Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wujek dobra rada: nie instalujcie drugiej płyty od GTA V na dysku Xbox 360

77 postów w tym temacie

Dnia 16.09.2013 o 18:23, V1BE napisał:

w ogóle śmiechu warte, że

Spoiler

pieprz

gadasz o klatkowaniu i w ogóle przy byle akcji.
Tego w GTA V nie ma w ogóle miejsca, na żadnej z konsol. Nie wznoś tu wieży Babel. Masz
więcej do gadania niż do udowodnienia, ale generalnie patrząc na większość stąd, to nic
tylko sławny, internetowy ból dupy.


Ale jaki ból dupy? Czego ja mam Ci niby zazdrościć? Niewygodnego pada, który nadaje się do FIFY, PES''a, wyścigów czy platformówek? Niepłynnej rozgrywki przy pojawieniu się na ekranie większej ilość NPC''ów/pojazdów? Tekstur pojawiających się znikąd? W ogóle dla mnie granie na padzie w gry FPS mija się z celem. Nie wiem, jak ludziom może się to podobać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2013 o 18:49, Blaxxta napisał:

> w ogóle śmiechu warte, że

Spoiler

pieprz

gadasz o klatkowaniu i w ogóle przy byle
akcji.
> Tego w GTA V nie ma w ogóle miejsca, na żadnej z konsol. Nie wznoś tu wieży Babel.
Masz
> więcej do gadania niż do udowodnienia, ale generalnie patrząc na większość stąd,
to nic
> tylko sławny, internetowy ból dupy.

Ale jaki ból dupy? Czego ja mam Ci niby zazdrościć? Niewygodnego pada, który nadaje się
do FIFY, PES''a, wyścigów czy platformówek? Niepłynnej rozgrywki przy pojawieniu się
na ekranie większej ilość NPC''ów/pojazdów? Tekstur pojawiających się znikąd? W ogóle
dla mnie granie na padzie w gry FPS mija się z celem. Nie wiem, jak ludziom może się
to podobać.


Tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2013 o 18:49, Blaxxta napisał:

Ale jaki ból dupy? Czego ja mam Ci niby zazdrościć? Niewygodnego pada, który nadaje się
do FIFY, PES''a, wyścigów czy platformówek? Niepłynnej rozgrywki przy pojawieniu się
na ekranie większej ilość NPC''ów/pojazdów? Tekstur pojawiających się znikąd? W ogóle
dla mnie granie na padzie w gry FPS mija się z celem. Nie wiem, jak ludziom może się
to podobać.

Odkąd GTA jest FPS''em??? I jak to pad jest niewygodny?? :( jeszcze tego nie uświadczyłem :( czy ze mną jest coś nie tak?? pomóżcie koledzy konsolowcy :( czy pad jest niewygodny? :( hahaha xD :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Dla mnie granie na padzie w gry FPS mija się z celem. Nie wiem, jak ludziom może się
> to podobać.

Dla mnie też, ale co innego, gdy mówimy o grze TPP... A reszta Twoich komentarzy jest na poziomie 6 letniego dziecka. Poważnie. A, i zrób coś dla mnie - sprawdź czy w wersji PC są krawężniki przy chodnikach... Większych bzdur nie czytałem. No ale jak to mówicie, kogoś tu po prostu ból dupy ściska, że nie ma konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2013 o 18:53, Luk04229 napisał:

> Ale jaki ból dupy? Czego ja mam Ci niby zazdrościć? Niewygodnego pada, który nadaje
się
> do FIFY, PES''a, wyścigów czy platformówek? Niepłynnej rozgrywki przy pojawieniu
się
> na ekranie większej ilość NPC''ów/pojazdów? Tekstur pojawiających się znikąd? W
ogóle
> dla mnie granie na padzie w gry FPS mija się z celem. Nie wiem, jak ludziom może
się
> to podobać.
Odkąd GTA jest FPS''em??? I jak to pad jest niewygodny?? :( jeszcze tego nie uświadczyłem
:( czy ze mną jest coś nie tak?? pomóżcie koledzy konsolowcy :( czy pad jest niewygodny?
:( hahaha xD :D


Zamiast pajacować, lepiej przeczytałbyś uważnie mój post. Nigdzie nie napisałem, że GTA V jest FPSem, tylko że granie w gry typu FPS na konsolach mija się z celem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli offtop. O ty zły człowieczku ;D To po co piszesz o FPS w temacie o GTA?? Sam żeś jest sobie winien ;p Prawda jest taka, że ja jutro będe grał w GTA, a ty dopóki nie kupisz konsoli czy to z obecnej generacji czy nowej w gTA V nie pograsz :D Nie chciałem tego pisać bo to raczej argument z twojego rękawa, ale cóż. Prawda jest taka. I co byś nie napisał i tak ja i wielu innych będzie się świetnie bawić nawet przy 2fps na sekunde i grafice z GTA 2 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2013 o 18:57, TobiAlex napisał:

Dla mnie też, ale co innego, gdy mówimy o grze TPP... A reszta Twoich komentarzy jest
na poziomie 6 letniego dziecka. Poważnie. A, i zrób coś dla mnie - sprawdź czy w wersji
PC są krawężniki przy chodnikach... Większych bzdur nie czytałem. No ale jak to mówicie,
kogoś tu po prostu ból dupy ściska, że nie ma konsoli.


Co wy macie z tym "bólem dupy"? Nie rozumiem... Dupa was boli od siedzenia na podłodze przed 40 calowym telewizorem przy waszych konsolach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest to w miarę zrozumiałe - szybciej jest jeżeli konsola na raz ma doczytywać coś z dysku (rzeczy instalowane z pierwszej płyty) i z (drugiej) płyty - w przypadku jakby zainstalować płytę drugą, bufor dysku może nie wyrabiać.

innymi słowy, szybciej wlać do kubła wodę z dwóch butelek po 0.5l niż z jednej 1l (zakładając tę samą średnicę wylotu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2013 o 18:58, Blaxxta napisał:

Zamiast pajacować, lepiej przeczytałbyś uważnie mój post. Nigdzie nie napisałem, że GTA
V jest FPSem, tylko że granie w gry typu FPS na konsolach mija się z celem.


Granie w gry typu FPS na PC mija się z celem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2013 o 19:02, Blaxxta napisał:

Co wy macie z tym "bólem dupy"? Nie rozumiem... Dupa was boli od siedzenia na podłodze
przed 40 calowym telewizorem przy waszych konsolach?


No bo tak się zachowujesz jakbyś miał ból dupy - jak masz ból dupy to właśnie tak się zachowuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy jesteście porąbani.A teraz dajcie się wyspać przed jutrzejszym maratonem z GTA V :D

PS Dobrze, że powiedzieli bo najczęściej instaluje grę przy starcie i by była niemiła niespodzianka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Instalacja 1DVD na dysku i 2DVD na pendrive naprawia problem... jednak wciąż czekam na jakąś poprawkę, bo granie z płytą męczoną w napędzie, to troszkę lipa, a pena tak dużego nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Bo to tak działa, że jeśli konsolowcy nie walczą ze sobą o to która konsola jest lepsza
> to "łączą siły" i walczą przeciwko użytkownikom PC. Jednak nie wiem czy to wiek tych
> ludzi, czy ego, może oba ;)
>
> A co do tematu to fakt, gdzie byli testerzy ? Według mnie KAŻDA gra powinna mieć testerów,
> no ale co ja tam wiem..
że się tak zapytam po co ci testerzy jak na xboxowej wersji na 1 płytce pisze install a na 2 play więc nie rozumiem co mają testować i nie bierz tych ludzi co mówią że PC jest do dupy na poważnie bo to tylko dzieci ja sam w sumie jestem konsolowcem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2013 o 18:25, Blaxxta napisał:

To jest GTA IV? Ale skoro już wstawiłeś gif z GTA V to jego

Odpalam sobie GTA IV na Ps3 i jakoś nie widzę małego ruchu na ulicach. Widziałeś ty w ogóle konsolowe wersje GTA?
Btw, w przeciwieństwie do Ciebie grałem we wszystkie trzy wersje.
Miłego bólu tyłka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2013 o 19:21, Zb4wiciel napisał:

innymi słowy, szybciej wlać do kubła wodę z dwóch butelek po 0.5l niż z jednej 1l (zakładając
tę samą średnicę wylotu ;)


Zakładając co? Nawet dość słabe dyski od dawna mają lepszą przepustowość od napędów CD/DVD. Takiego założenia po prostu nie można robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z wiki xboxowy czytnik DVD ma prędkość 15.85 MB/s.

zaś dysk do xboxa, po długim grzebaniu, zgodnie z (linkiem pod spodem): Drive Transfer Rate 150 MBps (external)

http://www.parts-people.com/index.php?action=item&id=6174


fakt. jest prawie 10x szybszy, ale nie zrozumiałeś mnie. Chodziło mi o to, że 150+16 MB/s > 150MB/s ;)

w sensie że więcej zczytasz z dwóch źródeł równolegle, niż z jednego...

oczywiście zakładając, że przy obsługiwaniu plików z obowiązkowej instalacji wbudowany dysk cały czas ciśnie maksymalny transfer - a tego się niestety nie dowiemy raczej.

ot takie dywagacje z mojej strony, nie pisałem tego wcześniej żeby przekazać prawdę objawioną ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować