Zaloguj się, aby obserwować  
Lukol1

Icewind Dale II

1960 postów w tym temacie

Dnia 16.09.2007 o 13:59, Hoplita napisał:

Jestem w lodowcu Auril (rozdział 2) i nie wiem jak otworzyć jedne drzwi znajdujące się na dolnym
poziomie. Gdy chce je otworzyć wyskakuje komunikat, że na tych drzwiach napisane jest "Obejmij
Mrok". Co z tym zrobić?

Z tego co pamiętam , najpierw treba jes trafić błyskawicą , a potem wejśc na pułapke obok i dac się zabić , albo powaznie od niej oberwać , już nie pamiętam dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2007 o 14:03, Asthariel napisał:

Z tego co pamiętam , najpierw treba jes trafić błyskawicą , a potem wejśc na pułapke obok i
dac się zabić , albo powaznie od niej oberwać , już nie pamiętam dokładnie.

Tylko, że tam nigdzie obok nie ma pułapek (i raczej nie było bo nic nie rozbrajałem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2007 o 14:07, Hoplita napisał:

Tylko, że tam nigdzie obok nie ma pułapek (i raczej nie było bo nic nie rozbrajałem)


Musisz stanąć na cieniu "leżącym" pod drzwiami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2007 o 13:59, Hoplita napisał:

Jestem w lodowcu Auril (rozdział 2) i nie wiem jak otworzyć jedne drzwi znajdujące się na dolnym
poziomie. Gdy chce je otworzyć wyskakuje komunikat, że na tych drzwiach napisane jest "Obejmij
Mrok". Co z tym zrobić?


Ja np. te drzwi otworzyłem od wewnątrz ;) A żeby teleportować się do środka trzeba w czasie rozmowy z obrazem Kuldahar na 1. poziomie świątyni wybrać opcję "Lysan".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2007 o 13:59, Hoplita napisał:

Jestem w lodowcu Auril (rozdział 2) i nie wiem jak otworzyć jedne drzwi znajdujące się na dolnym
poziomie. Gdy chce je otworzyć wyskakuje komunikat, że na tych drzwiach napisane jest "Obejmij
Mrok". Co z tym zrobić?


Tak jak mówi Yorguś, teleportujesz się tam za pomocą obrazu. A jak już jesteś w środku, pakujesz się którymś członkiem drużyny na cień, który jest w istocie pułapką, doznajesz pewnych obrażeń ale otwierasz wówczas drzwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za wskazówkę :-)
Mam jeszcze inne pytanie dotyczące lodowca Auril - na 2 poziomie znajduję sie pomieszczenie, w którym za ścianą lodu (albo może lustrem?) znajduje się kilkunastu ludzi. Czy można ich jakoś uwolnić, tak aby się po tym na mnie nie rzucali (gdy rozbiję lustro znajdujące się obok to mnie atakują)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2007 o 15:57, Hoplita napisał:

Ok, dzięki za wskazówkę :-)
Mam jeszcze inne pytanie dotyczące lodowca Auril - na 2 poziomie znajduję sie pomieszczenie,
w którym za ścianą lodu (albo może lustrem?) znajduje się kilkunastu ludzi. Czy można ich jakoś
uwolnić, tak aby się po tym na mnie nie rzucali (gdy rozbiję lustro znajdujące się obok to
mnie atakują)?

Nie da się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i... mam kolejny problem. Mianowicie jak w upadłym lesie mam dojść do miejsca, w którym się błędne ogniki? Byłem już w lokacji, z tymi czterema głazami, gdzie znalazłem róg Sordira, ale nie mogę znaleźć już żadnej nowej drogi, która by mogła prowadzić do ogników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2007 o 17:19, Hoplita napisał:

No i... mam kolejny problem. Mianowicie jak w upadłym lesie mam dojść do miejsca, w którym
się błędne ogniki? Byłem już w lokacji, z tymi czterema głazami, gdzie znalazłem róg Sordira,
ale nie mogę znaleźć już żadnej nowej drogi, która by mogła prowadzić do ogników.

to najbardziej poj.......y fragment gry, zawsze korzystam tam z solucji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2007 o 17:19, Hoplita napisał:

No i... mam kolejny problem. Mianowicie jak w upadłym lesie mam dojść do miejsca, w którym
się błędne ogniki? Byłem już w lokacji, z tymi czterema głazami, gdzie znalazłem róg Sordira,
ale nie mogę znaleźć już żadnej nowej drogi, która by mogła prowadzić do ogników.


Proszę bardzo: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=2129&pid=14 :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że ja już byłem we wszystkich miejscach od początku upadłego lasu do tych czterech głazów, gdzie był róg (robię sobie notatki na mapie) i ciągle nie mogę znaleźć przejścia, które miało by prowadzić do tych ogników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już udało mi się - po prostu trzeba było najpierw wykonać zadanie z tym skradzionym rogiem i porozmawiać z głównym myśliwym z wędrującej wioski - wtedy w tej lokacji z czterema głazami pokazywało się dodatkowe przejście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2007 o 17:23, sig. napisał:

> No i... mam kolejny problem. Mianowicie jak w upadłym lesie mam dojść do miejsca, w którym

> się błędne ogniki? Byłem już w lokacji, z tymi czterema głazami, gdzie znalazłem róg Sordira,

> ale nie mogę znaleźć już żadnej nowej drogi, która by mogła prowadzić do ogników.
to najbardziej poj.......y fragment gry, zawsze korzystam tam z solucji

hehe ten fragment przeszedłem bez solucji:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2007 o 16:00, Tokix napisał:

hehe ten fragment przeszedłem bez solucji:))


Mhm, ja też - za każdym przejściem IWD2 zaliczam ten etap przypadkiem. ;] Nigdy jakoś nie mam wystarczającej motywacji, żeby wynaleźć jakiś logiczny sposób poruszania się po tym nieszczęsnym lesie, ofkorz poza używaniem barbarzyńcy/łowcy - ale tym razem ani jednego, ani drugiego w drużynie nie posiadam (666. raz przechodzę tę grę i standardowa drużyna niekoniecznie jest moim marzeniem). Będzie fajnie, tylko przed wędrującą wioską muszę sprzątnąć wszystkie ostre obiekty z okolic kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2007 o 16:55, Nathicana napisał:

> hehe ten fragment przeszedłem bez solucji:))

Mhm, ja też - za każdym przejściem IWD2 zaliczam ten etap przypadkiem. ;] Nigdy jakoś nie mam
wystarczającej motywacji, żeby wynaleźć jakiś logiczny sposób poruszania się po tym nieszczęsnym
lesie, ofkorz poza używaniem barbarzyńcy/łowcy - ale tym razem ani jednego, ani drugiego w
drużynie nie posiadam (666. raz przechodzę tę grę i standardowa drużyna niekoniecznie jest
moim marzeniem). Będzie fajnie, tylko przed wędrującą wioską muszę sprzątnąć wszystkie ostre
obiekty z okolic kompa.

heh:)) Ja tam miałem taką logike .. tam trzeba isc tak szablonowo.. jakoś najpierw w lewo 2 razy potem do góry:)) heh troche po..ane ale da sie przejść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W gruncie rzeczy motyw z upadłym lasem nie jest taki trudny. Trzeba tylko sobie uświadomić, że nie zawsze mapy, które wyglądają tak samo, to ta sama lokacja. :) No i tak jak wskazał Yorguś, potem już tylko zaznaczać sobie jakoś lokacje, strzałami, broniami czy notatkami na mapach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi tak w ogóle to jak się oblicza w IWD ilość zadawanych obrażeń przez broń (np. jak ma 2k6). Jakoś tam umiem odróżnić, która broń jest silniejsza, ale nigdy się nie zastanawiałem jak się te obrażenia wylicza ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2007 o 16:08, Hoplita napisał:

A powiedzcie mi tak w ogóle to jak się oblicza w IWD ilość zadawanych obrażeń przez broń (np.
jak ma 2k6). Jakoś tam umiem odróżnić, która broń jest silniejsza, ale nigdy się nie zastanawiałem
jak się te obrażenia wylicza ;-)


No ja zawsze wyliczam jeżeli jest 2k6 to zadaje od dwóch do sześciu chyba że ma jakiś bonus to zadaje więcej np.bronie +1 jak z kjimś walczysz to w okienku się pokazuje ile bohater z twojej drużyny zadał obrażeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować