Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Blizzard już pracuje nad kolejnym dodatkiem do World of Warcraft!

31 postów w tym temacie

Dnia 12.11.2013 o 15:54, Kopiec napisał:

I właśnie dlatego WoW teraz wygląda tak jak wygląda, bo się znajdą gracze płaczący "a
ja gram 3 godziny tygodniowo i też chcę zobaczyć wszystkie raidy i ubić każdego bossa!".
I tak właśnie dochodzi do masowej casualizacji każdego aspektu rozgrywki.
Kiedyś nawet levelowowanie zabierało sporo czasu i po prostu spotykałeś graczy w tym
otwartym świecie, teraz nie zrobisz 1/3 questów w zonie a już przewyższysz ją levelem.
Nie mówiąc o wspaniałych dungeon finderze, gdzie biegasz z obcymi ludźmi którzy nawet
się do siebie nie odezwą, jedynie czasem healera od nubów wyzwą, jak mu się zasnęło na
klawiaturze.

Tak to już jest, ludzie którzy kiedyś mieli po naście lat, teraz mają ich po dzieścia lub nawet dzieści, mają rodziny, prace i zwyczajnie nie mają już tyle czasu na granie. A jakby nie patrzeć to właśnie oni mają kasę na kolejne dodatki i abonament.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ja skończyłem przygodę z wowem tuż przed premierą cataclysmu i miałem cichą nadzieje że na Blizzconie 2013 ujawnią Titana. Ostatnio jednak pojawiły się wiadomości, że projekt przechodzi drastyczne zmiany i większość pracy poszła do kosza, teraz wiadomości że wow przez najbliższe co najmniej 4 lata dalej będzie flagowym MMO Blizzarda. Myślałem że mocne spadki w liczbie subskrybentów zmienią podejście Blizza do wow''a i że zamiast dalej inwestować w tonący okręt, to zaczną kierować większe siły na Titana, ale cóż widocznie dalej opłacalne jest stuczne podtrzymywanie wow''a niż 2-3 letni proces deweloperski.

P.S Warcrafta 4 to możecie oczekiwać z 2-3 lata po premierze Sc2: LotV czyli gdzieś 2017 i to raczej optymistyczny termin :) choć nawet na to bym nie liczył ze względu że w 2017 wow będzie jeszcze rozwijany przez Blizza, swoją drogą ciekawe jak w WC4 uporządkowali by tak rozpiepszoną fabułe jaką jest uniwersum Warcrafta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm Warlords of Draenor ,nie będzie ostatnim dodatkiem i zapowiada się świetnie ,przypuszczam [ devsi na panelu powiedzieli ,że zakończenie Warlords of Draenor będzie początkiem kolejnego dodatku,zresztą takie nazwijmy to "opcje czasowe" dają sporo możliwości rozwoju, tuż przed wydaniem Cataclysm''u menedżer społeczności napisał ,że w przyszłości dojdzie do zmian w Outland i Northrend ,teraz jego słowa znalazły potwierdzenie w WoD ,a potem Northrend przed plagą ],że potem będzie coś w stylu Northrend ale bez Króla Lisza i plagi ,Chris Metzen powiedział,że mają plany na dodatki na najbliższe 6 lat ,zakładając ,że pozostaną przy obecnym planie wydawania dodatków co 2 lata ,to będzie sumarycznie 8 dodatków do 2020 roku,ale niedawno pracownik Blizzard napisał ,że planują w niedalekiej przyszłości zwiększyć ekipę developerską WoW''a o 40% [skutek ponownego zresetowania plac nad projektem Titan] i wydawać dodatki co rok,prawdopodobnie poczynając od 2015 roku,czyli może być nawet 10 dodatków .W kodzie aplikacji Battle.net był zapis WoW X1 do X9 również wskazujący na znaczną ilości planowanych dodatków. Na panelu przekazano ,że cały team WoW''a skupia się na Warlords of Draenor ,a nie na patchu 5.5 ..... stosując "opcje czasowe" mogliby zrobić wersje Azeroth pokazującą jakby było bez plagi ,bez przejścia żelaznej hordy itd .... możliwości oprócz Northrend bez plagi jest dość ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się to. Już od jakiegoś czasu wspominali o tym że chcieliby wydawać dodatki w szybszym tempie (docelowo co roku) i w końcu te słowa wydają się mieć potwierdzenie w faktach. Wcześniejsze wspominki o pracach nad innymi dodatkami dotyczyły pewnie takich rzeczy jak lore etc, a biorąc pod uwagę fakt że teraz zespół pracujący nad WoWem zwiększył się o 40% to pewnie Blizz pracuje już na następnym dodatkiem pełną parą. Czy to źle? Myślę że nie i będzie to miało dobry wpływ na grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak przy premierze pand, jeden z pracowników, Blizzarda napisał, że już wiedzą jak będzie wyglądać kolejny dodatek.

W każdym razie, jeżeli informacja jest prawdziwa, to się cieszę, że WoW dalej będzie wspierany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2013 o 19:35, Osiol napisał:

W każdym razie, jeżeli informacja jest prawdziwa, to się cieszę, że WoW dalej będzie wspierany.


WoW w ich opinii nigdy nie miał być konkurencją dla alternatywnego MMO które pichcą po cichu. Gra będzie wspierana, a nowości wydawane pewnie jeszcze przez dekadę, w takiej czy innej formie. Pytanie tylko, czy gracze którzy pamiętają dwa pierwsze dodatki, będą chcieli wrócić do ''odrestaurowanych'' lokacji. Sam wracam od czasu do czasu do gry, tylko dla PvP, ciekawe jak ten aspekt będzie się prezentował w kolejnych dodatkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Pamiętam jak przy premierze pand, jeden z pracowników, Blizzarda napisał, że już wiedzą
> jak będzie wyglądać kolejny dodatek.
>
> W każdym razie, jeżeli informacja jest prawdziwa, to się cieszę, że WoW dalej będzie
> wspierany.

Osiol, ty lepiej rajd organizuj, a nie sie na gramie udzielasz! My i tak wiemy, ze Tobie chodzi o nowy model taurena!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2013 o 15:42, Fenrirx22 napisał:

@up
Tylko WoW podaje liczbę subskrybentow a nie liczbe kont :) Co jest kolosalną różnicą.

Wczytał byś sie w tresc + source tych informacji na podanej przez siebie stronie to
byś pewnie zauważył .


Tez nie do konca bo nie podaja czesto za jaki czas itd. Nie boj sie Blizz tez kombinuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2013 o 15:44, One_of_the_Many napisał:

Ale to są gry darmowe. Tam jest liczone każde utworzone konto, nawet te, które ktoś założył
na 5 minut by zobaczyć grę albo potrollować.

Trochę trudno porównywać takie konta z tymi płatnymi z WoWa.

Gdybyś miał pytać przypadkowych ludzi o przykłąd gry MMORPG, to zapewne WoW padałby jako
odpowiedź częściej niż Runescape


No mam tego pelna swiadomosc. Dlatego zadalem pytanie: Jak rozumiesz najpopularnijesze MMORPG, jakie jest tego twoje kryterium ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

takie w które aktualnie grają ? Czy to nie w miarę oczywiste ? :]
Tak samo jak by mówić że dany samochód jest najpopularniejszy bo ludzie lubią na niego popatrzeć , a nie ten którym jeździ najwięcej osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2013 o 13:33, czopor napisał:

Tyle, że nie będzie WoWa 2. Titan nie ma nic wspólnego z uniwersum warcrafta o czym Blizzard
już mówił.


A kto powiedział, że Titan ma być WoWem 2 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować