Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nowa, cieńsza Vita z wbudowaną pamięcią 1 GB niespodziewanie zapowiedziana przez Sony

17 postów w tym temacie

Robert Sawicki

I nikt nie nazywa jej PlayStation Vita Slim. Jeszcze. Są zdjęcia, dokładne dane i poza ceną właściwie cała reszta, na którą czekaliśmy, a których nie spodziewaliśmy się właśnie teraz.

Przeczytaj cały tekst "Nowa, cieńsza Vita z wbudowaną pamięcią 1 GB niespodziewanie zapowiedziana przez Sony" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to tylko czekam na to jaka cena będzie tej cieńszej konsolki. I kolory są całkiem całkiem, chociaż ja to bym taką czerwoną sobie kupił... a tak to zostaje gustowny ró... to znaczy czarny, czarny oczywiście czarny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, tylko szkoda, że LCD (bo to LCD, nie LED :p). Ale to nie pozostawia wątpliwości, że chcą po prostu mieć budżetową wersję konsoli, by trafiła do większej liczby osób. Jeżeli sam będę kupował w przyszłości, to i tak zgarnę pierwszą wersję z ekranem OLED, bo jest po prostu lepszy. Gabarytowo oryginalna Vita i tak jest w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"But the Vita''s OLED screen has been replaced by an LED one, Sony mentioned."
Huh.

*EDIT*
Różne źródła różnie podają, badam sprawę.

*EDIT2*
... to LCD LED.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i czemu nie zapowiedzieli tego przy okazji Gamescomu?! Ja kupiłem se Vitę 2 tygodnie temu kiedy doszedłem do wniosku, że już nie ma po co dłużej czekać, tym bardziej, że cena od ponad pół roku jest akceptowalna (850 zł za Vitę z kartą 4GB i voucherem AC:L).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OLED na LCD? - Cięcie kosztów Part One. Najpierw zdegradowano w stopniu maksymalnym PS3 tak, że kupić nie można, teraz wzięli się za Vitę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konsolki nie zmieniam
- ekran obecnej jest genialny.
- obecna wersja jest już z trochę za lekka (stara szkoła pecetowców - dobre musi być ciężkie :P )
- godzina więcej rozgrywki to za mały postęp

Ja czekam tylko na spadki cen kart pamięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Do osób, które mają Vitę i/lub grały na niej - poświęcilibyście ekran OLED na rzecz mniejszych wymiarów, lepszej baterii i wbudowanej pamięci? "

W ogóle byśmy poświęcili Vitę (ja to zrobiłem w dobrym momencie) na rzecz... czegokolwiek, w moim przypadku kasy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> No i czemu nie zapowiedzieli tego przy okazji Gamescomu?! Ja kupiłem se Vitę 2 tygodnie
> temu kiedy doszedłem do wniosku, że już nie ma po co dłużej czekać, tym bardziej, że
> cena od ponad pół roku jest akceptowalna (850 zł za Vitę z kartą 4GB i voucherem AC:L).

Ja za taką cenę kupiłem tą wersję mniej więcej 20 listopada zeszłego roku :D Pamiętam, bo kupowałem w sam raz na plusa dla Vity. I to chyba nawet w rtv euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2013 o 10:14, Moooras napisał:

No i czemu nie zapowiedzieli tego przy okazji Gamescomu?! Ja kupiłem se Vitę 2 tygodnie
temu kiedy doszedłem do wniosku, że już nie ma po co dłużej czekać, tym bardziej, że
cena od ponad pół roku jest akceptowalna (850 zł za Vitę z kartą 4GB i voucherem AC:L).


I ciesz się bo masz normalny ekran. Ja też będę pewnie przed świętami polował na Vitę z OLEDem. SONY zawsze robi w każdej kolejnej edycji kastruje swoje sprzęty i to paskudnie. Trzeba chyba jednak kupować pierwsze edycje... Do tego ta edycja slim nie jest specjalnie lepsza: 2mm cieńsza i 30 gram lżejsza, SONY rily?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2013 o 19:53, Namaru napisał:

I ciesz się bo masz normalny ekran. Ja też będę pewnie przed świętami polował na Vitę
z OLEDem. SONY zawsze robi w każdej kolejnej edycji kastruje swoje sprzęty i to paskudnie.

OLED raz, że jest cholernie drogi, dwa ten w Vicie ma problem z wypalaniem.
LCD jest w tym przypadku zrozumiałą decyzją. Po trzecie, ekran LCD jest produkcji japońskiej a nie koreańskiej (Samsung). Trudno się dziwić, że Sony wybrało powrót do LCD.

Dnia 10.09.2013 o 19:53, Namaru napisał:

Trzeba chyba jednak kupować pierwsze edycje... Do tego ta edycja slim nie jest specjalnie
lepsza: 2mm cieńsza i 30 gram lżejsza, SONY rily?

Co mieli zrobić? Bardziej tego nie da się odchudzić. Baterii nie zmniejszysz, bo zaraz pojawią się płacze o to, że konsola za krótko trzyma na baterii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2013 o 21:00, Henrar napisał:

OLED raz, że jest cholernie drogi, dwa ten w Vicie ma problem z wypalaniem.
LCD jest w tym przypadku zrozumiałą decyzją. Po trzecie, ekran LCD jest produkcji japońskiej
a nie koreańskiej (Samsung). Trudno się dziwić, że Sony wybrało powrót do LCD.

Czy te problemy z wypalaniem nie są trochę przesadzone? Łażę po sklepach gdzie konsole stoją już dłuższy czas i wszystko wygląda w ok, w telefonach też nie widziałem wypalających się oledów. Nie mówie, że się to nie zdarza, ale czy mówienie, że "Vicie ma problem z wypalaniem" ma jakieś statystyczne uzasadnienie?
I wiesz ludzie właśnie ze względu na ten oled byli zachwyceni Vitą, a teraz wciska im się kit, że drogi, że coś tam. Będę się śmiał jak się okaże, że zrobią ekran z interlacingiem jak w 3k i napiszą, że przecież chodzi o lepszy response rate i wogóle ;)
Ja się dziwię, że wybrali LCD bo z exclusive sprzętu zrobili budżetowy szajs z niskiej półki, a pewnie i tak cena będzie oscylować w okolicach 800 zł.

Dnia 10.09.2013 o 21:00, Henrar napisał:

Co mieli zrobić? Bardziej tego nie da się odchudzić. Baterii nie zmniejszysz, bo zaraz
pojawią się płacze o to, że konsola za krótko trzyma na baterii.

Jeśli nie mieli możliwości niczego poprawić to mogli nie robić nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2013 o 23:33, Namaru napisał:

Czy te problemy z wypalaniem nie są trochę przesadzone?

Z tego, co wiem, to nie. Ekrany mają tendencję do wypalania.

Dnia 10.09.2013 o 23:33, Namaru napisał:

Łażę po sklepach gdzie konsole
stoją już dłuższy czas i wszystko wygląda w ok, w telefonach też nie widziałem wypalających
się oledów.

W telefonach masz AMOLEDy a nie czysty OLED. Anyway, tak, tak też się wypala, ale problem jest rzadziej spotykany niż ten w Vicie.

Dnia 10.09.2013 o 23:33, Namaru napisał:

I wiesz ludzie właśnie ze względu na ten oled byli zachwyceni Vitą

Byli, owszem byli. Sam też byłem zachwycony.

Dnia 10.09.2013 o 23:33, Namaru napisał:

, a teraz wciska im
się kit, że drogi, że coś tam. Będę się śmiał jak się okaże, że zrobią ekran z interlacingiem
jak w 3k i napiszą, że przecież chodzi o lepszy response rate i wogóle ;)

Nie zrobili, były już pierwsze hands-ony.

Dnia 10.09.2013 o 23:33, Namaru napisał:

Ja się dziwię, że wybrali LCD bo z exclusive sprzętu zrobili budżetowy szajs z niskiej
półki, a pewnie i tak cena będzie oscylować w okolicach 800 zł.

Czyli HTC One, Xperia Z1, Nexus 4 czy nowy iPhone 5s nie są ekskluzywnym sprzętem tylko budżetowym szajsem, tak? Nie rozśmieszaj mnie.

Dnia 10.09.2013 o 23:33, Namaru napisał:

Jeśli nie mieli możliwości niczego poprawić to mogli nie robić nic.

Rozumiem, że ten 1GB pamięci wewnętrznej, godzina grania na baterii więcej przy nieco mniejszych rozmiarach, itd. wzięły się znikąd :P

Anyway, tak, też będę szukał wersji z OLEDEM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2013 o 08:23, Henrar napisał:

Nie zrobili, były już pierwsze hands-ony.

Trzeba poczekać na jakieś bardziej szczegółowe recenzje. PSP 3k kupiłem bez dokładnego sprawdzenia i się do SONY zraziłem nie powiem. Oczywiście na taką informację w recenzjach natrafić nie sposób, gdzieś na jednym forum się tego tylko doszperałem, teraz poczekam i zobaczę, co będą pisać użytkownicy, czy SONY znowu nie wycięło jakiegoś numeru.

Dnia 11.09.2013 o 08:23, Henrar napisał:

Czyli HTC One, Xperia Z1, Nexus 4 czy nowy iPhone 5s nie są ekskluzywnym sprzętem tylko
budżetowym szajsem, tak? Nie rozśmieszaj mnie.

No dobra może odrobinę wyolbrzymiłem, ale jak dla mnie spada w ekskluzywności półkę niżej. Ciekawe ile spadnie cena.

Dnia 11.09.2013 o 08:23, Henrar napisał:

> Jeśli nie mieli możliwości niczego poprawić to mogli nie robić nic.
Rozumiem, że ten 1GB pamięci wewnętrznej, godzina grania na baterii więcej przy nieco
mniejszych rozmiarach, itd. wzięły się znikąd :P

No niewiele poprawić. Ten 1GB to naprawdę żart. Ale fakt, że karta za 100$ sama się nie sprzeda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować