Zaloguj się, aby obserwować  
T710PH

Windows problemy i rozwiązania...

2522 postów w tym temacie

Witam. Mam zainstalowanego avasta. Skanuję wszystkie dyski,pamięć a i tak po każdym uruchomieniu komputera program podaje informację o wirusach,więc je usuwam i usuwam i tak w kółko. Czy to znaczy ,że czas przeinstalować system?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2008 o 21:43, 663marcin napisał:

Witam. Mam zainstalowanego avasta. Skanuję wszystkie dyski,pamięć a i tak po każdym uruchomieniu
komputera program podaje informację o wirusach,więc je usuwam i usuwam i tak w kółko.
Czy to znaczy ,że czas przeinstalować system?

Nie, to znak że czas wymienić przewrażliwionego avasta np na avg free (też darmo a fałszywych alarmów nie generuje, i nie psuje gier (co się avastowi w ramach usuwania nieistniejących wirusów zdarza)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2008 o 22:09, sig. napisał:

Nie, to znak że czas wymienić przewrażliwionego avasta np na avg free (też darmo a fałszywych
alarmów nie generuje, i nie psuje gier (co się avastowi w ramach usuwania nieistniejących
wirusów zdarza)

Mi też avast co jakiś czas generuje alarmy i zaczyna mnie to bardzo denerwować. I dlatego moja prośba: czy mógłbyś podać stronę, z której można bezpiecznie pobrać avg free?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2008 o 22:20, Kuboo PL napisał:

> Nie, to znak że czas wymienić przewrażliwionego avasta np na avg free (też darmo
a fałszywych
> alarmów nie generuje, i nie psuje gier (co się avastowi w ramach usuwania nieistniejących

> wirusów zdarza)
Mi też avast co jakiś czas generuje alarmy i zaczyna mnie to bardzo denerwować. I dlatego
moja prośba: czy mógłbyś podać stronę, z której można bezpiecznie pobrać avg free?

starczy wpisać avg free do googli, i jako 1 jest strona producenta czyli free.avg.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2008 o 14:23, Rangarog napisał:

Hmm, ufam ci ale czy to nie trochę dziwne że będziesz siedział w moim kompie ;p ??? Wiesz
boję się trochę, co prawda dużo mi pomogłeś ale mam nadzieję że nie zostawisz mi żadnej
niespodzianki, chyba że źle zrozumiałem i będziesz tylko widział mój komputer a nie będziesz
mógł nic tam robić ;p. W każdym bądź razie wstrzymajmy się z tym do godziny 15-16 przyjdzie
matka z pracy to może znajdzie te płyty w piwnicy bo ja wogóle nie mam pojęcia gdzie
mogą być ;/


Będę mieć pełne uprawnienia. Czyli mogę korzystać z twojego kompa prawie do woli...Tzn. dysku ci nie sformatuję, ale hipotetycznie mógłbym zostawić wirusy itp. Hipotetycznie, bo ja tego nie zrobię...Tym niemniej, żeby to zrobić musimy skontaktować się bezpośrednio, przez GG. Co prawda sam go nie mam, ale brat tak - 8313392 i z niego skorzystam. Więc jak będziesz gotów, to napisz na GG, a ja dostarczę ci wszystkich potrzebnych do uzyskania połączenia danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2008 o 22:27, Kuboo PL napisał:

Dziękuję za pomoc, ale zauważyłem, że ten program nie posiada zapory.

Avast też jej niema. Co do firewala, to skoro masz antywirusa spokojnie starczy ci systemowy. Jeśli chcesz zaś koniecznie 2-kierunkowy, to zainstaluj np comodo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właściwie, to darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda co nie? I mam także kolejne pytanie. Jako, że windows w wersji OEM jest przypisany do jednego komputera, to po zmianie płyty głównej system nie nadaje się do użytku. A czy można ponownie zainstalować go na tym samym sprzęcie. Wydaje mi się, że tak, ale wolę się upewnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnim update Visty mój laptop zaczął wariować, nawet po poprawkach. Wszystko było ok dopóty mój lap po zainstalowaniu aktualizajci nie zaczął się restartować 6x. No ale ok. Minęło. Dopiero po kolejnym ON kompa zaczął on totalnie świrować. Nie wykrywał baterii chociaż nawet gdy odłączyłem kabel działał 1.5h (czyli nic z baterią), system zaczął się też strasznie lagować. Mam system Home Premmium na laptopie Acer Aspire 6920 Deluxe. I z tym Home Premmium też jest problem bo niby ma on wbudowany Aero a czasami po wyłączeniu pewnej aplikacji np. gry zachowuje sie jak Basic... Znam się na komputerach ale tutaj totalnie nie wiem O.C.B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2008 o 13:24, Kuboo PL napisał:

A wie ktoś może, na jakiej zasadzie działa to, że windows przypisuje się do pewnego komputera?


Na zasadzie internetowej. Po zainstalowaniu systemu w wersji OEM masz 30 dni na aktywację. Przy aktywacji (przez internet) musisz podać swój numer seryjny. Teraz ten numer będzie już nieużywalny na innej płycie głównej. Chyba tak to działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2008 o 13:35, ziptofaf napisał:

> A wie ktoś może, na jakiej zasadzie działa to, że windows przypisuje się do pewnego
komputera?

Na zasadzie internetowej. Po zainstalowaniu systemu w wersji OEM masz 30 dni na aktywację.
Przy aktywacji (przez internet) musisz podać swój numer seryjny. Teraz ten numer będzie
już nieużywalny na innej płycie głównej. Chyba tak to działa.

nie tylko płyty głównej, są też brane pod uwagę także inne elementy komputera (tylko że płyta główna jest "równiejsza", bo jej wymiana oznacza nowy komputer a wiec także nową licencję. natomiast inne elementy (np kartę graficzną, zewnętrzną dzwiękową, czy dyski) można do pewnego stopnia wymieniać. A swoją drogą wprowadzili już do licencji stosowne zapisy? czy dalej wszystko tylko "na gębę" jest? bo o tym że wymiana płyty głównej powoduje brak możliwości ponownej aktywacji windowsa infa na jakimś oficialnym "świstku"/eula nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2008 o 13:44, sig. napisał:

A swoją drogą wprowadzili już do licencji stosowne zapisy? czy dalej wszystko tylko "na gębę" jest? bo o tym
że wymiana płyty głównej powoduje brak możliwości ponownej aktywacji windowsa infa na jakimś
oficialnym "świstku"/eula nie było.


No nie wiem czy nie było.
Cytat z "Umowa Licencyjna Użytkownika .... Windows XP Professional Edition z dodatkiem SP2": "Jeśli Licencjobiorca zmodyfikuje sprzęt komputerowy lub zmieni Oprogramowanie, może być potrzebna ponowna aktywacja."

Co prawda nie konkretne info o płycie głównej, ale na stronie MS można znależć dokładne info.

"PRZEZ INSTALOWANIE, KOPIOWANIE LUB INNE UŻYCIE OPROGRAMOWANIA LICENCJOBIORCA ZGADZA SIĘ PRZESTRZEGAĆ POSTANOWIENIA NINIEJSZEJ UMOWY LICENCYJNEJ."

Szkoda tylko, że większość ludzi nie czyta co dokładnie akceptuje. :/

Link do strony z licencją, z której pochodzą cytaty:
http://download.microsoft.com/documents/useterms/Windows%20XP%20SP2_Professional_Polish_bbcebbc5-1191-452b-bd3c-02e14e7f5d2b.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś sposób, żeby na pasku Start nie pokazywał się nigdy niechciany program? To dla mnie bardzo ważne z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2008 o 13:35, ziptofaf napisał:

Na zasadzie internetowej. Po zainstalowaniu systemu w wersji OEM masz 30 dni na aktywację.
Przy aktywacji (przez internet) musisz podać swój numer seryjny. Teraz ten numer będzie
już nieużywalny na innej płycie głównej. Chyba tak to działa.

Bo chcę ponownie zainstalować system, to będę musiał znowu go aktywować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2008 o 16:07, Kuboo PL napisał:

Bo chcę ponownie zainstalować system, to będę musiał znowu go aktywować?

Na 75% nie, ale głowy nie dam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2008 o 16:09, ziptofaf napisał:

> Bo chcę ponownie zainstalować system, to będę musiał znowu go aktywować?
Na 75% nie, ale głowy nie dam.

I wtedy będą sprawdzać, czy nadal to ten sam komputer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować