Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Goodbye Deponia - recenzja

50 postów w tym temacie

W deponię nie grałem, ale na przykład w Simon the sorcerer główny bohater też przecież był osobą wyjątkowo wredną i egoistyczną, a jednak w tym tkwił jego urok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> redaktor nazbyt przewrażliwiony na tfu-tolerancję
>
> rufus ma taki być i tyle
- uf, dzięki. już się bałem że to ze mną coś nie tak. a to tylko recenzent miał poprawno-polityczny kij w tajemnym żydowsko-murzyńsko-homo-gender miejscu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> - uf, dzięki. już się bałem że to ze mną coś nie tak. a to tylko recenzent miał poprawno-polityczny
> kij w tajemnym żydowsko-murzyńsko-homo-gender miejscu :)

tak, to przecież takie zabawne gdy sprzedaje się w niewolę półnagą czarnoskórą dziewczynę by służyła jako małpa przy katarynce. Boki zrywać. Obśmiewanie się z polskiej waluty, która służy śmieciarzom jako środek płatniczy też uznajecie za dobry żart? Bo mnie się akurat podoba, jest przynajmniej szczery w swoimi niemieckim politowaniu i lekceważeniu dla głupiutkich Polaczków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2013 o 14:53, KeyserSoze napisał:

tak, to przecież takie zabawne gdy sprzedaje się w niewolę półnagą czarnoskórą dziewczynę
by służyła jako małpa przy katarynce. Boki zrywać. Obśmiewanie się z polskiej waluty,
która służy śmieciarzom jako środek płatniczy też uznajecie za dobry żart? Bo mnie się
akurat podoba, jest przynajmniej szczery w swoimi niemieckim politowaniu i lekceważeniu
dla głupiutkich Polaczków :)

meh, ja tam lubię brak poprawności politycznej. Rufus był paskudny, bo taki miał być, mam szacunek do twórców, którzy świadomie tworzą postaci antypatyczne. a za Deponią będę tęsknił, kiedy się skończy, dlatego chyba poczekam trochę z zakupem tej części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2013 o 14:53, KeyserSoze napisał:

tak, to przecież takie zabawne gdy sprzedaje się w niewolę półnagą czarnoskórą dziewczynę
by służyła jako małpa przy katarynce. Boki zrywać.

Ten stereotyp jest tak starożytny i niewykorzystywany, że wprowadzenie go jest paradoksalnie nowością w obecnych czasach. I to nie ma bawić, sprzedałeś kobietę w niewolę ;<

>Obśmiewanie się z polskiej waluty,

Dnia 21.11.2013 o 14:53, KeyserSoze napisał:

która służy śmieciarzom jako środek płatniczy też uznajecie za dobry żart? Bo mnie się
akurat podoba, jest przynajmniej szczery w swoimi niemieckim politowaniu i lekceważeniu
dla głupiutkich Polaczków :)

tak
może to i grubaśny, chropowaty jak bela drzewna niemiecki "żarcik", ale przynajmniej jest autentycznie zabawny
szczególnie wzmianka o tym, że na rynku znajduje się łącznie pięć (sic) złotych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obśmiewanie się z polskiej waluty,
> która służy śmieciarzom jako środek płatniczy też uznajecie za dobry żart? Bo mnie się
> akurat podoba, jest przynajmniej szczery w swoimi niemieckim politowaniu i lekceważeniu
> dla głupiutkich Polaczków :)

Nie po raz pierwszy zauważam, ze Pan Konsul ma jakieś kompleksy. Znam troszkę Niemców i do nich z powodzeniem można by przyczepić niejedną łatkę z małpimi zachowaniami stadnymi na czele. A niemieckie politowanie i lekceważenie dla ... Panie konsul ile Pan masz lat i jakiej narodowości jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2013 o 18:39, barti40k napisał:

KeyserSoze "głupiutkimi Polaczkami" to swoją rodzinę możesz nazywać a w komentarzach
takich słów nie używaj.

słyszałeś o czymś takim jak czytanie ze zrozumieniem/rozpoznawanie kontekstu/ironia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2013 o 14:53, KeyserSoze napisał:

Obśmiewanie się z polskiej waluty,
która służy śmieciarzom jako środek płatniczy też uznajecie za dobry żart?


Eeeeeeeee... a to polska waluta nie służy śmieciarzom już jako środek płatniczy? A od kiedy? Akurat wszyscy śmieciarze jakich znam (a znam, kolega pracuje w tym zawodzie) pensje dostaje w polskiej walucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2013 o 18:59, Wojman napisał:

Eeeeeeeee... a to polska waluta nie służy śmieciarzom już jako środek płatniczy? A od
kiedy? Akurat wszyscy śmieciarze jakich znam (a znam, kolega pracuje w tym zawodzie)
pensje dostaje w polskiej walucie.

Ba, nawet bezdomni płacą za alpagę w polskiej walucie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> nie zdziwiłbym się, gdyby nie słyszał :)
A uważajcie sobie co chcecie, tylko co to zmienia poza poprawieniem wam samopoczucia? Powiedziałem że obraźliwych określeń o Polakach tu nie powinieneś używać, niezależnie w jakim kontekście to było użyte. Dziwne że jakoś pisząc o osobie czarnoskórej mogłeś użyć słów uważanych za politycznie poprawne ale pisząc o Polakach to nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

odróżnijcie fikcje od rzeczywistości please bitch... bo to co jest powiedziane sugerowane lub napisane w grze wgl nie jest w stanie mnie ruszyć... bo to tylko produkt kulturalno-komercyjny w których można pokazywać nawet wypatraszanie przytomnego człowieka (horror) albo wysmiewanie się z narodów(south park)... nikt Ci nie każe oglądać, a raczej przestrzegają wrażliwych widzów... nikt tego nie powinien traktować serio, bo zrobi się niedługo jak w rosji, że dopuszczą tylko gry z "prawdziwą historią" bez zmieniania "faktów... ehhh ludzie, trochę dystansu i powagi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to tylko gry! ...dla rozrywki! jeśli redaktora oburza jakiś ciemniejszy żart, no to sorry, ale do takich rzeczy trzeba mieć jakiś dystans i nie brać wszystkiego do siebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2013 o 14:53, KeyserSoze napisał:

Obśmiewanie się z polskiej waluty,
która służy śmieciarzom jako środek płatniczy też uznajecie za dobry żart?


Jakie obśmianie, oni po prostu wiedzą, że Polska waluta przetrwa do końca świata, a nawet dłużej. I 1,25 zlotys za burrito? Niezły kurs ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gry są złe zniszczą Cię, i twoją matke też! Spokojnie nie widzę potrzeby żeby się tak gorączkować, to tylko gra. Zresztą nie pisze gdzieś że wszystko powiedziane/napisane w grze to fikcja i nie odzwierciedla poglądów twórców? Powinno, szczególnie że to gra ''''komedia''''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować