Zaloguj się, aby obserwować  
Lukol1

Icewind Dale II

1960 postów w tym temacie

Dnia 11.11.2006 o 12:25, Dutagamo napisał:

mama następne pytanie: znalazłem pokój alchemików i tu są dwa problemy:
1) na jednym ze stółów jak go otwarłem moim łotrzykiem to zaminił się on z kamień i zginął
czy nalażey dać mu czar osłony przed śmiercią??


No skoro "zamienił się w kamień i zginął" to jest już pozamiatane ;) Zresztą czar Osłony przed śmiercią i tak by w tym wypadku nie pomógł, on chroni np. przed Słowem mocy: Giń czy Lamentem Banshee. Pozostaje ci jedynie Wskrzeszenie, Zmartwychwstanie lub odwieczny czar "Load game" :)

Dnia 11.11.2006 o 12:25, Dutagamo napisał:

2) na jednej z półek znalazłem jakiś list czy to była wiadomość :P napoisane na niej było "wyciąg
z kwasu z wiwerny" "tylko dla alchemika" i od razu mówię że moja czarownica ma alchmię na 20
:) czy dasie tu zrobić coś z żądeł wiwernktóre znalazłem na poprzednim poziomie jaskiń w lokacji
oka smoka??


Da się :)

Mała podpowiedź: pokombinuj ze stołami w laboratorium i dźwignią w jednej z pobliskich jaskiń.

Dnia 11.11.2006 o 12:25, Dutagamo napisał:

następny problem: zamin doszedłem do pokoju alchemicznego znalazłem jakąś dźwignię której jak
się użyje to nie da się z nią nic zrobić bo ona po użyciu zadaje obrażenia co z tym kłopotem
zrobić??


Szczerze mówiąc nie przypominam sobie niczego takiego... ale skoro mówisz, że zadaje obrażenia, to jej po prostu nie ruszaj :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a teraz ci powiem yourguś żejesteś w błędzie bo czar zmartwychwstania nei działą na osobę która zamieniłą się w kamień i zginęła :P dałem na nią ołonę oprzed śmiercią i zadziałało :P haha tym razem masz prcha.
no dobra ale nadal nie wiem jak uwolnić teog więźnia z pokoju naprzeciwko sali tortur w jaki na poziomie 1 oka smoka??
i gdzie dlaej po tym się udać w dalszą podróż??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2006 o 08:13, Dutagamo napisał:

no dobra ale nadal nie wiem jak uwolnić teog więźnia z pokoju naprzeciwko sali tortur w jaki
na poziomie 1 oka smoka??

Pogadaj, co się dzieje kiedy ktoś otwiera drzwi więzienia z Nheero (on jest za drzwiami), a potem idź do sali tortur, to naprzeciwko, tam jest kołowrót, przy jednym z "łóż cierpienia" - to otworzy drzwi

Dnia 12.11.2006 o 08:13, Dutagamo napisał:

i gdzie dlaej po tym się udać w dalszą podróż??

Przejście na 2 poziom Smoczego Oka, jest w miejscu, gdzie przebywają jaszczuroczłowki. Są tam koksowniki, do których trzeba wkładać ogniste agaty (kamienie), wtedy otworzy się przejście (posążek węża).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to to wiem bo już oczywściłem cały 2 poziom jaskiń i nie wiem nadal co z tym pokojem alchemicznym i z tą dźwignią daję tu ssa z mojego dotychczasowego połozenia mojej drużyny :)

[IMG] http://i22.photobucket.com/albums/b309/Lalka/b322ad.jpg[/IMG]

i jescze coś: znalazłem taki kamień który nazywa się szafirem gwiaździstym czy jest on potrzebny do questa jakiegoś czy po prostu sprzedać go?? :P

i tu zamieszczam ssa z sali tortur bo nadal nie rozumie teog problemu z drzwiami :/

[IMG] http://i22.photobucket.com/albums/b309/Lalka/problem.jpg[/IMG]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2006 o 08:47, Dutagamo napisał:

no to to wiem bo już oczywściłem cały 2 poziom jaskiń i nie wiem nadal co z tym pokojem alchemicznym
i z tą dźwignią daję tu ssa z mojego dotychczasowego połozenia mojej drużyny :)

Ta dźwignia, która zadaje ci obrażenia jest ci zbędna. Ważna jest ta niżej, która jest zablokowana. Może ją naprawić alchemik ze Smoczego Oka, ale pojawi się on w laboratorium dopiero, gdy wykonasz zadania na Nheero.

Dnia 12.11.2006 o 08:47, Dutagamo napisał:

znalazłem taki kamień który nazywa się szafirem gwiaździstym czy jest on potrzebny

Z tego co wiem, to nie jest on do niczego potrzebny, ale zawsze może go schować do sakiewki na klejnoty - tak na wszelki wypadek ;)

Dnia 12.11.2006 o 08:47, Dutagamo napisał:

i tu zamieszczam ssa z sali tortur bo nadal nie rozumie teog problemu z drzwiami :/

Z dźwigni nie będzie się dało skorzystać, dopuki nie powie ci Nheero, że gdy sie otwierają drzwi, to słychać jakiś "szczękot" z sali tortur, a potem wystarczy wcisnąć ALT i kołowrót się podświetli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tyle że niestety to wcale nie zadziałało obgadałem nim ze wszystkimi postaciami wypytałem go o wszystko przeszukałem za pomocą przycisku Alt wszystkie komnaty i ta dzwignia czy tam kołowrót się nie pojawił :( jak to do cholery zrobić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na załączonym obrazku zaznaczyłem położenie tego kołowrotu. Jeśli dalej nie będziesz mógł go przekręcić, to może masz jakiegoś buga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2006 o 15:03, Dutagamo napisał:

o wszystko przeszukałem za pomocą przycisku Alt wszystkie komnaty i ta dzwignia czy tam kołowrót się nie > pojawił :( jak to do cholery zrobić??

Jeżeli rozmawiałeś, to idź do miejsca, które jest na screenie zrobionym przeze mnie dla ciebie. Kółkiem zaznaczyłem przełącznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok ale mam tu kolejny problem.
mianowicie znalazłem miecz który należał do mandela zwróciłem spokój jego duszy ale jest tu probl;em taski żer mam dla tego więźnia znlaeźć czyzrobić jakiś zmodyfikowany korzeń mandragory co robić??
poza tym dusza nadla pokazała mi kilka miejsc w tym jedno z nich to było miejsce jakieś koło ołtarza na podłodze którego widniał symbol smoka. czy to coś znaczy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i jescze jedna rzecz:
na 3 poziomie jaskiń znalazłem jakieś mnóstwo pozamykanych drzwi i jakieś drzwi "hydrauliczne". jak je otworzyć?? co się za nimi kryje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2006 o 17:17, Dutagamo napisał:

mam dla tego więźnia znlaeźć czyzrobić jakiś zmodyfikowany korzeń mandragory co robić??

Korzeń znajduje się koło mojego czrodzieja, leży na ziemi (foto3)

Dnia 12.11.2006 o 17:17, Dutagamo napisał:

było miejsce jakieś koło ołtarza na podłodze którego widniał symbol smoka. czy to coś znaczy??

ten symbol nie ma znaczenia, to po prostu oddaje charakter miejsca zdominowanego przez "wężowców".

Dnia 12.11.2006 o 17:17, Dutagamo napisał:

na 3 poziomie jaskiń znalazłem jakieś mnóstwo pozamykanych drzwi i jakieś drzwi "hydrauliczne". jak je otworzyć?? co się za nimi kryje??

Drzwi z 1 fotki nie mają znaczenie, nic się z nimi nie robi. Ale jedne drzwi świerdzą jadem, by je otworzyć trzeba wlać truciznę z jadu wiwern - sam ją masz zrobić i powlewać do studzienek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2006 o 18:28, Dutagamo napisał:

ok bo ten list to mam i ziele mandragory też ale jak zrobić ten wywar z jadu wiwerny??

Kiedy alchemik ze Smoczego Oka naprawi dźwignię od stołu, kładziesz na alchemicznym stole (tym najbardziej na zachód) żądło jadowe wiwerny. Postacią która na conajmniej 15 punktów alchemii pociągasz dźwignię (tą na dol, pod znakiem węża) i czekasz aż zgasną nad stołem zielone światła, to znaczy że trucizna test gotowa. Takich mikstur może robić wiele na raz, nie musisz pojedynczo. Jeżeli rzadna z twopich postaci nie ma conajmniej 15 pkt. alchemii, może zastraszyć alchemika żeby zrobił to za ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2006 o 08:13, Dutagamo napisał:

a teraz ci powiem yourguś żejesteś w błędzie bo czar zmartwychwstania nei działą na osobę która
zamieniłą się w kamień i zginęła :P


Działa działa, tylko najpierw musisz jeszcze rzucić Zamianę kamienia w ciało :] Jeśli portret postaci nie zniknie na stałe z paska u dołu ekranu, to zawsze można ją przywrócić z powrotem do życia.

Dnia 12.11.2006 o 08:13, Dutagamo napisał:

dałem na nią ołonę oprzed śmiercią i zadziałało :P haha


Cytuję: "Czar ten chroni cel przed wszystkimi postaciami magii śmierci. Ochrona ta działa przez czas działania czaru. Do magii śmierci zaliczają się między innymi następujące zaklęcia: Dezintegracja, Słowo Mocy: giń, Zaklęcie Śmierci i Palec Śmierci."

Albo autorzy zaliczyli do magii śmierci również petryfikację (choć w sumie sama w sobie nie powoduje ona śmierci, tylko zamianę w ładny "posążek"), albo ty miałeś oprócz/zamiast Osłony przed śmiercią Ochronę przed petryfikacją :>

Dnia 12.11.2006 o 08:13, Dutagamo napisał:

tym razem masz prcha.


Nie mam "prcha", tylko dostępu do gry co by móc sprawdzić i rozwiać wszelkie niejasności. Ale jak już dostanę się z powrotem do mojego kompa (pewnie dopiero w czwartek lub piątek), to wszystko skrupulatnie sprawdzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2006 o 01:18, Yorguś napisał:

> a teraz ci powiem yourguś żejesteś w błędzie bo czar zmartwychwstania nei działą na osobę
która
> zamieniłą się w kamień i zginęła :P

Działa działa, tylko najpierw musisz jeszcze rzucić Zamianę kamienia w ciało :] Jeśli portret
postaci nie zniknie na stałe z paska u dołu ekranu, to zawsze można ją przywrócić z
powrotem do życia.

Z tego co wiem, to zaklęcie Zamiana Kamienia w Ciało odrazu "przywraca postać do życia" i nie trzeba jej jeszcze potem dodatkowo wskrzeszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

teraz mam mały dylemat bo znalazłem korzeń mandragory w pokoju alchemicznym na jednym ze stołów. czy chdozi o ten korzeń czy o inny?? bo ty yorguś dałeś mi jakiegoś screena ale nie wiem gdzie jest ta lokacja, gdzie leży ten korzeń mandragory na podłodze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok wiem o co ci chdozi ale problem tkwi w tym że jak się dostać do tej lokacji?? bo ten ducha mi ją pokazywał ale tam nie ma wejścia :/ z żadnej strony :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować