Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Metro: Last Light ocenione; elementy horroru na nowym gameplayu

38 postów w tym temacie

Oprócz tego, że wycieli poziom trudności to zapowiedzieli że metro doczeka się PIĘCIU fabularnych DLC, także jak to bywa ostatnio praktycznie przy każdej większej premierze, trzeba zacisnąć zęby i poczekać 6-12 miesięcy na goty/complete edition :)

Co do faktu, że mało kto mówi o takich przedpremierowych zagrywkach deweloperów... Czy widzieliście kiedyś pracownika supermarketu stojącego przy mięsie i odradzającego kupywania, bo jest stare i myte w płynie do mycia naczyń żeby nie było śliskie? NIE... To nie liczcie, że na portalach które również są sklepami zobaczycie coś co mogło by źle wpłynąć na sprzedaż produktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2013 o 20:26, Aludra napisał:

Co do faktu, że mało kto mówi o takich przedpremierowych zagrywkach deweloperów... Czy
widzieliście kiedyś pracownika supermarketu stojącego przy mięsie i odradzającego kupywania,
bo jest stare i myte w płynie do mycia naczyń żeby nie było śliskie? NIE... To nie liczcie,
że na portalach które również są sklepami zobaczycie coś co mogło by źle wpłynąć na sprzedaż
produktu.

No tutaj to w sumie racja, może gram.pl nie chce psuć sobie sprzedaży ALE nie widziałem newsa o tym na ŻADNYM polskim portalu o grach, a przecież większość z nich gier nie sprzedaje, są własnie od tego by takie informacje podawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Multiplayera wydadzą po premierze jako osobną grę, ten fakt ludzi nie zdenerwował tak mocno, a też wycięta część gry do sprzedania później, a ludzi bardziej zdenerwowało wycięcie poziomu trudności XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2013 o 21:48, Brunne_R napisał:

Powinno sie pisac i wymawiac Artiom , a nie Artem.
Ale i tak nikt mnie nie poslucha....

Who cares ? Zmienia to coś ?

To musi być dla Ciebie bolesne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Powinno sie pisac i wymawiac Artiom , a nie Artem.
> > Ale i tak nikt mnie nie poslucha....
> Who cares ? Zmienia to coś ?
>
> To musi być dla Ciebie bolesne.
Czlowieku, who cares co ty piszesz.
Wez sie ogarnij smutny dzieciaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poprzednie metro było takie sobie. Za dużo mutantów i różnego rodzaju stworów, za mało horroru. Książka momentami była wyśmienita pod względem zawartej w niej grozy. Grę równie dobrze można by też taką zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2013 o 00:26, Brunne_R napisał:

> > Powinno sie pisac i wymawiac Artiom , a nie Artem.
> > Ale i tak nikt mnie nie poslucha....
> Who cares ? Zmienia to coś ?
>
> To musi być dla Ciebie bolesne.
Czlowieku, who cares co ty piszesz.
Wez sie ogarnij smutny dzieciaku.

Smutny to Ty jesteś skoro takimi właśnie pierdołami się przejmujesz jak pomylenie rosyjskiego imienia z ukraińskim. Dla mnie główny bohater równie dobrze mógłby się nazywać Adam, a przyjemność z ksiązki i gry taka sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2013 o 00:26, Brunne_R napisał:

> > Powinno sie pisac i wymawiac Artiom , a nie Artem.
> > Ale i tak nikt mnie nie poslucha....
> Who cares ? Zmienia to coś ?
>
> To musi być dla Ciebie bolesne.
Czlowieku, who cares co ty piszesz.
Wez sie ogarnij smutny dzieciaku.

Brunne_R ma całkowitą rację. Imię Артём to czyta się "atjom" z racji tego, że mamy "jo", które robi też za znak akcentowany. W przypadku tego imienia nie trzeba się wysilać, aby akcent był zauważalny i nie trzeba się wysilać, żeby zamiast "artem" czy tam "artjem" powiedzieć normalnie, po по-русский, "Artjom".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Największym bugiem w Metro 2033 był brak możliwości gry po cichu. Jeśli zabiliśmy kogoś
> to praktycznie wszyscy już o tym wiedzieli. Drugim problemem była amunicja, skończenie
> gry na poziomie najtrudniejszym praktycznie było niemożliwe. Twórcy przy części 2 obiecali
> wyeliminować wszystkie w/w błędy.


Da radę. Zauważ że na Trudnym Stalkerze, to tak naprawdę działa w dwie strony. Można łatwo cię zabić, ale przeciwnicy też są o wiele łatwiejsi do wyeliminowania. Bibliotekarza moża załatwić 5 rzutami nożem i jednym strzałem z Shotguna. Amunicja nie jest problemem, jeżeli ktośc umie oszczędzać i lubi sobie poszperać po stacjach w ich poszukiwaniu (najtrudniejszy chyba Achievement w całej grze) To filtry są tu problemem. Nie wiem jak u innych ale ja mogłem filtry kupić tylko przed pierwszym wyruszeniem na powierzchnię. Nawet ich zbierać się nie dało (było to możliwe dopiero przed biblioteką, co jest dość dziwne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te oceny kolo 8 mowia, ze szalu nie ma, ot poprawna gra, ale zaden hit.

"A brilliantly realised world wrapped around a story-driven shooter that occasionally forgets you want to play it."

Nie napawa optymizmem. Story-driven czyli zapewne waski korytarz, jakies skrypty i do przodu. Generalnie powtorka z jedynki, ktora byla co najwyzej srednia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> W 2033 źle zrobione były dwie rzeczy. Nie było zapisu w dowolnym momencie, a stacje,
> na jakie trafialiśmy, były zbyt małe. Wystarczy, że je naprawią, a będę kontent.
mnie w 2033 denerowwal nieskonczony respawn stworkow jesli nie szedles na przod to ciagle biegly i biegly i biegly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Te oceny kolo 8 mowia, ze szalu nie ma, ot poprawna gra, ale zaden hit.

Myślę, że 8/10 to coś więcej niż poprawna gra, ale niestety dzisiaj oceny wystawiane przez większość recenzentów nijak mają się do faktycznego stanu gry. Coraz więcej gier zgarnia 8/10, 9/10 a tak naprawdę powinny dostać 6 bądź 7.

>Nie napawa optymizmem. Story-driven czyli zapewne waski korytarz, jakies skrypty i do >przodu.
Gra z pewnością będzie liniowa i oskryptowana (nie ma co liczyć na coś w stylu Stalkera).

>Generalnie powtorka z jedynki, ktora byla co najwyzej srednia.
Jedynka mi się podobała, ale ocena 81/100 na metascore była grubo przesadzona. 6,5 max 7/10 - tyle bym dał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > > > Powinno sie pisac i wymawiac Artiom , a nie Artem.
> > > > Ale i tak nikt mnie nie poslucha....
> > > Who cares ? Zmienia to coś ?
> > >
> > > To musi być dla Ciebie bolesne.
> > Czlowieku, who cares co ty piszesz.
> > Wez sie ogarnij smutny dzieciaku.
> Smutny to Ty jesteś skoro takimi właśnie pierdołami się przejmujesz jak pomylenie rosyjskiego
> imienia z ukraińskim. Dla mnie główny bohater równie dobrze mógłby się nazywać Adam,
> a przyjemność z ksiązki i gry taka sama.
>
I tutaj ujawnia sie twoj calkowiry brak wiedzy na temat jezykoznastwa ukrainskiego i rosyjskiego. Przeczytaj sobie co napisal kolega LubieWafle.
Jestes zwyklym ignorantem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2013 o 11:38, Harunia napisał:

Te oceny kolo 8 mowia, ze szalu nie ma, ot poprawna gra, ale zaden hit.


Gdyby na miejscu 8 pojawiło się 9, narzekałbyś, że nie ufasz pierwszym recenzjom, bo i tak są sponsorowane. Nie wiem jak można normalnie funkcjonować na tym świecie, będąc wiecznie udręczonym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@LESZ3u

Ale kto mowi o udreczeniu, po prostu po zapowiedziach dwojki i filmikach sadzilem, ze tworcy wzieli sobie narzekania do serca i zrobili naprawde swietną gre. Z recenzji okazuje sie (co samemu sprawdze jak gra stanieje za jakis czas), ze jednak wyszlo podobnie jak w jedynce i rewolucji nie ma, czego zaluje, bo lubie takie klimaty, ale sam klimat nie robi jeszcze dobrej gry.
Co do ufania recenzjom- ja im nigdy nie ufam do konca i jesli pierwsze oceny to spusty typu 10/10, 95/100 itd. to smialo mozna zakladac ze nie są do konca szczere, natomiast prawdą tez jest ze jesli gra zaczyna od 7-8 to hitem raczej nie jest i to raczej sie zwykle sprawdza.

@exul87
> Myślę, że 8/10 to coś więcej niż poprawna gra, ale niestety dzisiaj oceny wystawiane przez większość recenzentów nijak mają się do faktycznego stanu gry. Coraz więcej gier zgarnia 8/10, 9/10 a tak naprawdę powinny dostać 6 bądź 7.

Tu sie calkowicie zgadzam, w skali 10 stopniowej 7 to dobra gra (powyzej sredniej) w ktora warto pograc, a 8 to bardzo dobra gra, praktycznie must have. 9 to powinien byc super hit, a 10 to jakis absolut albo gra dekady. Niestety serwisy uzywaja raczej skali 7-10, gdzie 7 to gniot, 8 sredniak, a od 9 zaczynaja sie fajne gry. Wg tego Metro LL jest jedynie poprawne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedynki nie zmęczyłem przez bugi i skrypty. Chyba jeszcze nie widziałem aż tak oskryptowanej gry :/

Natomiast biznesowo to już robią czyste "chamstwo i drobnomieszczaństwo". Wyższy poziom trudności za dodatkową kasę ? Tryb multi jako osobna (płatna) gra ? Zapowiedź pięciu DLC ? Aż człowiek sprawdza odruchowo czy gra nie ma znaczka "EA", a tu się okazuje, że nie... Tylko, że świadomość iż istnieją jeszcze gorsi i bardziej chciwi wydawcy i deweloperzy niż dwukrotny zdobywca złotej kupy wcale nie jest pocieszająca....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No no...

Jedynkę skończyłem trzy razy przez bug z osiągnięciem "Podróżnik". Mam teraz calaka, sama gra jest świetna, ale skoro w LAst Light zanosi się na DLC, to mogę tylko powiedzieć, że dziękuję za pomoc w podjęciu decyzji.

Miałem Last Light kupować w pre-orderze, ale jak tak to sobie twórcy wymyślili, to faktycznie lepiej na GOTY poczekam, a szkoda, bo w grę planowałem zagrać w miarę szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować