Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Ubisoft jeszcze raz prostuje: "Optymalizacja to kluczowy proces we wszystkich naszych grach"

32 postów w tym temacie

Świetny bezawaryjny, niepodatny na ataki Uplay. Gry wydawane zawsze w terminie. Genialna optymalizacja. Zapewnienia o żarliwej miłości do PCtowych graczy. Ubisoft jest wspaniały! Po zasypywaniu podobnymi informacjami nikt już nie powinien mieć wątpliwości ;E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to powyższe to sarkazm ale Uplay to koszmarek który nawet na to nie zasługuje.
Ściągając ACIV musiałem co 20 minut resetować pobieranie bo inaczej utykało na amen na 2kb/s. Steam dzień wcześniej pobrał mi Grid2 ze średnią prędkością 5MB/s bez zająknięcia -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2013 o 21:18, Zatha napisał:

Intel Core2 2.00ghz, GeForce 9800
Na lądzie gra chodzi mi na 5-20 fps.
THANKS OBAMA


Nie wiem czy troll, ale spodziewałeś się więcej? 9800 to była dobra karta jakieś 2-3 lata temu, na dodatek dwurdzeniowy procesor 2GHz to też relikt przeszłości. Pewnie masz też 1-2GB ramu i chcesz odpalić ACIV na wysokich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> W którym miejscu? Gra wygląda znacznie lepiej od AC3 pod każdym względem, no chyba że
> ktoś ma odpalone FXAA lub TXAA od nvidi które rozmywa i znacząco pogarsza jakość obrazu.

Co za bzdura, TXAA to obecnie najlepsze AA, tylko trzeba mieć odpowiedni monitor, odpowiednią rozdzielczość i odpowiednie GPU aby z tego korzystać. Nic nie rozmywa, a poza tym obraz wygląda perfekcyjnie, ponieważ nie przekłamuje obrazu na elementach półprzezroczystych i przezroczystych (jak liny, siatki, szkło itc.)

Grafika wygląda o wiele lepiej od tej z ACIII, w ogóle gra prezentuje się świetnie jeśli chodzi o A/V.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z samych testów też wynika że ACIV jest lepiej zoptymalizowaną grą niż ACIII, o aspektach technologicznych jak SS, HBAO+, oraz na dniach zapewne dodany PhyX to nawet nie ma co mówić. TXAA było i w ACIII, ale w ACIV można wybrać pomiędzy 2/4 jak ktoś ma wolniejszy komputer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc miewałem lekkie ścinki grając ze wszystkim na High do momentu wyłączenia AA - jakość obrazu nie pogorszyła się zbytnio, za to od tamtej pory zero ścin i gra chodzi bardzo płynnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Oni są bezczelni. Optymalizacja Black Flag leży i kwiczy, a ci mają czelność mówić o
> tym jak jest wspaniała? To już nawet €A lepiej traktuje graczy (nie spodziewałem się,
> że kiedykolwiek w życiu to powiem). Gra mi działa na very high w granicach 50-60 fps,
> wygładzanie tylko FXAA, dodatkowe opcje wyłączone. AC3 działał mi na najwyższych razem
> z TXAA w podobnej płynności. Jeśli Ubi nie zleci optymalizacji AC5 innemu oddziałowi,
> to nawet torrenta nie tknę.
Ty żartujesz czy tak na prawdę? Problemy XXI wieku "Gra mi chodzi na 50 fpsach na najwyższych ustawieniach ale bez jednej opcji graficznej, to skandal!" O.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AC IV wygląda na prawdę bajecznie, a najbardziej mi się podoba śmiganie po morzu i bitwy morskie, ustawienia prawie na max - cienie na very high, TXAA2 i wyłączony blur - chodzi piknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Optymalizacja optymalizacją, ale warto też się zastanowić, na jakim sprzęcie się gra.
> Mam i5, GTX 560m i 8MB RAM. Gram w 1920x1080 z detalami na Normal bo wiem, że mój sprzęt
> ma już swoje latka (ta konfiguracja mogła robić wrażenie kilka lat temu, ale nie dziś)
> i nie zwalam tego na słabą optymalizację.

No 8MB RAM może być kłopotliwe w tej konfiguracji :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2013 o 19:08, Makoko napisał:

No 8MB RAM może być kłopotliwe w tej konfiguracji :D


Ot, i wyjaśniła się przyczyna powolnego działania gry :P A nie mówiłem, że to nie optymalizacja, ale sprzęt? :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2013 o 19:08, Makoko napisał:

No 8MB RAM może być kłopotliwe w tej konfiguracji :D


Hehehe. :D


@ news

To absolutna nieprawda, że nie troszczymy się o optymalizację na PC. Gdybyśmy się o nią nie troszczyli, nie mielibyśmy tak licznego zespołu w Kijowie. Ta ekipa skupia się wyłącznie na wersji komputerowej

Skupianie się na wersji komputerowej niekoniecznie musi oznaczać optymalizację i debuggowanie. To wszystko dym w oczy. Rzeczywistość weryfikuje te słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2013 o 02:10, Alekde napisał:

Co za bzdura, TXAA to obecnie najlepsze AA, tylko trzeba mieć odpowiedni monitor, odpowiednią
rozdzielczość i odpowiednie GPU aby z tego korzystać. Nic nie rozmywa, a poza tym obraz
wygląda perfekcyjnie, ponieważ nie przekłamuje obrazu na elementach półprzezroczystych
i przezroczystych (jak liny, siatki, szkło itc.)

Też tak myślałem dopóki nie zrobiłem porównania. Zdjęcia poniżej, pierwsze MSAA4x włosy postaci bardzo szczegółowe, drugie zdjęcie TXAA4x obraz rozmyty co najbardziej widać na pozbawionych szczegół włosach kobiety po prawo. Takie rozmazanie obrazu całkowicie dyskredytuje to AA.

20131126133723

20131126133727

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować