Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

PayDay 2 - recenzja

28 postów w tym temacie

Mnie najbardziej wkurza w tej grze to, że zakładnik tam nie ma żadnej wartości. Obrobienie sklepu kończy się zwykle krwawą łaźnią na ulicy. Jak tak mają wyglądać włamania no to według mnie słabo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Mnie najbardziej wkurza w tej grze to, że zakładnik tam nie ma żadnej wartości.
>
>
> Bzdura. Zakładnika można wymienić na aresztowanego członka drużyny.

Co nie zmienia faktu ze policja/swat/fbi wlaza do budynku z kazdej mozliwej strony nawet jak w srodku jest 15 zakladnikow.. Jak zabije sie jednego to sie placi kilka tys za to.. Sory ale tak chyba nie powinno byc.. Pozatym NPC czasem przelaza przez sciany ;p A do autora;p
Jezeli bardzo polecasz to chyba wiecej powinienes dac niz 8,5.. skoro praktycznie kazda gra ma tyle;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego "kooperacja" jest wrzucona do minusów, skoro otwarcie i od początku wiadomo, że gra jest stworzona z myślą o kooperacji? Mam nadzieję, że dużo punktów za to nie poleciało.

A tak poza tym: recenzja dobra, gra dobra, jakbym miał więcej znajomych, którzy grają w coś poza Dotą, to bym kupił ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ilość zakładników (prawy górny róg) opóźnia kolejne szturmy policji; dodatkowo umożliwia wymianę zakładników, gdy któryś z naszych kompanów zostanie pojmany.

Każdy cywil, to oprócz natychmiastowej kary pieniężnej (jak to już napisał KeyserSoze) intensywniejsze szturmy i kara czasowa do wymiany zakładników (gracz, który wyżywał się na cywilach nie będzie chętnie wypuszczony z powrotem do drużyny).

@Phoenixpl
oczywiście, że wchodzą z każdej strony :) Nawet Baine komentuje, że policja wysłała oddziały mające uwolnić zakładników, i to również robią ci wszędobylscy fbi/swat/policja po drodze do Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że można wymienić gracza za zakładnika tylko to nie zmienia faktu, że oni się tak na prawdę w tej grze nie liczą. Widzieliście kiedyś żeby policja wbiła na miejsce przestępstwa strzelając do zbrodniarzy kiedy wszędzie wokół biegają cywile? Przecież to jest śmieszne! Powinno być tak, że policja grzecznie czeka aż ja wypuszcze zakładników, a tutaj mundurowi rozkręcają krwawą jatkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Co nie zmienia faktu ze policja/swat/fbi wlaza do budynku z kazdej mozliwej strony nawet
> jak w srodku jest 15 zakladnikow..

Owszem, włażą, a ich pierwszym celem jest wyprowadzenie zakładników :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
> > Co nie zmienia faktu ze policja/swat/fbi wlaza do budynku z kazdej mozliwej strony
> nawet
> > jak w srodku jest 15 zakladnikow..
>
> Owszem, włażą, a ich pierwszym celem jest wyprowadzenie zakładników :)
>

Taak tylko ze to nawet sensu nie ma za bardzo bo zycie zakladnikow okazuje sie nic nie warte , no sorki opoznione fale atakow o 2 czy 10 sekund tak naprawde nie robi nic.. Wg mnie zycie zakladnikow powinno byc bardziej cenne;p A do minusow wpisalbym np nierealistyczne zachowanie niektorych NPC (Buldozer wchodzacy po scianie... No prosze was...). I Autor zachwala w tekscie kooperacje a wstawia ja do minusow..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2013 o 20:24, kotlecik5 napisał:

Nauczcie się czytać.
"tylko kooperacja, granie solo nie ma sensu"

Umiemy czytać, ten minus nadal nie ma większego sensu. Skoro gra jest nastawiona na kooperację i kooperacja jest wykonana dobrze, to minus, że "tylko kooperacja" jest po prostu głupi. To tak, jakby przy Counter-Strike''u narzekać, że "słaby single-player".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2013 o 20:39, Dared00 napisał:

> Nauczcie się czytać.
> "tylko kooperacja, granie solo nie ma sensu"
Umiemy czytać, ten minus nadal nie ma większego sensu. Skoro gra jest nastawiona na kooperację
i kooperacja jest wykonana dobrze, to minus, że "tylko kooperacja" jest po prostu głupi.
To tak, jakby przy Counter-Strike''u narzekać, że "słaby single-player".

Nie rozumiesz o co chodzi.
Minus jest za słaby singiel który, jak nie było, jest elementem gry. Jeśli gra jest nastawiona na kooperacje to po co w ogóle było marnować czas na boty ?
Jakoś nikt nie ma pretensji o to że World of Warcraft jest pozbawiony singla.
A porównanie z Counter-Strike chybione, bo tam botów nie ma (nie wiem jak w najnowszej części, w starszych nie ma)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy ludzie nie pojmują chyba sensu recenzji.
Nikt nie wpadł na to, że reckę czyta wiele osób, które niekoniecznie lubią kooperację?
Dla takich person powstał taki minus i jest to ze wszech miar zrozumiałe - recenzja ma być obiektywna, a fakt, że gra opiera się przede wszystkim o kooperacje, jest istotną informacją, która może być dla kogoś minusem (bo tak jak ja, nie przepada np. za graniem online).

To przykre, że trzeba tłumaczyć tak elementarne rzeczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > >. Nie rozumiesz o co chodzi.
> Minus jest za słaby singiel który, jak nie było, jest elementem gry. Jeśli gra jest nastawiona
> na kooperacje to po co w ogóle było marnować czas na boty ?
> Jakoś nikt nie ma pretensji o to że World of Warcraft jest pozbawiony singla.
> A porównanie z Counter-Strike chybione, bo tam botów nie ma (nie wiem jak w najnowszej
> części, w starszych nie ma)

Ty chyba nie rozumiesz.. Jak ktos daje minusa za singla to pisze "slaby singiel" a nie zachwyca sie coopem i wstawia w minusach " tylko kooperacja, granie solo nie ma sensu".Pozatym kazdy od poczatku wiedzial ze to bedzie gra wylacznie do coop wiec zarzut o singlu chybiony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.08.2013 o 10:54, Phoenixpl napisał:

Ty chyba nie rozumiesz.. Jak ktos daje minusa za singla to pisze "slaby singiel" a nie
zachwyca sie coopem i wstawia w minusach " tylko kooperacja, granie solo nie ma sensu".Pozatym
kazdy od poczatku wiedzial ze to bedzie gra wylacznie do coop wiec zarzut o singlu chybiony

Napiszę to tylko raz, bo nie chce mi się kłócić o taką bzdurę : jeżeli autor pisze że granie solo nie ma sensu, to jest to równoznaczne z tym że ten tryb nie jest wart czasu gracza, ergo, jest źle wykonany/niepotrzebny.

Zarzut z singlem nie jest chybiony, bo nie wszystkie osoby wiedzą że gra jest skupiona wokół trybu multi (tia, to że ja i ty mamy czas na śledzenie informacji o gierkach nie znaczy że pozostali mają), więc bardzo dobrze że autor nie pominął tego w recenzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
> > Ty chyba nie rozumiesz.. Jak ktos daje minusa za singla to pisze "slaby singiel"
> a nie
> > zachwyca sie coopem i wstawia w minusach " tylko kooperacja, granie solo nie ma
> sensu".Pozatym
> > kazdy od poczatku wiedzial ze to bedzie gra wylacznie do coop wiec zarzut o singlu
> chybiony
> Napiszę to tylko raz, bo nie chce mi się kłócić o taką bzdurę : jeżeli autor pisze że
> granie solo nie ma sensu, to jest to równoznaczne z tym że ten tryb nie jest wart czasu
> gracza, ergo, jest źle wykonany/niepotrzebny.
>
> Zarzut z singlem nie jest chybiony, bo nie wszystkie osoby wiedzą że gra jest skupiona
> wokół trybu multi (tia, to że ja i ty mamy czas na śledzenie informacji o gierkach nie
> znaczy że pozostali mają), więc bardzo dobrze że autor nie pominął tego w recenzji.
>

To rownie dobrze mogl napisac "praktycznie brak singla" A nie ze kooperacja nad ktora autor wrecz sie rozplywa w artykule.. I nie twierdze ze zarzut jest chybiony bo fakt ze singla nie ma praktycznie.. Ale Coop w minusach nie powienien byc tak czy inaczej.. Do minusow byl dodal tez poki co niespelnione obietnice tworcow;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie gra jest świetna, w sumie cały czas się zastanawiam czy jako gra kooperacyjna nie jest jednak lepsza od L4D2. Dla wszystkich miłośników coopa to po prostu must have.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować