Zaloguj się, aby obserwować  
Lukol1

Icewind Dale II

1960 postów w tym temacie

Wiem że to trochę infantylne ale:
Jak stworzyć drużynę idealną?
Mój opcjonalny squad to 4x Wojownicy, Kapłan i Łotrzyk.
Jakieś sugestie, uwagi? A może Bard który mobilizuje drużynę do walki zamiast Łotrzyka?
Może Mag? A może coś jeszcze? No i wszyscy ludzie. Ale czy na pewno? :> :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2006 o 19:01, Sir Jedi napisał:

Wiem że to trochę infantylne ale:
Jak stworzyć drużynę idealną?
Mój opcjonalny squad to 4x Wojownicy, Kapłan i Łotrzyk.
Jakieś sugestie, uwagi? A może Bard który mobilizuje drużynę do walki zamiast Łotrzyka?
Może Mag? A może coś jeszcze? No i wszyscy ludzie. Ale czy na pewno? :> :)

ja bym wymienił jednego wojownika na czarodzieja/czarownika(zalezy co kto lubi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2006 o 19:01, Sir Jedi napisał:

Jak stworzyć drużynę idealną?
Mój opcjonalny squad to 4x Wojownicy, Kapłan i Łotrzyk.

Granie 4 wojownikami jest dość bezsensowne. Różne klasy mają różne parametry i umiejętność. Poza tym walka bez czarodzieja ?! Dodam tylko, że w finałowej walce pokonałem rywali samym czarodziejem :) Jakie klasy wybierzesz, to twoja sprawa, ale ja bym z danej klasy dawał tylko jedną postać. A jeżeli chodzi o "walczaków", to półork barbarzyńca w z wysoką siłą i kondycją naprawdę wymiata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2006 o 11:34, Sir Jedi napisał:

A co myślicie o bardach? Są przydatni czy to ściema?

Bardem grałem tylko raz i więcej nie miałem ochoty. Nie jest ani dobrym wojownikiem, ani silnym magiem - właściwie szkoda dla niego miejsca w dużynie.
Za to polecam bardzo mnicha - dla mnie jest to najsilniejsza postać jaką można sobie stworzyć. Nie korzysta z broni i zbroji, ale pod koniec gry nie da się go praktycznie trafić, a sam z kolei trafia rywali zawsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2006 o 11:34, Sir Jedi napisał:

A co myślicie o bardach? Są przydatni czy to ściema?

Wbrew pozorom bard jest bardzo przydatny. Szczególnie widać to w ostatnich bitwach, gdzie co chwila kapłani Xwima rzucają symbol bólu, a inni pozostałe paskudztwa. Bard zmieniając piosenki na odpowiednie błyskawicznie likwiduje ich skutki, dzięki czemu reszta drużyny walczy tak jak ze zwykłymi wojami. Dla barda odpowiednia halabarda jest całkiem przydatna bo jak nie gra, to może z kłuć z drugiej linii. Ma też kilka czarów Czarownika, które czynią go bardziej uniwersalną maszyną do szkodzenia. Bard jest postacią do wszystkiego, co chwila może spełniać inne zadanie - i tak trzeba go traktować.
Dobrym towarzystwem dla barda jest kapłan lub druid w połączeniu z czarodziejem.
Nie ma sensu włączać do drużyny barda jeżeli chcemy grać z czarownikiem lub czarownikiem multiklasowanym bo ich możliwości będą się dublować (poza pieśniami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za dużo wojów i czemu obydwaj mieliby być ludźmi? Wystarczy Ci w zupełności barbarzyńca i wojownik (choć ja wolałbym paladyna zamiast barbariana z uwagi na większe zróżnicowanie umiejętności). Zamiast drugiego wojownika weź sobie lepiej łotrzyka, któremu potem dodasz kilka klas wojownika i będzie się sprawdzał równie dobrze. Podobnie warto dodać kapłanowi kilka klas wojownika. Może to wyda Ci się dziwne, ale jeśli zależy Ci na barbarzyńcy, to w późniejszym etapie gry można dodać bardowi kilka poziomów z tej klasy.,I najlepiej, aby każdy bohater wywodził się z innej rasy, większe zróżnicowanie to większa szansa na przetrwanie.

Bardzo polecam też combo druid/wojownik z nastawieniem na druida, pod koniec gry (już w trybie Serce Furii) jest po prostu nie do zatrzymania, tak samo ma się sprawa z kapłanem/wojownikiem (który świetnie sprawdza się w pierwszej linii i jednocześnie zapewnia sobie, jak i całej drużynie wspaniałe wsparcie czarami).

Mnisi jakoś nigdy nie przypadli mi do gustu, co nie znaczy, że nie jest to dobra klasa, wręcz przeciwnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2006 o 20:19, Sir Jedi napisał:

Może Bard mógłby być Elfem?

Może być.

Dnia 09.12.2006 o 20:19, Sir Jedi napisał:

A Łotrzyk Pół-Orkiem?

Pomyśl logicznie. Półork, to potężny i bardzo silny osobnik, typowy do walki w zwarciu, ale z niewielką zwinnością. Łotrzyk z kolei cechuje się szybkością i zręcznością, ale niebardzo ogromnymi gabarytami. Na Łotrzyka polecam diabelstwo i niziołka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utknąłem w 5 rozdziale na 3 poziomi w oku smoka, co mam tu zrobić?? Są tu jakieś drzwi na wschodzie które się nie chcą otworzyć, wydaje mi się że to właśnie przez nie powinienem przejść głębiej, wie ktoś jak je otworzyć??
A jeśli to nie te drzwi to co mam zrobić teraz ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:/ Mi jakoś nie szególnie grało się łączonymi klasami... za to dobrze grało mi się squadem: wojownik, barbarzyńca, kapłan, paladyn, mag. Ewentualnie mogłbym zamienić paldyna na druida, albo łowce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie w squadzie musi być: 2 postacie walczące w zwarciu (wojownik/ barbarzyńca/ mnich) koniecznie 1 kapłan, czarodziej/ czarownik/ druid (może być 2), reszte można dopasować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie po raz pierwszy zasiadam do ID2 i mam pytanka dotyczące tworzenia drużyny.
1.Czy bez względu na ilość członków naszej druzyny otrzymujemy tyle samo punktów doświadczenia , a co za tym idzie , mając mniejszą ilość bohaterów podciągamy ich na wyższe poziomy?
2.Z jakiej ilości postaci budowaliście swoje drużyny i poniżej jakiej liczby lepiej nie schodzić , żeby nie przesadzić z trudnością?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 17:04, KrzychW napisał:

1.Czy bez względu na ilość członków naszej druzyny otrzymujemy tyle samo punktów doświadczenia

Nie. PD są rozkładane na każdą postać po równo.

Dnia 10.12.2006 o 17:04, KrzychW napisał:

, a co za tym idzie , mając mniejszą ilość bohaterów podciągamy ich na wyższe poziomy?

Tak i nie. Jest haczyk. Im wyższy poziom postaci tym większa redukcja Pd faktycznie uzyskiwanego za każdego potwora czy pokonanego przeciwnika. Nie jest więc tak, że jest to znacząco więcej. Jak ma się pecha i wyjdzie postać zbyt potęzna, to różnica bedzie minimalna.
Nardzo trudno podciągnąć jedną postać powyżej 26-28 poziomu, szczególnie jak nie wykorzystuje się PD z zadań, efektów rasowych i umiejętności.

Dnia 10.12.2006 o 17:04, KrzychW napisał:

2.Z jakiej ilości postaci budowaliście swoje drużyny i poniżej jakiej liczby lepiej nie schodzić
żeby nie przesadzić z trudnością?

Ja jechałem trójką (minimum do tankowania w wąskich przejściach, to dwie postacie), czesto czwórką i nie rzadziej pełną szóstką, którą też fajnie się gra. Właściwie każda ilosc postaci jest ciekawa bo żeby nie być kalekim w niktórych dziedzinach będziesz musiał czasem łamać postacie klasami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 17:04, KrzychW napisał:

1.Czy bez względu na ilość członków naszej druzyny otrzymujemy tyle samo punktów doświadczenia
, a co za tym idzie , mając mniejszą ilość bohaterów podciągamy ich na wyższe poziomy?

Doświadczenia dostaje się tyle samo, ale im mniej człownków drużyny, tym szybciej awansują postacie, bo na mniejszą ilość człownków rozdzielają się PD.

Dnia 10.12.2006 o 17:04, KrzychW napisał:

2.Z jakiej ilości postaci budowaliście swoje drużyny i poniżej jakiej liczby lepiej nie schodzić
, żeby nie przesadzić z trudnością?

Za pierwszym razem jednak polecam grać 6 zawodnikami. Jak już będziesz bardziej obeznany w grze, to możesz zmniejszyć ich ilość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować