Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Forza Motorsport 5 - recenzja

35 postów w tym temacie


> Ale to JEST krok wstecz. Rozumiem punkt widzenia i też nie podoba mi się, że GT6 idzie
> tak bardzo na ilość, ale połowa mniej to jednak połowa mniej. Zdaję sobie sprawę, że
> wszyscy grają maksymalnie 50 samochodami, dla mnie dwie setki to też nie jest duży problem,
> jednak gry ocenia się przez pryzmat gatunku i poprzednich odsłon serii, a akurat pod
> względem ilości dostępnych samochodów FM5 ma straszny luz w garażu.
>
> Co do powtórek – to chyba wymóg platformy. FIFA chyba też już nie ma własnego edytora
> powtórek i odpala upload studio.
>


Fakt powtórek dziwi, bo jak zapewne wiesz, w karierze z wyścigów single można zapisać powtórkę po wyścigu. Z rywali też jest. A tylko z multi nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Polecam zagrać i nie opierać się na "sprawia lepsze wrażenie".

A to nie chodzi o ''sprawia lepsze wrażenie''. Fiza leży i kwiczy i nie muszę siadać za kółko, bo jest to tak rażące, że widać to gołym okiem. Hyundai Genesis ważący ponad półtorej tony leci na prostej drodze, jakby śmigał na slickach po lodzie, a tyłkiem zamiata lepiej niż Merc SLS. Nawet iSkating, znany również jako iRacing, ma o wiele bardziej poważny model jazdy.
Może recenzent by powiedział na jakich ustawieniach grał? I z jaką kierownicą? No bo chyba przecież, nie piszemy o modelu jazdy na podstawie używania pada? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2013 o 15:57, xystof napisał:


Może recenzent by powiedział na jakich ustawieniach grał? I z jaką kierownicą? No bo
chyba przecież, nie piszemy o modelu jazdy na podstawie używania pada? ;-)

Oczywiście, że piszemy - to podstawowy kontroler w tej grze i w tej roli sprawdza się perfekcyjnie.

Kółko chcieliśmy sprowadzić, niestety anulowane nasze zamówienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Może recenzent by powiedział na jakich ustawieniach grał? I z jaką kierownicą? No bo
> chyba przecież, nie piszemy o modelu jazdy na podstawie używania pada? ;-)


haha dobre, cała czołówka światowa jeździ na padzie w Forze 4 i 5, a w ostatnim turnieju w fm4 w Polsce 2,3,4 miejsce to też były pady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> haha dobre, cała czołówka światowa jeździ na padzie w Forze 4 i 5, a w ostatnim turnieju
> w fm4 w Polsce 2,3,4 miejsce to też były pady.

Hehe, chyba się nie rozumiemy. Ja model jazdy odnoszę do zachowania rzeczywistego auta, albo chociaż najnowszych tytułów takich jak Assetto Corsa, Game Stock Car 2013 czy rFactor 2. A to, że w grę gra się lepiej na padzie niż z użyciem kółka... to chyba mówi wszystko? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt nigdy nie powiedział, że Forza to jest 100% symulator jak Assetto Corsa czy iRacing. Ale daleko jej do NFSa i innych tego typu gier. Można powiedzieć, że seria FM to taki symulator w 90%. Bardzo dobra gra by nauczyć się jeździć, bo totalnie zielony gracz nigdy nie sięgnie po Assetto, a Forza zaszczepi w jego krew benzynę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś gra w GT/Forze doszukując się / widząc symulację, to znaczy, że minął się z powołaniem i powinien zostać księdzem bo ma o symulatorach podobne pojęcie, jak właśnie księża krytykujący np. satanizm w grach.

Ciekaw jestem tylko, kiedy marketingowcy wychowają kolejne pokolenie "szpeców" i np. wbiją do głowy tym biedakom, że Medal Of Honor albo CoD to symulator żołnierza.

BTW. Shift 2 ma chyba jednak w sobie mniej arcade niż gra, o której ta dyskusja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli ktoś gra w GT/Forze doszukując się / widząc symulację, to znaczy, że minął się
> z powołaniem i powinien zostać księdzem bo ma o symulatorach podobne pojęcie, jak właśnie
> księża krytykujący np. satanizm w grach.
>
> Ciekaw jestem tylko, kiedy marketingowcy wychowają kolejne pokolenie "szpeców" i np.
> wbiją do głowy tym biedakom, że Medal Of Honor albo CoD to symulator żołnierza.
>
> BTW. Shift 2 ma chyba jednak w sobie mniej arcade niż gra, o której ta dyskusja...

Nie kompromituj się, proszę. NFS więcej wspólnego z symulacją niż Forza i GT, dobre dobre. Wyłącz kontrole trakcji, kontrole stabilności, autohamowanie, ABS i linię w Forzy i porób jakieś dobre czasy, później pojedź na tor prawdziwy i dopiero się wypowiadaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nie kompromituj się, proszę. NFS więcej wspólnego z symulacją niż Forza i GT, dobre dobre.
> Wyłącz kontrole trakcji, kontrole stabilności, autohamowanie, ABS i linię w Forzy i porób
> jakieś dobre czasy, później pojedź na tor prawdziwy i dopiero się wypowiadaj.

Akurat tak się składa, że Shifty 1 i 2 miały bardzo zaawansowane silniki fizyczne, śmiem przypuszczać, że o wiele bardziej niż to co jest w Forzie np. 4. Sęk w tym, że spaprano wykonanie, bo EA cisnęło z terminem i chciało trafić w casualowy market. Tak więc kompletnie zmarnowano potencjał fizy, a arcadeówka też taka se z tego wyszła.
Natomiast jak się pomoduje shifty to da się w nie bawić, że tak powiem ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w Forzy 5 zbierali prawdziwe dane z opon z sportowych samochodów pracując z firmą Pirelli. Do tego laserowo skanowany każdy z 200 wozów i to samo tory. Wątpię, aby Shifty, dla gry arcadowej, żeby EA wydawało kasę na takie rzeczy. A jak mam się bawić w modowanie, to wolę sobie na PC grać w jakiś symulator jak Assetto czy iRacing czy DTM Ex.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2013 o 20:09, ekwador15 napisał:

Nie kompromituj się, proszę. NFS więcej wspólnego z symulacją niż Forza i GT, dobre dobre.
Wyłącz kontrole trakcji, kontrole stabilności, autohamowanie, ABS i linię w Forzy i porób
jakieś dobre czasy, później pojedź na tor prawdziwy i dopiero się wypowiadaj.


Jeżdżę na padzie (nie mam jak dostawić kiery do konsoli) bez tych wszystkich helpów przem pana, więc nie mam co wyłączać. Dawno w Shifty nie grałem, ale oprócz niezwykle denerwujących filtrów i blurów pamiętam całkiem niezłe różnice w prowadzeniu między pojazdami, tj. co miało być krową było krową. Ot choćby na tym polu gry o których mowa, w moim odczuciu, wypadają gorzej. Mogą se laserowo skanować karoserię, ale co to ma dla ciebie do czucia pojazdu to nie wiem.

Prawdziwe dane z opon to możesz i ty zebrać biorąc na jazdę próbną jakieś wypasione auto z czujnikami temperatury i ciśnienia. Hasło marketingowe nie jest miarą realizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na X360 nie ma co liczyć już na nową Forzę?

Pod koniec miesiąca dopiero zacznę przygodę z Forzą Horizon ale fajnie byłoby pograć w jeszcze nowszą część.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować