Zaloguj się, aby obserwować  
Monte_Christo

Beta Testy Gier

18 postów w tym temacie

Założyłem ten wątek, gdyż chciałbym się dowiedzieć jakie informacje trzeba zebrać przy byciu beta testerem gry.
Może ktoś z forumowiczów już takowym był i mógłby się ze mną i innymi forumowiczami podzielić?
Jak zdawać raporty by były przejżyste dla twórców?


-----------------------------------------
Bo nie chwaląc się dobrą nowiną, bo dopiero teraz, zostałem jednym z BetaTesterów Herosów V ;P... jak na razie przyszedł list gratulacyjny... reszta niebawem...
Niestety nie będę mógł się z wami dzielić wiadomościami ponad to co znajduje się na oficjalnej stronie, ale kiedy tylko dostanę pozwolenie podzielę się wiadomościami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bylem rok temu testerem CoH, ale nikt ode mnie nie wymagal zadnego raportu. Ale wlasciwie, to to nie byla bata, tylko trzy miesieczny (czy jakos tak) trial, ktory mial na celu zazchecic europejczykow do grania w CoH. :] Ostatnio zaalapalem sie na beta testy Battlefront''a II, ale jak narazie nikt nic nie wspominal o raporcie, ale nie wiem, bo nie gram od jakis 2tyg. Wiec z mojego doswiadczenia wynika to, ze nie musisz sie zaa wczasu martwic o raport. :] Ale ja sie nie znam. :P Zby6t czesto nie dostaje sie na bete, zeby stwierdzic... :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś testowałem grę "Cellmons". I nie było żadnych oficjalnych raportów raz na miesiąc, czy czegoś w tym stylu. Było za to forum, na którym pisało się swoje uwagi, znajdowało błędy (chyba nawet przyczyniłem się do poprawy jednej rzeczy :D), zgłaszało sugestie. W sumie, to nie było nic trudnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje Monte Christo ! O ile wiem - Heros V to zamknięta beta. W przeciwienstie w battlefronta 2 - do którego dostać się dziecinnie łatwo :).

Najlepiej takie infa składać na oficjalnym forum gry (a hV takie posiada :)). Najlepiej pogberać tam trochę dokładniej - znajdziesz odpowiedzi na gnębiące cię pytania. Chyba ,że Twórcy napisali ci w mailu jaką drogą masz dostarczać swe wrażenia z gry. Po prostu pisz - to co zobaczysz :)

Ja już nie mogę się doczekać Beta Lord of the rings online ;D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie Lord of the Rings online tylko middle earth online :P ale i tak na jedno wychodzi :)


tak wracając do tematu, to dostałem maila z propozycją udziału w 14 dniowych beta testach City of Villans, niestety z nich nie skorzystam więc jeśli ktoś chce to proszę bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2005 o 00:31, Monte Christo napisał:

Bo nie chwaląc się dobrą nowiną, bo dopiero teraz, zostałem jednym z BetaTesterów Herosów V ;P...


To moez ty sie pochwal jak ci sie to udalo? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2005 o 11:25, Andrij napisał:

Nie Lord of the Rings online tylko middle earth online :P ale i tak na jedno wychodzi :)


tak wracając do tematu, to dostałem
maila z propozycją udziału w 14 dniowych beta testach City of Villans, niestety z nich nie skorzystam więc jeśli ktoś chce
to proszę bardzo


ja bardzo chetnie ale nie wiem czy moj geforce 4 mx to wytrzyma :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2005 o 11:58, Volvox napisał:

To moez ty sie
pochwal jak ci sie to udalo? :)


Pośrednikiem był CDProjekt ;P... niejako.
Poprostu przeczytałem newsa (w okolicach maja) o naborze wszedłem za linkiem, wypełniłem ankietkę i ... zapomniałem...
...aż tu wczoraj, sprawdzając pocztę natrafiłem w skrzynce na list Graulacyjny z Ubi Soft''u... hmm. Całkiem całkiem - nie powiem może nie największy, ale zawsze był ze mnie fan tej serii. Ubolewam jeno że w czasie przedpremierowym pełnowatrościowego dema, które może ukazać się już za niespełna 2 miesiące...
Hah! Ale sam list nie wystarczy - muszę się jeszcze jeszcze poddać pewnej procedurze - ale o tym sza!

----------------
Co do Cellmons - to były Beta Testy dość nietypowe - bo użytkownicy mieli głównie zapychać serwer onetu i tyle.
----------------
A Triale to wersje sprawdzające gry niskobudżetowe pod względem czy tytuł miałaby szansę na rynku, ale przedewszystkim samych programistów, którzy badają tym sposobem w jakim kierunku mają iść. Wiele Trialów więc pozostaje do końca, nie rozwijanymi dalej wersjami Trial...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2005 o 00:31, Monte Christo napisał:

reszta niebawem...


WSZYSTKIEGO się dowiesz - co producent to inna procedura (jakkolwiek podobna: grasz i w pewien sposób dajesz im do zrozumienia co sobie myślisz ;] ) betatestów...
... nie bądź w gorącej wodzie kąpany tylko załatw dużo zupek chińskich i miej na uwadze że musisz się przyłożyc (= poświęcić kuupę czasu) ;]

a na koniec pewnie dostaniesz pudełko z grą i prezent jakiś ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmmm to pmoże wszyscy napiszą tutaj co Nam się nie podobało w Heroes IV a Monte Christo przekaże to Twórcom gry i poprosi, aby tych rzeczy nie było w Heroes V. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2005 o 13:04, KHRoN napisał:

a na koniec pewnie dostaniesz pudełko
z grą i prezent jakiś ;]


Heh mam nadzieję że chociaż to ;P...
Tylko po co mi pudełko z grą skoro ją będę jużmiał wcześniej? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2005 o 19:17, Monte Christo napisał:

Tylko po co mi pudełko z grą skoro ją będę jużmiał wcześniej? ;P


dla przyjaciela :) (dla mnie)


... będziesz miał betę z nakładkami/patchami - po tym wszystkim powinieneś dostać pudełkową wersję, wolną od tego wszystkiego co tak starannie zwalczałeś :) tak na pamiątkę albo po to żebyś mógł grać po zakończeniu betatestów (beta może być "czasowa", nie wygodnie jest wciąż cofać zegarka w windowsie ;] ) albo po prostu na pudełku może być napisane "dla mnie" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2005 o 19:43, KHRoN napisał:

albo po prostu na pudełku może być napisane "dla mnie" :)


ehh ta postępująca schizofrenia :P chciałem powiedzieć "dla KHRoNa" ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sposob skaldania raportow jest indywidualny dla kazdego wydawcy/producenta. Ja mialem przyjemnosc bawic sie w betatesty dla Atari i Panda Software. Wygladalo to dosyc podobnie, Byly usystematyzowane arkusze raportow bledu gdzie sie wpisywalo dokladne dane dotyczace wystapienia, np. wysyp przy probie otwarcia skrzynki ze skarbem na poziomie takim a takim w lokacji takiej a takiej jednastka taka a taka, przy okazji pobierane byly logi directx-a i inne wskazania systemowe (zwykle podczas zapisow), moznabylo zalaczac w razie czego screeny. Byly tez tzw test focus, czyli zeczy na ktore kladlo sie szczegolna uwage podczas testow... tak ze sie nie przejmuj .. dostaniesz wskazowki co i jak.
Zapisywalem sie tez na betatestera do cdprojekt red, ale mnie niestety nie przyjeto .. ale nie nie odpuszczam sobie.
Gratuluje przyjecia do testow heroes V. Tez wypelnilem zgloszenie, ale niestety jak na razie nie ma odzewu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bylem beta testerem F.E.A.R MP dostalem key''a itp beta testerami moglo zostac tylko 250 tys graczy to nie wiele. Mi sie udalo. Wystarczylo pdoac wiek itp. Bylem rowniez beta testerem kilku gier online tam musiales w raporcie napisac po angilesku czemu wybrales ta gre, co ci sie w niej podoba i pelno innych bzdet. Jesli tworcom sie to spodobalo wysylali ci link z adresem do downloadu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2005 o 20:37, buras napisał:

wypelnilem zgloszenie, ale niestety jak na razie nie ma odzewu...


Może też ci się uda..
..ja dostałem listy niedawno. Jeszcze w tym tygodniu...
A tu proszę.. proszę... Beta Testy są już od ponad 2 tygodni.
Więc jak widzisz nie jesteś jeszcze prekreślony ;D. Jeśli ci się uda to spotkamy się na stronach Bety ;D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

He he ... licze na to codziennie sprawdzajac skrzynke ... Beta testy to swietna zabawa, a radocha z kazdego wykrytego buga i zatwierdzonego raportu ... normalnie odlot ...
Pochwale sie oczywiscie jak mi sie uda :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować