Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 28.12.2007 o 21:19, Irc100 napisał:

A gdzie można zdobyć runy i meteoryty? Mam kilka ale to znalezione przypadkiem...

Dobra poświęcę się i napisze gdzie można znaleźć runy i meteoryty. Są to pewne miejsca, ale jest możliwe, że niektóre nie wymieniłem.
Spoiler
Niebieski meteoryt:
- kupisz u Harena Brogga (akt pierwszy)
- w skrzyni w jaskini pod kryjówka salamandry (akt pierwszy)
- dwa kawałki kupisz u płatnerza zakonu i krasnoluda kowala (akt drugi)
- kupisz u Talara (akt drugi)
- trzy kawałki kupisz u syna kowala (akt czwarty)
Czerwony meteoryt:
- na podgrodziu w krypcie po misji, którą wykonasz dla Mikula (akt pierwszy)
- po zabiciu zjawy Leo (akt pierwszy)
- w krypcie na cmentarzu (akt drugi)
- w wierzy maga na bagnach (akt drugi)
- możesz go wybrać jako nagroda za wygraną walkie z Hugonem Berrontą (akt trzeci)
- jeden kawałek kupisz u syna kowala (akt czwarty)
- jedna z możliwych nagród za wykonanie misji "kusicielka" (akt czwarty)
Żółty meteoryt:
- przy ciele Baraniny, jeśli go oczywiście postanowisz zabić (akt drugi)
- możesz go wybrać jako nagroda za wygraną walkie z Zelestem Mechtem (akt czwarty)
- w krypcie strzygi (akt piąty)
- w Stary Dworzyszczu w kufrze (akt piąty)
Runa Słońca:
- kupisz u Talara (akt drugi)
- w bazie salamandry w kufrze (pod koniec trzeciego aktu)
- po zabiciu Dagona przy jego ciele (akt czwarty)
- trzy kawałki możesz kupić u syna kowala (akt czwarty)
- możesz kupić u pasera (akt piąty)
Runa Ziemi:
- dostajesz od Zoltana pod koniec misji "Pamięć Ostrza" (akt drugi)
- możesz go wybrać jako nagroda za wygraną walkie z Hugonem Berrontą (akt trzeci)
- zajdziesz ją za wioską przy zwłokach (akt czwarty)
- jedna z możliwych nagród za wykonanie misji "Złodziejskie nasienie" (akt czwarty)
- jeden kawałek kupisz u syna kowala (akt czwarty)
- możesz kupić u pasera (akt piąty)
- przy ciele leżącym przy ognisku w Starym Dworzyszczu (akt piąty)
Runa Księżyca:
- przy ciele w leżu królowej kikimor (pod koniec trzeciego aktu)
- na wyspie Rybitw w skrzyni koło bazyliszków (akt czwarty)
- możesz go wybrać jako nagroda za wygraną walkie z Zelestem Mechtem (akt czwarty)
- możesz kupić u pasera (akt piąty)
- w Stary Dworzyszczu w kufrze (akt piąty)
- w skrzyni w Starożytnej krypcie, wejście do niej jest w jaskini uchodźców koło Zdenka. Gdy szukamy magicznej formuły dla Kalksteina, przechodząc po stronie neutralnej grę.(akt piąty)
Spoiler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że można. Musisz zapytać o trofea Wielkiego Łowczego Królewskiego. Zapłaci za trofea z Nadrila (topielec za młynem) oraz Ozzrela (alghula w krypcie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak. W pierszym Akcie można zdobyć dwa trofea - na obydwa dostajesz zlecenie od Wielkiego Łowczego. Jedno to głowa topielca którego trzeba upolować nocą obok starego młyna, drugie to głowa alghula który siedzi w głębi krypty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2007 o 22:08, szerszeń45 napisał:

Pewnie, że można. Musisz zapytać o trofea Wielkiego Łowczego Królewskiego. Zapłaci za trofea
z Nadrila (topielec za młynem) oraz Ozzrela (alghula w krypcie).

Kurde tak myślałem. Ale już jestem w akcie drugim i może kiedy indziej je zdobęde. Jak zaczne grać drugi raz może.Ej a da sięwrócić do poprzedniego miasta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do Podgrodzia? Niestety nie. Kończąc Akt I na zawsze możesz zapomnieć o tej zapadłej wiosce. No, ale zawsze są zapisane stany gry. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prolog i Akt I są niezależne i nie można do nich wrócić jak już się je ukończyło, podobnie Akt IV i V. Obszary z Aktu II są natomiast dostępne również w Akcie III.
Szkoda że nie zdobyłeś tych dwóch trofeów w I Akcie, są one częścią dużego questa - jeśli zdobędziesz wszystkie 10 trofeów w Aktach I-V to w V Akcie od Wielkiego Łowczego możesz sobie wybrać w nagrodę albo Sihila albo Księżycowe Ostrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2007 o 22:15, Karharot napisał:

Prolog i Akt I są niezależne i nie można do nich wrócić jak już się je ukończyło, podobnie
Akt IV i V. Obszary z Aktu II są natomiast dostępne również w Akcie III.
Szkoda że nie zdobyłeś tych dwóch trofeów w I Akcie, są one częścią dużego questa - jeśli zdobędziesz
wszystkie 10 trofeów w Aktach I-V to w V Akcie od Wielkiego Łowczego możesz sobie wybrać w
nagrodę albo Sihila albo Księżycowe Ostrze.

Kurcze gdyby wiedział. Ale pech bo jak wcześniej z nim gadałem to nic nie mówił żebym mu coś przyniósł. Ale zrobiłem zaraz na początku zadanie w 2 akcie i zdobyłem trofeum. I własnie warto je zostawić czy opłaca się sprzedać je temu kolesowi z zakonu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aby trofeum zostało "zaliczone" musisz je oddać (oczywiście za opłatą) osobie która dała na nie zlecenie, w tym wypadku za łeb kuroliszka nagrodę wypłaca Ci chyba Vincent ze straży miejskiej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2007 o 22:29, Joannita napisał:

Mam prośbę. Gdzie w tych katakumbach(niżej na mapie) znajdę przejście do drugiej ich części
??

Po tej mapce wnioskuje, że jest to chyba krypta, gdzie nas wysyła cwaniaczek; a przejścia do drugiej części nie ma, może to być część bazy salamandry do której masz dostęp w trzecim akcie, albo nie wykorzystana część krypty przez twórców gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2007 o 22:39, szczena napisał:


Po tej mapce wnioskuje, że jest to chyba krypta, gdzie nas wysyła cwaniaczek; a przejścia do
drugiej części nie ma, może to być część bazy salamandry do której masz dostęp w trzecim akcie,
albo nie wykorzystana część krypty przez twórców gry.

Tak jest to krypta w II akcie. Sądziłem jednak ze tam dalej jest przejście. Swoje wnioski wysunąłem po tych zaznaczonych czerwona kreską konturach.

20071228225206

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2007 o 22:52, Joannita napisał:

Tak jest to krypta w II akcie. Sądziłem jednak ze tam dalej jest przejście. Swoje wnioski wysunąłem
po tych zaznaczonych czerwona kreską konturach.

Niestety jest wiele takich miejsc w grze, bo np. w krypcie na polach (czwarty akt) po wciśnięciu przycisku alt, można zobaczyć za ścianą alpe, bruxe i ghula, natomiast w krypcie Kruka (piąty akt) za zawalonym przejściem są drzwi, chociaż nie mamy do nich dojścia ani dostępu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2007 o 23:04, szczena napisał:

> Tak jest to krypta w II akcie. Sądziłem jednak ze tam dalej jest przejście. Swoje wnioski
wysunąłem
> po tych zaznaczonych czerwona kreską konturach.
Niestety jest wiele takich miejsc w grze, bo np. w krypcie na polach (czwarty akt) po wciśnięciu
przycisku alt, można zobaczyć za ścianą alpe, bruxe i ghula, natomiast w krypcie Kruka (piąty
akt) za zawalonym przejściem są drzwi, chociaż nie mamy do nich dojścia ani dostępu.

Kuszą takie miejsca na mapie. Chciało by się tam wejść, a nie można. Nie raz i nie dwa walnęłam Aardem, a tu nic, rozczarowanie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2007 o 23:09, Paladynka napisał:

Kuszą takie miejsca na mapie. Chciało by się tam wejść, a nie można. Nie raz i nie dwa walnęłam
Aardem, a tu nic, rozczarowanie :(

Też tak próbowałem, ale niektórzy na forach wypisywali różnorakie sposoby prób na dostanie się w te miejsca. Jeden używał Igni następny dorzucił do tego petardy itd. Można się z tego nieźle uśmiać. Czego polak nie zrobi aby osiągnąć cel.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na gametrailers przyznawane sa nagrody dla najlepszych gier roku. W kategorii "Gra RPG roku" nie ma Wiedzmina nawet na liscie nominowanych --> http://www.gametrailers.com/player/29259.html

Co z nimi jest nie tak?! Rozumiem, ze z Mass Effectem mogl nie wygrac, ale zeby w ogole nie byl nominowany? To jakas kpina.

Chyba trzeba zrobic jakas akcje komentarzowa ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2007 o 23:37, Rafał115 napisał:

od wielkiego lowczego po oddaniu wszystkich trofeow, ktory miecz lepiej wybrac bo nie wiem
czy srebrny czy stalowy...


Spoiler
Ja wybrałam stalowego Sihila, uważam, że miecz srebrny od Pani Jeziora jest lepszy. Sihil za to jest najlepszym mieczem stalowym w grze.
Spoiler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2007 o 23:40, Paladynka napisał:

> od wielkiego lowczego po oddaniu wszystkich trofeow, ktory miecz lepiej wybrac bo nie
wiem
> czy srebrny czy stalowy...

Spoiler
Ja wybrałam stalowego Sihila, uważam, że miecz srebrny od Pani Jeziora jest lepszy. Sihil za
to jest najlepszym mieczem stalowym w grze.
Spoiler


dziekuje za szybka odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować