Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Coming out: Lubię rolnicze symulatory

21 postów w tym temacie

''''Artykuł powstał w ramach współpracy firmy Techland i sklepu gram.pl''''

czytając ten artykuł byłem co najmniej zdziwiony ale to ostatnie zdanie wszystko wyjaśnia
a więc gram.pl to sprzedajne dzi... i mogą reklamować na pierwszej stronie i pisać pochlebnie o tytule który sami ocenili na 3\10
a tak na przyszłość to zamiast tego zdania napiszcie po prostu "techland zapłacił nam gruby chajs za ten artykuł" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodajmy, że Symulator Farmy to marna kopia Farming Simulatora.

Od siebie jednak dodam, że do tego drugiego nic nie mam. Co prawda grałem w niego tylko na zeszłorocznym PGA, ale był to zdecydowanie najjaśniejszy element tej imprezy (co oczywiście również "nie najlepiej" świadczy o PGA :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> ''''Artykuł powstał w ramach współpracy firmy Techland i sklepu gram.pl''''
>
> czytając ten artykuł byłem co najmniej zdziwiony ale to ostatnie zdanie wszystko wyjaśnia
> a więc gram.pl to sprzedajne dzi... i mogą reklamować na pierwszej stronie i pisać pochlebnie
> o tytule który sami ocenili na 3\10
> a tak na przyszłość to zamiast tego zdania napiszcie po prostu "techland zapłacił nam
> gruby chajs za ten artykuł" :)

Uwielbiam czytać o teoriach spiskowych, w których przedstawiciel wydawcy w beżowym prochowcu spotyka się w ciemnej uliczce z redaktorem i w zamian za pochlebny tekst wypchany hajsem neseser przechodzi z rąk do rąk. Niestety best-player, jak to w życiu bywa rzeczywistość jest o wiele bardziej banalna.

Pomysł na ten artykuł chodził mi głowie już dobrych dwóch miesięcy, zawsze jednak pojawiało się "na już" coś ważniejszego i nigdy nie miałem czasu się za niego zabrać. Kiedy więc pojawił się Techland z propozycją udostępnienia materiałów do napisania tekstu o "farmieniu" stwierdziłem, że lepszego momentu już nie będzie.

A pomysł zrodził się kiedy po 40 godzinach zrobiłem na Vicie platynę w Farming Simulatorze. Działo się to na oczach przerażonego tym widokiem ww3pl, z którym w tym czasie wracaliśmy z Wrocławia. Przez dużą część drogi spieraliśmy się o to czy symulatory rolnicze to wiocha, czy fenomen i mieliśmy na ten temat zupełnie odmienne zdania. Potem ww3pl zmiażdżył Farming Simulator 2013 w swojej recenzji, a teraz wreszcie ja dostałem szansę podzielenia się moją opinią.

Przed napisaniem tego artykułu czytałem zresztą jeszcze raz tę recenzję i wielu punktach się z nią zgadzam. Co nie przeszkadza mi wcale świetnie się przy symulacjach bawić. Jestem pewien, że też grasz w tytuły, które mają braki, ale przyciągają swoimi walorami. Każdy tak robi, bo gdybyśmy pochylali się tylko nad produkcjami, które są warte oceny 10/10 to znaczy, że do ogrania mielibyśmy pewnie 2-3 pozycje na dekadę. :)

A pomijając wszystko inne myślisz, że gdybym nie był na 100% przekonany o tym co piszę podpisałbym się pod tym imieniem i nazwiskiem?
Spoiler: na pewno nie. :)


Dared00 , mistrz! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh, te pretensje... Czy ktoś z gramowiczów ucierpiał na tym, że "Artykuł powstał w ramach współpracy firmy Techland i sklepu gram.pl." ? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, narzekała tylko jedna osoba - i widać taka, która nie czytała recenzji Farming Simulator 2013, a jedynie spojrzała na ocenę i zostawiła tekst w spokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Luzik. Tylko tak, z ciekawości sobie retoryczne pytanko zadałem. Zawsze mnie trochę zastanawia po cóż pretensje tego typu się pojawiają... Bo przecież sam wiesz, że to nie pierwszyzna na gramie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2013 o 23:15, theZoSo napisał:

Eh, te pretensje... Czy ktoś z gramowiczów ucierpiał na tym, że "Artykuł powstał w ramach
współpracy firmy Techland i sklepu gram.pl." ? ;]

Ból czterech liter to też cierpienie. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2013 o 00:59, Kadaj napisał:

Ból czterech liter to też cierpienie. ;p

wspominanie o bólu czterech liter w komentarzach do tekstu o coming oucie jest... zabawne. xD

i szczerze, nie widzę problemu z istnieniem takich tekstów, o ile informacja o "współpracy" się w nich znajduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zosiek... bo wszystko dla pieenieeedzyyyy, wszystko się sprzedaje, nie ma mediów obiektywnych... oneone!!1

Ale tak na serio to trzeba spojrzeć na to z innej strony - jeden lubi pomarańcze, drugi poziomki. Jednemu podoba się CoD, drugiemu rolnicze symulatory. Już nie zapominając, że wspomnienie o recenzji to też nieco słaby pomysł - przecież recenzja jest do bólu subiektywna. Można starać się jak najbardziej obiektywnie coś przedstawić, ale i tak są to subiektywne odczucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muradin wspomnienie o recenzji to nie jest głupi pomysł, bo to chyba nieco dziwne, kiedy najpierw portal wystawia grze 3/10, a później, już we współpracy z wydawcą, wychwala ją pod niebiosa :) No ale nic. Ja nikogo nie oskarżam. Może faktycznie to kwestia gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2013 o 21:02, JR_N7 napisał:

Muradin wspomnienie o recenzji to nie jest głupi pomysł, bo to chyba nieco dziwne, kiedy
najpierw portal wystawia grze 3/10, a później, już we współpracy z wydawcą, wychwala
ją pod niebiosa :) No ale nic. Ja nikogo nie oskarżam. Może faktycznie to kwestia gustu.

Ekhm. Farming Simulator 2013 i Symulator Farmy 2014 (za granicą znany jako Professional Farmer 2014) to nie dość, że dwie zupełnie inne gry, ale i zupełnie inne serie.

Do your homework. Poza tym, jak pisała reszta - serwis wystawiający ocenę daną grę, skoro już chcemy tak to nazywać, składa się z nieco więcej osób niż jedna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nic nie mówię - jak napisałem w końcówce postu, może to i jest kwestia gustu, jednemu się podoba, drugiemu nie. Co do tego, że portal składa się z więcej niż jednej osoby - nie odnoszę się teraz do tego konkretnego przypadku, ale nie zapominaj, że 90% ludzi nie patrzy na autora, lecz na portal, na którym recenzja jest opublikowana. Potem wychodzą takie sytuacje, jakie wychodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest właśnie tak - jednemu podoba się CoD, drugiemu Gothic. Ja np. nigdy przenigdy nie dałbym Gothicowi więcej niż 6, bo po prostu totalnie nie trafił w mój gust rpgowy i już nawet w czasach, gdy wyszedł na PCty uważałem że jest jakiś nie teges.

Co do kwestii recenzja i portal - nie raz były tutaj przypadki tego, że jeden autor napisał o czymś coś, a potem drugi coś zupełnie innego. Nawet taka polemika na łamach gramu była podejmowana i powiem szczerze - bardzo mi się podobała. Natomiast to, że na końcu napisana jest ta formułka - dobrze, że jest. Bo jakby jej nie było... to byłoby dość dziwnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak napisałeś, że najpierw dali trójczynę, a teraz wychwalają, a to, tak jak napisał ww, są różne gry, więc już nawet nie w kwestii gustu leży cały problem tutaj.

A tak już nawiasem mówiąc - 90% ludzi zwraca uwagę na rzeczy, nad którymi niewiele się zastanawia. I stąd właśnie wychodzą takie sytuacje, jakie wychodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od początku twierdziłem, że to może być kwestia gustu :) Ale, cóż, moim błędem było wgl włączenie się do tej dyskusji, zanim sprawdziłem wszystko dokładnie. Teraz za to przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować