Zaloguj się, aby obserwować  
Lukol1

Icewind Dale II

1960 postów w tym temacie

Wcale nie musisz z nim walczyc...ja nie walczyłem i p;rzeszedłem dalej do następnych lokacji... ale nie pamiętam już czemu nie walczyłme:)..pewnie był za dobry:PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przerąbałam sobie drogę przez jaskinie driderów i przez łupieżców umysłu.
Łupieżcy sa strasznie ciency w porównianiu z BG2.
Drużyna wali czarami obszarowymi i zasłania sie nieumarłymi - łupieżcy są bez szans.
Podobnie jak cała reszta ;D
Dobra, pytania:
- czy gdybym raczyła zwrócic kamien Mądrośc +2 łupieżcy, który go poszukiwał, to przejście przez ich mieszanko byłoby bez walk? (swoją drogą zwiał mi jak probowalam go zabić zeby wydobyc od jego zwłok pas +2 Siła :/ oszust)
EDIT: swoją droga ten kamień to oszustwo podobnie jak wszelkie karwasze ;D*
- zrobiłam sobie fajnego golema w pracowni magiczki z Thay ale golem lata za mną tylko po jaskiniach driderów i labiryncie łupieżców, nie dalej :( whyyyy ? ;(
- czy mozna potem swobodnie wracać do tych lokacji? ( nie wiem czy już zabijać kupców z jaskiń driderow ;] )

* - Kamień +2 Mądrość & Pierścień Siły Serca (czy jakos tak) dający +1 Mądrośc łacznie dają... +2 Mądrość. Oszuści! ;D
Karwasze +2, +3 ani +4 nie zmieniają w ogóle KP moich sił pierwszoliniowych, jedynie magiczka z nich korzysta ha - ha -ha. Oszusci! ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2007 o 00:42, TYHE napisał:

Przerąbałam sobie drogę przez jaskinie driderów i przez łupieżców umysłu.
Łupieżcy sa strasznie ciency w porównianiu z BG2.
Drużyna wali czarami obszarowymi i zasłania sie nieumarłymi - łupieżcy są bez szans.
Podobnie jak cała reszta ;D

Heh, prawda łupieżcy w IWD2 to chłopcy (?) do bicia, a walka z mózgiem jest strasznie nudna. W BG2 było znacznie ciekawiej.

Dnia 06.01.2007 o 00:42, TYHE napisał:

Dobra, pytania:
- czy gdybym raczyła zwrócic kamien Mądrośc +2 łupieżcy, który go poszukiwał, to przejście
przez ich mieszanko byłoby bez walk?

Nie. Po wejściu do siedziby łupieżców nie da się z niej wyjść zanim nie zabijemy mózgu.

Dnia 06.01.2007 o 00:42, TYHE napisał:

(swoją drogą zwiał mi jak probowalam go zabić zeby wydobyc od jego zwłok pas +2 Siła :/ oszust)

Mnie się udało. :) Najpierw obstawiłem go wszystkimi postaciami, i gdy oddałem kamień natychmiast wydałem rozkaz ataku. Nie zdążył się biedak teleportować. :>

Dnia 06.01.2007 o 00:42, TYHE napisał:

- zrobiłam sobie fajnego golema w pracowni magiczki z Thay ale golem lata za mną tylko po
jaskiniach driderów i labiryncie łupieżców, nie dalej :( whyyyy ? ;(

Nie ma lekko. Taki golem to byłoby za duże ułatwienie. Chociaż moim zdaniem jest dość słaby - nie przeżył walki z tymi driderami po eksperymentach...

Dnia 06.01.2007 o 00:42, TYHE napisał:

- czy mozna potem swobodnie wracać do tych lokacji? ( nie wiem czy już zabijać kupców z jaskiń
driderow ;] )

Do podmroku nie da się wrócić. Kupców możesz wykończyć przed wejściem do siedziby łupieżców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra nie chcę mieć żadnych niedokończonych gier na koncie więc byłbym wdzięczny za podowiedz, jak przejść przez "Zaczarowany las" ten w którym jak pójdziesz na zachód to zaczynasz od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2007 o 00:42, TYHE napisał:

(...) Dobra, pytania:
- czy gdybym raczyła zwrócic kamien Mądrośc +2 łupieżcy, który go poszukiwał, to przejście
przez ich mieszanko byłoby bez walk?


Nie ma szans, żeby w ogóle wejść do cytadeli Z''hinda trzeba zaatakować jednego takiego łupieżcę i jego zgraję. A potem, po wejściu, aby móc wyjść, trzeba najpierw ubić Starszy Mózg - żaden łupieżca by ci tego nie wybaczył :D

Dnia 06.01.2007 o 00:42, TYHE napisał:

(swoją drogą zwiał mi jak probowalam go zabić zeby wydobyc
od jego zwłok pas +2 Siła :/ oszust)


One nie zwiewają, tylko zmieniają postać na "lotną" :) W okienku komunikatów na dole pojawia się zresztą napis "Łupieżca umysłu - zmiana kształtu" czy coś takiego. Nie zmienia to jednak faktu, że w grze sprowadza to się do tego samego co rzucenie permanentnej Niewidzialności, choć jest i na to sposób - można gada unieruchomić np. Zmiennobarwną Kulą czy Lodową Lancą, a dopiero potem utłuc :P

Dnia 06.01.2007 o 00:42, TYHE napisał:

EDIT: swoją droga ten kamień to oszustwo podobnie jak wszelkie karwasze ;D*


Wcale nie ;) (patrz koniec posta)

Dnia 06.01.2007 o 00:42, TYHE napisał:

- zrobiłam sobie fajnego golema w pracowni magiczki z Thay ale golem lata za mną tylko po
jaskiniach driderów i labiryncie łupieżców, nie dalej :( whyyyy ? ;(


Taka już jego specyfika, zresztą mogłoby być wtedy za łatwo...

Dnia 06.01.2007 o 00:42, TYHE napisał:

- czy mozna potem swobodnie wracać do tych lokacji? ( nie wiem czy już zabijać kupców z jaskiń
driderow ;] )


Do wszystkich lokacji w okolicach Podmroku możesz wracać aż do momentu wyjścia z cytadeli łupieżców umysłu i następującej po tym pogawędce z Oswaldem.

Dnia 06.01.2007 o 00:42, TYHE napisał:

* - Kamień +2 Mądrość & Pierścień Siły Serca (czy jakos tak) dający +1 Mądrośc łacznie dają...
+2 Mądrość. Oszuści! ;D


Taka już specyfika 3. edycji D&D - tutaj, w przeciwieństwie do Baldurków, premie do cech nie sumują się, tylko liczy się najwyższa z nich :)

Dnia 06.01.2007 o 00:42, TYHE napisał:

Karwasze +2, +3 ani +4 nie zmieniają w ogóle KP moich sił pierwszoliniowych, jedynie magiczka
z nich korzysta ha - ha -ha. Oszusci! ;D


Żaden z typów premii do pancerza też się nie sumuje, hehe :P Tzn. jest jeden wyjątek - premia do pancerza "ogólna" - ale przedmiotów ją polepszających jest w grze jak na lekarstwo... Choć w sumie jest jeden bardzo potężny, ale aby go zdobyć trzeba wykazać się odrobiną sprytu i dobrej woli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2007 o 01:27, Yorguś napisał:

> Dobra nie chcę mieć żadnych niedokończonych gier na koncie więc byłbym wdzięczny za podowiedz,

> jak przejść przez "Zaczarowany las" ten w którym jak pójdziesz na zachód to zaczynasz
od nowa.

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=2129&pid=14 :)

No to grubo ;-) a już się martwiłem, że będzie trudno ehh TYHE miała rację te zagadki są osłabiające, aż się odechciewa. No ale zobaczymy, Dzięki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2007 o 01:27, Yorguś napisał:

jak przejść przez "Zaczarowany las" ten w którym jak pójdziesz na zachód to zaczynasz
od nowa.

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=2129&pid=14 :)


Przejście przez ten Las Spoiler

udaj się na północny zachód, gdzie spotkasz kilka białych wilków. Zabierz ich skóry dla Jariego. Wróć do wioski południowo wschodnim przejściem. Porozmawiaj z Jarim i Venlą. Następnie idź do Suoma, który wyśle Cię do Tahvo. Teraz będziesz musiał zająć się szkieletem nieopodal wioski. Będą w lokacji ze szkieletem wybieraj następujące wyjścia z tej i kolejnych lokacji: północny wschód, północ, wschód, wschód. Spotkasz druida. Teraz wychodź tymi przejściami: południowy wschód, północny wschód, południowy wschód, północny zachód, południowy wschód. Tutaj znajdziesz róg, którego szukasz. Wyjdź z lokacji przejściem na południowym zachodzie. Oddaj róg szkieletowi i zajrzyj do jego grobu. Idź porozmawiać z Tahvo. Następnie idź do Suoma, zostaniesz wysłany do Kurttu. Twoim kolejnym zadaniem będzie znalezienie informacji o zniknięciu Kyosti. Udaj się do lasu. Przy wejściu porozmawiaj z duchem. Dostaniesz od niego zadanie. Wróć do miejsca, gdzie znalazłeś róg. Następnie udaj się tymi przejściami: południowy wschód, południowy wschód, północny wschód, północny zachód, północny zachód, północny wschód, południowy wschód. Zabij trzy potwory i przejdź przejściem na południowym wschodzie. Ponownie pogadaj z duchem i wydobądź z niego potrzebne informacje. Idź jeszcze na północny zachód, wejdź do namiotu i pogadaj z kolejnym duchem. Wróć do wioski i opowiedz wszystko Kurrtu

Jeszcze nie testowałem ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2007 o 13:29, sodolis napisał:

Przejście przez ten Las Spoiler (...)

>

Dnia 06.01.2007 o 13:29, sodolis napisał:

Jeszcze nie testowałem ;-)


Eee tam, nie przepadam za solucjami, znacznie większa satysfakcja jest jak się samemu znajdzie ścieżki do kolejnych fragmentów Lasu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2007 o 02:48, Yorguś napisał:

> Przejście przez ten Las Spoiler (...)
>
> Jeszcze nie testowałem ;-)

Eee tam, nie przepadam za solucjami, znacznie większa satysfakcja jest jak się samemu znajdzie
ścieżki do kolejnych fragmentów Lasu ;)


Zgadzam się... Aby bez większych problemów przejść przez las wystarczy mieć łowcę w drużynie i no problemo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2007 o 02:48, Yorguś napisał:

> Przejście przez ten Las Spoiler (...)
>
> Jeszcze nie testowałem ;-)

Eee tam, nie przepadam za solucjami, znacznie większa satysfakcja jest jak się samemu znajdzie
ścieżki do kolejnych fragmentów Lasu ;)

Doszedłem do tego lasu jakiś rok temu i z dwa dni ( nie całe oczywiście ) testowałem te cho***ne drogi, zawsze trafiałem do ducha albo drzewa nimfy czy coś takiego, udało mi się jedynie śnieżne wilki wykosić (quest) a tak to tylko w kółko się kręciłem, wkońcu dałem sobie na luz i odinstalowałem ;-) teraz już powinno pójść gładko :-P
Mam nadzieję, że w dalszej drodze nie spotkam podobnych udziwnień ;-) Jakby cos to dam znać ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehehe... Zobaczymy co powiesz jak dojdziesz do Smoczego Oka... :D Ostatni jego poziom też jest niźle zakręcony.
Co do Upadłego Lasu, to cały myk polega na tym, że kolejne jego części są udostępniane w miare jak wykonujemy kolejne questy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Upadłym Lesie dla ułatwienia można zostawiać przedmioty na ziemi (np. liny). Jak powiedział Xanax nie da się "przeskoczyć" danej lokacji w tym lesie, trzeba odkrywać miejsca po kolei.
Miejsca "pogmatwane" jeszcze będę - w Wulkanie to będzie dopiero zabawa, ale nie zdradzę jaka oczywiście, sam się przekonasz i nie zdziwiłbym się, gdyby sodolis potrzebował jeszcze pomocy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z Icewindem nie miałam żadnych większych problemów... Calutkiego przeszłam :) Tylko w kilku miejscach się zacięłam na trochę, ale do żadnej solucji nawet nie zajrzałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2007 o 17:57, paweusz napisał:

Miejsca "pogmatwane" jeszcze będę - w Wulkanie to będzie dopiero zabawa, ale nie zdradzę jaka
oczywiście, sam się przekonasz i nie zdziwiłbym się, gdyby sodolis potrzebował jeszcze pomocy
;)

Hehe tylko skąd miałem wiedzieć, że kolejne części lasu będą odblokowywane w miarę wykonywania qestów, zawsze (w innych grach) zbieram wszystkie qesty i potem wybieram się do lokacji aby je wypełnić (to jest w miarę logiczne-niesądzisz ;-) ) a tutaj, w wiosce mogłaby być jakaś postać któraby powiedziała, że nie przejdę przez las dopuki nie zrobie tego, tego i tego-a nie ma. W dzienniku mógłby być wpis na ten temat i też nie ma ;-/.
Jasnowidzem nie jestem, a w innych grach nawet w ID I takich myków nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba mieć łowcy.
U mnie szukała kapłanka albo wojo-druidka. Ale tylko tak żeby sprawdzić jak to wygląda, bo generalnie szłam według solucji.
Jak będziesz cierpliwie klikać to w końcu wylosuje sie sukces w tropieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2007 o 20:42, TYHE napisał:

Nie trzeba mieć łowcy.
U mnie szukała kapłanka albo wojo-druidka. Ale tylko tak żeby sprawdzić jak to wygląda, bo
generalnie szłam według solucji.
Jak będziesz cierpliwie klikać to w końcu wylosuje sie sukces w tropieniu.

Tak z ciekawości w drużynie masz same kobiety? ;-)
Ja jestem za równo uprawnieniem ale na pierwszej linii zawsze mam woja faceta, sam robię za Druida, mag też facet ( zawsze mi się kojażą ze starymi wysokimi brodaczami ) za to kobieta u mnie zawsze dostanie stołek kapłański oraz złodzejski (zpaczenie z BG- Iomen ;-) )

PS.Czytałem, że często wybierasz drogę zła ;-) grałaś może upadłym łowcą w BG ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie cierpię łowców :P chociaż ostatnio myślę nad daniem 1 lvlu łowcy kapłance lub wojodruidce.
Tak mam same baby:
TYHE czarodziej
Płomień łotrzyk/iluzjonista
Kidagakash wojowink/druid
Żmija kapłan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować