Zaloguj się, aby obserwować  
T710PH

Windows problemy i rozwiązania...

2522 postów w tym temacie

Dnia 31.07.2008 o 22:01, ziptofaf napisał:

No więc tak - w kompie pewnie brakuje sterowników do płyty głównej, karty graficznej
i dźwiękowej. Pierwsze co zrób, to znajdź płytę ze sterownikami do płyty głównej. I zainstaluj
z niej sterowniki do chipsetu i karty dźwiękowej. Następnie przydadzą się te do karty
graficznej. Jeżeli nie wiesz jaką masz, to użyj programu GPU-Z (znajdziesz go bez niczego
na google) i ściągnij je ze strony www.nvidia.com (jeżeli masz GeForce''a) lub z www.ati.com
(jeżeli masz Radeona).

Nie wiem jaki mam sprzęt, zaraz ściągnę ten program.

Dnia 31.07.2008 o 22:01, ziptofaf napisał:

PS Jeżeli nie wiesz, gdzie płyta ze sterownikami do płyty głównej, to niezbędny będzie
program CPU-Z (a w nim zakładka motherboard). Wtedy ze strony producenta płyty głównej
możesz ściągnąć wszystkie niezbędne sterowniki.

Płyta zagineły wraz z przeprowadzką. :P

Dnia 31.07.2008 o 22:01, ziptofaf napisał:

PS2 Masz PC-ta, czy laptopa?

Mam PC-ta.
A i z tego co wiem to mam kartę dźwiękową zintegrowaną z płytą główną czy jakoś tak. :P
Martwię się też o to że komp trochę zamula szczególnie jak np przewijam okno przeglądarki rolką myszki to strasznie wolno to idzie i jakoś tak sie obraz rozciąga nie wiem jak to opisać mam nadzieję że się domyślisz o co chodzi ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 22:10, Rangarog napisał:

Nie wiem jaki mam sprzęt, zaraz ściągnę ten program.

To napisz, jakie masz konkretnie części to podam ci bezpośrednie linki do sterowników. (jeżeli masz np. starą kartę graficzną, to instalacja najnowszych sterowników to zły pomysł).

Dnia 31.07.2008 o 22:10, Rangarog napisał:

Mam PC-ta.

Pytałem, bo do każdego modelu laptopa producent dostarcza "jedyne, właściwe" sterowniki i lepiej nie instalować innych.

Dnia 31.07.2008 o 22:10, Rangarog napisał:

A i z tego co wiem to mam kartę dźwiękową zintegrowaną z płytą główną czy jakoś tak.
:P

Dlatego potrzebujesz sterowników do płyty głównej.

Dnia 31.07.2008 o 22:10, Rangarog napisał:

Martwię się też o to że komp trochę zamula szczególnie jak np przewijam okno przeglądarki
rolką myszki to strasznie wolno to idzie i jakoś tak sie obraz rozciąga nie wiem jak
to opisać mam nadzieję że się domyślisz o co chodzi ;p

Obraz cały czas rozciągnięty, czy tylko jak używasz przeglądarki. Jeżeli to pierwsze, to pewnie źle ustawiona rozdzielczość. Napisz chociaż jaki masz monitor (wielkość, i czy to panorama). W tym drugim przypadku pewnie chodzi o kartę graficzną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem ten program ale kiedy go uruchamiam pokazuje sie komunikat: ''''Unknown architecture''''
Nie mam pojęcia co jest nie tak.
Jest inny sposób na sprawdzenie jakie mam komponenty?
A co do tego obrazu to po prostu rozmywa się okno którym ruszam lub które przewijam, mam monitor CRT, 4:3 ale na razie to zostawmy zobaczy się po instalacji sterowników, płyt niemam, nawet tej do płyty głównej czy je da się pobrać?(sterowniki) Tak BTW masz może GG ? Byłoby chyba łatwiej się kontaktować i bardziej na bierząco ;p


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 22:28, Rangarog napisał:

Pobrałem ten program ale kiedy go uruchamiam pokazuje sie komunikat: ''''Unknown architecture''''
Nie mam pojęcia co jest nie tak.
Jest inny sposób na sprawdzenie jakie mam komponenty?

Ściągnij Everest.

Dnia 31.07.2008 o 22:28, Rangarog napisał:

A co do tego obrazu to po prostu rozmywa się okno którym ruszam lub które przewijam,
mam monitor CRT, 4:3 ale na razie to zostawmy zobaczy się po instalacji sterowników,
płyt niemam, nawet tej do płyty głównej czy je da się pobrać? Tak BTW masz może GG ?
Byłoby chyba łatwiej się kontaktować i bardziej na bierząco ;p

GG - nie. Skype - tak. XFire - tak. Znajdziesz je na moim gramsajcie, jeżeli koniecznie musisz się ze mną skontaktować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ok pobrałem program co dalej ? :P
Hmmm...może go włączysz? :)
Masz tam zakładki płyta główna. Wchodzisz do niej i ponownie wybierasz płyta główna. I tam masz nazwę płyty głównej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 22:47, Rangarog napisał:

Ok pobrałem program co dalej ? :P

Nie wiem, czy zauważyłeś, ale odpowiedziałem na poprzedniego posta :)
A propos - karty graficznej też nie masz przypadkiem zintegrowanej? Bo to zmniejsza ilość rzeczy koniecznych do instalacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 23:07, Rangarog napisał:

Załączam screena bo nie wiem co jest nazwą :P

Everest nie wykrywa nazwy...Czyli trzeba zainstalować sterowniki najpierw. Pozostaje jedno rozwiązanie - otwarcie obudowy (najlepiej przy wyłączonym PC-cie, po uprzednim dotknięciu kaloryfera) i poszukanie nadruków bezpośrednio na płycie głównej.

Dnia 31.07.2008 o 23:07, Rangarog napisał:

Grafike mam osobno. ;p

Czyli jeszcze więcej instalowania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm komp jest na gwarancji i ma plomby ;/ Niema innego sposobu? Jesli nie to moge otworzyc ale powiedz gdzie dokladnie mam szukac i czego ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 23:17, Rangarog napisał:

Hmm komp jest na gwarancji i ma plomby ;/ Niema innego sposobu? Jesli nie to moge otworzyc
ale powiedz gdzie dokladnie mam szukac i czego ;p

Jak plomby to lepiej nie otwierać...Ewentualnie pod parą, bo wtedy można założyć z powrotem (metoda sprawdzona :). Chociaż to jeszcze zależy, ile jeszcze masz gwarancji. Jak zostało tylko kilka miesięcy, to otwieraj.
Chociaż nie - jest jeszcze sposób. Zresetuj komputer. Teraz gdzieś powinny się pojawić białe napisy mówiące jaka to płyta główna. Jeżeli jednak nie (albo nie możesz ich znaleźć), to trzeba wejść do BIOS-u (wciśnij DEL tuż po zresetowaniu komputera) i poszukaj tam informacji o płycie głównej (nie zmieniaj tylko niczego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 23:24, Rangarog napisał:

E tam otwieramy tylko czy na 100% będzie tam to info? :D


Właśnie otworzyłem dwa kompy u mnie w domu i na jednym (7-letnim) nazwa widnieje na małej, białej kartce przyklejonej do płyty głównej, a na nowym jest bezpośrednio nadrukowana na samej płycie. Czyli na twojej na 100% też będzie nazwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś znalazłem nie wiem czy to o to chodziło ;p
FSB1066; ECS Elitegroup; PCI Express te 3 rozmieszczone w różnych miejscach.
I nic poza tym. Tylko nadruki na poszczególnych ''''bateryjkach''''.
Jeśli nie o to chodziło mogę sprawdzić w tym oknie gdzie podczas włączania wciskam delete ale musiałbyś mi dokładnie powiedzieć gdzie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2008 o 00:11, Rangarog napisał:

Coś znalazłem nie wiem czy to o to chodziło ;p
FSB1066; ECS Elitegroup; PCI Express te 3 rozmieszczone w różnych miejscach.
I nic poza tym. Tylko nadruki na poszczególnych ''''bateryjkach''''.
Jeśli nie o to chodziło mogę sprawdzić w tym oknie gdzie podczas włączania wciskam delete
ale musiałbyś mi dokładnie powiedzieć gdzie. :)


To wystarczy. Płyta główna co prawda do chrzanu (komp pewnie kupowany w P supermarkecie...), ale tych danych powinno wystarczyć. Płyta główna to najprawdopodobniej model Elitegroup P965T-A
Sterowniki znajdziesz np. tutaj: http://www.xpvistasite.com/p965t_a_16289.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2008 o 00:27, Rangarog napisał:

Hmm a czy przypadkiem nie są to sterowniki do Visty ;p ?Mam Xp jak coś.
I gdzie właściwie zainstalować te sterowniki? :P

Weź zerknij jeszcze raz na płytę główną i poszukaj na niej jakiegoś numeru seryjnego, ciągu cyfr, czegokolwiek...Bo ciężko znaleźć pasujące na 100% sterowniki. To może być to:
http://eu.ecs.com.tw/ECSWebSite/Downloads/ProductsDetail_Download.aspx?detailid=793&DetailName=New&DetailDesc=&CategoryID=1&MenuID=6&LanID=16
Ale wcale nie musi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować