Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Twórcy Legend of Grimrock 2 omawiają nowy system umiejętności

10 postów w tym temacie

Troszkę nie rozumiem fenomenu tej gry.
Jako gracz mający "handheldy" mam dostęp do masy lepszych, bardziej rozbudowanych gier tego typu - zarówno fabularnie jak i gameplayowo.
Czy unikalność tej gry wynika wyłącznie z tego, że jest na PC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Troszkę nie rozumiem fenomenu tej gry.
> Jako gracz mający "handheldy" mam dostęp do masy lepszych, bardziej rozbudowanych gier
> tego typu - zarówno fabularnie jak i gameplayowo.
> Czy unikalność tej gry wynika wyłącznie z tego, że jest na PC?

Zapewne jesteś bardzo młody i nie wiesz, co to za gry typu "dungeon crawler", w które zagrywało się w latach 90...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Legend of Grimrock spodobało mi się m.in. właśnie dzięki swojej prostocie pod względem mechaniki - jakieś nadmierne udziwnienia mogą się nie sprawdzić w dungeon crawlerze, więc to może być mnożenie bytów ponad potrzebę. Ale zobaczymy, pierwsza gra była dobra, to zaufam że twórcy wiedzą co robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Zapewne jesteś bardzo młody i nie wiesz, co to za gry typu "dungeon crawler", w które
> zagrywało się w latach 90...

co to ma do rzeczy? pamiętam te czasy i nie mam ochoty do tego wracać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2013 o 16:47, czopor napisał:

co to ma do rzeczy? pamiętam te czasy i nie mam ochoty do tego wracać.


A to, że Legend of Grimrock jest przeniesionym w nowsze czasy dungeon crawler z takąż samą mechaniką. Na tym polega oryginalność Grimrocka, że długo takiego gatunku (dc) nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up dokładnie tak. Pamiętam jak zagrywałem się kiedyś w tego typu gry Eye of the beholder, dungeon master i wiele, wiele innych. Naprawdę miło powrócić do korzeni, a jak jeszcze do tego dochodzi fajna grafika, to już w ogóle sam miód :)
Kiedyś te gry miały swój niepowtarzalny klimat i fajnie jeszcze raz się w nim zanurzyć.
Tym którym się nie podoba... cóż są gusta i guściuki, o których się nie dyskutuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w jakim stopniu przeczytałeś moj post ale napisze jeszcze raz.
" Jako gracz mający "handheldy" mam dostęp do masy lepszych, bardziej rozbudowanych gier tego typu - zarówno fabularnie jak i gameplayowo. "

typu, jup, chodziło mi dokładnie o dungeon crawlery np: Shin Megami Tensei 4 (albo Strange Journey) czy też Etrian Odyssey (1-4, Milenium).
Wbrew pozorom ten gatunek ciągle sobie żyje i jakoś tam zipie ;)
Czasem warto schowac ciete riposty i przeczytac post ze zrozumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować