Zaloguj się, aby obserwować  
T710PH

Windows problemy i rozwiązania...

2522 postów w tym temacie

Chyba sobie ściągnę ;)
Mam jeszcze jedno pytanie czy pod Windowsem Vistą działają już bez problemu gry czy dalej jest problem z ich uruchomieniem? Pytam bo mam możliwość przejścia na ten system ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na viscie gralem w:

heroes 3
heroes 5
stalker
puzzle quest
red alert 2 i red alert 3
settlers 2 na dosboxie (nowa wersja prosto od cdp ;) )
red orchestra
warcraft 3

z zadnaz tych gier nie mialem najmniejszych problemow - wszystko dziala wysmienicie i nic sie nie zawiesza :) (gralem na home premium i na ultimate)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 15:51, morthi napisał:

heroes 3


Jeśli ta gra ruszyła to i inne również będą działały.
Muszę się jeszcze zastanowić nad jedną sprawą a mianowicie: Z ciągłym pytaniem "Czy na pewno chcesz zainstalować ten program?" itp. ;) Chodzi mi czy będę miał cierpliwość do tego systemu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej można odzyskać nadpisane dane. W warunkach domowych jest dosyć trudne, są coprawda programy (File Recovery, Easy Recovery, itp.) jednak dostępne darmowe wersje demonstarcyjne są niezbyt pomocne, a pełne są drogie. Są firmy zajmujące się odzyskiwaniem utraconych danych. Ceny zależnie od ilości danych i trudności ich odzyskania. Najwyższe ceny są przy nośnikach uszkodzonych mechanicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 18:00, Szak00 napisał:

Jak najbardziej można odzyskać nadpisane dane. W warunkach domowych jest dosyć trudne,
są coprawda programy (File Recovery, Easy Recovery, itp.) jednak dostępne darmowe wersje
demonstarcyjne są niezbyt pomocne, a pełne są drogie. Są firmy zajmujące się odzyskiwaniem
utraconych danych. Ceny zależnie od ilości danych i trudności ich odzyskania. Najwyższe
ceny są przy nośnikach uszkodzonych mechanicznie.


No właśnie ciekawi mnie to, bo czytałem, że już jednokrotnie nadpisane dane są niemożliwe do odzyskania (zaledwie strzępki bitów), a co dopiero kilkakrotnie.
Nie chodzi mi o dane formatowane, tylko nadpisywane systemem DoD, czy metodą Gutmanna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, czyli chodzi o trwale usunięte dane... Firma Ontrack ( http://www.krollontrack.pl/index.php) ma w ofercie również programy do usuwania danych (m.in. systemem DoD). Wiem, że niszczyć jest łatwiej ale wydaje mi się że w warunkach laboratoryjnych jest to możliwe(odzyskanie danych). Chociaż to już wyższa technika:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 15:46, morthi napisał:

nie ja mam racje :) w instrukcji instalacji systemu jasno stoi :D (i w czasie instalacji
tez :D )
nie musisz aktywowac visty jak instalujesz ja na dedykowanym lapku gdyz tam aktywacja
jest automatyczna (oparta na hardware) bez koniecznosci polaczenia do sieci

Poczekaj, bo nie bardzo zrozumiałem (trochę zmęczony jetem). Ja mam XP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 17:48, kowboj3 napisał:

Mam pytanie:
Czy to prawda, że nadpisanych danych nie sposób odzyskać? Np. nadpisanych trzykrotnie
danych nie da się już odzyskać?

zależy od metodologii odzyskiwania, co innego programy a co innego wyciągnięcie talerzy z dysku w labolatorium. np mikroskop elektronowy potrafi odczytać do 6-ciu odczytów wstecz (naturalnie pod warunkiem że nie został użyty specjalny program do trwałego zamazywania danych, w tym przypadku ilośc odczytanych stanów się zmniejsza). W zasadzie jedyny naprawdę pewny sposób na usunięcie danych to użycie silnego pola elektromagnetycznego które "skasuje" ścieżki wzdłuż których poruszała się głowica podczas zapisu/odczytu (z powodu braku punktu odniesienia nie uda się w takim przypadku nic odczytać, przynajmniej przy dzisiejszej technice).

ps jeśli chodzi ci o sposoby odczytu dla zwykłego śmiertelnika, to są dostępne za darmo programy które praktycznie to uniemożliwiają (wspomniana wyżej metoda Guttmana jest jak najbardziej skuteczna na metody programowe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie: Przypuśćmy, że sprzęt na którym został zainstalowany windows (OEM) został zmieniony. To jak dostanie się wiadomość, że ta wersja windowsa nie może być używana na tej konfiguracji? Czy to będzie podczas aktywacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mowiac najogolniej wersja oem integruje sie z plyta glowna :) jesli ja wymienisz to tak jakbys zmienil komputer na nowy

mozesz jednak wymienic plyte glowna w przypadku jej fizycznego uszkodzenia (np przepiecie) wtedy aktywujesz windowsa telefonicznie odpowiadajac na kilka pytan zadawanych przez konsultanta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chyba dostaniesz komunikat o braku mozliwosci aktywacji windowsa przez internet :) nie wiem - nigdy nie mialem takiego komunikatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 22:13, morthi napisał:

chyba dostaniesz komunikat o braku mozliwosci aktywacji windowsa przez internet :) nie
wiem - nigdy nie mialem takiego komunikatu

Też tak sądzę. Pewnie będzię coś takiego: podczas aktywacji wyskoczy informacja, że ta kopia Windows''a jest używana na inym komputerze albo coś w tym stylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 21:42, morthi napisał:

mozesz jednak wymienic plyte glowna w przypadku jej fizycznego uszkodzenia (np przepiecie)
wtedy aktywujesz windowsa telefonicznie odpowiadajac na kilka pytan zadawanych przez
konsultanta

To zasady się zmieniły? wcześnie microsoft życzył sobie żeby zwrócić się do producenta komputera o nową licencję. więc trzeba było podczas tej rozmowy wkręcić że owszem jest nowa karta graficzna, pamięci itp ale akurat płyta główna pozostała ta sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pewnie zmieniły się jak umożliwiono zakup samego windowsa bez komputera (naturalnie z haczykiem, osoba taka staje się jednocześnie "producentem" i sama musi sobie zapewnić wsparcie techniczne w razie problemów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem komputer, na którym jest zainstalowny system Windows Vista Home Premium 32Bit. Ale nie mam płytki z systemem. Chciałbym wgrać sobie oryginalnego XP-ka. I mam pytanko - Do wgrania nowego systemu potrzeba jest płyta z vistą, abym mógł ją odinstaloiwać? Czy automatyczne wkładając dysk z XP-kiem mogę wgrać ten sytem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować