Zaloguj się, aby obserwować  
exilem

wulgaryzmy

57 postów w tym temacie

Dnia 16.06.2006 o 22:22, Bartosz_Rain napisał:

> Heh wszyscy pisza ze nie klna ale jakos ja w nie wierze. Pewnie zaraz ktos napisze " nie
musisz
> wierzyc" ale ja tam powiem prawde ze KLNE moze nie przez caly czas ale w szkole to nie
da sie
> nie klnac. W mojej klasie tylko 1 chlopak i 1 dziewczyna nie przeklinaja cala reszta przeklina

> wiec widac ze przeklinanie przetrwa.
nie musisz wierzyc :D


-_- dlaczego nie jestem zaskoczony tym postem? -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2006 o 22:26, Shabranigdo napisał:

-_- dlaczego nie jestem zaskoczony tym postem? -_-

Bo to czysta śliczna prowokacja ?? Cóż ja owszem klne, ale tylko jak np. uderze sie o coś, albo bardzo wkurze w codziennym języku prawie przekleństw nie używam.
Poza tym gratuluje świetnego gustu fanie "Slayersów" :-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W naszym jezyku coraz bardziej widac zakorzenianie sie wulgaryzmow. Czesc spoleczenstwa juz wogole niezauwaza ze sie nimi posluguje. Wulgaryzmy staja sie dla nas czyms tak zwyklym i obojetnym ze rpzestajemy je dostrzegac. Chociaz nie wszyscy. Mnie osobiscie odrzuca gdy slysze tu ku.. chu.. ciu... na ulicy. Wolalbym zeby nasz jezyk byl bardziej wymowny poprzez jakis rozwoj a nie zubozenie i degradacje. Moze ludzie zaczna wkoncu uzywac normalnych slow a nie takich dziwnych :P czesc tych slow nawet nie ma normalnego znaczenia. Nie wiem dlacego ktokolwiek ich uzywa, przeciez jest 1000 slow ktore dokladniej potrafia oddac sens naszej wypowiedzi. Zdenerwowanie rozpacz etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jestem uznawany za dziwaka, bowiem naprawdę cięzko jest usłyszeć z moich ust przekleństwo (właściwie to zakrawa to o niemożlwiość). Nawet moja 5-letnia kuzynka klnie bardziej ode mnie, zawsze jak coś jej się nie uda, coś spsoci, mówi "kur*e". Osobiście nie rozumiem także mojej siostry, która może nie przeklina za bardzo, jednak słucha róznych... z braku lepszego słowa powiedzmy "piosenek", w których wszystkie niemalże słowa rażą moj zmysł estetyki, czy czegoś w tym rodzaju. Po ocenzurowaniu refren byłby jednym długim piskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co powie Polak kiedy sie przewroci i uderzy ? K.... to juz normalne nie mowi sie ała tylko no k#$@#a A to, ze dzieciaki klnal to normalne jak dorosnal to przestana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2006 o 22:36, ProChaoS napisał:

Co powie Polak kiedy sie przewroci i uderzy ? K.... to juz normalne nie mowi sie ała tylko
no k#$@#a A to, ze dzieciaki klnal to normalne jak dorosnal to przestana.


No wlasnie nie wiadomo czy przestana. jak co 5 slowo ktore slysza od swoich rodzicow to KU... no to niestety ale to spoleczenstwo bedzie sie cofalo :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2006 o 22:38, Kasq napisał:

No wlasnie nie wiadomo czy przestana. jak co 5 slowo ktore slysza od swoich rodzicow to KU...
no to niestety ale to spoleczenstwo bedzie sie cofalo :/


Przestaną.
Większość normalnych dzieci z normalnych rodzin klnie dla szpanu czy coś. Jednak z tego się wyrasta - mówię tu o normalnych dzieciak z normalnych rodzin.
Mój kumpel klnął już w przedszkolu, nie co drugie, ale mu się wyrwało. A jak ja chodziłem do przedszkola to takie wyrwanie było wielkim halo. Później więcej, a teraz przestał, właściwie już dawno i nie klnie, kultura na wysokim poziomie.

W ogóle jakoś ten czas dziwnie leci. Jak ja chodziłem do podstawówki (o przedszkolu to nawet nie wpsomnę) to nie do pomyślenia było, żeby ktoś przeklnął. :/ A teraz sami wiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie to troszkę dziwi - dlaczego ludzie klną na forach ?? Jeśli chcą się wyżywać na innych, albo chcą pokomentować gry i posty innych, to niech lepiej to robią gdzie indziej. Bo "gdzie indziej" praktycznie nikt im tego nie wytknie (w zależności w jakim jest miejscu :)) a tu to jest sprzeczne z regulaminem, więc przeklinacze - dajcie sobie spokój z przeklinaniem, bo to nie ma sensu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2006 o 22:38, Kasq napisał:

> Co powie Polak kiedy sie przewroci i uderzy ? K.... to juz normalne nie mowi sie ała tylko

> no k#$@#a A to, ze dzieciaki klnal to normalne jak dorosnal to przestana.

No wlasnie nie wiadomo czy przestana. jak co 5 slowo ktore slysza od swoich rodzicow to KU...
no to niestety ale to spoleczenstwo bedzie sie cofalo :/

noo a niekiedy to przechodząc przez ulicę to przekleństwa "tak łatwo wychodzą z ust i idealnie wplatają sie w rozmowę"- słowa mojej nauczycielki z Poskiego. No więc to czy dzieciaki klną to nie tylko przez rodziców, ale przez środowisko. Przez to chcą upodabniać się do dorosłych. Można temu zaprzestać, jednak trzeba mieć silną wolę ;);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tak dalej będzie to autodestrukcja świata! No może trochę przesadziłem, ale człowiek będzie się musiał przyzwyczić do k..., ch...., c...., k.... etc. Ja nigdy nie klnąłem. Ostatnio jednak przez kumpli klnę jak szewc! Ale na szczęście z tym kończę! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


No cóż, niestety to prawda- niedaleko mam duży plac zabaw i często tamtędy przechodzę. Jak te dzieciaki klną, to często stwierdzam że ja tak nie potrafię. Ale z tego co pamiętam, to sam w tym wieku miałem pociąg do przekleństw i nawet moim rodzicom nie udało sie go wyplenić i po prostu jako dzieciak nieźle flugałem. Teraz jest lepiej, ale tylko trochę, jednak wiadomo że wraz z wiekiem przychodzi kontrola nad bluzgami, jednak i tak czasami ktoś mi w miejscu publicznym zwraca uwage :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byćmoże to jest pewnego rodaju patologia, i z całą pewnością da się ją leczyć....
Lecz jaki jest w tym większy sens?? Przecież jak już na początku zostalo zaznaczone to przechodzi... :)
Wiem po swoim przykladzie, sam mam niewiele ponad 17 lat, i już odzwyczaiłem się od tego.
Po pierwsze, dzieciaki chcą przyszpanować znajomością takich słów....
Po drugie, czasami jest to wynikiem nasłuchania się od rodziców, i to jest groźne... nie dla tego że one się tego uczą... ale jeśli rodzice przeklinaja przy dzieciach nie można być p-ewnym cz nie robia gorszych rzeczy... ale ja tu już zupełnie bstrachuje... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jaa jak bylem mlody 12 - 13 lat strasznie klnęłem ;/ Potem przez cale gimnazjum przerwa, balem sie powiedziec cokolwiek z brzydkich slow ! Do dzis nie moge w to uwierzyc; ) Potem poszedlem do liceum i znowu sie nauczylem, lecz nie uzywam tego jezyka nagminnie tak jak kiedys... Mało jest naprawdę kulturalnych osob :) Czasem probuje sie calkowicie odzwyczaic ale mi nie idzie, za to nie lubie jak dziewczyna przeklina ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie w okolicy jest taka grupka 8-10 lat,ale jeśli ich posłuchać to normalnie uszy więdną!,nie potrafią powiedzieć jednego zdania bez wyrażeń pokroju c**j,k****.Aż strach pomyśleć co z tego wyrośnie!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2006 o 18:25, kombesista napisał:

U mnie w okolicy jest taka grupka 8-10 lat,ale jeśli ich posłuchać to normalnie uszy więdną!,nie
potrafią powiedzieć jednego zdania bez wyrażeń pokroju c**j,k****.Aż strach pomyśleć co z tego
wyrośnie!.


to jest niestety tak zwany efekt grupy :) Jeżeli oni przeklinają to ja też!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2006 o 18:40, kombesista napisał:

Ja nie będe się tu zbytnio wymądrzał,bo swego czasu sam święty pod tym względem nie byłem.
:)

Chyba nikt nie był jak to dzieci :-] No cóż zapewne dzieciaki z tego wyrosną (jak to było powiedziane jeśli to dzieci z normalnych domów z normalnych rodzin)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W koncu wulgaryzmy beda tak czesto uzywane, ze sie rozwulgaryzuja i "ku*wa" bedzie jak "kurde"... to zupelnie normalny proces... ale nie martwcie sie... powstana nowe przeklenstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować