Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dlaczego Tomb Raider: Definitive Edition kosztuje tyle, co edycja premierowa? "Włożyliśmy w niego mnóstwo pracy"

26 postów w tym temacie

Patryk Purczyński

Fakt, że Tomb Raider: Definitive Edition zostało wycenione przez Square Enix na 60 dolarów, nie przypadł graczom do gustu. Producent wykonawczy Scot Amos broni jednak tej decyzji.

Przeczytaj cały tekst "Dlaczego Tomb Raider: Definitive Edition kosztuje tyle, co edycja premierowa? "Włożyliśmy w niego mnóstwo pracy"" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

odp: Square Enix - firma, ktora dawno upadla, zostala tylko nazwa bez trzonu personalnego, ktory nota bene wstydzi sie minionych lat i nie kryje sie z ta opinia.

$$$ - to sie liczy + milion dlc.

taki drugi capcom/ea

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2014 o 11:53, xippon napisał:

$$$ - to sie liczy + milion dlc.


Jak założysz swój biznes growy to kasa wogóle nie będzie się liczyć, będziesz nowe gry sprzedawał za dwa dolary i wszyscy będą zadowoleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie porównuj Square Enix do Capcomu, który wypuścił Street Fighter 4, potem Super Street Fighter 4, a teraz jeszcze wyda Ultra Street Fighter 4. To jest dopiero zarzynanie gry w wykonaniu Capcomu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2014 o 12:09, Jarsston napisał:

Nie porównuj Square Enix do Capcomu, który wypuścił Street Fighter 4, potem Super Street
Fighter 4, a teraz jeszcze wyda Ultra Street Fighter 4. To jest dopiero zarzynanie gry
w wykonaniu Capcomu.

Racja, Square woli wydawać gry z nesa i snesa na IOS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy inne gry na nowe konsole były tańsze dlatego że na wyszły już na stare? Nie przypominam sobie więc dlaczego na Square akurat wieszać psy.Jeśli tu będzie możliwość zaktualizowania swojej wersji za jakąś dopłatę to rozwiązały by się niektóre problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jak założysz swój biznes growy to kasa wogóle nie będzie się liczyć, będziesz nowe gry
> sprzedawał za dwa dolary i wszyscy będą zadowoleni.

Co ma piernik do wiatraka. Czy ja pisze, że firma nie ma zarabiać $$$ ?

Są firmy, które wydają dobre gry i na nich zarabiają. A są i cienie firm w postaci SE / Capcom, które zarabiają na DLC a nie na grach.

Gracze nie są w ciemie bici i widzą to, jak ich chcą dymać. Nie wiem jak Ciebie, ale ja tak nie lubię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2014 o 12:25, LastOrder napisał:

A czy inne gry na nowe konsole były tańsze dlatego że na wyszły już na stare? Nie przypominam
sobie więc dlaczego na Square akurat wieszać psy.Jeśli tu będzie możliwość zaktualizowania
swojej wersji za jakąś dopłatę to rozwiązały by się niektóre problemy.

Wszystkie inne gry wyszły kilka tygodni po wersji na stare konsole. To dalej jest premiera i wiadomo że muszą być w pełnej cenie. Co innego Tomb Raider, którego wydają w pełnej cenie ROK po premierze. I to jest różnica.
Nie będzie niestety żadnej możliwości aktualizacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2014 o 12:29, xippon napisał:

Gracze nie są w ciemie bici i widzą to, jak ich chcą dymać. Nie wiem jak Ciebie, ale
ja tak nie lubię :)


Jest na to rada: zwyczajnie nie kup tej gry w wersji na PS4. Ja jej nie kupię choćby z tej prostej przyczyny, że nie mam tej konsoli i przynajmniej przez najbliższy rok, półtora mieć nie będę. Nikt też nie każe lecieć do sklepu w dniu premiery. Można trochę poczekać aż stanieje albo będzie w PS+.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie kupie tej gry, z prostego powodu - ograłem ją na PC, ciesząc się wysoka jakością grafiki, grałem na PS3, różnice są graficzne, ale gameplay pozostaje taki sam. IMO to będzie port z PC ;P. Różnice jedynie mogą być w teksturach, dodali kilka bohomazów na ścianach, ale z pewnością usunęli te słynne włosy które AMD się chwaliło. Bo jak w zeszłym roku o tym wspominali trzeba było mieć grafikę za ponad 2k zł więc na konsoli pewnie tego nie uświadczymy.

Na pewno jest to ukłon bardziej ku osobom które nie grały w ten tytuł, mają konsole nextgen (w mojej ocenie tak 1/2 ;>), i chcą się cieszyć lepszymi detalami. Czemu taka duża cena... pewnie dlatego, że konsolowcy są spragnieni lepszej grafiki i będą płacić więcej za zagranie z lepszą oprawą graficzną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2014 o 11:59, Wojman napisał:

Jak założysz swój biznes growy to kasa wogóle nie będzie się liczyć, będziesz nowe gry
sprzedawał za dwa dolary i wszyscy będą zadowoleni.

Myślę, że All the Bravest na iOS przegina jednak wszelkie normy zarabiania pieniędzy i jest sztandarowym przykładem tego, co się dzieje, gdy mikropłatności idą dużo za daleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sobie ustawiają horrendalne ceny, a potem teksty w stylu Chcielibyśmy, by każdy fan Tomb Raidera doświadczył tego wszystkiego, co gra oferuje na nowych konsolach.

Co to znaczy ewidentne zaprzeczenie samemu sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyne tłumaczenie to wyciągnąć kasę. Gdyby tak powiedzieli to bym kupił od razu. Teraz jak to mówi społeczność Sony.. poczekam aż będzie w PS+ :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co tyle hałasu - równie dobrze mogą żądać i 500 dolarów za swoją grę, a my mamy pełne prawo ich olać i jej nie kupić za taką cenę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2014 o 12:45, moc_elninio napisał:

Ja nie kupie tej gry, z prostego powodu - ograłem ją na PC, ciesząc się wysoka jakością
grafiki, grałem na PS3, różnice są graficzne, ale gameplay pozostaje taki sam. IMO to
będzie port z PC ;P. Różnice jedynie mogą być w teksturach, dodali kilka bohomazów na
ścianach, ale z pewnością usunęli te słynne włosy które AMD się chwaliło. Bo jak w zeszłym
roku o tym wspominali trzeba było mieć grafikę za ponad 2k zł więc na konsoli pewnie
tego nie uświadczymy.

Uświadczymy. TressFX jest w next-genowej wersji Tomb Raidera. Zmienili też oświetlenie, model Lary i parę innych rzeczy. To nie port z PCta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Uświadczymy. TressFX jest w next-genowej wersji Tomb Raidera. Zmienili też oświetlenie,
> model Lary i parę innych rzeczy. To nie port z PCta.
>

Na 100% to nie jest port z PC :D Na 100% przygotowywali wszystkie tekstury od nowa. Na 100% będą jakieś wybitne zmiany w mechanice. Na 100% zmiany w oświetleniu i modelu Lary wpłyną na wyższą jakość grafiki na nextgenach i ogóle cudowność tej wersji. Gdzie Ty żyjesz? :D Już samo założenie, że to nie port jest tak abstrakcyjne i nierealne, że ciężko to brać na serio. Niech tylko pokażą jak wygląda TressFX w wersji nextgenowej i mogę Ci choćby na tym przykładzie powiedzieć, czy to port, czy to nie port. Bo dodanie jakiegoś cudacznego efektu w postaci innej buźki Lary i dodania więcej lens flare nie wskazuje właściwie na nic. Wierzyć wydawcy przed wydaniem gry i pić zimne mleko - obie rzeczy wychodzą na "zdrowie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2014 o 12:09, Jarsston napisał:

Nie porównuj Square Enix do Capcomu, który wypuścił Street Fighter 4, potem Super Street
Fighter 4, a teraz jeszcze wyda Ultra Street Fighter 4. To jest dopiero zarzynanie gry
w wykonaniu Capcomu.

No ba. Można było wydać zamiast tego Street Fightera 5 i 6. Raz narzekacie że na przykład takie EA wydaje nowe FIFY za 60 dolców zamiast zrobić DLC, a potem narzekacie, że Capcom wydaje DLC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby było zabawniej jak EA raz wydało DLC do Fify w postaci Euro 2012 to ludzie ich zjechali że woleliby aby to wyszło jako osobna gra na płycie i żądali aby World Cup 2014 nie wyszło jako DLC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować