poiuytrewq

Obywatel... a co wyżej? Czyli tytuły / stopnie / statusy / rangi na forum

56494 postów w tym temacie

Dnia 17.02.2008 o 16:48, Sephirath napisał:

(system miękkszy, można mu więcej nawciskać ;p). Buehehe, stworzyłem nową teorię spiskową ^^


Pamiętaj także, że system zwraca uwagę na kolor skarpetek użytkownika forum, jego ulubiony gatunek muzyczny, liczbę przeczytanych pasków komiksowych z Garfieldem i ilość czasu spędzonego nad graniem w Guild Warsa. ;] Że bez sensu? Wiem, ale czy Twoje było z sensem? ;) No i muszę punkciki ciułać na Sekretarza. ;P

loytaroterto - no właśnie chyba nie, punkty są przyznawane chyba przy post/godzina, ale jest też jakiś dzienny limit. Był chyba post Olamagato o tym, ale zniknął wraz z Różowym Tematem. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2008 o 20:12, Budo napisał:

Ludzie liczba postow sie az tak nie liczy... ja pisalem mase, a awansowalem wolno, A-cis
pisal bardzo malo, a tytuly zdobywal pierwszy- piszcie regularnie.

Uff, jak zobaczyłam Twojego avka w tym temacie to już pomyślałam, że znowu będziesz straszył zamknięciem "Obywatela..." i degradami ;P A tak poza tym to ponoć urlop masz, ale jak widać nie możesz sie oderwać od tego spamowiska :D Znaczy, ee, bardzo fajnego tematu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z czego prosty wniosek żeś spamiwałek :P

Podzieliłbyś się Budo czasem całą swą wiedzą o systemie, co? Bo tak ciągnąć słowo za słowem to się zmachać można ;) Niby postronny Bolszewik a swoją wiedzę ma, ot co.

No nie daj się prosić :P

@Kamil 13 - ja za takie pytanie warna ustrzeliłem. Idzie, ale to pisz na ekipa(efsien)gram.pl, może odpiszą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2008 o 20:35, Kamil 13 napisał:

Idzie na Moderatora awansować ?
Z góry dzięki na odpowiedź...
Pzdr

Nie, na Moderatora nie idzie awansować. Czasami jest organizowany nabór (gdy jest zapotrzebowanie), i do tego trzeba spełniać parę warunków. Wiadomo: dość długi staż na forum (najlepiej jak ktoś był jeszcze na starym forum), nie naginanie regulaminu i raczej pełnoletność (nie wiem czy jest to jakiś super konieczny warunek, ale jest)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam te czterdzieści sześć (z hakiem) tysięcy postów, to widać jak wszyscy jesteście/ -my uzależnieni od tych awansów i to, że wiele osób niekoniecznie pisze dla przyjemności, a raczej dla awansu; muszę przyznać, że zdobywanie coraz to wyższych statusów daje dużą satysfakcję, ale i uzależnia ;]] Teraz więcej siedzę na gram.pl, niż gram na kompie, czy PSP. No, ale często można się nieco dowiedzieć od osób bardziej doświadczonych, nowych rzeczy, o których wcześniej nie miałem pojęcia (np. o hardware''u, nowinkach technicznych/ -nologicznych), albo samemu coś komuś doradzić/ kogoś oświecić ;> Niemniej jednak gram.pl wiele osób uzależnia, czego konsekwncją jest trochę zawyżony poziom dopuszczalnego spamu ;-].

P.S. Wie może ktoś czemu są problemy z otwieraniem się statystyk (już wcześniej ktoś o tym pisał, więc nie jestem jedyny)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2008 o 20:42, kuba9876543210 napisał:

Jak czytam te czterdzieści sześć (z hakiem) tysięcy postów, to widać jak wszyscy jesteście/
-my uzależnieni od tych awansów i to, że wiele osób niekoniecznie pisze dla przyjemności,
a raczej dla awansu; muszę przyznać, że zdobywanie coraz to wyższych statusów daje dużą
satysfakcję, ale i uzależnia ;]] Teraz więcej siedzę na gram.pl, niż gram na kompie,
czy PSP. No, ale często można się nieco dowiedzieć od osób bardziej doświadczonych, nowych
rzeczy, o których wcześniej nie miałem pojęcia (np. o hardware''u, nowinkach technicznych/
-nologicznych), albo samemu coś komuś doradzić/ kogoś oświecić ;> Niemniej jednak
gram.pl wiele osób uzależnia, czego konsekwncją jest trochę zawyżony poziom dopuszczalnego
spamu ;-].


Fajną miałeś lekturę. Czytanie całego tematu zajełoby normalnemu człowiekowi jakieś 5 miesięcy :)
Co do uzależnienia od statusu to faktycznie emocje sięgają zenitu gdy wiesz, że niedługo Cię czeka. Kiedy juz jednak nadejdzie to dzień się cieszysz i zaraz wracasz do normy i załamujesz się myśląc ile czeka Cię pisania na kolejny stopień. Co do spamu to nie wiem czemu wszyscy się tak czepiają tego tematu. Wiem, że się tu za bardzo nie wysiliamy ale takie gratulacje to naprawdę mił gest a dyskusje o statusach i o bardziej ogólnych rzeczach są bardzo przyjemne i nie wiem czemu to wszystkim przeszkadza :P

Dnia 17.02.2008 o 20:42, kuba9876543210 napisał:

P.S. Wie może ktoś czemu są problemy z otwieraniem się statystyk (już wcześniej ktoś
o tym pisał, więc nie jestem jedyny)?


To raczej losowa sprawa. raz działa raz nie. Trzeba się przyzwyczaić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ano coś w tym gram.pl jest. Tak było chyba z każdym. Przychodzisz zarejestrować gry a tutaj forum. No to wchodzisz. I tak powoli się zagłębiasz dalej i dalej. Później statystyki , rangi i dalej wiesz :].
Co do problemu to wiele rzeczy się nie chce otworzyć IRC się psuje np. więc po jakimś czasie problem powinien ustąpić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2008 o 20:49, YahooPL napisał:

Fajną miałeś lekturę. Czytanie całego tematu zajełoby normalnemu człowiekowi jakieś 5
miesięcy :)
Co do uzależnienia od statusu to faktycznie emocje sięgają zenitu gdy wiesz, że niedługo
Cię czeka. Kiedy juz jednak nadejdzie to dzień się cieszysz i zaraz wracasz do normy
i załamujesz się myśląc ile czeka Cię pisania na kolejny stopień. Co do spamu to nie
wiem czemu wszyscy się tak czepiają tego tematu. Wiem, że się tu za bardzo nie wysiliamy
ale takie gratulacje to naprawdę mił gest a dyskusje o statusach i o bardziej ogólnych
rzeczach są bardzo przyjemne i nie wiem czemu to wszystkim przeszkadza :P


rzeczywiście można się tu nowych rzeczy dowiedzieć. a mianowicie tego że niektórzy naprawdę przesadzają z tymi statusami i rangami... i nie mówię o tych co sobie tutaj gratulują... komu normalnemu to że ktoś sobie/komuś gratuluje awansu, może przeszkadzać? chyba tylko temu co sam chce awansu tak bardzo że będzie narzekał na tych co awansują, dzięki temu tematowi m.in., a jest kupa spamerów na których narzekają tylko ogólnie że zaśmiecają forum. Więc radzę trochę ochłonąć z tymi rangami bo skłonniście się naprawdę pożreć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2008 o 21:43, Alexei Kaumanavardze napisał:

Najwieksze emocje sa, jak przychodzi modek i Ci zabiera status:PP



Chcesz sobie przypomnieć to uczucie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2008 o 21:45, Falconer napisał:

> Najwieksze emocje sa, jak przychodzi modek i Ci zabiera status:PP


Chcesz sobie przypomnieć to uczucie? :)


Ja jeszcze jego nie doznalem. A poznac tez nie chce.

<Stwor mode on> Tym bardziej, ze juz niedlugo wyzszy status <Stwor mode off>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2008 o 21:43, Alexei Kaumanavardze napisał:

Najwieksze emocje sa, jak przychodzi modek i Ci zabiera status:PP


Wojna krótkim postom, co? ;P fajnie jest bić się z samym sobą? ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Gufis

Dnia 17.02.2008 o 21:36, Gufs napisał:

rzeczywiście można się tu nowych rzeczy dowiedzieć. a mianowicie tego że niektórzy naprawdę
przesadzają z tymi statusami i rangami... i nie mówię o tych co sobie tutaj gratulują...
komu normalnemu to że ktoś sobie/komuś gratuluje awansu, może przeszkadzać?


To właściwie jest tak - lud narzeka, że istnieje ów niezwykle spamerski temat, bo w istocie jakich mądrości tu wyczytać siłą rzeczy nie można. Z drugiej strony, nawet nie chcę myśleć o wizji postów "Łał! LOOOL! awansowałem na ...!!!!!XDDDDDDDD" w normalnych topicach o określonym temacie. Odpowiedzi na takowe już sami sobie wymyślcie...
Więc lepiej taki temat, niż chaos tudzież - za przeproszeniem - burdel na forum. Ale nie każdy potrafi to zrozumieć.
Z innej beczki - zależy to w głównej mierze na powściągliwości (lub jej braku) w podzieleniu się ze światem swoim nowym statusem. Tym samym nie wskazuję jednoznacznie, co dobre a co złe, bo to już kwestia mentalności.

Dnia 17.02.2008 o 21:36, Gufs napisał:

Więc radzę trochę ochłonąć z tymi rangami bo skłonniście się naprawdę pożreć :D


Wiem, że celowo przejaskrawiłeś, ale mimo to trochę nie trafiłeś. ;-) Bo tu nie chodzi o taki typ rywalizacji, zresztą w żaden sposób na rangę innego Gramowicza wpłynąć nie można (poza Czerwonymi, oni WŁADZĘ).
Po co to piszę, przecież Ty to już wiesz. ;-)

@Loytartorento

Dnia 17.02.2008 o 21:36, Gufs napisał:

P.S. Może status/ranga nie jest ważn-y/a, ale dla mnie to fajne urozmaicenie na forum.


Standardowa śpiewka każdego Forumowicza, a różnie z tym bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2008 o 22:20, DJ Szlafrok napisał:

Standardowa śpiewka każdego Forumowicza, a różnie z tym bywa.

No wiesz status nic nie daję na forum, sekretarz nie może robić więcej niż obywatel. No może wyższy staus daje pewien szacunek, jeżeli jesteś np. Delegatem to inni forumowicze postrzegają Cię innaczej/poważniej niż np. Robotnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.02.2008 o 22:25, loytartoreto napisał:

No może wyższy staus daje pewien szacunek, jeżeli jesteś np. Delegatem to inni forumowicze
postrzegają Cię innaczej/poważniej niż np. Robotnika.


Może i tak, ale nie ukazują np. "robotnikowi" jakiejś... zniewagi czy co. To zależy jak kto to odbiera i rozumuje... (ja nie narzekam - narazie) xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2008 o 22:20, DJ Szlafrok napisał:

To właściwie jest tak - lud narzeka, że istnieje ów niezwykle spamerski temat, bo w istocie
jakich mądrości tu wyczytać siłą rzeczy nie można. Z drugiej strony, nawet nie chcę myśleć
o wizji postów "Łał! LOOOL! awansowałem na ...!!!!!XDDDDDDDD" w normalnych topicach o
określonym temacie. Odpowiedzi na takowe już sami sobie wymyślcie...
Więc lepiej taki temat, niż chaos tudzież - za przeproszeniem - burdel na forum. Ale
nie każdy potrafi to zrozumieć.
Z innej beczki - zależy to w głównej mierze na powściągliwości (lub jej braku) w podzieleniu
się ze światem swoim nowym statusem. Tym samym nie wskazuję jednoznacznie, co dobre a
co złe, bo to już kwestia mentalności.

Ja naprawdę nic nie mam wobec tych co tutaj sobie gratulują awansu :D po prostu u siebie nie widzę takiej potrzeby pisanie postów w stylu "Ooooo... Stwór...! Własny Tytuł...! no no...! Gratki!". Jak ktoś czuje taką potrzebę to proszę bardzo! :D

Dnia 17.02.2008 o 22:20, DJ Szlafrok napisał:


Wiem, że celowo przejaskrawiłeś, ale mimo to trochę nie trafiłeś. ;-) Bo tu nie chodzi
o taki typ rywalizacji, zresztą w żaden sposób na rangę innego Gramowicza wpłynąć nie
można

No właśnie nic nie pisałem o wpływaniu na CZYJEŚ statusy, tylko o spamowaniu poprzez narzekanie na spamowanie:). Tak wiem - to trochę zawiłe ale tak jest - mnóstwo użytkowników pisze posty brzmiące mniej więcej tak: "Twój post to spam! Weź się człowieku lecz! Modkowie zamkną ten temat i inaczej będziesz śpiewał!" Np. Ja za jeden post w temacie skazanym na zamknięcie dostałem już ostrzeżenie. A chciałem tylko zwrócić uwagę że ten pierwszy temat miał błąd w nazwie co było powodem że założyciel nowego nie odnalazł tego starego w szukajce... i już w ogóle postanowiłem nie pisać w nowych tematach dublach... bo to bez sensu... ale niektórzy zatwardziali gramowicze robią to po kilka razy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2008 o 22:25, loytartoreto napisał:

No wiesz status nic nie daję na forum, sekretarz nie może robić więcej niż obywatel.
No może wyższy staus daje pewien szacunek, jeżeli jesteś np. Delegatem to inni forumowicze
postrzegają Cię innaczej/poważniej niż np. Robotnika.

Akurat z tym Sekretarzem to nie trafiłeś kompletnie, bo od tego właśnie stopnia zaczynają się już wymierne korzyści w serwisie. A w zasadzie to chodzi tylko o jedną usługę - IRCa. Plusik na głównym - rzecz o tyle wyróżniająca, co zbędna, ale możliwość stworzenia swojego własnego kanału, to nie lada gratka dla stałych bywalców ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2008 o 22:25, loytartoreto napisał:

> Standardowa śpiewka każdego Forumowicza, a różnie z tym bywa.
No wiesz status nic nie daję na forum, sekretarz nie może robić więcej niż obywatel.
No może wyższy staus daje pewien szacunek, jeżeli jesteś np. Delegatem to inni forumowicze
postrzegają Cię innaczej/poważniej niż np. Robotnika.


To, że jesteś Delegatem czy innym Sekretarzem znaczy tylko i wyłącznie to, że masz pewien staż na forum. Przecież taki status można łatwo osiągnąć w popularnych grach zabawach forumowych, do których nie ma co wracać, bo to zwykła strata czasu.
Ewenementem jest ranga Moderatora, która jest już pewnym wyznacznikiem, choć historia pokazuje, że nie zawsze. ;-)
To, jak Usera postrzegają inni powinno zależeć TYLKO i WYŁĄCZNIE od tego, co im chce przekazać.

@Gufis

Dnia 17.02.2008 o 22:25, loytartoreto napisał:

No właśnie nic nie pisałem o wpływaniu na CZYJEŚ statusy, tylko o spamowaniu poprzez
narzekanie na spamowanie:).


Ups, widocznie źle Cię zrozumiałem. ;-) Zwracam honor, choć wiem, czy w tym sens? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się