Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 27.10.2007 o 12:50, lordfett napisał:

A przepis na Jaskółeczkę gdzie zdobyłeś? :)


Gdzieś w pierwszym akcie najprawdopodobniej. Może spróbuj u Abigail, być może ma do sprzedania zwój z przepisem.

@WickedChildren, najlepszy do ogłuszania jest znak Aard, jedyny który rozwijam pozwala mi czasem ogłuszyć silniejszego stwora i zabić go bez problemów. Poza tym jest jeszcze petarda, która wykorzystana była w filmiku prezentującym jak Wiedźmin tańczy z Baraniną. Niestety do tej pory nie znalazłem Bazy do tworzenia petard bardzo dobrej jakości i nie mogę tej petardy po prostu stworzyć ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest wspaniała, grafika powala, płynność także. System walki na początku wydawał się trochę skomplikowany,ale po paru minutach to już się samo klika. No i kobiety Geralta... Ten to ma szczęście.


PS.No nieźle, kupując EK w sklepie ludzie dostali wszystko i jeszcze jakieś torby, karcianki (w wersji pełnej!) smycze, a jak niektórzy się jeszcze upomnieli to nawet do EP można było zgarnąć koszulkę i medalion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 13:02, Mateusz9214 napisał:

Ej mam takie pytanie na ktorej karcie bedzie lepiej bedzie gralo mi sie w Witchera http://sklep.vico.pl/product_info2.php/products_id/34457/products_id2/29344
roznica miedzy nimi to tylko 65zl wiec doradzicie cos bo jednak musze w niego zagrac

Zapraszam do wątku o kartach graficznych. http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=278#u_12647

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 12:30, T34 napisał:


> Rozumiem, że gra Ci się nie podoba, ale nie pisz tego sto razy, podaj swoje wszystkie
argumenty
> w jednym poście, a nie krzycz, że to jest złe, tamto jest słabe, innym to się spodobało

> I przestań spamić, bo co piszesz 2 posty pod sobą, jak możesz go edytować?

Napij się melisy.

Heh, jaki zabawny chłopczyk ;] a mama wie, że siedzisz przy komputerze ? Nie wiem czy wiesz, ale wazelina do której link podałeś wcześniej nie jest tematem tego topica, ale jeżeli tak bardzo nurtuje cię jej zastosowanie, to może zapytaj w nowym temacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 13:00, Mistic napisał:

> A przepis na Jaskółeczkę gdzie zdobyłeś? :)

Gdzieś w pierwszym akcie najprawdopodobniej. Może spróbuj u Abigail, być może ma do sprzedania
zwój z przepisem.


A czy nie uczymy sie tego w Prologu, od ktoregos z wiedzminow?

Skwarek, moglbys nie zachowywac sie jak bydlo? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie wiem, na pewno uczymy się eliksiru dla Triss, a samą Jaskółkę i inny eliksir dostajemy od kogoś. Większość przepisów jednak wyuczyłem się ze zwojów, które kupowałem albo dostawałem jako nagrode w zadaniu.

@Skwarek pl, ten chłopczyk ma zapewne x lat więcej niż ty. I nawet jeśli on zachowuje się teraz jak gówniarz, który chce awanture zrobić to zaczynasz zniżać się do jego poziomu.

Czy naprawdę nie można w temacie o rodzimej produkcji podyskutować na temat gry, popytać się o radę, a nie wysłuchiwać takiej pyskówki albo czytać jak to kolejna osoba ma problem z kurierem? Naprawdę, mnie na ten przykłąd kompletnie nie interesują wasze problemy. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin jest super! Walka i sposób prowadzenia rozgrywki w ogóle. Od strony wizualnej wygląda świetnie(choć muszę grać na średnich :( ), i nawet na średnich detalach prezentuje poziom przynajmniej Gothica III czy Two Worlds. Muzyka świetna, pozwalająca się wczuć jak nigdy. Już dawno nie mogłem się przemóc i przysiąść do żadnej gry tego rodzaju - po prostu mi się nudziło, ale Wiedżmina NA PEWNO ukończę w najbliższym czasie :D i pewnie niedługo przejdę go ponownie, ale w inny sposób.

Przy okazji: tak sobię przesłuchuję płytę audio i się zastanawiam czy została także dodana ścieżka dźwiękowa z głównego menu, niestety nie znam tytułu :(, zna ktoś może, wie czy dali też na płycie? Ja bym na pewno poznał - najbardziej mi się spodobała ze wszystkich, choć każda jest godna uwagi. ocena moja:

9,999999999 - przez ten nieszczęsny soundtrack ;D

PS: I coś mi się wydaje, że zabiorę się za lekturę Sapkowskiego, bo najwyraźniej minął mnie niezły kawał literatury :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

ostrzeżenie postaraj się wypowiadać na temat, nawet jeśli Ci to ciężko przychodzi...
ps- korzystaj z opcji edycji posta- przez 5 minut masz możliwość zedytowania posta (okno "edytuj" w prawym górnym rogu posta)- nie trzeba pisać kilku jeden pod drugim.
To samo tyczy się reszty- tutaj rozmawiamy o Witcherze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 13:27, L. Morty napisał:

Wiedźmin jest super! Walka i sposób prowadzenia rozgrywki w ogóle. Od strony wizualnej wygląda
świetnie(choć muszę grać na minimalnych :( ), i nawet na średnich detalach prezentuje poziom
przynajmniej Gothica III czy Two Worlds. Muszyka świetna, pozwalająca się wczuć jak nigdy.
Już dawno nie mogłem się przemóc i przysiąść do żadnej gry tego rodzaju - po prostu mi się
nudziło, ale Wiedżmina NA PEWNO ukończę w najbliższym czasie :D i pewnie niedługo przejdę go
ponownie, ale w inny sposób.

No racja, świetna grafika, i od razu po rozpoczęciu gry jest jakaś akcja :D Brawa dla twórców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszcze wam szczerze ze juz sobie mozecie grac w Wiedzmina. Ja najwczesniej pogram jutro jesli bede mial kiedy jechac 50 km do MM tylko po gre i wrocic :/ Moj pre-order idzie juz od poniedzialku i ani go widac,ani slychac. Przykro mi, ze tak traktujecie CDP graczy, ktorzy sa prawdziwymi fanami Sapka i chcieli miec gre jak najszybciej, a taka mozliwosc Wy oferowaliscie. Szkoda tylko,ze tak ciezko przyszlo wywiazac sie ze zlozonych obietnic i ofert. Teraz mi wisi na paczuszka, wroci sobie do was z powrotem. Juz nawet nie mowie o tym,ze od kiedy zapowiedzieliscie ze bierzecie sie do prac nad gra, chlonalem kazdego niusa i bez watpienia byla to najbardziej oczekiwana gra przeze mnie..

Zeby nie bylo off-topicu , to co do samej gry to widze ze prezentuje sie bardzo dobrze. Ciesze sie ze to polscy programiscie popelnili tak dobry tytul :) i gratuluje juz sukcesu w Polsce CDPred a CDP "gratuluje" udanej dystrybucji pre-ordera..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest MISTRZ. Gram na niskich/srednich detalach a i tak prezentuje sie super. Poczatkowo troszke przerazilem sie walka, ale to dlatego ze instruktaz byl kiepsko wyjasniony, a ja przyzwyczajony do Diablo 2 klikalem duzo razy na wroga zamiast raz :D Ogolnie polecam wszystkim fanom RPG oraz ''Ksiazkowego Wiedzmaka''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zamierzam w niedzielę zamówić Wiedźmina, ale po tym co czytam zastanawiam się czy nie lepiej pojechać do wawy i zakupić skoro nie przysyłają, ale to chyba dotyczy tylko preordera?
Ps. ile trzeba czekać aż kurier dostarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, otóż chodzi mi o ten quest w którym kupiec zleca iść do jaskini przy murach zamku i odnaleźć jego kompana. Znalazłem tego kompana i wróciłem po nagrodę, a on mówi mi że mam się spytać Wielebnego o pochówek w podziemiach klasztoru i właśnie tu jest problem, bo ja wcześniej (zanim znalazłem ciało) zapytałem się Wielebnego o ten pochówek, a teraz nie ma już tej opcji, a gdy próbuję zagadać do kupca to on mówi żebym się spytał Wielebnego o ten pochówek :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nikt nie zwraca na mnie uwagi? Jeszcze raz przedstawiam problem:
SPOILER
A ja mam taki problem: Jestem w "Nowym Narakorcie" żeby spotkać się z Triss i Leeuvardenem i moim sojusznikiem (Zygfryd). Po wejściu walczę ramię w ramię z Vincentem (Wilkołak) z bandytami Salamandry. Na górze nie mogę rozmawaić ani z Triss ani z Leeuvardenem, oni mówią "Geralt zaraz przyjdzie", "Możemy mieć kłopoty", "Wyczuwam zaburzenia mocy". Byłem w sąsiednim pokoju i ze skrzyni zabrałem jakąś kartkę, namierzył mnie "Bogaty kupiec", nastradszyłem go ale i tak nic nie mogę zrobić! Mam Patch 1.1.
KONIEC SPOILERA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejna porcja pytań.
1) Kończę Podgrodzie (tak długo mi to zajęło, bo... no bo grałem w karty i się biłem ;P) i... czy można potem do niego wrócić? Jeśli przejdę do Wyzimy, mogę wrócić na Podgrodzie? Bo zostało mi parę questów - ale chcę przejść do miasta.
2) Jak mam się spoiler spotkać z Vesną koniec spoilera w młynie, to to jest tylko w jednym dniu, czy mogę to opóźnić? Bo w pierwszy dzień się nie pojawiłem, dopiero teraz i... o zachodzie słońca jej tam nie ma, a młyn jest zamknięty
I narazie to tyle ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj po prostu wejść do kaplicy, jeśli dalej nie można, to poczekaj spokojnie do końca I aktu, gdy będziesz miał już iść prosto do Wyzimy, to pójdź wcześniej do Kaplicy, wówczas powinieneś mieć już do niej klucz. Nie martw się, nagrodę za to zadanie można odebrać nawet w II akcie, tylko trzeba pochować zwłoki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że to się zdecydowanie nadaje na nowy temat, chociaż jest bardzo niewygodne dla CDProjektu (no i założyłem temat który mi zamknięto w ciągu 2 minut).

Ile na prawdę jest EK wiedźmina? Graczy zapewniano że 3000 (czy też 2999).Później się okazało że dorobiono jeszcze 200... Ale co ciekawe w sklepach takich jak MM, Empik można bez problemu nabyć w dalszym ciągu Edycję kolekcjonerską. A teraz uwaga - Na konferencji prasowej PGA przedstawiciel CDP zapewniał że w ciągu 4h zostały wyprzedane wszystkie 3000 egzemplarzy

Tutaj VIDEO na którym to mówi (po 1:30 min o tym mówi):
http://hstv.pl/video.php?vid=45

Więc skoro sprzedano WSZYSTKIE EK w ciągu 4 godzin, to skąd w sklepach się one wzięły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 13:46, zajacisko napisał:

Dlaczego nikt nie zwraca na mnie uwagi? Jeszcze raz przedstawiam problem:
SPOILER
A ja mam taki problem: Jestem w "Nowym Narakorcie" żeby spotkać się z Triss i Leeuvardenem
i moim sojusznikiem (Zygfryd). Po wejściu walczę ramię w ramię z Vincentem (Wilkołak) z bandytami
Salamandry. Na górze nie mogę rozmawaić ani z Triss ani z Leeuvardenem, oni mówią "Geralt zaraz
przyjdzie", "Możemy mieć kłopoty", "Wyczuwam zaburzenia mocy". Byłem w sąsiednim pokoju i ze
skrzyni zabrałem jakąś kartkę, namierzył mnie "Bogaty kupiec", nastradszyłem go ale i tak nic
nie mogę zrobić! Mam Patch 1.1.
KONIEC SPOILERA

A nie możesz po prostu wrócić do poprzedniego zapisu stanu gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 Nie można wrócić i krótko mówiąc, nie wdając się w szczegóły, nie byłoby do czego wracać. Zrób wszystko co można jeszcze zrobić zanim pójdziesz do miasta.
Ad2. Hmm... ja pojawiłem się tam dopiero drugiego dnia o zachodzie słońca i była na miejscu, więc nie wiem. Może coś pomijamy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować