Zaloguj się, aby obserwować  
T710PH

Windows problemy i rozwiązania...

2522 postów w tym temacie

Dnia 15.03.2008 o 18:34, KŁEJK napisał:

Dzięki Ci bardzo za pomoc ale mam jeszcze jedno pytanie odnośnie linijki:

signature(351d02d1)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Windows Server 2003, Enterprise"
/fastdetect


jakbyś mógł mi to jakoś wyjaśnić / opisać to byłoby super ;).


Działa to chyba tak samo jak przy windowsach XP tylko dysk jest dodatkowo opisany sygnaturą ale dokładniej nie potrafię wyjaśnić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przy włączaniu systemu wyskakuje mi komunikat, że od pierwotnego zaaktywowania mojej kopii Windows przeprowadzono wiele zmian w sprzęcie i należy go w ciągu 3 dni aktywować... A na bezpłatny zestaw legalizacyjny trzeba mieć płytkę, a ja jej nie mam bo zgubiłem (tak! dwie windy w domu zgubiłem!!!)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2008 o 08:14, tomoliop napisał:

Dzisiaj przy włączaniu systemu wyskakuje mi komunikat, że od pierwotnego zaaktywowania
mojej kopii Windows przeprowadzono wiele zmian w sprzęcie i należy go w ciągu 3 dni aktywować...
A na bezpłatny zestaw legalizacyjny trzeba mieć płytkę, a ja jej nie mam bo zgubiłem
(tak! dwie windy w domu zgubiłem!!!)...

No to po trzech dniach system ci nie wstanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2008 o 14:13, SwenG napisał:

> Dzisiaj przy włączaniu systemu wyskakuje mi komunikat, że od pierwotnego zaaktywowania

> mojej kopii Windows przeprowadzono wiele zmian w sprzęcie i należy go w ciągu 3
dni aktywować...
> A na bezpłatny zestaw legalizacyjny trzeba mieć płytkę, a ja jej nie mam bo zgubiłem

> (tak! dwie windy w domu zgubiłem!!!)...
No to po trzech dniach system ci nie wstanie.


No, się domyślam:PP I chyba czas poszukać cracków jakichś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2008 o 17:39, tomoliop napisał:

Rotfl! Włączyłem aplikację do aktywowania systemu i nie wpisując żadnego seriala samo
się aktywowało?:P

masz pewnie laptopa z vistą? takowe mają specjalne czipy, informujące system że z tym kompem windows był "wciśnięty na siłę" i żonglerka kluczami jest zbędna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2008 o 18:05, Pawciu45 napisał:

Witam.

Mam do was pytanie: jak całkowicie usunąć z dysku Windows-a i później zainstalować go
jeszcze raz??

moze po prostu włożyć płytę z Windowsem i pojawi sie "aby zainstalować system naciśnij dowolny klawisz" ;) , nastepnie trzeba usunac partycje z twardego dysku , a później założyć partycje na system, programy. Wczesniej ofkorz zrób kopie tego co masz na dysku, bo dane te stracisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2008 o 18:15, sig. napisał:

> Rotfl! Włączyłem aplikację do aktywowania systemu i nie wpisując żadnego seriala
samo
> się aktywowało?:P
masz pewnie laptopa z vistą? takowe mają specjalne czipy, informujące system że z tym
kompem windows był "wciśnięty na siłę" i żonglerka kluczami jest zbędna


Nie, normalny stacjonarny, na którym XP jest już zainstalowany prawie rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2008 o 19:40, tomoliop napisał:

Nie, normalny stacjonarny, na którym XP jest już zainstalowany prawie rok.

A to nic strasznego, ja też tak miałem. Jak nie zmieniasz płyty głównej na taką z innym chipsetem to po prostu aktywujesz i zapominasz o zajściu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podjąłem się naprawy kompa od kumpla i mam straszny problem. Wcale nie włancza się WINDOWS. W czasie ładowania tak jakby się resetował i zaczyna się włanczać na nowo. Próbowałem wejść przez tryb awaryjny i też to samo. O co chodzi??? (jak odpalić instalacje Windows bez jego włączenia ????). Z góry dzięki za pomoc. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2008 o 18:51, TtittaX napisał:

Podjąłem się naprawy kompa od kumpla i mam straszny problem. Wcale nie włancza się WINDOWS.
W czasie ładowania tak jakby się resetował i zaczyna się włanczać na nowo. Próbowałem
wejść przez tryb awaryjny i też to samo. O co chodzi??? (jak odpalić instalacje Windows
bez jego włączenia ????). Z góry dzięki za pomoc. :-)

normalnie, uruchamiając kompa z płyty z "instalką" windowsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2008 o 18:56, TtittaX napisał:

Ale co trzeba kliknąć by ją odpalić???

przestawiasz w biosie żeby najpierw szukał systemu na płycie (w sumie to ja cały czas tak mam) i uruchamiasz komputer z płytą instalacyjną windowsa w napędzie. po przejściu biosu i tych innych pojawi się napis dowolny klawisz spowoduje rozruch z napędu cd, i wtedy wciskasz jakikolwiek klawisz (naturalnie na klawiaturze a nie resset albo power na obudowie ;)
ps stosowna opcja jest zwykle w 2 menu od góry w lewej "kolumnie", a nazywa się first boot device ew boot sequence.
edit: korzystaj z opcji odpowiedzi, dzięki temu osoba do której piszesz będzie wiedziała że coś dla niej jest w konkretnym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2008 o 18:56, TtittaX napisał:

Ale co trzeba kliknąć by ją odpalić???


Nic nie klikasz. Musisz najpierw ustawić w biosie aby komputer najpierw sprawdzał czy może uruchomić się z płyty a potem reszta. Ta sekcja w BIOSie nazywa się zwykle Boot cośtam. Po ustawieniu tego zapisujesz ustawienia wkładasz płytę do napędu i restartujesz komputer. Po chwili powinien pojawić się napis "Wciśnij dowolny klawisz aby spowodować rozruch z CD" czy coś w tym stylu. A potem to postępujesz zgodnie z instrukcjami na ekranie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy można gdzieś w ustawieniach zmienić, żeby folder Documents and Settings znajdował się na innym dysku? Chodzi o to, że coraz częściej znajdują się tam zapisy do gier. W czym problem? Po każdym formacie giną... Przy ostatnim takim działaniu straciłem save do Wiedźmina, Just Cause, Hitmana BM i wielu innych gier... Chyba wyobrażacie sobie jak bardzo mnie to denerwuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 11:11, Lesz3yk napisał:

Czy można gdzieś w ustawieniach zmienić, żeby folder Documents and Settings znajdował
się na innym dysku? Chodzi o to, że coraz częściej znajdują się tam zapisy do gier. W
czym problem? Po każdym formacie giną... Przy ostatnim takim działaniu straciłem save
do Wiedźmina, Just Cause, Hitmana BM i wielu innych gier... Chyba wyobrażacie sobie jak
bardzo mnie to denerwuje?

można panel sterowania/system i tam poszukaj zmiennych systemowych (jedna z nich odpowiada za katalogi domowe użytkowników, czyli właśnie zawartość documents and settlings)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować