Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GTA V oficjalnie w polskiej wersji językowej. Zobacz pierwsze próbki!

79 postów w tym temacie

Sratatata.

Nie ma wersji PC tylko dlatego, bo iksboxy i plejstejszony płacą Rockstarowi za wyłączność na grę przez jakiś okres czasu. Dzięki temu kupa ludzi chętniej kupi nowe konsole.

Wersja PC będzie pewnie po roku. (brak zapowiedzi jest jednym z warunków wyłączności)
Rockstarowi nie opłaca się nie wypuszczać wersji PC, za duży rynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > będę wyłapywał błędy w tłumaczeniu, które TAM NA PEWNO BĘDĄ
>
>
> Będą? Już są.
> Pierwsze zdanie w filmie o Trevorze:
> A major drugdealer - przetłumaczono jako - znany diler.
> Znany diler? Czego? Aut?
> Znany?!
> A nie, że główny, jeden z największych, najpotężniejszych, najaktywniejszych handlarzy
> narkotyków? Jest w czym wybierać, ale trzeba pomyśleć, uwzględniając całą fabułę historii...
> Rock* kreuje nam go na naprawdę nieobliczalnego świra, któremu żadne konwenanse nie
> blokują zahamowań. To wariat! taki z prawdziwego zdarzenia wariat.
>
> Znany diler?
> Litości...
>
> Rozumiem uogólnienia, ale nie widzę dla nich miejsca w takich produkcjach jak GTA. To
> nie będzie czytanka dla lektora do "tworów" rodem z TVP :facepalm:
> Tłumaczenie pomijając idiomy, musi być dokładnie przemyślane i dopasowane do całości,
> a nie przerabiane po wstępnym tłumaczeniu w google translator.
> Oby to była tylko taka pojedyncza pchełka... Oby...

Super. Mail w dłoń i pisz. Zgłaszaj błędy. W końcu po to czasem są kawałki gameplaya by pozwolić na wyłapanie takich błędów. Inna sprawa to kontrola jakości, ale dadzą radę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjna wiadomość !
Brawa dla Cenegi, tym razem dam tej firmie zarobić bez żadnych oporów. Super, że będzie polonizacja, na dodatek w najlepszym możliwym wydaniu (czyli kinowa).

Język ang. znam wprawdzie całkiem nieźle, ale bywało, że przy slangu w GTA IV czasem odpadałem. Tutaj nie będzie już żadnego problemu :)

Narzekaczom (w stylu europosła Kuźmiuka) przypomnę tylko, że mamy XXI w. i sprowadzenie sobie wersji angielskiej z dowolnego europejskiego* sklepu (a i pewnie w PL wersje ang. będzie można kupić) nie powinno być dla przeciętnego homo sapiens specjalnie trudne. Także zero zastrzeżeń i byle do września :)

*a jeśli jakimś cudem nie będzie podziału na terytoria PAL/NTSC to i z dowolnego zakątka Ziemi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2013 o 12:41, Goryl_88 napisał:

Nie, nie i jeszcze raz nie! Ja nie chce polskiej wersji językowej, nawet jeśli będą to
napisy. Zawsze mam je włączone, właśnie po to, żeby doczytać sobie jak czegoś ze słuchu
nie zrozumiem. Napisy po polsku sprawią, że zamiast otrzymywać brakujące informacje,
będę wyłapywał błędy w tłumaczeniu, które TAM NA PEWNO BĘDĄ, i to, znając cenege, w ilości
co najmniej znacznej. Nie mówiąc już o tym, że cała immersja idzie się paść, kiedy jedne
elementy są w jednym języku, a drugie w drugim, nawet jeśli mowa tu tylko o elementach
menu, bo napisy w grze będę musiał wyłączyć. Sytuację ratuje tylko czekanie, jeśli wyjdzie
na pc, na promocję na steamie, a i to niekoniecznie, jeśli zrobią tak jak z Maxem Paynem
3 i nawet tam nie będę mógł dostać gry w pełnej oryginalnej wersji językowej.


Pewnie coś się trafi. Nie robi błędów ten kto nic nie robi;) Grunt, że będzie wersja PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>JEEEEEEEEEEEEEEEEEEESSSSSSSSSSSSSSST!!!!!!!!!!! Jednak marzenia się spełniają :D!!!

Jesli Twoim marzeniem jest aby jakaś gra była wydana po polsku to musisz mieć smutne życie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy będzie można włączyć angielskie napisy, w każde GTA grałem bez spolszczenia, ehh czemu teraz każda gra jest skierowana do młodych użytkowników... Mimo że to gra +18 =.=.

Znając życie miech po premierze konsolowej wersji będzie BOOOM i R* łaskawie potwierdzi PC'tową wersje, jak mnie ta firma irytuje, każda inna potrafi się określić czy wyda na PC czy nie a Rockstar bawi się z graczami -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2013 o 14:30, Eternal101 napisał:

Ciekawe czy będzie można włączyć angielskie napisy, w każde GTA grałem bez spolszczenia,
ehh czemu teraz każda gra jest skierowana do młodych użytkowników... Mimo że to gra +18
=.=.


Rzeczywiście, to że gra jest spolszczona znaczy że kierują ją do młodych użytkowników. Żelazna logika lewel pincet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


>
> Rzeczywiście, to że gra jest spolszczona znaczy że kierują ją do młodych użytkowników.
> Żelazna logika lewel pincet.

Wiesz, żyjemy w czasach, w których każdy 18+ latek biegle posługuje się ang. więc jeśli grasz w grę po polsku to jesteś nieukiem. Oczywiście każdy z tych, którzy tak narzekają na spolszczenia muszą byc jeszcze głupsi skoro nie potrafią zmienic, lub zamówic innej wersji językowej.

A ja się cięszę, bo nie potrafię przetłumaczyc sobie szybko przelatujących napisów lub też nie zawsze wszystko rozumiem. Co mnie obchodzi, że zdarzają się błędy w tłumaczeniu? Wstawię sobie w domyśle mój zamiennik i szluz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2013 o 14:56, oxygar napisał:

Wiesz, żyjemy w czasach, w których każdy 18+ latek biegle posługuje się ang. więc jeśli
grasz w grę po polsku to jesteś nieukiem. Oczywiście każdy z tych, którzy tak narzekają
na spolszczenia muszą byc jeszcze głupsi skoro nie potrafią zmienic, lub zamówic innej
wersji językowej.


Raczej: niektóre osoby próbują sobie podbić ego wytykając innym rzekome nieuctwo. A chciałbym przypomnieć że żyjemy w państwie co się zowie Rzeczpospolita Polska i chyba nic dziwnego, że dużo ludzi chce grać w gry w swoim ojczystym języku.
Co prawda jestem zdania że w każdej grze powinna być opcja wyboru w jakiej wersji językowej chce się grać ale nieczęsto tak jest... więc jeśli komuś ten język polski przeszkadza to niech zamówi sobie tę grę w Wielkiej Brytanii a nie skamle na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.05.2013 o 15:08, Reffanov napisał:

>
Raczej: niektóre osoby próbują sobie podbić ego wytykając innym rzekome nieuctwo. A chciałbym
przypomnieć że żyjemy w państwie co się zowie Rzeczpospolita Polska i chyba nic dziwnego,
że dużo ludzi chce grać w gry w swoim ojczystym języku.
Co prawda jestem zdania że w każdej grze powinna być opcja wyboru w jakiej wersji językowej
chce się grać ale nieczęsto tak jest... więc jeśli komuś ten język polski przeszkadza
to niech zamówi sobie tę grę w Wielkiej Brytanii a nie skamle na forum.


Dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"- Enjoy them hoes homie!
- Yeah, whatever."

Przetłumaczone na:

"- Miłego ruchańska, ziom!
- Cokolwiek powiesz."

Strasznie sztywno to brzmi i dla mnie zabija dialogi (szczególnie te pomiędzy nygasami). Na szczęście nie zdecydowano się na dubbing, bo to byłaby porażka. xD Dla osób kompletnie nie kumających angielskiego - oczywiście miła wiadomość. Dla osób coś rozumiejących - szkoda sobie psuć część gry, zdecydowanie lepiej jest zamówić wersję anglojęzyczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie można po prostu słuchać dialogów i w razie nie zrozumienia jakiegoś słowa zerknąć na polskie napisy? Tak ciężko? Nikt nie każe przecież lampić się w nie cały czas. Dialogi i tak zawsze słyszysz. Może kiepskie tłumaczenie zabije klimat, ale chyba tylko dla niesłyszących... Eh, Polska, kraj ludzi uwielbiających narzekać i stwarzać sobie masę problemów. Tak źle i tak niedobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Wstawię sobie w domyśle mój zamiennik i szluz.
Taaak to ma sens :)
Usłyszysz tekst "dis szit is ołwer dere" (zapis fonetyczny) i masz teraz 2 wersje:
"ten kawałek leży tam"
"to gówno jest tam"
Niby kontekst ten sam ale bardzo łatwo zaleźć więcej takich samych smaczków. A te już dużo więcej zmieniają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować