
ważności cywilnym orderem w Polsce.


Po prostu odpowiadałem na twoje twierdzenie, że to "nie jest coś, co się dostaje co miesiąc". O wartości tego konkretnego odznaczenia nie powiedziałem jeszcze ani słowa w tej rozmowie.
No chyba, że chodziło ci o to, że order ten nie jest czymś, co jedna konkretna osoba dostaje co miesiąc... ale o odznaczeniach, które by przyznawano jednej osobie co miesiąc w ogóle mi nie wiadomo (chyba, że mówimy o wypłatach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2013 o 23:18, Sandro napisał:

Ciekawe co się dzieje z takimi kolekcjonerkami u Komorowskiego czy Obamy. Bo przecież
nie lądują na dysku.


Grają, grają, już nie pamiętam, z jakiej to okazji bodajże kolejne wydanie gry sim city, zorganizowano zawody w tę grę wszyscy uczestnicy (Olechowski, Piechociński, Lech Kaczyński, Hanna Gronkiewicz-Waltz i ile mnie pamięć nie myli JKM reszty polityków nie pamiętam) wraz z 4-5 pomocnikami dostali komputer z egzemplarzem gry i takie samo wirtualne miasto (w założeniu była to wirtualna Warszawa) mieli uzyskać jak najlepsze wyniki w grze.
Turniej odbył się w Warszawie i trwał chyba 5 godzin, wygrał go Piechociński (najlepsza organizacja ruchu w mieście i duża rezerwa budżetowa).
Sorry, że tak mało szczegółów, ale to było dobrych parę lat temu.

Ps. Poza tym jesteśmy znani nie tylko z tytułu Wiedźmina, na Zachodzie "wykuto" nowy termin dotyczący gatunku gier zwie się on pierogi western a powstał przy okazji premiery Call of Juarez.

Natomiast sam gest prezydenta bardzo miły i jakie świetne hasło reklamowe dla CD Projektu nasz firma została odznaczana orderami przez prezydenta naszego kraju.
Ubisoft, EA i inne firmy mogą już pakować manatki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2013 o 14:25, kerkas napisał:

Sorry, że tak mało szczegółów, ale to było dobrych parę lat temu.

Pierwsze słyszę, a szkoda, bo wyglądało to na bardzo oryginalną akcję :)

Dnia 05.05.2013 o 14:25, kerkas napisał:

Na Zachodzie "wykuto" nowy
termin dotyczący gatunku gier zwie się on pierogi western a powstał przy okazji
premiery Call of Juarez.

Sam mieszkam na Zachodzie i całkiem niedawno temu przeprowadziłem małą ankietę pośród moich szkockich znajomych. Pytałem się ich po prostu jakie polskie gry znają. Ku mojemu zdziwieniu, ludzie wymieniający Wiedźmina, Snipera czy Dead Island byli w mniejszości ponieważ znaczna większość ludzi opowiadała o Call of Juarez. Sam byłem zdziwiony, bo nawet ja nie miałem z tą serią większego kontaktu, a tam jednak ludzie dobrze ją znają i kojarzą z naszym krajem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2013 o 10:08, Lordpilot napisał:

> Strasznie to smutne :( . Pojadę skrótem myślowym (...)


Ładnie i mądrze napisane, podpisuję się pod Twoim postem obiema rękami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, cieszy mnie wyróżnienie przyznane CD Projektowi. Jednak równocześnie martwi mnie hipokryzja naszej władzy państwowej. Jedną ręką przyznaje ona ordery, a drugą nasyła dziwne kontrole US, antyterrorystów i wali taki "domiar", że głowa mała. Dobrze pokazuje to "Układ zamknięty" Ryszarda Bugajskiego. Tak niestety wyglądają polskie realia... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować