Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Minął rok, czyli Diablo III w liczbach

45 postów w tym temacie

średnia liczba postaci tworzonych w ciągu jednego dnia: 184
średnia liczba postaci tworzonych na minutę: 127

średnia liczba godzin spędzonych dziennie przy Diablo III - 8,2 miliona

czytał to ktoś przed publikacją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No teraz prosimy o takie same statystyki na temat Torchlight 2 i PoE, zobaczymy ktora gra jest krolem h''n''s.
Oczywiscie to czysto retoryczne zastanawianie sie, w tamte gry nie gra nawet ulamek tych co w Diablo. Niech zyje krol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2013 o 12:35, Shirakave napisał:

średnia liczba godzin spędzonych dziennie przy Diablo III - 8,2 miliona


Tutaj prawdopodobnie chodzi o sumę godzin, które spędzają wszyscy gracze?

Dnia 22.05.2013 o 12:35, Shirakave napisał:

średnia liczba postaci tworzonych w ciągu jednego dnia: 184
średnia liczba postaci tworzonych na minutę: 127


Tego już nie potrafię wytłumaczyć x(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2013 o 12:38, Zajanski napisał:

> średnia liczba postaci tworzonych w ciągu jednego dnia: 184
> średnia liczba postaci tworzonych na minutę: 127
Tego już nie potrafię wytłumaczyć x(

Proste. W minutę tworzą 127, potem kolejne 57, a potem się wszystkim odechciewa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > średnia liczba postaci tworzonych w ciągu jednego dnia: 184
> > średnia liczba postaci tworzonych na minutę: 127
>
> Tego już nie potrafię wytłumaczyć x(

Ktoś ma problem z spisaniem danych z innej strony :]

na gracza 4.63 postaci
dziennie 183962 tworzono postaci
7665 w ciągu godziny a 127 na minutę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już rok, a ja, wielki miłośnik poprzednich Diabełków dalej nie nabyłem swojego egzemplarza.
Pewnie już dawno bym to zrobił, gdyby nie możliwość zagrania w betę i przekonanie się, że to już jednak nie to samo co kiedyś.
Nie zaprzeczam, że jest to bardzo dobry slasher, ale osobiście pokochałem tę serię za jej mroczny, gotycki i demoniczny klimat. W trialu, w drodze do Króla Szkieletów ani przez moment nie uświadczyłem tej atmosfery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pepsi
Mała wpadka. Przy średniej liczbie graczy na dzień/godzinę nie zauważyłeś, że na grafice jest przecinek. W języku angielskim przecinek służy do oddzielania tysięcy a nie części dziesiętnych jak w języku polskim.
Dlatego:
średnia liczba postaci tworzonych w ciągu jednego dnia to 183 tysiące 962 a nie 183.
średnia liczba postaci tworzonych w ciągu jednej godziny to 7 tysięcy 665 a nie 7,7
Tak samo przy liczbie zabitych potworów:
średnia liczba potworów zabitych przez jednego gracza to 49 tysięcy 595 a nie 49,6 miliona
edit: (i w tym przypadku nie przez jednego gracza tylko przez jedną postać)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Przecież to sie odnosi do wszystkich graczy, nie jednego :P
>
> edit: pewnie komuś tysiące sie zjadły :P

Ano zjadły. Najmocniej przepraszam i dzięki za czujność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze:
- W Diablo III od premiery zagrało 14,5 miliona unikalnych graczy
- liczba graczy, którzy zabili Diablo: 22,5 miliona
Czyli grę na poziomie normalnym ukończyło o 8 milionów osób więcej, niż w ogóle w nią grało. :D

Oczywiście domyślam się, że chodzi tutaj o ilość postaci, a nie graczy. A to jest nieszczególnie imponujące - tylko jedna trzecia stworzonych bohaterów ukończyła pierwszy poziom trudności? Chociaż w sumie nie wiem, może to są głównie postacie-banki, służące jedynie do przechowywania przedmiotów. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2013 o 12:49, pepsi napisał:

Ano zjadły. Najmocniej przepraszam i dzięki za czujność.


Popraw jeszcze te miejsca gdzie zamiast postaci wstawiłeś graczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2013 o 12:45, Hartus napisał:

To już rok, a ja, wielki miłośnik poprzednich Diabełków dalej nie nabyłem swojego egzemplarza.

I proponuję tego stanu nie zmieniać, bo widzę, że podejście do serii prezentujesz takie samo jak ja.
Ja co prawda w betę grałem, swój egzemplarz nabyłem w dniu premiery, ale na grze bardzo się zawiodłem. Tłukłem w nią przez miesiąc po premierze, potem odstawiłem, od tego czasu nie ruszyłem i chyba tak zostanie. Denerwuje mnie oprawa graficzna, drop (ponoć poprawiony, ale jednak), crafting, historia...

Nie wiem czy mój zawód grą wynika z tego, że się starzeję i że niektóre rzeczy postrzegam inaczej? Może gatunek h''n''s już mi się przejadł? Nie wiem... Wiem, że Diablo 2 + LoD trzymało mnie przy monitorze ładne kilka lat, a D3 tylko miesiąc.

I na koniec dodam, że rozumiem i absolutnie nie neguję, że D3 się ludziom podoba. Każdy ma swój gust i każdy ma prawo do swojego zdania. A z Diablo 3 jest tak, że albo się je kocha, albo jest się zawiedzionym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2013 o 13:19, Abi_Dalzim napisał:

I proponuję tego stanu nie zmieniać, bo widzę, że podejście do serii prezentujesz takie
samo jak ja.


a ja proponuje sobie przypomniec jak wygladalo swego czasu D2 (po releasie bez LoDa) i bez patchy... wybiorcza pamiec ;)

ps: pisze o tym bo D3 w dniu premiery a teraz to dwie rozne gry. historia zatacza kolo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2013 o 13:31, EmperorKaligula napisał:

ps: pisze o tym bo D3 w dniu premiery a teraz to dwie rozne gry. historia zatacza kolo.

Być może. Jednak jakoś do powrotu mnie nie ciągnie. Może za rok, dwa, jak nie będę miał w co grać, to sobie odpalę i zrobię jakąś hardcorową postać (lepsze wrażenia z grania). Może...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Diablo 2 w pierwszych wersjach było tak krytyczne,że się zawieszało. Dziennie musiało wystąpić kilka zwiech, istny dramat. Problemy z D3 w porównaniu do 2000 roku to pikuś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja wciąż nie zakupiłem swojego egzemplarza :( Póki co przechodzę od nowa dwie pierwsze części i dopiero zabieram się za najnowsze Diablo, którego demo cholernie mi się podobało ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zakupu Diablo 3 nie żałuję. Podoba mi się zrezygnowanie ze ścieżek rozwoju i statystyk na rzecz umiejętności i run do nich przypisanych. Podobają mi się postacie i podoba mi się grafika (bardzo) no i niezawodna muzyka. Do mankamentów niestety można zaliczyć idiotyczny pomysł domu aukcyjnego i źle IMO zbalansowane Inferno- Na początku nie do przejścia, głównie przez astronomiczne ceny naprawy sprzętu, a teraz za łatwe. Jakby obniżyli koszt naprawy jednocześnie podnosząc trudność to byłoby dużo lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować