Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 16.07.2010 o 00:22, donard napisał:

Nie taki zabugowany :P


Z tym się można kłócić, ale przede wszystkim nie powinno panować przekonanie ''pieprzyć jedynkę i jej błędy, róbcie sequel'', bo dwójki nie kupię, a chyba mogę się po wydawcy spodziewać poprawy błędów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2010 o 00:38, Helting napisał:

Z tym się można kłócić, ale przede wszystkim nie powinno panować przekonanie ''pieprzyć
jedynkę i jej błędy, róbcie sequel'', bo dwójki nie kupię, a chyba mogę się po wydawcy
spodziewać poprawy błędów?

Jedynka była patchowana przez ponad rok po premierze. I to naprawdę solidnie patchowana, co zdarza się niewielu wydawcom / deweloperom. W każdej grze znajdzie się parę błędów, które możnaby naprawić, ale nie są naprawione.
A cała reszta zgryzot z Wiedźminem to albo kwestie techniczne, których silnik / sama gra zwyczajnie nie przeskoczy, albo coś, na co zabrakło czasu - np. pochwy na miecze - wprowadzenie ich do gry zajęłoby naprawdę dużo czasu. Przed premierą gry tego czasu nie było, a po premierze RED zajął się a) tworzeniem W2 b) patchowaniem BŁĘDÓW w W1
Wolałbyś, te przykładowe pochwy jako płatne DLC? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2010 o 00:00, Helting napisał:

No tak, lepiej olać klienta, jak już kupił zabugowany towar i robić nowy. Postawa godna podziwu.


Malkontent. ;]
Przesadzasz. Gdzie Ty takie bugi widzisz? Przeszedłem grę i jakoś bugów nie uświadczyłem. Jak na siłę szukać to zapewne coś się znajdzie. Tylko po co? Bez sensu.
Poza tym gra ma już parę ładnych lat i sądząc o powodzeniu bugi to najmniej istotna jej część.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bugi? Ktoś tu chyba W Gothica jedynkę nie grał... Tam nie dość, że były bugi które można było na swoją korzyść wykorzystać, to jeszcze takie przez które się nie dało gry skończyć albo skutecznie psuły zabawę. Wiedźmin jest naprawdę dopracowany, błędy zdarzają się w każdej grze, a RED nie dość, że porządnie patchowało, to jeszcze wypuściło tą edycję rozszerzoną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi raczej o to, że producent nie powinien hołdować takiej zasadzie, a nie, że Wiedźmin jest tak zabugowany, że aż się grać nie da. Błędy nadal ma, mimo wydania ER, ale i tak jest to wielki krok do przodu zważywszy na to, że kiedyś nie dało się gry przejść. Z mojej strony było to odniesienie do postu donarda, który napisał, żeby zajęli się ''dwójką'' olewając ''jedynkę''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To na pewno nie zajmuje kilku miesięcy skoro poprawili w niedługim czasie typowe bugi spowodowane niedoskonałością silnika jak chodzenia po schodach, krótszy czas zapisu i wczytywania gry, ataki mieczem, niemożność ukończenia gry (parch 1.1a chyba).0
Takie rzeczy jak z Owocem hanu są pewnie do poprawienia w ciągu kilku dni ale widocznie mają to w dupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj jeszcze raz to, co napisałem w poprzednim poście, bo chyba go nie zrozumiałeś. Owoc Hanu jest do zrobienia w kilka minut i faktycznie mogliby wypuścić patcha, usuwającego kilka takich pierdółek. Ale np. wprowadzenie pochew to jest kilkaset roboczogodzin, czyli (w zależności od wielkości ekipy) nawet kilka miesięcy. Trzeba by stworzyć modele, całkowicie nowe animacje, kolizje, przetestować itd - to wszystko zajmuje kupę czasu. A błędy typu "Wiedźmin może być niestabilny na niektórych konfiguracjach" to już sprawa silnika. Oczywiście można by go poprawić, pracując nad nim z pół roku albo i rok, praktycznie przepisując go (kolejny raz) od nowa. Ale to trochę dużo czasu... Moim zdaniem RED świetnie pracował nad W1 po jego premierze i oferował fanom lepszy support niż dużo większe i bardziej renomowane dev-studia, także nie oczekuję od nich, żeby trzy lata po premierze dalej grzebali przy każdej pierdole w grze. A to, że czasem Wiesiek lekko zetnie albo się wykrzaczy? Cóż, taka jego uroda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, po dośćsporej przerwie postanowiłem zagrać w Wiedźminka. Wszystko byłoby ok, gdyby nie fakt, że nie chce mi się włączyć. Jestem ledwo po zmianie Windowsa ( na 7 ) i jak pierwszy raz próbowałem odpalić grę, to mi wyskakiwał błąd, że nie mam Directa. Po instalacji Directa, nie wyskakuje żaden błąd, ale też nic się nie dzieje o.O'' Ma ktoś jakieś pomysły ?
PS. Proces Explorer pokazuję że Autorun się włącza, ale i tak tego nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2010 o 15:31, laki13 napisał:


Jeśli chodzi o graficzną to dopiero ściągam, po zainstalowaniu powiem co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2010 o 20:14, HumanGhost napisał:

> Przepraszam że tak późno . Mam nadzieje że chodziło o to .

Pisałeś, że instalowałeś nowe sterowniki. Tymczasem ja tu widzę jakieś starocie. Masz
wersje 8.670 a na stronce Asusa są wersje 8.711.


To może to ta ... Nie wiem już sam :/ a dalej to samo jest i tylko w tej grze ;(

20100723164519

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2010 o 16:45, Rincewind napisał:

To może to ta ... Nie wiem już sam :/ a dalej to samo jest i tylko w tej grze ;(


Hmm trochę dziwne. Nadal są te same sterowniki co wcześniej a nie nowa wersja. Odinstalowałeś stare i próbowałeś instalować nowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2010 o 17:36, HumanGhost napisał:

> To może to ta ... Nie wiem już sam :/ a dalej to samo jest i tylko w tej grze ;(


Hmm trochę dziwne. Nadal są te same sterowniki co wcześniej a nie nowa wersja. Odinstalowałeś
stare i próbowałeś instalować nowe?



Dokładnie tak zrobiłem . Nie wiem co to . Zainstaluje jeszcze 1 raz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema.

Mam ochotę zagrać w ta gre, lecz szukałem i nie mogłem znalesc dobrego torenta z, wiedzminem który by sie w miarę szybko ściągał znacie może jakieś strony z których można pobrać ta gre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra po reinstalce działa, ale dzisiaj miałem nieprzyjemny crash gry, dzięki któremu straciłem 30 min gry : / Połowa save''ów zniknęła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem wszystkie dodatki z http://tw1.thewitcher.com/article/en/downloads i nie wiem
gdzie się instaluje dodatki do tej gry? Tam pisze że to ma być w folderze z plikiem m1_module.adv w tym rzecz że ja takiego pliku nie mam. Myślałem aby to wgrać do" \Documents and Settings\[moje konto]\Moje dokumenty\The Witcher ale tam tego pliku nie ma ten folder jest pusty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować