Zaloguj się, aby obserwować  
Lukol1

Icewind Dale II

1960 postów w tym temacie

Dnia 31.08.2007 o 14:22, Sad Statue napisał:

Powoli przymierzam się do zakupu sagii Icewind Dale...(choć najpierw kupię sagę Baldurs Gate
;], w jedynkę niestety nie grałem, trzeba to nadrobić :P) i mam pytanie - jak bardzo "spłycona"
jest ta gra w porównaniu do BG i jaki poziom prezentuje "dwójeczka"?


Do tego co napisał Ci Mistic dodałbym jeszcze świetny wygląd lokacji (ręcznie malowane tła) i cudowną muzykę - zarówno w ID1 (skomponowaną przez Jeremy''ego Soule''a) jak i ID2 (autorstwa Inona Zura). Według mnie motywy z Easthaven, Kuldahar i Lonelywood w jedynce oraz z Targos w dwójce szczególnie wymiatają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy,którzy planują rozpoczęcie przygody z Icewind Dale powinni zauważyć że :
- W Icewind Dale nie mamy swobody musimy podążać za fabuła, świat podzielony jest na trzy oddzielne mapy, nie możemy swobodnie przemieszczać się między nimi !
- Jeżeli graliście już w jedynkę nie zobaczycie żadnych nowych czarów umiejętności i atutów( W stosunku do ICW 2)
- Całą drużynę tworzymy odpoczątku ( najlepiej 3-4 osoby )
- Nie możemy dołączać NPC-ów
- Strasznie mało oberży,świątyń i budynków do których można wejść
- Inny nowszy system 3 Edycja Dungeon''s and Dragon''s
- Według mnie gorsza fabuła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2007 o 19:12, Terrek napisał:

Wszyscy,którzy planują rozpoczęcie przygody z Icewind Dale powinni zauważyć że :
- W Icewind Dale nie mamy swobody musimy podążać za fabuła, świat podzielony jest na trzy oddzielne mapy, nie możemy swobodnie przemieszczać się między nimi !

Takie są założenia fabuły, dla jednych to jest na plus dla innych na minus.
W IWD1 nie możemy udać sie na początku tylko do Eastheaven, poza tym cała mapa świata jest dostępna po odpowiednim popchnięciu fabuły do przodu.
W IWD 2 niedostępność lokacji i podział na "obszary" wynika z fabuły, mamy obronę Targos, następnie przedostanie się do Kuldahar a na końcu Odciętą Dłoń

Dnia 01.09.2007 o 19:12, Terrek napisał:

- Jeżeli graliście już w jedynkę nie zobaczycie żadnych nowych czarów umiejętności i atutów( W stosunku do ICW 2)

Jedynka jest zdobiona na systemie D&D bodajże 2 a IWD jest w całości na 3 (jak się mylę proszę mnie poprawić), wiec nie będzie nowych rzeczy.

Dnia 01.09.2007 o 19:12, Terrek napisał:

- Całą drużynę tworzymy odpoczątku ( najlepiej 3-4 osoby )

Racja, dodam jeszcze że warto brać dwu/wieloklasowców - przy takiej liczbie członków naszej ekipy XP nabijamy szybko.

Dnia 01.09.2007 o 19:12, Terrek napisał:

- Nie możemy dołączać NPC-ów

Po co dołączać skoro swoją ekipę robimy w całości - tworzysz swoją własną drużynę marzeń.

Dnia 01.09.2007 o 19:12, Terrek napisał:

- Strasznie mało oberży,świątyń i budynków do których można wejść

To akurat może wynikać z położenia obszaru w jakim toczy się gra, mroźne pustkowia, zapadłe lochy, tajemnicze jaskinie nie są miejscami gdzie kwitnie handel. Wymusza to na graczach przemyślenia i przygotowania się do eksploracji nieprzyjaznych terenów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2007 o 19:47, Szalony Max napisał:

Po co dołączać skoro swoją ekipę robimy w całości - tworzysz swoją własną drużynę marzeń.

W BG II też można i jest tam za to większy wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2007 o 20:02, TetraGramaton napisał:

> Po co dołączać skoro swoją ekipę robimy w całości - tworzysz swoją własną drużynę marzeń.

W BG II też można i jest tam za to większy wybór.

Założeniem IWD jest stworzenie swojej ekipy.
W BG(1,2,TOB) przyłączanie BNów sprawia ze nasza drużyna żyje i każda z postaci ma swoje zdanie, światopoglad oraz reaguje na to co robi bohater.
Niektóre postacie z BG wybierałem dla samego klimatu - Viconia i Jan Jansen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2007 o 20:02, TetraGramaton napisał:

> Po co dołączać skoro swoją ekipę robimy w całości - tworzysz swoją własną drużynę marzeń.

W BG II też można i jest tam za to większy wybór.

owszem ale tylko w przypadku gry sieciowej (nawet gdy "po sieci" gra tylko jedna osoba). Normalnie jest tak jak w baldurze 1, czyli tworzymy/importujemy jedną postać a resztę przyłączamy po drodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Mam w drużynie czarownicę dopiero na 3 poziomie. W instrukcji pisze, że wybór czaru następuje kazdorazowo przy przejściu na wyższy poziom. Tymczasem, prze awansie postaci nie było opcji wyboru czaru. Moja czarownica ma ciągle tylko 2 czary, dostępne od poczatku ( na 3 poziomie kazdy po 5). Czy coś robię nie tak jak trzeba, jak zwiększyc asortyment czarów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie nie rozumiem, co jest grane. Twoja postać powinna zdobywać czary w normalnym tempie. I jeśli mnie pamięć nie myli, to już na samym początku czarownik dysponuje 3 czarami (choć być może tylko 2)... Spróbuj wbić jeszcze jeden level. Jeśli nawet na 4 nie zyskasz żadnego nowego czaru, to będzie oznaczało, że w grze występuje jakiś dziwny błąd, nie wiadomo czym spowodowany (może coś źle poszło podczas instalacji). Generalnie z czarownikami jest tak, że oni bardzo powoli zdobywają nowe czary, bo nie mogą uczyć się ich ze zwojów, ale ich ilość i elastyczność wyboru w pełni to rekompensuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2007 o 12:43, werbenis napisał:

(...)


Zaklinacze z D&D (czyli czarownicy z ID II) mają to do siebie, że zwiększa im się szybko ilość możliwości do rzucania czarów, ale same czary przychodzą powoli. Na 3. poziomie powinieneś mieć 5 czarów 0-poziomowych i 3 1-poziomowe. Chyba, że to czarodziej, wtedy wygląda to inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2007 o 19:22, Azuredragon napisał:

Zaklinacze z D&D (czyli czarownicy z ID II) mają to do siebie, że zwiększa im się szybko ilość
możliwości do rzucania czarów, ale same czary przychodzą powoli. Na 3. poziomie powinieneś
mieć 5 czarów 0-poziomowych i 3 1-poziomowe. Chyba, że to czarodziej, wtedy wygląda to inaczej.


Nie wprowadzaj ludzi w błąd co do sztuczek magicznych. W Id2 ich nie ma.

@werbenis, dodałes czarownikowi inną klasę? To na pewno jest charyzma? Awansuj na 4 poziom czarownika, jeśli nie dostanie możliwości wybrania sobie zaklęcia 2 poziomu to jest coś zdecydowanie źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już się wyjaśniło, przy awansie na kolejny poziom pojawiła sie mozliwośc wyboru dwóch czarów. Jest znacznie lepiej, choć i tak najlepiej narazie sprawdza się dostepny od poczatku sen. Szkoda, że nie działa na wszystkich przeciwników.
A tak na marginesie- nie ten Werbenis - ale ta Werbenis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oooo!! któż by się spodziewał że w tak trudną grę jakim jest IWD II będzie grała dziewczyneczka :P.
Powinnaś zacząć najpierw od banalnego BG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2007 o 12:11, TetraGramaton napisał:

Oooo!! któż by się spodziewał że w tak trudną grę jakim jest IWD II będzie grała dziewczyneczka

To chyba nie jest gra przeznacząca wyłącznie dla osobników płci męskiej.

Dnia 05.09.2007 o 12:11, TetraGramaton napisał:

Powinnaś zacząć najpierw od banalnego BG.

Nie zniechęcaj dziewczyny, bo to dobra gra - i wcale nie taka trudna, przynajmniej na początku. Pogra raz, zechce może drugi i nabierze wprawy. Ja grałem kilkukrotnie, zawsze inną drużyną i zawsze było przyjemnie. Przy okazji nie miałem jeszcze w drużynie czarownika, zawsze to był czarodziej... chyba niebawem będzie trzeba się znów przenieś do Doliny Lodowego Wichru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2007 o 12:11, TetraGramaton napisał:

Oooo!! któż by się spodziewał że w tak trudną grę jakim jest IWD II będzie grała dziewczyneczka
:P.
Powinnaś zacząć najpierw od banalnego BG.


Dziewczyneczka BG ma dawno za sobą, tak samo jak i wiele innych RPG. IWD 2 trochę mi się przeleżało na półce i wreszcie - do czasu Wiedźmina- zdecydowałam się pograć w tę grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2007 o 23:13, Mistic napisał:

Nie wprowadzaj ludzi w błąd co do sztuczek magicznych. W Id2 ich nie ma.


Rzeczywiście, przepraszam głupi błąd. *shame*

@TetraGramaton -> serio? Wiesz, mam za sobą mnóstwo gier cRPG i jakoś BG, aż tak banalne nie było, a ID 2 też nie było, aż tak trudne, aczkolwiek niezwykle przyjemne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ,
mam pewien problem z grą , otóż podczas gry pojawiją się pewne błędy graficzne np w inwentory bronie które posiadam nakładają się na siebie - wygląda to mniej więcej tak : mam luzem miecz,topor i łuk które zajmują trzy miejsc w inventory i na tych trzech miejscach widze jednocześnie topor,miesz i łuk... screen dodalem

Gdy w grze pojawia się tekst nad postaciami NPC wypowiadany spontanicznie przez nich ,także powstaje błąd - pojawia się w tym miejsci czarne pole lub pole z calkiem inna grafiką ... dopiero gdy to pole znajdzie się poza kadrem ekranu problem znika, lecz pojawia się ponownie przy każdym razie gdy nad npc pojawia się jakis tekst(nie chodzi tu o okno dialogowe).

Początkowe myślałem że to wina Windowsa Vista który posiadam ,ale znalazlem informacje ze Icewind dale 2 dziala zarówno pod xp jak i vista , wiec wygląda to na winę sterowników graficznych.. troche dziwne bo posiadam directx10. Czy ktoś z was spotkał się z podobnym problemem?? Proszę o pomoc :)

20070905205236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2007 o 20:53, mapryl napisał:

dale 2 dziala zarówno pod xp jak i vista , wiec wygląda to na winę sterowników graficznych..
troche dziwne bo posiadam directx10. Czy ktoś z was spotkał się z podobnym problemem?? Proszę
o pomoc :)

Dx10? No i mamy winnego. Infinty enigme współpracuje poprawnie tylko z starymi sterownikami nvidii, o ile dobrze pamiętam to do 72.xx (nowsze nie obsługują jakiegoś tam trybu, i nie pamiętam co dokładnie za xx trzeba podstawić). I tak masz dużo szczęścia, bywa że nie chce się uruchomić albo wczytać mapki po stworzeniu postaci. No chyba że masz coś innego na infinty (baldursy(a) albo planescape:torment) i ci działa jak trzeba, to wtedy niewiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2007 o 21:54, sig. napisał:

> dale 2 dziala zarówno pod xp jak i vista , wiec wygląda to na winę sterowników graficznych..

> troche dziwne bo posiadam directx10. Czy ktoś z was spotkał się z podobnym problemem??
Proszę
> o pomoc :)
Dx10? No i mamy winnego. Infinty enigme współpracuje poprawnie tylko z starymi sterownikami
nvidii, o ile dobrze pamiętam to do 72.xx (nowsze nie obsługują jakiegoś tam trybu, i nie pamiętam
co dokładnie za xx trzeba podstawić). I tak masz dużo szczęścia, bywa że nie chce się uruchomić
albo wczytać mapki po stworzeniu postaci. No chyba że masz coś innego na infinty (baldursy(a)
albo planescape:torment) i ci działa jak trzeba, to wtedy niewiem.


hmm no to może być to :( niestety Baldura nie mam więc nie sprawdzę jak tam działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować