Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nowe DLC do SimCity; EA przeznaczy część dochodów na cele charytatywne

8 postów w tym temacie

Dnia 17.09.2013 o 23:38, One_of_the_Many napisał:

Ok, ale jakie nowości w samej grze wprowadza to DLC?

Tak się przejąłem losem biednych ludzi, że to akurat pominąłem - ogólnie, to Czerwony Krzyż trafia do SimCity i pomaga przy katastrofach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ok, ale jakie nowości w samej grze wprowadza to DLC?
Z tego co czytałem prawie żadne, a już na pewno nie warte 10$ (cena całkiem nezłych dodatków fabularnych). Czyli podbijają cenę charytatywnością, ale to oznacza, ze rozdają kasę graczy, a nie swoją. Tylko, ze na CzK forsę można wpłacić też osobiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak próba zagrania na ludzkich odczuciach. Zarobić i jeszcze poprawić sobie trochę PR - rozwiązanie optymalne. Tylko czy marną opinię o SimCity może jeszcze cokolwiek uratować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nie ma to jak próba zagrania na ludzkich odczuciach. Zarobić i jeszcze poprawić sobie
> trochę PR - rozwiązanie optymalne. Tylko czy marną opinię o SimCity może jeszcze cokolwiek
> uratować?
Albo pogorszyć. Jest wiele osób, którze nienawidzą taniej jazdy po PR na uczuciach. A gry i opinii EA nie da się uratować. Kłopoty z rejestracją W2? Rozwiązane w kilka godzin (spowodowane możliwością rejestracji przed premierą, premierowo nigdy nie byłoby problemów). Kłopoty z graniem w SC? "A niech gracze kupują grę dla pudełka i puszczania zajączków płytą przez najbliższy miesiąc". Dziękuję,ja puszczam płytką z własnymi zdjęciami kupioną razem z 20-toma innymi czystymi płytami za 10 zł.
> A wiesz, byłbym skłonny uwierzyć, że DLC nic nie wprowadza do gry, a EA daje nam jedynie
> możliwość wpłacić 10$ na cele charytatywne zatrzymując dla siebie skromne 20%
Tak jak napisał ww3pl. Daje budynek CzK, ich namioty, czy coś i ich jednostki, co trochę pomaga przy katastrofach ponoć. Ale coś takiego jest warte 1-2$, jak drobne skiny. Daą cenę 10$ więc tak jak pisałem - swoich nie płacą. No, ale u ludzi dziwne jest to, że zazwyczaj jednocześnie potrafią czuć "Cena niby dużo za wysoka, ale w końcu większość idzie na cele charytatywne" z "No jacy oni dobrzy dają na cele charytatywne", ale nie połączyć tego nigdy w "Cena jest za wysoka, bo dają na cele charytatywne, więc na nie idzie zawyżenie ceny i to pewnie nie całe, czyli de facto gracze płacą za ich "charytatywność"". Taka prawda. DLC warte 2$ w cenie 10$ oznacza, że 8$ gracz mógłby sam wpłacić na CzK, gdyby DLC było sprzedawane po rozsądnej cenie. Czyli o geście ze strony EA można ewentualnie mówić, gdy datki ze strony EA/graczy przekroczą 80% wpływów ze sprzedaży DLC, bo wtedy EA naprawdę będzie dawać z tego, co mogliby zarobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować