Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sony stworzony telefon z Windowsem na pokładzie? Trwają rozmowy

16 postów w tym temacie

Paweł Pochowski

Zaciekli konkurencji, których rywalizację w segmencie konsol obserwujemy na co dzień, być może podejmą współpracę przy tworzeniu telefonów. Tym samym skończy się era, w którym Sony sprzedawało tylko smartfony z Androidem.

Przeczytaj cały tekst "Sony stworzy telefon z Windowsem na pokładzie? Trwają rozmowy" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Sukcesy Windows Phone 8? Popularność Lumii? Chyba na Marsie, bo nie tutaj...
>
> BTW. Literówka w tytule.

I opierasz to na swojej niechęci do tego systemu? Blackberry już się niestety nie liczy, iOS i Android są wzajemnie wykluczające, FirefoxOS i inne zdobywają popularność tak szybko jak Linuks (możę Steam OS to zmieni) :P, a statystyki pokazują, że WP jest dosyć popularne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja mama ma Lumię 520 i bardzo mi się Windows Phone podoba - znacznie szybszy, prostszy i ładniejszy od Androida, a nawet od iOS.
Mam iPada 4 z iOS, moja dziewczyna własnie sobie kupiła Galaxy Note 10.1 2014, czyli w tej chwili chyba najmocniejszy tablet z Androidem :D Pierwsze co zwróciło moją uwagę to to, że mój starszy o rok iPad działa wyraźnie płynniej niż Samsung z Androidem, a Windows Phone działa podobnie szybko jak iOS, nawet na słabszych maszynach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2014 o 15:51, Yezu napisał:

Sukcesy Windows Phone 8? Popularność Lumii? Chyba na Marsie, bo nie tutaj...

W Polsce akurat Lumie są popularne, nawet bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2014 o 15:51, Yezu napisał:

Sukcesy Windows Phone 8? Popularność Lumii? Chyba na Marsie, bo nie tutaj...

BTW. Literówka w tytule.


Niegroźny hejter wykryty :D

Jestem szczęśliwym posiadaczem Lumii 820 i dawno nie byłem tak zadowolony z żadnego telefonu. Android w płynności i wygodzie użytkowania nie ma startu do WP8. I z tego co obserwuję, to większość znanych mi ludzi reaguje na Nokie i WP8 z dystansem, ale po chwili użytkowania orientuje się że to jedna z najlepszych rzeczy które mogły się wydarzyć na rynku urządzeń mobilnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Im więcej robiących na WP tym lepiej. Android to śmietnik - m.in. niekompatybilność, zamulone to jak cholera, fragmentacja, jazdy z aktualizacjami (mocne urzadzenie ale nie dostanie nowszej wersji bo nie), jazdy z synchronizacją, jazdy ze sklepem play a na dokładkę te debilne komentarze w sklepie przy których łapy opadają do samej ziemi (+ wymagania dostępu do komponentów systemowych i prywatnych danych wzięte z dupy). Jak mam korzystac z tego śmiecia to mnie szlag trafia, nie nadążam z czyszczeniem pamieci bo Android nie potrtafi wyczyscic po zamkniętej aplikacji. Lumie mam służbowo, system w porównaniu do andka to bajka. Życzę SONY powodzenia :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również zaliczam się grupy osób zadowolonych z przejścia z Androida na WP8. System jest genialny w swej prostocie i brakuje mu naprawdę niewiele do bycia "niemal-ideałem". I chociaż posiadam skromną Lumię 520, to bawiąc się Xperią Z1 brata pomyślałem sobie: "meh, z WP8 to mógłby być naprawdę olśniewający telefon..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Niegroźny hejter wykryty :D

HAHAHA padłem :D :D :D

Ogólnie to marzę o tym by N, MS i Sony połączyło się w jedno i stworzyło jedną konsolę - nie byłoby tych zafajdanych dylematów czy kupić Wii U dla genialnego Mario, PS 4 dla Uncharetd czy X1 dla super Forza 5 god damn it ! Także jestem za tym by MS i Sony połączyli siły w przypadku telefonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2014 o 08:16, ScaredOfGhosts napisał:

Ale spoko, MS Nokię już wykończył i kupił, zobaczymy co dalej...

Sama się wykończyła. Microsoft kupił trupa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2014 o 10:25, Dared00 napisał:

> Ale spoko, MS Nokię już wykończył i kupił, zobaczymy co dalej...
Sama się wykończyła. Microsoft kupił trupa.

Nie całkiem -


Nie jest to może najlepsze źródło, ale większość kwestii jest w jednym miejscu. Nokia postawiła wszystko na jedną kartę, a MS cierpliwie czekał aż będzie mógł ją kupić za bezcen. Zarzuciła MeeGo, ominęła Androida, skupiając się na systemie, który z całej trójki ma najmniejszy udział w rynku i poszło. Zauważ, że mimo tego, że Nokia miała być flagowym partnerem Amerykanów, to z aktualizacją z windows 7 na 8 były problemy. Inni producenci też potrafili dostać/wydać uaktualnienia wcześniej. Nokia traciła a MS poszerzał rynek dla innych producentów. Nie była to co prawda pierwsza kiepska decyzja Nokii, ale MS rozegrał to fantastycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2014 o 17:07, ScaredOfGhosts napisał:

Nie była to co prawda pierwsza kiepska decyzja Nokii, ale MS
rozegrał to fantastycznie.


Może to i lepiej dla nas graczy bo będzie więcej ciekawych gier na WP :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować