Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

SPOILER
Jestem w zadaniu Tajemnicza Wieża.
Zebrałem 8 z 10 kamieni. Jeden z tych kamieni znajduje się w golemie. Poszedłem do tego golema, chciałem go przeszukać i nie mogę bo najpierw muszę coś dać. Nie wiem o co chodzi.
KONIEC SPOILERA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOILER
bo jak pogadasz z kalksteinem o nim to on ci powie ze musisz miec preta od kowala i mu go wbic w czolo no i jak zamowisz u druidow burzez z piorunami to jak go walnie w leb piorun to on ozyje i jak go sklepiesz to bedziesz mogl go przeszukac a i kalkstein da ci przepis na mixture z serca golema co daje chyba talent albo cos dobrego
KONIEC SPOILERA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam drobny problem, okazalo sie ze w I akcie nie zagralem ze wszystkimi w pokera i teraz bedac w II akcie nie moge awansowac na zawodowca (nowicjusz nadal aktywny).

Mozna jeszcze jakos pozniej pochodzic po lokacji z I aktu? moze uda mi sie zagrac z Odo? ( czy jak on sie tam zwal )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOILER
Musisz w niego włożyć odgromnik, o tym że go potrzebujesz dowiadujesz się od Kalksteina jak pokarzesz mu kartę wieża którą otrzymasz od Vaski. Sam odgromnik możesz zamówić u płatnerza.
KONIEC SPOILERA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zagraj z Zoltanem, Ogrodnikiem, Carmen i Vaską. Wszystkich można znaleźć w II Akcie a po wygraniu z 4 nowicjuszami możesz już grać w zaawansowanej lidze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 19:37, Kraju92 napisał:

SPOILER
Jestem w zadaniu Tajemnicza Wieża.
Zebrałem 8 z 10 kamieni. Jeden z tych kamieni znajduje się w golemie. Poszedłem do tego golema,
chciałem go przeszukać i nie mogę bo najpierw muszę coś dać. Nie wiem o co chodzi.
KONIEC SPOILERA


Najpierw musisz go ożywić... musisz pogadać z tą przywódczynią wioski na bagnach (Veska chyba) i powinieneś od niej wziąść karte z tarota "Wieża" potem pokazujesz ją temu alchemikowi (nie mam pamięci do imon ;p) i on ci mówwi co zrobić... trzeba będzie:
1.potrzebny ci piorunochron od Krasnoludzkiego kowala w Klasztornej (robi go za 50 orenów)
2. i musisz sie udać do druidów na bagnach

potem już powinieneś dać sobie rade :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 19:05, Karharot napisał:

Jak pokonasz Vaskę i Ogrodnika będziesz mógł rzucić wyzwanie zaawansowanym graczom, polecam
przede wszystkim Talara bo można u niego sporo wygrać.


Dzięki... o taką odpowiedź właśnie mi chodziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 19:40, MitMit napisał:

mam drobny problem, okazalo sie ze w I akcie nie zagralem ze wszystkimi w pokera i teraz bedac
w II akcie nie moge awansowac na zawodowca (nowicjusz nadal aktywny).

Mozna jeszcze jakos pozniej pochodzic po lokacji z I aktu? moze uda mi sie zagrac z Odo? (
czy jak on sie tam zwal )


Grając z czterema zawodnikami w 2 akcie zostaniesz zawodowcem, musisz wygrać z:
- Zoltanem
- Carmen
- Vaską z wioski ceglarzy
- Ogrodnikiem ze szpitala Lebiody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 19:47, xczar0 napisał:

LUDZIE gothic III mi poszedl na srednich z 512 ramu ;]


To nie jest temat o Gothicu III. Jeżeli chcesz się pochwalić to w temacie o Gothicu III.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... może mi to ktoś wyjaśnić? :

Czytam sobie poradnik do Wiedźmina, dochodzę do V Rozdziału, patrzę, a tam takie zadanie - Zabić, lub odczarować księżniczkę zamienioną w strzygę. Zleceniodawca - Foltest (chyba, w każdym razie to ma związek z nim). O co tu chodzi? Czyżby Foltest miał dwie "córeczki"?? :P A może Geralt przeniósł się w czasie?? Czy ktoś już doszedł do tego miejsca, albo przynajmniej wie, dlaczego zadanie pokazane w filmie na początku gry wykonujemy prawie na jej końcu? ( a wszyscy wiedzą, że wydażenia w grze Wiedźmin dzieją się po tej słynnej walce, i to sporo później...) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sie tylko grzecznie pytam jakie ja tam wodotryski zobacze ze mi potrzebne 2 gb ramu?Bo po takich wymaganiach to ja sie spodziewam fizyki minimum hl2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 19:49, JanKtoś napisał:

Hmmm... może mi to ktoś wyjaśnić? :

Czytam sobie poradnik do Wiedźmina, dochodzę do V Rozdziału, patrzę, a tam takie zadanie -
Zabić, lub odczarować księżniczkę zamienioną w strzygę. Zleceniodawca - Foltest (chyba, w każdym
razie to ma związek z nim). O co tu chodzi? Czyżby Foltest miał dwie "córeczki"?? :P A może
Geralt przeniósł się w czasie?? Czy ktoś już doszedł do tego miejsca, albo przynajmniej wie,
dlaczego zadanie pokazane w filmie na początku gry wykonujemy prawie na jej końcu? ( a wszyscy
wiedzą, że wydażenia w grze Wiedźmin dzieją się po tej słynnej walce, i to sporo później...)
:)


Mnie też ciekawi o co chodzi w tym zadaniu. Przecież to było pierwsze spotkanie z Geraltem w książce. A jak wszyscy wiemy gra jest kontynuacją książki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 19:50, xczar0 napisał:

Ja sie tylko grzecznie pytam jakie ja tam wodotryski zobacze ze mi potrzebne 2 gb ramu?Bo po
takich wymaganiach to ja sie spodziewam fizyki minimum hl2

Ogromny świat, wiele NPC i obiektów na ekranie? Choć optymalka jest zwalona, racja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mhm, właśnie jestem po pierwszej "sesji z Wiedźminem". ;-)
Pierwsze wrażenie - rewelacja.
Zacznę może od wspaniałego (przynajmniej dla mnie) intra, które świetnie prezentuje "opowieść o królewskiej strzydze" ;d.
Jeżeli chodzi o samą grę (bo to jest chyba w grach najważniejsze ;]), to śmiem twierdzić, że jest na rewelacyjnym poziomie. Oczywiście widok z nad ramienia najlepszy ;d. Najfajniej się przy nim akcje toczy ;-).
Zauważyłem jednak kilka mankamentów, które, jak sądzę, spowodowane są silnikiem gry (aurora to bardziej typowo NWN''owska jest ;p) - po pierwsze : "WTF? Nieskaczący wiedźmin? XD", po drugie - dziwne blokowanie się przy przedmiotach na ziemi... po trzecie - nie mogę wejść na... yyy... platformę wyżej (?), która jest tak realnie może 20 centymetrów ponad ziemią, na której stoję... dziwna sprawa, niezłe kalectwo z tego naszego Geralta Aurora zrobiła ;-D.
Jeżeli chodzi o fabułę, to jeszcze nie będę się na jej temat wypowiadał, gdyż gram zaledwie... oups... to już dwie godziny... (jakoś szybko minęło... pozytywnie ;p). Już od samego początku widzimy, że nasz wybór wpływa na przyszłe losy fabuły (jeszcze nie wiem w jak wielkim stopniu, się zobaczy się later ;p).
Co do grafiki - stoi na dosyć wysokim poziomie, może to nie Bioshock (ihmo, w Wiedźmaku mamy również otwarte lokacje), ale i tak daje radę.
Co do systemu walki - faktycznie, nieco innowacyjny, jednak co najważniejsze - przypadł mi do gustu, lubię to! ;d
Nie podoba mi się czasami AI przeciwników. Raz potrafią podbiec i nas otoczyć... a raz jeden z nami walczy a reszta kręci się za nim w stosunku od nas przez niego w linii prostej tak, jakby układali jakiś nowy układ słoneczny xD. Dziwna sprawa.
No i te zróżnicowanie ataków nieco naciągane, ale da się wybaczyć ;).
Mam nadzieję, że będzie więcej, niż 3 rodzaje przeciwników tak samo wyglądających - na szybkie, silne i grupowe ataki... bo rozwalanie po raz 10 tego samego [klona? :p] to głupia sprawa ;p.

Co do samej gry - coś czuję, że zapowiada się porządny długi weekend - i poza Fullerkami znajdzie w nim miejsce również Wiedźmin.
Gratuluję ekipie CDP Red, pokazali, że Polak potrafi, mam nadzieję, że się nie rozczaruję podczas przechodzenia Wiedźmaka, ale coś się nie zapowiada. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja nie doszedlem ale mysle se ze Foltestowi ze swym lagodnym sercem (nie zabilby geralta gdyby zabil stryge) corka umarla po raz drugi i mogla znow sie stac strzyga bo np. nie nosila szafira z bombelkiem lub nie spalil zwlok po jej naglej smierci i pochowal po raz wtory przy matce [ja tak tylko se wyobrazam]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 19:54, Choinix napisał:

Zacznę może od wspaniałego (przynajmniej dla mnie) intra, które świetnie prezentuje "opowieść
o królewskiej strzydze" ;d.


To jest najlepsze intro jakie widziałem w grze. Inne świetne intro było w Warhammerze: Mark of Chaos ale jednak gorsze niż w Wiedźminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 19:49, JanKtoś napisał:

Hmmm... może mi to ktoś wyjaśnić? :

Czytam sobie poradnik do Wiedźmina, dochodzę do V Rozdziału, patrzę, a tam takie zadanie -
Zabić, lub odczarować księżniczkę zamienioną w strzygę. Zleceniodawca - Foltest (chyba, w każdym
razie to ma związek z nim). O co tu chodzi? Czyżby Foltest miał dwie "córeczki"?? :P A może
Geralt przeniósł się w czasie?? Czy ktoś już doszedł do tego miejsca, albo przynajmniej wie,
dlaczego zadanie pokazane w filmie na początku gry wykonujemy prawie na jej końcu? ( a wszyscy
wiedzą, że wydażenia w grze Wiedźmin dzieją się po tej słynnej walce, i to sporo później...)
:)


Jak dojdziesz do V aktu na pewno się wszystkiego dowiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować