Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Beyond: Dwie Dusze - recenzja

57 postów w tym temacie

Dnia 08.10.2013 o 17:39, michalswaj84 napisał:

7/10... jest cała masa znacznie słabszych gier nawet w ostatnim miesiącu czy dwóch którym
daliście wyższe oceny... no ale to gram.pl


Gry to gry, a tutaj oceniamy film.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ach, "Obywatel Kane". Według mnie ten cały Kane to tylko i wyłącznie symbol. Symbol przekroczenia pewnej granicy i zaczęcia dyskusji na temat danego medium jako formy sztuki. I w sumie taka dyskusja o grach video już dawno się zaczęła. Ergo - my już tego Kane''a doświadczyliśmy. Tak po cichu i większej afery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2013 o 17:39, michalswaj84 napisał:

7/10... jest cała masa znacznie słabszych gier nawet w ostatnim miesiącu czy dwóch którym
daliście wyższe oceny... no ale to gram.pl

Zwróćmy uwagę na to że ocena ocenie nie równa. Gra jest oceniana przecież z pewnej perspektywy i przez pryzmat sobie podobnych/poprzednich części. To że taki np. Super Meat Boy dostał załóżmy 8+/10 a Beyond 7/10 nie znaczy przecież że gra jest gorsza. Tu nie chodzi o samą ocenę.
Ale to odwieczne niezrozumienie w stylu "Co, tylko 7/10? (recenzja strzelanki) a przecież takie małe g*** jak (tu pada tytuł przygodówki) dostało u was 9/10! Ogarnijcie się!11!11".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2013 o 17:46, Principes napisał:

> 7/10... jest cała masa znacznie słabszych gier nawet w ostatnim miesiącu czy dwóch
którym
> daliście wyższe oceny... no ale to gram.pl

Gry to gry, a tutaj oceniamy film.

Yeah, well that's just your opinion man. (Big Lebowski) Opinie, opinie....

20131008180017

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2013 o 17:39, michalswaj84 napisał:

7/10... jest cała masa znacznie słabszych gier nawet w ostatnim miesiącu czy dwóch którym
daliście wyższe oceny... no ale to gram.pl


7/10 to ocena dobra, o 1,5 wyższa niż średnia, więc w czym problem?
Bardzo dobrze, że istnieją recenzenci, którzy potrafią operować skalą inną niż 8-10.

@kaczek93;
Dodać należy fakt, że recenzje piszą różne osoby, a gram.pl nie stanowi (chyba) aż takiego hive mindu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2013 o 17:39, michalswaj84 napisał:

7/10... jest cała masa znacznie słabszych gier nawet w ostatnim miesiącu czy dwóch którym
daliście wyższe oceny... no ale to gram.pl

Z ciekawości: gdzie już przeszedłeś Beyonda?

No właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2013 o 18:02, Dared00 napisał:

Z ciekawości: gdzie już przeszedłeś Beyonda?

No właśnie.


Nic nie rozumiesz. To "exclusive". Toto musi dostać minimum 9/10, bo trzeba się kolegom na facebooku pochwalić, jakie to wyjątkowe cudo nabyło się na swoją "najlepsiejszą" konsolę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Natomiast Ci, którzy nie mają tej platformy (lub jej nie lubią) muszą pisać, że ocena słuszna i sprawiedliwa, bo nie jest to 9/10. Też mogę tak to napisać.

Anyway, pojawiłeś się Ty, to i musi pojawić się Voytas i demagol.

Co do gry - sztampowa fabuła, nieistotne wybory i niezrealizowany potencjał to chyba tradycja w przypadku Cage''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2013 o 17:39, michalswaj84 napisał:

7/10... jest cała masa znacznie słabszych gier nawet w ostatnim miesiącu czy dwóch którym
daliście wyższe oceny... no ale to gram.pl

Mogę prosić o przykłady takich recenzji i info jak udało Ci się zagrać w Beyond przed premierą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serio spodziewałeś się "Obywatela Kane''a"? Po trailerach patrząc Beyond to przecież wcale nie jakieś ultra głębokie kino moralnego niepokoju, a po prostu solidny film SF: sporo akcji, trochę mocnych emocji (może nawet jakiś moment napięcia? Lekkiej grozy? Bo prawdziwego strachu to już raczej się nie spodziewam), parę przyzwoitych postaci... i tyle mniej więcej od tej gry oczekuje. Zawiodę się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2013 o 18:16, Krzysiek_Ogrodnik napisał:

Mogę prosić o przykłady takich recenzji i info jak udało Ci się zagrać w Beyond przed
premierą?


Tylko nie dajcie mu bana za piractwo, jak ostatnio xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem... Gra jest przepiękna, soundtrack wyciska ostatnie łzy, nacisk na akcje stoi na najwyższym poziomie, a historia opowiedziana w grze jest nawet lepsza niż w The Last Of Us. Co z tego, że nasze decyzje nie mają większego wpływu na rozwój zdarzeń? The Walking Dead też prowadził nas za rękę do samego końca.
Czy uciekając przed rozwścieczonym bykiem myślisz o zakończeniu? NIE! Próbujesz we wszelki sposób przed nim uciec. David Cage w swojej grze jest jak los w naszym życiu, który prowadzi nas do końca. Można umrzeć dziś, można umrzeć za 50 lat.
Widzę w tej grze wiele potencjału, innowacji i pomysłów, których w tych czasach grom niestety brakuje.
Ja daję tej grze ocenę 10/10. Jest emocjonująca, chwyta za serce i daje do myślenia.
The Last of Us? Pfff przeszedłem ją trzy, cztery razy ze względu na platynowe trofeum to tyle. Od lat nie grałem w coś tak świeżego jak Beyond i na jednym przejściu gry na pewno się nie skończy. Zdobywanie platyny będzie dla mnie wielką przyjemnością.
Lepiej podjąć jakąkolwiek decyzję, niż nie mieć jej w cale, nawet jeśli nic to nie zmieni, ale takie jest życie. Szkoda David, że nie wszyscy zwracają na to uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nie rozumiem... Gra jest przepiękna, soundtrack wyciska ostatnie łzy, nacisk na akcje
> stoi na najwyższym poziomie, a historia opowiedziana w grze jest nawet lepsza niż w The
> Last Of Us. Co z tego, że nasze decyzje nie mają większego wpływu na rozwój zdarzeń?
> The Walking Dead też prowadził nas za rękę do samego końca.
> Czy uciekając przed rozwścieczonym bykiem myślisz o zakończeniu? NIE! Próbujesz we wszelki
> sposób przed nim uciec. David Cage w swojej grze jest jak los w naszym życiu, który prowadzi
> nas do końca. Można umrzeć dziś, można umrzeć za 50 lat.
> Widzę w tej grze wiele potencjału, innowacji i pomysłów, których w tych czasach grom
> niestety brakuje.
> Ja daję tej grze ocenę 10/10. Jest emocjonująca, chwyta za serce i daje do myślenia.
> The Last of Us? Pfff przeszedłem ją trzy, cztery razy ze względu na platynowe trofeum
> to tyle. Od lat nie grałem w coś tak świeżego jak Beyond i na jednym przejściu gry na
> pewno się nie skończy. Zdobywanie platyny będzie dla mnie wielką przyjemnością.
> Lepiej podjąć jakąkolwiek decyzję, niż nie mieć jej w cale, nawet jeśli nic to nie zmieni,
> ale takie jest życie. Szkoda David, że nie wszyscy zwracają na to uwagę.

Dużego postępu od Heavy Rain nie widać, bardziej film niż gra i te qte z wytarciem nosa i podciągnięciem spodni. Jak w takim kierunku mają się gry rozwijać to idę pograć w na boisku xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

7 to bardzo dobrze, ale jak tak patrzę na oceny innych... Edge dał 5/10. Aż dziwne, sądziłem, że ta gra będzie czymś naprawdę wybijającym się zwłaszcza pod względem fabularnym. Ellen będzie musiała wystarczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować